Єдиний державний реєстр судових рішень ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2011 року Справа № 2а/2370/220/2011
м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Руденко А.В.,
при секретарі Чемерин І.В.,
за участю:
представника позивача Звєрєва Є. В. (за довіреністю від 28.07.2010р. № 19850/10 - 017),
розглянувши у письмовому провадженні в приміщенні суду в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельноінвестиційна компанія «Алем - ЛТД»про стягнення податкового боргу у сумі 4934 грн. 74 коп.,
ВСТАНОВИВ:
25.01.2011р. до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом звернулась державна податкова інспекція у м. Черкаси, в якому просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно інвестиційна компанія «Алем - ЛТД»податковий борг у сумі 4934 грн. 74 коп.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на ту обставину, що відповідач не виконує своїх податкових зобовязань, внаслідок чого станом на 31.12.2008р. має податковий борг у сумі 4934 грн. 74 коп.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю.
Ухвалу про відкриття провадження від 27.01.2011р. надіслано відповідачеві рекомендованим листом та отримано 10.02.2011р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про причини неявки суд не повідомив.
Оскільки відповідач повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду, суд відповідно до ч.ч. 4, 6 ст. 128 КАС України розглядає справу у відсутність відповідача та у порядку письмового провадження.
Заслухавши пояснення та доводи представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельно інвестиційна компанія «Алем - ЛТД»зареєстроване як юридична особа виконавчим комітетом Черкаської міської ради 24.12.2007р., ідентифікаційний код 35631248, що підтверджується витягом з ЄДР станом на 20.01.2011р., перебуває на обліку в державній податковій інспекції у м. Черкаси як платник податків і зборів.
Судом встановлено, що державною податковою інспекцією у м. Черкаси прийняті податкові повідомлення-рішення, якими відповідачу визначені податкові зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями:
- № 0011951501/0 від 18.06.2009р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 18.06.2008р. № 3600/15 117. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на прибуток за 1 квартал 2008 р. у строк до 12.05.2008р.
- № 0015081501/0 від 27.08.2008р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 27.08.2008р. № 4745/15 117. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на прибуток за півріччя 2008р. у строк до 11.08.2008р.
- № 0020501501/0 від 22.11.2008р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 21.11.2008р. № 6627/15 117. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на прибуток за 9 місяців 2008 р. у строк до 10.11.2008р.
- № 0000681501/0 від 14.01.2009р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 12.01.2009р. № 164/15 117. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на прибуток за 11 місяців 2008 р. у строк до 22.12.2008р.
- № 0006581501/0 від 24.02.2009р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 20.02.2009р. № 1341/15 117 Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на прибуток за 2008р.
- № 0015191501/0 від 25.05.2009р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 22.05.2009р. № 3922/15 117. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на прибуток за 1 квартал 2009р. у строк до 12.05.2009р.
- № 0023721501/0 від 02.09.2009р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 28.08.2009р. № 6073/15 117. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на прибуток за 1 півріччя 2009 р. у строк до 10.08.2009р.
- № 0033491501/0 від 03.12.2009р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 30.11.2009р. № 8363/15 117. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на прибуток за 9 місяців 2009 р. у строк до 09.11.2009р.
- № 0022221501/0 від 15.11.2010р. на суму 510 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 11.11.2010р. № 6415/15 1/35631248. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларації з податку на прибуток: за I квартал 2010р. у строк до 11.05.2010р., за I півріччя 2010р. у строк до 09.08.2010р., та за 9 місяців 2010р. у строк до 09.11.2010р.
- № 0007321501/0 від 18.03.2010р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 15.03.2010р. № 1996/15 1/35631248. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 статті 4 Закону № 2181 не подав звітну декларацію з податку на прибуток за 2009р. у строк до 19.02.2010р.
Вказані податкові повідомлення-рішення отримані уповноваженою особою відповідача, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Спеціальним законом, який визначає платників податку на прибуток, обєкти оподаткування, правила ведення податкового обліку, а також порядок нарахування та строки сплати цього податку, є Закон України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28.12.1994р. № 334/94-ВР (у подальшому Закон № 334).
Порядок нарахування та строки сплати податку на прибуток підприємств визначені п. 16.4 ст. 16 Закону № 334, згідно якого платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті.
Так, платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, яким відповідно до статті 11 цього Закону є: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів.
П.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№2181-III від 21.12.2000р. (далі по тексту Закон № 2181) передбачає, що податкові декларації за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу, подаються протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.
Таким чином, відповідач зобовязаний був подавати щоквартальні декларації з податку на прибуток протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу.
Відповідальність за порушення подання декларацій у строки, визначені законодавством, передбачена п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181, згідно якої платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до п. п 17.3. ст. 17 Закону № 2181 сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Беручи до уваги встановлені факти порушень відповідачем вимог п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 2181, суд приходить до висновку про правомірність застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій за неподання декларацій на прибуток.
Крім того, судом встановлено, що державною податковою інспекцією у м. Черкаси прийняті податкові повідомлення-рішення, яким відповідачу визначені податкові зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями:
- № 0011971502/0 від 30.10.2008р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 24.10.2008р. № 5824/15 210. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларації з податку на додану вартість за вересень 2008р. у строк до 20.10.2008р.
- № 0013891502/0 від 25.11.2008р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 25.11.2008р. № 6721/15 210. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на додану вартість за жовтень 2008р. у строк до 20.11.2008р.
- № 0015371502/0 від 24.12.2008р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 23.12.2008р. № 7564/15 210. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на додану вартість за листопад 2008р. у строк до 22.12.2008р.
- № 0001121502/0 від 22.01.2009р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 22.01.2009р. № 533/15-210. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 порушив строк подання деклараціі з податку на додану вартість за грудень 2008р., а саме: строк подання - 20.01.2009 р., декларація фактично подана 21.01.2009р.
- № 0002821502/0 від 24.02.2009р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 23.02.2009р. № 1439/115 210. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на додану вартість за січень 2009р. у строк до 20.02.2009р.
- № 0005091502/0 від 25.03.2009р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 24.03.209р. № 2436/15 210. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на додану вартість за лютий 2009р. у строк до 20.03.2009р.
- № 0007191502/0 від 28.04.2009р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 24.04.2009р. № 3160/15 210. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на додану вартість за березень 2009р. у строк до 21.04.2009р.
- № 0009351502/0 від 22.05.2009р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 22.05.2009р. № 390/15 210. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на додану вартість за квітень 2009р. у строк до 20.05.2009р.
- № 0011251502/0 від 25.06.2009р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 25.06.2009р. № 4889/15 210. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на додану вартість за травень 2009р. у строк до 22.06.2009р.
- № 0013161502/0 від 04.08.2009р. на суму 170 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 03.08.2009р. № 5509/15 210. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на додану вартість за червень 2009р. у строк до 20.07.2009р.
- № 0016521502/0 від 05.10.2009р. на суму 340 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 05.10.2009р. № 7144/15 210. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларації з податку на додану вартість за липень та серпень 2009 року у строк до 20.08.2009р. та 21.09.2009р. відповідно.
- № 0019561502/0 від 23.11.2009р. на суму 340 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 23.11.2009р. № 8088/15-210. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на додану вартість за вересень 2009р. у строк до 20.10.2009р.
- № 0000351502/0 від 21.01.2010р. на суму 340 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 21.01.2010р. № 249/15 210. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларації з податку на додану вартість за листопад та грудень 2009р. у строк до 21.12.2009р. та 20.01.2010р. відповідно.
- № 0002981502/0 від 24.02.2010р. на суму 340 грн. 00 коп., яке прийнято на підставі акта невиїзної документальної перевірки від 24.02.2010р. № 1079/15 210. Вказаним актом встановлено, що відповідач в порушення п. 4.1 ст. 4 Закону № 2181 не подав декларацію з податку на додану вартість за січень 2010р. у строк до 22.02.2010 р.
Вказані податкові повідомлення-рішення отримані уповноваженою особою відповідача, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.
П.п. 7.8.1 п. 7.8 ст. 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 03.04.1997р. №168/97-ВР передбачає, що податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим законом, календарний квартал.
Згідно з п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону №2181 податкові декларації за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), подаються протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Таким чином відповідач зобовязаний був щомісячно подавати декларації з податку на додану вартість протягом 20-ти календарних днів наступного місяця.
Беручи до уваги встановлені факти порушень відповідачем вимог п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України № 2181, суд приходить до висновку про правомірність застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій за неподання декларацій з податку на додану вартість.
Судом також встановлено, що за результатами перевірки дотримання граничних строків сплати узгоджених сум податкового зобовязання ДПІ в м. Черкаси складено акт № 537/13 - 210 від 22.01.2009р., яким встановлено, що відповідач в порушення п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181 несвоєчасно сплатив податкове зобовязання з податку на додану вартість за липень 2008р. у сумі 4 грн. 18 коп. зі строком сплати 10.09.2008р. Фактично недоїмку погашено 12.11.2008р. з про строчкою на 39 днів.
На підставі вказаного акту перевірки позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001171502/0 від 22.01.2009р., яким до відповідача на підставі п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181 застосовано штраф у розмірі 20% від суми недоїмки, який склав 0 грн. 84 коп. Вказане податкове повідомлення-рішення отримане уповноваженою особою відповідача, що підтверджується підписом на корінці рішення.
Відповідно до п.п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181 у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Беручи до уваги прострочення сплати податкового зобовязання з податку на додану вартість у сумі 4 грн. 18 коп., суд приходить до висновку про правомірність застосування до відповідача штрафу у сумі 0 грн. 84 коп.
Згідно з п.п. 5.2.1 п. 5.2 статті 5 Закону № 2181 податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення (розміщення податкового повідомлення на дошці податкових оголошень), за винятком випадків оскарження даного податкового повідомлення в порядку його апеляційного узгодження.
Товариством з обмеженою відповідальністю «Будівельно інвестиційна компанія «Алем - ЛТД»податкові повідомлення-рішення в апеляційному порядку не оскаржувались, тому податкові зобовязання за штрафними (фінансовими) санкціями є узгодженими.
П.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181передбачає, що у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 цього Закону, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення.
Узгоджена ж сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 Закону № 2181, визнається сумою податкового боргу платника податків.
З облікових карток платника податку на прибуток та податку на додану вартість станом на 31.12.2010р. та акту звірки з платником податків станом на 19.01.2011р. вбачається, що за вищевказаними повідомленнями-рішеннями за відповідачем обліковується податковий борг з податку на прибуток у сумі 2040 грн. та з податку на додану вартість у сумі 2894 грн. 74 коп., всього 4934 грн. 74 коп.
Керуючись п. 6.2. ст. 6 Закону № 2181, у звязку з несплатою товариством з обмеженою відповідальністю «Будівельно інвестиційна компанія «Алем - ЛТД» податкового боргу, позивачем на адресу відповідача були направлені: перша податкова вимога №1/1221 від 10.07.2008р. на суму 170 грн. 00 коп., та друга податкова вимога №2/1400 від 14.08.2008р. на суму 324 грн. 49 коп., які вручені уповноваженій особі відповідача 15.07.2008р. та 20.08.2008р. відповідно, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
Відповідно до п. п 8.2.1. п. 8.2 ст. 8 Закону № 2181 позивачем зареєстровано податкову заставу активів товариства з обмеженою відповідальністю «Будівельно інвестиційна компанія «Алем - ЛТД»за реєстраційним номером 7599655, що підтверджується витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна від 21.07.2008р.
24.09.2008р. першим заступником начальника державної податкової інспекції у м. Черкаси винесено рішення № 795/24-109 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, що передбачено ст. 7 Закону № 2181.
Згідно п. п. 20.1.18. п. 20.1. ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (абз. 1 п. 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України).
На підставі вищезазначеного суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позову.
Відповідно до статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути кошти з рахунків в банках, обслуговуючих товариство з обмеженою відповідальністю «Будівельно-інвестиційна компанія «Алем-ЛТД»(ідентифікаційний код 35631248, місцезнаходження: 18000, м. Черкаси, бульв. Шевченка, буд. 266, корп. 1) в доход бюджету через державну податкову інспекцію у м. Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, 235) податковий борг у сумі 4934 (чотири тисячі девятсот тридцять чотири) гривні 74 коп.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в порядку, передбаченому ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Строк для подання апеляційної скарги обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Суддя А.В. Руденко