Єдиний державний реєстр судових рішень ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2011 р. Справа № 2-а-10546/09/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі: головуючого судді: Горшков В.М.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Позивач державна податкова інспекція у м. Херсоні звернулась до суду із адміністративним позовом про стягнення з приватного підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 4193,50 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 27.07.2008 та 20.08.2008 при проведенні перевірки відповідача було встановлено ряд порушень. За результатами перевірки складено акти від 27.07.2008 №21110316/0237/515 та від 20.08.2008 №21110377/0237/573. На підставі актів перевірки були прийняті рішення про застосування фінансових санкцій від 08.09.2008 №0007072307 на суму 43,50 грн., № 0007082307 на суму 1700,00 грн., 18.09.2008 №0007662307 на суму 750,00 грн. та №0007672307 на суму 1700,00 грн. Позивач просить стягнути зазначені фінансові санкції на загальну суму 4193,50 грн.
Представник позивача до суду надав заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідач до суду не прибув, заперечень на позов не надав, про розгляд справи був повідомлений належним чином, про що в матеріалах справи є поштове повідомлення з відміткою про вручення.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливим розглядати справу в порядку письмового провадження.
Суд, розглянувши подані документи і матеріали, об'єктивно оцінивши докази, встановив наступне.
27.07.2008 та 20.08.2008 року були проведені перевірки щодо контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування послуг, суб'єктами підприємницької діяльності, під час якої було встановлено ряд порушень. За результатами перевірки складено акти від 27.07.2008 №21110316/0237/515 та від 20.08.2008 №21110377/0237/573.
Перевіркою встановлено наступні порушення:
- проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій;
- реалізація тютюнових виробів без наявності ліцензії.
Відповідно до норм п. 1, ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закон №265/95-ВР), суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;
Відповідно до п.1 ст. 17 за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг).
Згідно ст. 15 Закону України № 481 "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі Закон України № 481) передбачено здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами субєктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності у них ліцензії.
Відповідно до ст. 17 Закону України №481 до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі:
- оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Відповідно до чого на підставі матеріалів перевірки прийняті рішення про застосування фінансових санкцій 08.09.2008 №0007072307 на суму 43,50 грн., № 0007082307 на суму 1700,00 грн., 18.09.2008 №0007662307 на суму 750,00 грн. та №0007672307 на суму 1700,00 грн. Загальна сума штрафних санкцій складає 4193,50 грн.
Відповідно до ст. 2 Закону України № 265/95-ВР фінансова санкція стягується за порушення вимог даного Закону з субєктів підприємницької діяльності за місцем їх реєстрації до відповідного місцевого бюджету та підлягає перерахуванню субєктами підприємницької діяльності в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкції.
Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" (відповідно до редакції закону від 05.05.2009р.) фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.
На час розгляду справи інформації про оскарження винесених рішень про застосування фінансових санкцій до суду не надходило.
До цього часу сума штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 6930,65 грн. відповідачем не сплачена, доказів сплати до судді не надходило.
Тому суд вважає, заявлені вимоги підлягають задоволенню, шляхом стягнення суми боргу.
З наведених обставин суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд
постановив:
Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_2) фінансові санкції в сумі 4193,50 грн. (чотири тисячі сто дев'яносто три грн. 50 коп.) до державного бюджету, код платежу до Державного бюджету 21080900, бюджетний рахунок 31118104700002, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230 в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Горшков В.М.
кат. 8.1.4