Постанова № 14053389, 24.02.2011, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.02.2011
Номер справи
2а-11923/10/1370
Номер документу
14053389
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

24 лютого 2011 р.                                                                                 № 2а-11923/10/1370

Державна податкова інспекція у Залізничному районі м. Львова

Львівський окружний адміністративний суд

в складі : головуючого –судді Дем’яновського Г.С.,

при секретарі Бугарі Д.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну позовну заяву Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю „Торгова мережа „Арсен” про стягнення податкового боргу.

в с т а н о в и в :

Адміністративний позивач -Державна податкова інспекція у Залізничному районі м.Львова ,звернувся з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю „Торгова мережа„Арсен” про стягнення податкового боргу.покликаючись на те, що документальною перевіркою з питань дотримання вимог податкового законодавства \Акт: № 1168\23-2\36361131 від 27.05.2010 рок , встановлено порушення податкового законодавства відповідачем.Зокрема, середня заробітна плата в товаристві у березні 2009 року становила 1911,10 грн., у січні 2010 р.- 40 грн.Також встановлено,що станом на 01.01.2010 року існує заборгованість по виплаті заробітної плати у розмірі 1740 грн.22 коп.,внаслідок чого відповідач не перерахував податок з доходів фізичних осіб із зарплати за серпень 2009 року –січень 2010 року на загальну суму 198 грн.32 коп.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю.

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання вдруге не забезпечив, причини неявки не повідомив,хоча повідомлявся про день розгляду справи рекомендованою поштою, і тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами справи, відповідно до ст. 71 КАС України.

Вислухавши пояснення представника позивача, перевіривши інші докази, зібрані в справі, суд приходить до висновку, що позов Державної податкової інспекції у Залізничному районі м.Львова до ТзОв „Арсен”” про стягнення податкового боргу підлягає до задоволення з наступних підстав:

Як вбачається з Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особ та Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб тв. фізичних осіб-підприємців ТзОВ „Торгова мережа „Арсен”зареєстроване виконавчим комітетом Львівської міської ради, включене до ЄДРПОУ та присвоєно ідентифікаційний код 36361131.

Документальною перевіркою з питань дотримання вимог податкового законодавства \Акт: № 1168\23-2\36361131 від 27.05.2010 рок , встановлено порушення податкового законодавства відповідачем ,зокрема, п.п.8.1.1.,п.п.8.1.2. п.8.1. ст.8,п.16.3 ст.16 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” №889-1У від 22 травня 2003 року ,а саме: неперерахування податку з доходів фізичних осіб із зарплати за серпень 2009 року –січень 2010 року на загальну суму 198 грн.32 коп.,який позивач і просить стягнути до бюджету.

Суд вважає ,що клопотання позивача про поновлення строку звернення до суду з адміністративним позовом обгрунтоване і підлягає до задоволення.

Відповідно до ст. 20 Закону України "Про систему оподаткування" контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов’язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом. Відповідно до ст. 9 даного Закону платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Податковим боргом (недоїмкою), у відповідності до п.1.3 ст.1 цього ж Закону вважається, податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

У відповідності до вимог ст.20 Закону України „Про систему оподаткування”, контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов"язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом. Відповідно до ст. 9 даного Закону платники податків і зборів (обов’язкових платежів) зобов’язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами термін. Відповідно до ст.4 Закону України „Про систему оподаткування” платниками податків, зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обов‘язок сплачувати податки і збори (обов‘язкові платежі).

Відповідно до ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” одним із обов‘язків платників податків є обов‘язок сплачувати належні суми податків і зборів (обов‘язкових платежів) у встановлені законом терміни.

Відповідно до п.п 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до цього закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що не суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення. Остаточне рішення вищого (центрального) контролюючого органу за заявою платника податків не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене в судовому порядку.

Відповідно до п.п. 5.2.1 статті 5 Закону «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Згідно з підпунктом 5.4 статті 5 Закону узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачене платником податків у строки. Визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Отже, безспірними вимогами органів стягнення слід вважати узгоджену суму податкового зобов’язання, не сплачену платником податків у строки, визначені статтею 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»

. Позивач листами повідомляв відповідача про наявність податкового боргу , натомість відповідачем не було вжито заходів до його погашення. Тому суд бере до уваги подані позивачем письмові докази неналежної сплати платником узгодженого податкового зобов’язання.

За умовами ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.

Доказів, які б підтверджували факт оскарження вимоги позивача, відповідач не надав, недоїмки добровільно не сплатив, заходи щодо ліквідації заборгованості відповідач самостійно не вживає, в матеріалах справи відсутні докази погашення зазначеної заборгованості, що стало підставою для звернення Державної податкової інспекції у Залізничному районі Львівської області до суду з позовною заявою про стягнення суми боргу в примусовому порядку.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача –суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

          Керуючись ст.ст.2, 4, 7, 14, 23, 86, 94, 99, 100, 128, 158, 159, 160, 161, 163, 162, 167 КАС України, Законом України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Законом України „Про систему оподаткування” суд -

п о с т а н о в и в:

1.Поновити Державній податковій інспекцїї у Залізничному районі строк звернення до суду.

1.          Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Торгова мережа” „Арсен” (юридична адреса: м.Львів вул.Городоцька ,359 \ ідентифікаційний код 36361131) до бюджету податковий борг у розмірі 198 грн. 32 коп.

2.          Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили.

3.          

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки, передбачені ст.186 КАС України та набуває законної сили в порядку, передбаченому ст.254 КАС України.

Суддя : Дем’яновський Г.С.