Постанова № 13973159, 08.02.2011, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.02.2011
Номер справи
2а-625/11/1270
Номер документу
13973159
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №10.1

ПОСТАНОВА

Іменем України

08 лютого 2011 року Справа № 2а-625/11/1270 08 лютого 2011 року Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Петросян К.Є.,

за участю секретаря - Гришиній О.Ю.,

прокурора Грека М.В. (посвідчення № 1068 від 08.10.2010),

представника позивача не прибув,

представника відповідача не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом прокурора м. Свердловська в інтересах держави в особі Свердловського міськрайцентру зайнятості до Державного підприємства «Свердловантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Центр підготовки кадрів» про стягнення заборгованості, -

ВСТАНОВИВ:

14.01.2011 прокурор м. Свердловська звернувся до Луганського окружного адміністративного суду з даним позовом в інтересах держави в особі Свердловського міськрайцентру зайнятості про стягнення з відокремленого підрозділу «Центр підготовки кадрів» ДП «Свердловантрацит» заборгованості в сумі 10410,20 грн.

Заявою від 28.01.2010 року прокурор м.Свердловська уточнив вимоги позову та просив стягнути заборгованість в сумі 10410,20 грн. з ДП «Свердловантрацит» в особі ВП «Центр підготовки кадрів».

В обґрунтування позовних вимог прокурор послався на наступне.

В порушення вимог п.3 ст.17, п.п.2 п.2 ст.35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» відповідачем страхові внески у розмірі 1,6% не перераховувалися, у звязку з чим склалася заборгованість в розмірі 10410,20 грн., з якої сума недоїмки 10083,48 грн., сума пені 326,72 грн., що підтверджується актом перевірки від 03.06.2010 № 145.

На підставі викладеного прокурор просить суд стягнути з відповідача на користь Свердловського міськрайцентру зайнятості заборгованість у сумі 10410,20 грн.

Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги підтримав.

Представник позивача в судове засідання не зявився, про дату слухання справи повідомлений належним чином, причину неявки суду не повідомив.

Представник відповідача у судове засідання не зявився, про дату слухання повідомлений належним чином. Надав суду заяву від 27.01.2011, відповідно до якої позовні вимоги визнав.

Вислухавши думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ДП «Свердловантрацит» зареєстроване як субєкт підприємницької діяльності юридична особа 24.04.2003 виконавчим комітетом Свердловської міської ради за № 04051610Ю0010515 (а.с.11).

Відокремлений підрозділ «Центр підготовки кадрів» Державного підприємства «Свердловантрацит» є платником страхових внесків до Фонду загальнообовязкового соціального страхування на випадок безробіття і зареєстрований в Свердловському міськрайцентрі зайнятості (а.с.12).

03.06.2010 уповноваженою особою Свердловського міськрайцентру зайнятості робочого органу Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття проведено планову перевірку ВП «Центр підготовки кадрів» ДП «Свердловантрацит» з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду за період з 01.10.2009 по 18.12.2009, за результатами якої складено акт № 145 від 03.06.2010, яким встановлено, що сума недоїмки 10083,48 грн., пеня 326,72 грн. (а.с.5-6), який було підписано директором на головним бухгалтером ВП «Центр підготовки кадрів» ДП «Свердловантрацит».

Відповідачем на час розгляду справи сума заборгованості в добровільному порядку не погашена.

Згідно зі ст. 19 Закону України «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обовязкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління на випадок безробіття, провадження збору на акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості (ст. 12 Закону).

Статтею 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески, надавати виконавчій дирекції Фонду відомості в установленому порядку про сплату страхових внесків. Роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавця. Не сплачені в строк страхові внески, пеня і штраф стягуються в доход Фонду із страхувальників у безспірному порядку.

Частиною 2 ст.38 зазначеного Закону встановлено, що у разі несвоєчасності сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації, або неповної їх сплати, страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Згідно Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України 18.12.2000 року № 339, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2001 року за № 30/5221, роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність реєстрації як платник страхових внесків, несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками, у тому числі через ухилення від реєстрації як платника страхових внесків, або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню.

Згідно п.9.2 Інструкції, пеня обчислюється, виходячи з 120% відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Пеня на пеню не нараховується.

Відповідно до п.9.7 Інструкції, не сплачені в строк страхові внески, пеня і штрафи стягуються в дохід Фонду із страхувальника у судовому порядку відповідно до законодавства, п. 9.8 - строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій не застосовується.

За таких обставин уточнені позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Частиною 1 ст. 136 КАС України визначено, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач- визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач- визнати адміністративний позов повністю або частково.

Відповідач визнав позовну заяву, про що виклав у письмовому зверненні до суду.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Уточнені позовні вимоги прокурора м. Свердловська в інтересах держави в особі Свердловського міськрайцентру зайнятості до Державного підприємства «Свердловантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Центр підготовки кадрів» про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Державного підприємства «Свердловантрацит» в особі відокремленого підрозділу «Центр підготовки кадрів», розташованого за адресою: 94800, Луганська область, м.Свердловськ, вул. Енгельса, 1, МФО 304472, іден. Код 32355669) на користь Свердловського міськрайцентру зайнятості (94800, Луганська область, м. Свердловськ, вул. Жилова, 5) заборгованість в сумі 10410,20 (десять тисяч чотириста десять гривень 20 копійок).

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

СуддяК.Є. Петросян