Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2010 року Справа № 2а-7677/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді І.В.Батрак,
при секретарі судового засідання Д.В.Полтавець,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Куйбишевського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
до Відкритого акціонерного товариства Куйбишевський «Агрохім»
про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 850 грн. 00 коп.
ВСТАНОВИВ:
Куйбишевський міжрайонний прокурор Запорізької області звернувся до суду в інтересах Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку із позовом про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 850 грн. за не розкриття щорічної інформації шляхом розміщення її в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії та публікуванні інформації у офіційному друкованому виданні.
В судове засідання представник позивач не зявився, надав суду клопотання про розгляд справи без його участі, в якому зазначив, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник прокуратури дане клопотання підтримав, та просив суд розглянути справу за його відсутності.
Представник відповідача двічі в судове засідання, яке було призначене на 23.11.2010, 02.12.2010 не зявився, про дату, час і місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить поштове повідомлення з відміткою доставлено та вручено уповноваженою особою відповідача. В судове засідання, призначене на 28.12.2010 відповідач не зявився. Як вбачається з матеріалів справи відповідач відмовився від отримання судової повістки.
Відповідно до ч.4 ст.128 КАС України, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності відповідача, на підставі наявних у справі доказів.
Суд вивчивши матеріали справи, перевіривши їх доказами, вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 17.06.2010 позивачем винесена Постанова № 04/42/1392 про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, якою встановлено що відповідач не опублікував в офіційному друкованому виданні ДКЦПФР регулярну річну інформацію за 2009 рік, що є порушенням ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 11.06.2009 № 3480-IV (далі Закон №3480) та п. 1 г. 7 розд. V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364 (далі Положення №1591).
Зазначеною постановою, порушено справу про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ВАТ «Куйбишевський «Агрохім», та запропоновано представнику відповідача зявитися на підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та надати письмові пояснення щодо виявлених порушень.
25.06.2010 посадовою особою позивача складено Акт № 153 ЗП про правопорушення на ринку цінних паперів, в якому зазначено що для дачі пояснень та підписання акту представник емітента не зявився.
На підставі вказаного акту 14.07.2010 позивачем винесено постанову №133 ЗП про накладання санкцій на ВАТ «Куйбишевський «Агрохім» за правопорушення на ринку цінних паперів.
Відповідно до зазначеної постанови до позивача за неопублікування інформації накладено на ВАТ «Куйбишевський «Агрохім» штраф у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
У відповідності до п. 3 р. 1 Положення № 1591 від 30.10.2009, емітенти цінних паперів зобов'язані розкривати на фондовому ринку інформацію шляхом розміщення на безоплатній основі в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або в її інформаційному ресурсі, поновлюваному у режимі реального часу .
Згідно ст. 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» № 448/96-ВР від 30.10.1996 (далі Закон № 448/96-ВР), поняття державне регулювання ринку цінних паперів визначається як здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Відповідно ст. 5 Закону № 448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Статтею 8 Закону № 448/96-ВР передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: проводити самостійно чи разом з іншими відповідними органами перевірки та ревізії фінансово-господарської діяльності професійних учасників ринку цінних паперів та саморегулятивних організацій професійних учасників ринку цінних паперів, а також перевірки та ревізії діяльності емітентів щодо стану корпоративного управління та здійснення операцій з розміщення та обігу цінних паперів; надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулятивним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів;
Таким чином судом встановлено, що ВАТ «Куйбишевський «Агрохім» в порушення вимог ст.40 Закону №3480, якою передбачено, що регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка подається Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку (в тому числі в електронному вигляді), не опублікувало в офіційному друкованому виданні ДКЦПФР регуляторну річну інформацію за 2009 рік.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає, що позовні вимоги Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до ВАТ «Агрохім» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 850 грн. 00 коп. обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.158 -163 КАС України; ст.ст.1, 5, 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» № 448/96-ВР від 30.10.1996; ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 11.06.2009 № 3480-IV; роз.1, 5 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням ДКЦПФР № 1591 від 19.12.2006 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.02.2007 за № 97/13364, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов Куйбишевського міжрайонного прокурора Запорізької області в інтересах держави в особі Запорізького територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства «Агрохім» про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 850 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Куйбишевський «Агрохім» суму штрафних санкцій в розмірі 850 (вісімсот пятдесят) гривень.
Стягнуті кошти перерахувати за наступними реквізитами: на рахунок управління Державного казначейства України в Запорізькій області, р/р 31113106700152, МФО 813015, ЄДРПОУ 34676927, код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційного інстанції.
Суддя /підпис/ І.В.Батрак