Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 лютого 2011 року 10:53 Справа № 2а-6143/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Садового І.В.
при секретарі судового засідання Брилі А.В.
за участю:
представника позивача: Скорих В.В.
представників відповідача: Слюсар С.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи
за позовною заявою: Комунального підприємства «Підприємство комунальної власності»
до: Державної податкової інспекції у м. Енергодар Запорізької області
про: про скасування податкового повідомлення рішення № 0000812301/0 від 27.08.2009
ВСТАНОВИВ:
10 листопада 2009 року Комунальне підприємство «Підприємство комунальної власності» звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Державної податкової інспекції у м.Енергодар Запорізької області про скасування податкового повідомлення рішення №0000812301/0 від 27.08.2009.
Ухвалою суду від 11.11.2009 позовну заяву залишено без руху на підставі ст.108 КАС України для приведення її у відповідність до ст.106 КАС України.
Позивач усунув недоліки позовної заяви, а тому ухвалою суду від 30.11.2009 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-6143/09/0870, закінчено підготовче провадження та призначений судовий розгляд на 17.12.2009. Розгляд справи відкладався до 12.01.2010 та 26.01.2010.
Ухвалою суду від 26.01.2010 провадження у справі зупинено до розгляду Дніпропетровським апеляційним адміністративним судом пов'язаної справи №2а-836/09/0870 та винесення відповідного рішення з цієї справи. Сторін зобовязано повідомити суд про усунення обставин, що стали підставою для зупинення провадження по справі.
27.01.2011 на адресу суду від ДПІ у м.Енергодар Запорізької області надійшов лист, в якому податкова зазначала, що Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд своєю ухвалою від 17.06.2010 апеляційну скаргу ДПІ у м.Енергодар Запорізької області задовольнив, скасував постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 13.05.2009 по справі №2а-836/09/0870, в позові відмовив. До листа відповідач надав засвідчену копію ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 17.06.2010 по справі №2а-836/09/0870.
Ухвалою суду від 17.02.2011 провадження у справі поновлено зі стадії судового розгляду.
Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Камертон».
У судовому засіданні 17.02.2011 на підставі ст.160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови.
Позивач позовні вимоги підтримав з підстав, зазначених у позові. Зазначає, що відповідно до акту перевірки позивача від 10.08.2009 про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності штрафні санкції нараховані на узгоджене податкове зобов'язання, яке виникло відповідно до податкового повідомлення - рішення від 28.08.2008 №0001062301/0. 13.05.2009 Запорізьким окружним адміністративним судом постановою по справі №2а-836/09/0870 за позовом КП «Підприємство комунальної власності» до ДПІ у м.Енергодар Запорізької області про скасування податкового повідомлення - рішення від 28.08.2008 №0001062301/0 позовні вимоги задоволенні. Отже, на день подання позову податкове повідомлення - рішення від 28.08.2008 №0001062301/0 скасовано, а відповідно і нарахування штрафу на зобов'язання яке скасовано є безпідставне. Просить позов задовольнити.
Відповідач з позовними вимогами не погодився з підстав, зазначених у наданих запереченнях. Зазначає, що донарахування штрафних санкцій за несвоєчасну сплату податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності за період з 04.11.2008 по 26.06.2009 є обґрунтованим, висновки акту є правомірними, а адміністративний позов є необґрунтованими та такими, що не підлягає задоволенню. Просить у задоволенні позову відмовити.
Як вбачається з матеріалів справи 10.08.2009 відділом податкового контролю юридичних осіб ДПІ у м.Енергодар Запорізької області була проведена невиїзна документальна перевірка своєчасності сплати податку па прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності, за результатами якої складено акт перевірки від 10.08.2009 №273/23-2/32166551.
Перевіркою встановлено порушення строків сплати узгоджених податкових зобов'язань згідно п.п.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (із змінами та доповненнями), а саме позивач своєчасно не сплатив узгоджені суми податкового зобов'язання (які були визначені податковим повідомленням рішенням від 28.08.2008 №0001062301/0) в сумі 150397 грн. 11 коп. із затримкою від 106 до 235 днів.
ДПІ у м.Енергодар Запорізької області складено акт №83/23-2/32166551 від 13.08.2009 відмови від отримання та підписання акту про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності сплати податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності КП «Підприємство комунальної власності» від 10.08.2009 №273/23-232166551.
Платнику податків акт перевірки було відправлено 14.08.2009 та вручено 20.08.2009, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення.
На підставі акту перевірки від 10.08.2009 №273/23-2/32166551, відповідно до п.п.17.1.7 п.17.1 ст.17 Закону України від 21.12.2000 №2181-ІІІ «Про порядок погашення зобов'язань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» (із змінами та доповненнями) ДПІ у м.Енергодар Запорізької області винесено податкове повідомлення-рішення №0000812301/0 від 27.08.2009 на суму 75198 грн. 56 коп. штрафних санкцій в розмірі 50 відсотків не погашеної суми податкового боргу по податку на прибуток.
Податкове повідомлення рішення №0000812301/0 від 27.08.2009 було направлено підприємству 27.08.2009 рекомендованим листом з повідомленням та вручене позивачу 31.08.2009.
Матеріалами справи також встановлено, що відповідно до акту планової перевірки позивача №113/23-0/32166551 від 21.04.2008 та з урахуванням рішення ДПА в Запорізькій області від 22.08.2008 №3764/10/25-020 про результати розгляду повторної скарги, ДПІ у м.Енергодар Запорізької області винесено податкове повідомлення - рішення від 28.08.2008 №0001062301/2 на суму 336691 грн. 61 коп., в тому числі основний платіж - 241997 грн. 47 коп., штрафні санкції - 94694 грн. 14 коп.
Податкове повідомлення - рішення від 28.08.2008 №0001062301/2 ДПІ у м.Енергодар Запорізької області від 28.08.2008 №0001062301/2 надіслано КП «Підприємство комунальної власності» 28.08.2008 поштою з повідомленням про вручення та отримано підприємством 01.09.2008.
Станом на 11.09.2008 податкове повідомлення - рішення 28.08.2008 №0001062301/2 до ДПА в Запорізькій області не оскаржувалося та позовна заява до суду не надходила.
Враховуючи викладене, податкове зобов'язання, визначене у податковому повідомленні-рішенні ДПІ у м.Енергодар Запорізької області від 28.08.2008 №0001062301/2 вважається узгодженим.
29.01.2009 КП «Підприємство комунальної власності» подало до Запорізького окружного адміністративного суду адміністративний позов про скасування податкового повідомлення - рішення від 28.08.2008 №0001062301/2.
Постановою Запорізького окружного адміністративного суду №2а-836/09/0870 від 13.05.2009 скасоване податкове повідомлення-рішення від 28.08.2008 №0001062301/2.
ДПІ у м.Енергодар Запорізької області 22.05.2009 подала заяву про апеляційне оскарження, а 09.06.2009 апеляційну скаргу на постанову Запорізького окружного адміністративного суду №2а-836/09/0870 від 13.05.2009.
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд своєю ухвалою від 17.06.2010 апеляційну скаргу ДПІ у м.Енергодар Запорізької області задовольнив, скасував постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 13.05.2009 по справі №2а-836/09/0870, в позові відмовив.
Оцінивши представлені докази у їх сукупності вважаю, що позовні вимоги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ (далі Закон №2181-ІІІ) податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2, 1.3 ст.1 Закону №2181-ІІІ є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно п.5.2 ст.5 Закону України №2181-ІІІ податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
З урахуванням строків давності платник податків має право оскаржити до суду рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобовязання у будь-який момент після отримання відповідного податкового повідомлення.
Згідно п.5.4 Закону №2181-ІІІ узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Як було встановлено матеріалами справи податкове зобов'язання, визначене у податковому повідомленні-рішенні ДПІ у м.Енергодар від 28.08.2008 №0001062301/2 станом на 11.09.2008 вважалося узгодженим та не було своєчасно сплачено позивачем.
Крім того, податкове повідомлення - рішення від 28.08.2008 №0001062301/2 за результатами судового оскарження (ухвала Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 17.06.2010 по справі №2а-836/09/0870) залишено без змін.
Згідно пп.17.1.7 п 17.1 ст.17 Закону №2181-ІІІ у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобовязаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання - у розмірі 50 % погашеної суми податкового боргу. Платник податків сплачує один із зазначених в цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1-17.1.6 цього пункту чи ні.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
На підставі викладеного, суд вважає нарахування податковою штрафних санкцій щодо несвоєчасної сплати податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності за період з 04.11.2008 по 26.06.2009 обгрунтованим, а податкове повідомлення рішення № 0000812301/0 від 27.08.2009 таким, що винесене у відповідності до норм діючого законодавства.
Судові витрати слід віднести на позивача.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 94, 158, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні позову Комунального підприємства «Підприємство комунальної власності» до Державної податкової інспекції у м. Енергодар Запорізької області про скасування податкового повідомлення рішення № 0000812301/0 від 27.08.2009 відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
СуддяІ.В.Садовий
Постанова складена у повному обсязі 22.02.2011