Єдиний державний реєстр судових рішень
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2011 року м Запоріжжя Справа № 2а-0870/643/11
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Янюк О.С.,
при секретарі судового засідання Пекній Т.В.,
за участю представників
позивача – не з’явився;
відповідача – не з’явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні
подання Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя
стосовно Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Деймакс Енерджи», м.Запоріжжя
про стягнення коштів за податковим боргом
ВСТАНОВИВ:
28.12.2011 о 14 год. 55 хв. Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя (далі – ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя, позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду (далі – суд) із поданням стосовно Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Деймакс Енерджи» (далі – відповідач), в якому просить стягнути з відповідача податковий борг у розмірі 33224,04грн., а саме:
податковий борг по податку на додану вартість у розмірі 14844,00 грн.;
податковий борг з податку на прибуток у розмірі 18380,04 грн.
позивач обґрунтовує подання Податковим кодексом України (далі – ПК України), Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181-III чинним на час виникнення спірних відносин (далі - Закон №2181-ІІІ) та зазначає, що станом на 28.01.2011 відповідач має податковий борг перед бюджетом у розмірі 33224,04 грн.
Представник позивача у судове засідання не з’явився, проте надіслав до суду клопотання про розгляд подання без його участі.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про причини неявки суду не повідомив, про час та місце проведення судового засідання повідомлявся належним чином.
Відповідно до п.3 ч.7 ст. 183-3 КАС України неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі сторін, за наявними у справі матеріалами.
У зв’язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Розглянувши матеріали справи, судом встановлені наступні обставини.
Посадовими особами ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя проведено невиїзну документальну перевірку відповідача за період з 01.07.2008 по 30.09.2008, за результатами якої складено акт від 10.09.2010 № 160/23-509/35842269. Під час перевірки встановлено наступні порушення:
заниження податку на додану вартість на суму 9900,00 грн. за вересень 2008 року;
заниження податку на прибуток на суму 12375,00 грн. за ІІІ квартал 2008 року.
За результатами проведеної перевірки, з урахуванням виявлених порушень, ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя щодо відповідача прийняті податкове повідомлення-рішення від 30.09.2010 № 0001662305/0/25557, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість у розмірі 14850,00 грн., у тому числі за основним платежем у розмірі 9900,00 грн. та за штрафними санкціями у розмірі 4950,00грн. та податкове повідомлення-рішення від 30.09.2010 № 0001652305/0/25558, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання з податку на прибуток у розмірі 18562,50 грн., у тому числі за основним платежем у розмірі 12 375,00 грн. та за штрафними санкціями у розмірі 6187,50грн.
Указані податкові повідомлення-рішення направлено відповідачу поштою разом із супровідним листом від 30.09.2010 №25579/10/23-506, але повернулося на адресу позивача із відміткою відділення поштового зв’язку - «за закінченням терміну зберігання».
Згідно п. 4.9 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 №253, у разі, якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення, то податковий орган оформляє відповідний акт, із зазначенням причини неможливості вручення такого повідомлення. У такому випадку податковий орган розміщує податкове повідомлення на дошці податкових повідомлень (оголошень). При цьому день розміщення такого повідомлення та дошці оголошень, вважається днем вручення його платнику податків.
На виконання зазначених приписів, податкові повідомлення-рішення від 30.09.2010 №0001662305/0/25557 та № 0001652305/0/25558 розміщені на дошці податкових оголошень (повідомлень) ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, про що складено акт від 11.11.2010 № 1420/23-5/35842289.
Посадовими особами ДПІ у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питань неподання або несвоєчасності подання податкової звітності, за результатами якої складено акт від 17.11.2010 № 1271/15-1/35842269. Під час перевірки встановлено неподання декларації з податку на прибуток за ІІІквартал 2010 року.
За результатами проведеної перевірки, з урахуванням виявленого порушення, ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя щодо відповідача прийнято податкове повідомлення-рішення від 19.11.2010 № 0008571501/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання з податку на прибуток у розмірі 170,00 грн., у тому числі за основним платежем у розмірі 0 грн. та за штрафними санкціями у розмірі 170,00грн.
Податкове повідомлення-рішення від 19.11.2010 № 0008571501/0 отримано уповноваженим представником позивача особисто 19.11.2010, про свідчить його підпис на корінці вказаного повідомлення-рішення.
Винесені позивачем податкові повідомлення-рішення, від 30.09.2010 № 0001662305/0/25557, від 30.09.2010 № 0001652305/0/25558, від 19.11.2010 № 0008571501/0 відповідачем не оскаржувались ні у адміністративному, ні у судовому порядку, доказів протилежного відповідач суду не надав.
Оскільки у встановлені законодавством строки відповідач податковий борг не сплатив, позивачем прийнята перша податкова вимога від 29.11.2010 № 1/1266, отримана представником позивача особисто 29.11.2010, про свідчить його підпис на корінці вказаної податкової вимоги. Проте, податковий борг відповідачем сплачений не був.
У зв’язку із існуючою переплатою, податковий борг Приватного підприємства «Виробничо-комерційна фірма «Деймакс Енерджи» згідно облікової картки платника податку станом на 31.12.2010 становить 33224,04грн., а саме: податковий борг по податку на додану вартість у розмірі 14844,00 грн.; податковий борг з податку на прибуток у розмірі 18380,04 грн.
Зважаючи на несплату у добровільному порядку відповідачем податкової заборгованості, ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя звернулася до суду із подання про стягнення з відповідача податковий борг у розмір 33224,04 грн.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до пп. 4.1.1. п. 4.1. ст.4 Закону №2181-ІІІ, яким регулювався порядок адміністрування податків, зборів (обов’язкових платежів) під час виникнення податкового боргу, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Згідно пп. 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону №2181-ІІІ, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до пп.4.2.2. п.4.2 ст.4 Закону №2181-ІІІ контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо:
а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;
б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.
Відповідно до пп.17.1.3.п.17.1 ст.17 Закону №2181-ІІІ у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Аналізуючи вище викладене, суд вважає, що позивачем правомірно прийнято податкові повідомлення-рішення від 30.09.2010 № 0001662305/0/25557, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість у розмірі 14850,00 грн., у тому числі за основним платежем у розмірі 9900,00 грн. та за штрафними санкціями у розмірі 4950,00грн. та податкове повідомлення-рішення від 30.09.2010 № 0001652305/0/25558, яким відповідачу визначено суму податкового зобов’язання з податку на прибуток у розмірі 18562,50 грн., у тому числі за основним платежем у розмірі 12 375,00 грн. та за штрафними санкціями у розмірі 6187,50грн.
Як свідчать приписи п.17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181-ІІІ, платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Враховуючи викладене, суд вважає, що позивачем правомірно прийнято податкове повідомлення-рішення від 19.11.2010 № 0008571501/0 та застосовано до відповідача штрафні санкції у розмірі 170,00грн. за неподання податкової декларації з податку на прибуток за ІІІквартал 2010 року.
Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону №2181-ІІІ податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
У відповідності до ст. 7 Закону України від 23.12.2010 р. № 2857-VI «Про державний бюджет України на 2011 рік», встановлено, що податки і збори, які справлялися до 1 січня 2011 року, суми податкового боргу з урахуванням штрафних санкцій та пені, що обліковувалися станом на 31 грудня 2010 року, і суми, донараховані за актами перевірок, за цими податками і зборами /обов’язковими платежами/, сплачуються платниками податку у порядку, встановленому Податковим Кодексом України.
Відповідно до п.1 Прикінцевих положень ПК України від 02.12.2010 № 2755-VI він набрав чинності з 1 січня 2011року.
Згідно пп. 14.1.175. п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Матеріалами справи встановлено,що на час розгляду справи у суді відповідач має податковий борг перед бюджетом у розмір 33224,04 грн.
Відповідно до пп. 95.1 – 95.2. ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Із матеріалів справи вбачається, що податкова вимога від 29.11.2010 № 1/1266, отримана представником відповідача особисто 29.11.2010.
Враховуючи те, що коли виникає новий податковий борг повторно податкові вимоги не надсилаються, якщо підприємство не сплатило існуючий раніше борг, тому податкова вимога від 29.11.2010 № 1/1266 та факт спливу 60 днів з дня направлення вимоги, є законною підставою для звернення з таким поданням до суду.
Відповідно до ст. 183-3 КАС України, провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів, зокрема, щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Із матеріалів справи вбачається,що 28.01.2011 встановлено обставину, що зумовлює звернення до суду, а саме це сплив 60 днів з дня направлення вимоги.
Протягом 24 годин, як передбачено ст.183-3 КАС України, з моменту виникнення податкового боргу, позивач звернувся до суду.
Згідно пп. 95.3. ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (пп. 95.4. ст.95 ПК України).
Згідно ст. 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 11, 71, 183-3 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Подання Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя задовольнити.
2. Стягнути із рахунків у банках та за рахунок готівки, що належить платнику податків Приватному підприємству «Виробничо-комерційна фірма «Деймакс Енерджи» (ідентифікаційний код 35842269) кошти за податковим боргом у розмірі 33224,04грн. (тридцять три тисячі двісті двадцять чотири грн. 04 коп.), у тому числі:
по податку на прубуток у розмірі 18380,04 (вісімнадцять тисяч триста вісімдесят грн. 04 коп.) на р/р 31116009700007, код платежу 11021000, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк – ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015;
по податку на додану вартість у розмірі 14844,00 (чотирнадцять тисяч вісімсот сорок чотири грн. 00 коп.) на р/р 31118029700007, код платежу 14010100, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк – ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015;
3. Звернути постанову до негайного виконання відповідно до ч.7 ст.183-3 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України –з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 16.02.2011.
Суддя (підпис) О.С.Янюк
16.02.2011 постанова не набрала законної сили
Суддя О.С.Янюк