ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" лютого 2011 р. Справа № 2-а-4981/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Бездрабка О.І.,
при секретарі: Кусик Г.С.,
за участю:
представника позивача - Мкртчян Л.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості по податку з власників транспортних засобів,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач) звернулася з адміністративним позовом до ОСОБА_2 (далі - відповідач), в якому просить стягнути заборгованість по податку з власників транспортних засобів у сумі 8916 грн.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач є власником транспортного засобу і тому, відповідно до Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" повинен сплачувати податок перед щорічним оглядом, щорічно або один раз на два роки, не пізніше першого півріччя, в якому проводиться технічний огляд. Однак, відповідач транспортний податок за 2007-2009 роки не сплатив, внаслідок чого утворилася заборгованість у розмірі 8916 грн., які просить стягнути до державного бюджету.
Відповідач у судове засідання не з"явилася, хоча була належним чином повідомлена про дату, час та місце розгляду справи, про причини неявки суд не повідомила, заперечень на позов не надала.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.
Згідно з вимогами ст.1 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" № 1963-ХІІ від 11 грудня 1991 року (який діяв на час виникнення правовідносин) платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до вимог ч.2 цього Закону є об"єктами оподаткування.
Згідно даних ВДАІ з обслуговування адміністративної території м. Херсона при УДАІ УМВС України в Херсонській області ОСОБА_2 має у власності зареєстрований транспортний засіб КРАЗ260, держномер НОМЕР_2, 1993 року випуску. Транспортний засіб КРАЗ260 з об"ємом двигуна 14860 куб. см відповідно до ст.2 Закону № 1963-ХІІ є об"єктом оподаткування.
Положеннями ст.5 Закону № 1963-ХІІ (який діяв на час виникнення правовідносин) передбачено, що фізичні особи - власники транспортних засобів повинні сплачувати податок з власників транспортних засобів перед технічним оглядом щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд.
Згідно з вимогами ст.6 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (який діяв на час виникнення правовідносин) якщо право користування транспортним засобом передано фізичною особою за дорученням іншій особі, податок з власників транспортних засобів сплачується його власником або від його імені особою, якій це право передано, якщо це передбачено в дорученні на право користування транспортним засобом, за місцем реєстрації цього транспортного засобу. У разі виявлення юридичних чи фізичних осіб, які не сплачували податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вони зобов"язані сплатити податок не більше як за три попередні роки.
З матеріалів справи слідує, що відповідач не сплатив транспортний податок за період 2007-2009 років. Згідно довідки ДПІ у м. Херсоні сума транспортного податку на рік становить 2972 грн. Таким чином, сума заборгованості за 3 роки становить 8916 грн.
Відповідно до ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення. Відповідачем належними та достатніми доказами не доведено факт сплати транспортного податку, а тому, враховуючи те, що ОСОБА_2 податок з власників транспортних засобів у сумі 8916 грн. не сплатила, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст.ст.8, 9, 12, 19, 71, 128, 158-163, 167 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 (73003, АДРЕСА_1, ЄДР НОМЕР_1) до державного бюджету (р/р 33218808700002, Держказначейство у м.Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м.Херсон, МФО 852010) 8916 (вісім тисяч дев"ятсот шістнадцять) грн. заборгованості по податку з власників транспортних засобів.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України чи прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 28 лютого 2011 р.
Суддя Бездрабко О.І.
кат. 8.1.5