ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
_____________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2011 р.
8 год. 40 хв. Справа № 2-а-496/11/2170
Херсонський окружний адміністративний суд
у складі головуючої судді Хом'якової В.В.,
розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Херсоні до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових (штрафних) санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні звернулась до суду з позовом до фізичної особи-підприємцяОСОБА_1 про стягнення до державного бюджету фінансових санкцій у розмірі 2355,64 грн.Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що посадовими особами Державної податкової адміністрації у Херсонській області було проведено перевірку ФОП ОСОБА_1 на предмет додержання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявністю свідоцтва про державну реєстрацію, торгових патентів, ліцензій та встановлено порушення п.п. 1, 3, 6, 10 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 06.07.1995 р. (далі - закон № 265/95-ВР) та ст. 3 Закону України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності" від 23.03.1996 р. (далі - Закон № 98/96-ВР). Рішеннями від 09.08.2010 № 0011642307/0 та № 0011632307 відносно ФОП ОСОБА_1 застосовано фінансову санкцію в сумі 2355,64грн. В добровільному порядку відповідач суму фінансової санкції не сплатив, позивач просить стягнути зазначену фінансову санкцію в повному обсязі.
25.01.2011 ухвалою суду відкрито скорочене провадження в адміністративній справі. Копія ухвали суду надіслана відповідачу рекомендованою поштою за адресою вказаною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців - м. Херсон, вул. Чернишевського, 18. В матеріалах справи міститься поштове повідомлення з відміткою про одержання 29.01.2011. У встановлений строк відповідно до ст. 183-2 КАС України, відповідачем не надіслано суду заяви про визнання позову чи заперечення проти позовної заяви. У зв'язку з неподанням заперечень проти позову, справа розглядається на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 16.07.2010 р. посадовими особами Державної податкової адміністрації у Херсонській області Прокопенко В.П. та Маленда С.В. проведено перевірку субєкта господарювання ФОП ОСОБА_4 на предмет дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій в кафе, яке розташоване за адресою: Херсонська область, Генічеський район, с. Щасливцево, б/в "Чайка-2" Азов". Перевірка проводилась на підставі направлення на перевірку № 1560/237 від 06.07.2010 р., наказу від 23.06.2010 № 170 та плану перевірок суб'єктів господарювання з 01.07.2010 р. по 31.07.2010 р. в присутності продавця ОСОБА_5.
За результатами перевірки складено акт № 1015/21/22/23/1929213715 від 16.07.2010 р. В ході перевірки було здійснено розрахункову операцію з продажу салату "Деревенский" за ціною 9 грн., РРО застосовано, чек видано. З акту перевірки вбачається, що відповідачем допущено порушення пп. 1, 3, 6, 10 ст. 3 Закону № 265/95-ВР та ст. 3 Закону № 98/96-ВР, а саме: проведення розрахункових операцій через РРО, який зареєстрований на господарську одиницю у м. Херсоні, а фактично працює РР за адресою не вказаною у реєстраційному посвідченні. Підприємцем не забезпечено зберігання КОРО, жодної КОРО на момент перевірки не надані, не забезпечено зберігання використаних контрольних трічок, контрольних стрічок не надано, проведення розрахункових операцій через РРО неопломбований у встановленому порядку, пломби на РРО відсутні, здійснення підприємницької діяльності без придбання відповідного торгового патенту, торговий патент відсутній, тому термін діяльності його не встановлено. Акт перевірки підписаний продавцем, яка в зауваження зазначила, що на КОРО працюють в режимі калькулятора для обліку продукції. Копію акту перевірки вручено продавцю для передачі приватному підприємцю ОСОБА_1 В акті ОСОБА_1 запропоновано протягом 5-ти днів прибути до податкової інспекції для надання пояснень та документів за результатами проведеної перевірки. ПП ОСОБА_1 даним правом не скористався.
На підставі вищезазначеного акту рішенням Державної податкової інспекції у м. Херсоні № 0011632307 від 09.08.2010 р. до ОСОБА_1 застосовано штрафну санкцію в сумі 2335 грн., та рішенням № 0011642307/0 від 09.08.2010 р. - 20,64 грн. Рішення податкової інспекції надіслані відповідачу рекомендованою поштою. До часу розгляду справи оскаржено чи скасовано рішення не було.
Згідно п. 1, 3, 6, 10 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років.
За невиконання вимог ст. 3 Закону України №265/95-ВР до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, які підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону № 98/96-ВР, патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів. За порушення п. 1 ст. 3 Закону № 98/96-ВР на підставі підпункту 3 п. 1 ст. 8 вказаного Закону за здійснення операцій без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту передбачено відповідальність у вигляді штрафу у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єкта підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
За таких обставин, оскільки рішення про застосування фінансової санкцій в судовому порядку (або адміністративному) не скасовано, воно є обов'язковим до виконання. Суд не встановив підстав для визнання нечинним та скасування рішення від 09.08.2010 № 0011642307/0 та № 0011632307, строк для судового оскарження пропущений. Доказів сплати штрафних санкцій в добровільному порядку суду не надано, тому позовні вимоги підлягають задоволенню. Судові витрати по справі відсутні.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 158, 183-2 КАС України, суд -
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідент.н. НОМЕР_2) фінансові санкції в сумі 2355 грн. (дві тисячі триста п'ятдесят п'ять гривень) 64 коп. до державного бюджету (код платежу 3021080900, на розрахунковий рахунок - 31118104700002 - одержувач Держказначейство у м.Херсоні, код ЗКПО 24104230, в установі банку УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з моменту її отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Хом'якова В.В.
кат. 8.1.4