Постанова № 13945334, 07.02.2011, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
07.02.2011
Номер справи
10/11/2070
Номер документу
13945334
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Харківський окружний адміністративний суд

61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

07 лютого 2011 р.                                                                                 № 2-а- 10/11/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бартош Н.С., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Державного роздрібного торгівельного підприємства «Смерічка»про стягнення заборгованості,- В С Т А Н О В И В:

Лозівська об’єднана державна податкова інспекція у Харківській області звернулася до суду з адміністративним позовом до Державного роздрібного торгівельного підприємства «Смерічка», у якому просить суд стягнути з Державного роздрібного торгівельного підприємства «Смерічка» заборгованість до бюджету з податку на прибуток в сумі 315,00 грн., обґрунтовуючи позовні вимоги наступним.

Фахівцями Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківській області проведено камеральну (невиїзну) перевірку з питання своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток.

В ході проведення перевірки з питання своєчасного надання податкової звітності було встановлено порушення п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Зазначене порушення оформлено актом про результати перевірки неподання податкової звітності №203/15-107 від 04 червня 2010 р., на підставі якого прийнято податкове повідомлення-рішення №0002361500/0 від 14 червня 2010 р. на суму 170,00 грн. та №0003431500/0 від 19 жовтня 2010 р. на суму 170,00 грн.

Відповідачем частково сплачено заборгованість у розмірі 25,00 грн., тому сума заборгованості складає 315,00 грн.

Відповідач не скористався своїм правом апеляційного або судового оскарження, тому сума заборгованості підприємства перед бюджетом є узгодженою та підлягає сплаті.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з судовими документами була надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення. 18 січня 2011 р. вказана кореспонденція вручена під підпис ОСОБА_1

Також, 28 січня 2011 р. ОСОБА_1 надав до суду заяву у якій зазначив, що Державне роздрібне торгівельне підприємство «Смерічка» за вказаною адресою не знаходиться з 2005 року, оскільки вказана будівля належить його на праві власності згідно договору купівлі-продажу від 08 квітня 2005 року.

Згідно з п.11 ст.35 КАС України у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Відповідач у десятиденний строк заперечень проти позову, та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не подав.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.

Відповідно до ч. 4 ст. 183 –2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Державне роздрібне торгівельне підприємство «Смерічка» зареєстроване виконавчим комітетом Лозівської міської ради народних депутатів 02 липня 1992 р, що підтверджується Витягом з ЄДРПОУ, наданим Головним управлінням статистики у Харківській області.

Відповідач з 27 липня 1992 р. перебуває на обліку як платник податків у Лозівській об’єднаній державній податковій інспекції у Харківській області, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків №206 від 20 жовтня 2000 р.

Керівнику Державного роздрібного торгівельного підприємства «Смерічка» 20 травня 2010 р. направлено запрошення для надання звітності та пояснень причин несвоєчасного подання та не подання податкової декларації по податку на прибуток, ознайомлення та підписання акту перевірки. У зв’язку з неможливістю вручити запрошення, позивачем складений відповідний акт №187/15-107 від 04 червня 2010 р.

Фахівцями Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківській області проведено камеральну (невиїзну) перевірку з питання своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток.

В ході проведення перевірки з питання своєчасного надання податкової звітності було встановлено порушення п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Зазначене порушення оформлено актом про результати перевірки неподання податкової звітності №203/15-107 від 04 червня 2010 р.

Зазначений акт перевірки 14 червня 2010 р. направлений відповідачу з супровідним листом за №5049/10/15-113, але повернувся без вручення у зв’язку з відмовою адресата від одержання, про що складено акт про неможливість вручення акту невиїзної документальної перевірки №242/15-107 від 21 червня 2010 р.

На підставі акту перевірки, позивачем винесено податкове повідомлення-рішення №0002361500/0 від 14 червня 2010 р., за яким до відповідача застосовано штрафну (фінансову) санкцію в сумі 170,00 грн. за неподання податкових декларацій, яке направлене відповідачу, але повернулося без вручення у зв’язку з відмовою адресата від одержання та розміщене на дошці оголошень.

Лозівською об’єднаною державною податковою інспекцією у Харківській області 12 жовтня 2010 р. проведено камеральну (невиїзну) перевірку з питання своєчасності подання податкової звітності з податку на прибуток Державного роздрібного торгівельного підприємства «Смерічка», за результатами якої складено акт №346/15-107 від 12 жовтня 2010 р.

В ході перевірки було встановлено та відображено в акті перевірки факти неподання декларацій з податку на прибуток, а саме, факт неподання податкової декларації з податку на прибуток за перше півріччя 2010 р., чим порушено п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Зазначений акт перевірки 12 жовтня 2010 р. направлений відповідачу з супровідним листом за №9457/10/15-113, але повернувся без вручення у зв’язку з відмовою адресата від одержання, про що складено акт про неможливість вручення акту невиїзної документальної перевірки №367/15-107 від 19 жовтня 2010 р.

На підставі акту перевірки, позивачем винесено податкове повідомлення-рішення №0003431500/0 від 19 жовтня 2010 р., за яким до відповідача застосовано штрафну (фінансову) санкцію в сумі 170,00 грн. за неподання податкових декларацій, яке направлене відповідачу, але повернулося без вручення у зв’язку з відмовою адресата від одержання.

У зв’язку з неврученням податкового повідомлення-рішення Лозівською об’єднаною державною податковою інспекцією у Харківській області складено акт про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення №375/15-107 від 28 жовтня 2010 р. та у відповідності до п.п.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» дане податкове повідомлення-рішення розміщено на дошці податкових оголошень.

У зв’язку з несплатою визначеної податковим органом суми штрафної (фінансової) санкції Лозівською об’єднаною державною податковою інспекцією у Харківській області винесено першу податкову вимогу про сплату боргу №1/105 від 05 липня 2010 р. та 04 серпня 2010 р. винесено другу податкову вимогу № 2/143.

Зазначені податкові вимоги були направлені поштою за адресою, яка міститься у реєстраційних документах відповідача.

Відомості про зміну місця перебування Державного роздрібного торгівельного підприємства «Смерічка» у позивача відсутні.

Про невручення податкової вимоги №1/105 від 05 липня 2010 р. податковою інспекцією складений акт № 34/24-022 від 05 липня 2010 р.

Все майно та майнові права боржника знаходяться в податковій заставі на підставі пп. 8.2.2 п. 8.2 ст. 8 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» з 09 липня 2010 р., що підтверджено витягом про реєстрацію в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна №27743608, виданого 09 липня 2010 р. Харківською філією державного підприємства «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України.

04 вересня 2010 р. начальником Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківській області прийнято рішення №40/24-047 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

Як встановлено з матеріалів справи, відповідачем частково сплачено заборгованість у розмірі 25,00 грн., тому сума заборгованості складає 315,00 грн.

Відповідно до п. п. 1,11 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право: здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків); застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожний зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 р. № 1251-ХІІ (діяв на час виникнення спірних правовідносин) платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Відповідно до абз. 1 преамбули Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 р. № 2181-ІІІ (діяв на час виникнення спірних правовідносин) цей Закон є спеціальним законом з питань оподаткування, який встановлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення.

Відповідно до п.п. 4.1.1 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (діяв на час виникнення спірних правовідносин) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (діяв на час виникнення спірних правовідносин) податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Відповідно до пп. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (діяв на час виникнення спірних правовідносин) податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до абз. 3 пп. 5.3.1. п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (діяв на час виникнення спірних правовідносин) у разі визначення податкового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах "а" - "в" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобов'язаний погасити нараховану суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (діяв на час виникнення спірних правовідносин) у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Відповідно до абз. 1 п.п. 6.2.1 п. 6.2. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (діяв на час виникнення спірних правовідносин) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п. п. 6.2.2. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (діяв на час виникнення спірних правовідносин) податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених підпунктом 6.2.3 цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу.

Відповідно до п.п. 6.2.3. п.6.2 ст. 6 цього Закону податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до абз. 1,2,3 п.п. 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону №2181 податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.

Відповідно до абз. 1 п.п. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 зазначеного Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Відповідач не скористався своїм правом апеляційного або судового оскарження податкових вимог, тому сума заборгованості підприємства перед бюджетом є узгодженою та підлягає сплаті.

На час розгляду справи заборгованість відповідачем не погашена.

Таким чином, суд приходить до висновку, що штрафні (фінансові) санкції за неподання податкових декларацій з податку на прибуток були застосовані позивачем в порядку та розмірах, визначених діючим законодавством, в межах повноважень контролюючого органу, є узгодженими та підлягають стягненню з відповідача у зв’язку з їх несплатою у встановлений законом строк.

Із врахуванням вищевикладених обставин суд вважає, що позовні вимоги позивача обґрунтовані та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищезазначеного, керуючись ст. ст. 8-14, 71, 94, 159, 160-164, 167, 186 КАС України, суд –

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Лозівської об’єднаної державної податкової інспекції у Харківській області до Державного роздрібного торгівельного підприємства «Смерічка» про стягнення заборгованості задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Державного роздрібного торгівельного підприємства «Смерічка»(64660, Харківська область, м. Лозова, смт. Панютине, пров. Миру,2, код ЄДРПОУ 22666998) заборгованість перед бюджетом у розмірі 315.00 грн. (триста п'ятнадцять гривень 00 копійок), шляхом перерахування вказаної суми на розрахунковий рахунок №33210861700015, одержувач Лозівське УДК у Харківській області, код 24134414, банк –ГУДКУ у Харківській області, МФО 851011.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами та іншими особами у зв’язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов’язки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

          Суддя                                                                                                    Бартош Н.С.