Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 лютого 2011 р. № 2а-889/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого - судді Шинкар Т.І.,
за участю екретаря Фейдаш Х.М.,
за участю представника позивача Хрящевського Р.Й.,
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом Прокурора м.Червонограда в інтересах держави в особі ДПІ у м.Червонограді до ЗАТ ?Прибужжя? про стягнення до бюджету коштів по орендній платі в розмірі 296270,14 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор м.Червонограда в інтересах держави в особі ДПІ у м.Червонограді (далі-ДПІ) звернувся з адміністративним позовом у Львівський окружний адміністративний суд до ЗАТ ?Прибужжя?, в якому просить суд стягнути 296270,14 грн. заборгованості перед бюджетом по орендній платі. Позовні вимоги мотивовані тим, що заборгованість перед бюджетом у відповідача виникла внаслідок несплати податкового боргу по орендній платі, що є порушенням Закону України ?Про плату за землю?.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з підстав, викладених у позові, просить адміністративний позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання явку повноважного представника не забезпечив, причини неявки не повідомив, належним чином повідомлений, заперечень на позов суду не надав.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами справи, відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративні судочинства України (далі-КАСУ).
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 21 лютого 2011 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови.
Заслухавши пояснення учасника процесу, перевіривши матеріали справи, зясувавши дійсні обставини справи, дослідивши зібрані по справі докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що відповідач ЗАТ ?Прибужжя? зареєстроване державним реєстратором Виконавчого комітету Червоноградсбкої міської ради 03.08.2005р., що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи, Ідентифікаційний код 33615664 та взяте на облік платника податків в органа податкової служби.
Відповідно до ст.4 Закону України ?Про систему оподаткування? № 1251-XII від 25.06.1991 року з наступними змінами та доповненнями (далі-Закон № 1251) платниками податків, зборів є юридичні та фізичні особи, на яких згідно із законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).
Відповідно до ст. 9 Закону № 1251 платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни, а відповідно до ст. 20 даного Закону контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обовязкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими органами в межах повноважень, визначених законом.
Справляння плати за землю, а також відповідальність платників та контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку здійснюється відповідно до Закону України ?Про плату за землю? від 03.07.92 року N 2535-XIІ із змінами та доповненнями (далі-Закон № 2535).
Статтею 2 Закону № 2535 встановлено, що плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угод про розподіл продукції, сплачують земельний податок.
Згідно ст. 5 Закону № 2535 об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник землі і землекористувач, у тому числі орендар, тобто безпосередньо ті юридичні або фізичні особи, яким земля передана у власність або надана в користування, у тому числі на умовах оренди.
Згідно ст. 26 Закону № 2535 за порушення Закону України "Про плату за землю" платники несуть відповідальність, передбачену Земельним кодексом України та законами України.
У відповідності до п. 4 ст. 40 Земельного кодексу України власники земельних ділянок і землекористувачі зобов'язані своєчасно вносити земельний податок або орендну плату за землю.
Згідно ст. 14 Закону № 2535 платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Згідно ст. 17 Закону № 2535 зазначає, що податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Судом встановлено, що проведеною Прокуратурою м.Червонограда перевіркою у Червоноградській ДПІ встановлено наявність у ЗАТ ?Прибужжя? податкової заборгованості по орендній платі, що підтверджується розрахунком податкового боргу за 2009-2010 роки, податковими деклараціями орендної плати за земельні ділянки державної комунальної власності за 2009-2010 роки.
Станом на 19.11.2010р. заборгованість по податку на землю за 2009-2010 роки ЗАТ ?Прибужжя? не погашена, становить 296270,14 грн. та підлягає до стягнення.
У відповідності до п. 5.1 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами” № 2181-III від 21.12.2000 року з наступними змінами та доповненнями (далі-Закон № 2181) зазначено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
У відповідності до вимог ст.10 Закону України ?Про державну податкову службу в Україні? від 4 грудня 1990 року N 509-XII Державні податкові інспекції в районах здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів) та подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
У відповідності до ч. 2 п. 6 ст. 20, ст. 361 Закону України ?Про прокуратуру? при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб та згідно ст. 60 КАС України, у випадках, встановлених законом, прокурор, може звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
Відповідачем суду доказів в підтвердження факту вжиття заходів щодо погашення заборгованості перед бюджетом не представлено та не надано доказів в спростування вимог позивача.
Оскільки відповідач господарську діяльність проводив в порушення вимог чинного законодавства, не погасив заборгованість в повному обсязі, а тому суд приходить до висновку, що вимоги позивача підставні, підтвердженні матеріалами справи та підлягають до задоволення.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст. 94 КАСУ, судові витрати у формі судового збору не належить стягувати з відповідача, оскільки позивачем не понесені.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 86, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративні судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Закритого Акціонерного Товариства ?Прибужжя? до місцевого бюджету міської ради м.Червонограда (р/р 33214811700019 у ГУДКУ у Львівській області, ЗКПО 23965616, МФО 825014) податкового боргу в сумі 296270,14грн.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Повний текст постанови виготовлено 24.02.2011 року.
Суддя Шинкар Т.І.