Постанова № 13941771, 30.11.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.11.2010
Номер справи
2а-8474/10/1270
Номер документу
13941771
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

30 листопада 2010 року Справа № 2а-8474/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі: судді: Твердохліба Р.С.,

при секретарі: Чукіній А.Ю.,

за участю:

прокурора: не зявився;

представника позивача: не зявився;

представника відповідача: Кулібаби Л.В.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Прокурора Біловодського району Луганської області в інтересах держави в особі Біловодської міжрайонної державної податкової інспекції в Луганській області доДочірнього підприємства "Біловодська нафтобаза" Відкритого акціонерного товариства "Луганськнафтопродукт" про стягнення заборгованості з податку на землю,-

ВСТАНОВИВ :

10 листопада 2010 року прокурор Біловодського району в інтересах Біловодської міжрайонної державної податкової інспекції звернувся до суду з позовом до Дочірнього підприємства "Біловодська нафтобаза" Відкритого акціонерного товариства "Луганськнафтопродукт" про стягнення заборгованості з податку на землю.

В обґрунтування позовних вимог прокурор зазначив наступне.

Дочірнє підприємство "Біловодська нафтобаза" Відкритого акціонерного товариства "Луганськнафтопродукт" зареєстровано Біловодською районною державною адміністрацією.

Відповідно до вимог статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом строки.

Станом на 21.09.2010 заборгованість відповідача перед бюджетом з податку на землю складає 46718,98 грн.

Дочірнє підприємство "Біловодська нафтобаза" Відкритого акціонерного товариства "Луганськнафтопродукт" 29.01.2010 надало податковий розрахунок земельного податку, згідно якого самостійно узгодило заборгованість з податку на землю в сумі 2444,84 грн. Податковими повідомленнями рішеннями Біловодської МДПІ відповідачу нараховано штрафну (фінансову) санкцію у загальному розмірі 24753,37 грн. Сума пені складає 19520,77 грн.

Враховуючи, що самостійно податковий борг з податку на землю Дочірнє підприємство "Біловодська нафтобаза" Відкритого акціонерного товариства "Луганськнафтопродукт" не сплатило, прокурор просить стягнути його в судовому порядку.

Прокурор у судове засідання не зявився, про дату, місце та час розгляду справи повідомлявся належним чином.

Представник позивача у судове засідання не зявився, на адресу суду надав заяву про розгляд справи без його участі, згідно якої позов підтримав у повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні позовні вимоги в сумі 46718,98 грн. визнав у повному обсязі та проти його задоволення не заперечував.

Заслухавши пояснення представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно довідки № 2002 про внесення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України Дочірнє підприємство "Біловодська нафтобаза" Відкритого акціонерного товариства "Луганськнафтопродукт" є юридичною особою (арк. справи 15).

Статтею 2 Закону України від 03 липня 1992 року № 2535-ХІІ «Про плату за землю» передбачено, що плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.

Відповідно до статті 14 Закону України від 03 липня 1992 року № 2535-XII «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 01 січня і до 01 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 01 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяця наступного за звітним.

Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, відповідно до статті 17 Закону України від 03 липня 1992 року № 2535-XII «Про плату за землю» сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у новій звітній податковій декларації, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, сплачується власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби (стаття 27 Закону України від 03 липня 1992 року № 2535-XII «Про плату за землю»).

Відповідно до пункту 5.1 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Згідно із підпунктом 5.3.1 пункту 5.3 статті 3 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Керуючись п. п. 5.2.1 п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту, яким передбачено порядок оскарження рішень податкових органів.

У відповідності до п.п. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідач має узгоджені податкові зобовязання.

Згідно із підпунктом 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до п. 3.1 Інструкції про порядок нархування та погашення пені за платежами, що контролюються органами державної податкової служби, затвердженої наказом ДПА України від 11.06.03 № 290, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27.06.03 за № 522/7843 після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу (без урахування пені) нараховується пеня.

На підставі акту перевірки № 109/15-02127874 від 02.09.2010 Біловодською МДПІ винесено податкові повідомлення рішення від 02 вересня 2010 року №№ 0000691500/0, 0000701500/0, 0000731500/0, 0000721500/0, 0000711500/0, 0000751500/0, 0000741500/0, 0000761500/0, 0000771500/0, 0000781500/0, 0000791500/0, 0000801500/0, 0000811500/0, 0000821500/0, 0000831500/0 за затримку граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання.

Даними податковими повідомленнями рішеннями відповідачу нараховано штрафну (фінансову) санкцію у загальному розмірі 24753,37 грн. Вказані податкові повідомлення рішення отримано відповідачем 02.09.2010, про що свідчать особисті підписи бухгалтера ДП "Біловодська нафтобаза" ВАТ "Луганськнафтопродукт" на корінцях зазначених податкових повідомлень рішень (арк. справи 20-34).

Дочірнє підприємство "Біловодська нафтобаза" Відкритого акціонерного товариства "Луганськнафтопродукт" в податковому розрахунку земельного податку від 29.01.2010 № 986 (арк. справи 35) визначило податкове зобовязання з податку на землю у розмірі 2444,84 грн.

У звязку із непогашенням узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховано пеню в сумі 19520,77 грн.

Тому, загальна сума податкової заборгованості з податку на землю, що підлягає стягненню з відповідача, складає 46 718,98 грн.

Відповідно до статті 6 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Податкові вимоги також надсилаються платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобовязань у встановлені законом строки, без попереднього направлення (вручення) податкового повідомлення.

Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до підпункту 10.1.1 пункту 10.1 статті 10 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.

Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.

Стягнення безготівкових коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини, а при стягненні готівкових коштів - у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу.

На виконання вищезазначених положень Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» Біловодською МДПІ винесено першу податкову вимогу № 1/15 від 29 жовтня 2009 року, яку отримано відповідачем 29.10.2001, про що свідчить особистий підпис його уповноваженого представника на корінці першої податкової вимоги. 04 грудня 2001 року позивачем винесено другу податкову вимогу № 2/130, яку отримано відповідачем 04.12.2001, про що свідчить особистий підпис його уповноваженого представника на корінці другої податкової вимоги (арк. справи 16 17).

17.05.2002 Біловодською МДПІ відносно Дочірнього підприємства "Біловодська нафтобаза" Відкритого акціонерного товариства "Луганськнафтопродукт" прийнято рішення № 8 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу (арк. справи 18).

Однак зазначені заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідача.

Частиною 1, 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

Відповідно до частин 1, 3 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи.

Згідно частини 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочиснтва України суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову відповідачем суд не вбачає.

Враховуючи те, що позовні вимоги відповідачем визнані повністю, відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку податкову заборгованість з податку на землю у розмірі 46718,98 грн. не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись Законом України «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами», ст. ст. 112, 136, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Прокурора Біловодського району Луганської області в інтересах держави в особі Біловодської міжрайонної державної податкової інспекції в Луганській області доДочірнього підприємства "Біловодська нафтобаза" Відкритого акціонерного товариства "Луганськнафтопродукт" про стягнення заборгованості з податку на землю задовольнити повністю.

Стягнути з Дочірнього підприємства "Біловодська нафтобаза" Відкритого акціонерного товариства "Луганськнафтопродукт" (92800, луганська область, смт. Біловодськ, вул. Гусарєва, 2, код ЄДРПОУ 02127874; р/р №№ 260033030123, 260083010300 в Біловодському відділенні ВАТ «Ощадбанк», МФО 304025) заборгованість з податку на землю в розмірі 46 718,98 грн. (сорок шість тисяч сімсот вісімнадцять гривень 98 копійок), у т.ч. основний платіж в сумі 2 444,84 грн. (дві тисячі чотириста сорок чотири гривні 84 копійки), пеня в сумі 19520,77 грн. (девятнадцять тисяч пятсот двадцять гривень 77 копійок), штрафна санкція в сумі 24753,37 грн. (двадцять чотири тисячі сімсот пятдесят три гривні 37 копійок), перерахувавши:

-39292,97 грн. (тридцять девять тисяч двісті девяносто дві гривні 97 копійок) на розрахунковий рахунок 33214811700104, одержувач - ВДК у Біловодському районі, установа банку - ГУДКУ в Луганській області, код банку 24048193, МФО 804013;

-2 099,09 грн. (дві тисячі девяносто девять гривень 09 копійок) на розрахунковий рахунок 33213811700105, одержувач - ВДК у Біловодському районі, установа банку - ГУДКУ в Луганській області, код банку 24048193, МФО 804013;

-833,51 грн. (вісімсот тридцять три гривні 51 копійка) на розрахунковий рахунок 33211811700107, одержувач - ВДК у Біловодському районі, установа банку - ГУДКУ в Луганській області, код банку 24048193, МФО 804013;

-2781,54 грн. (дві тисячі сімсот вісімдесят одна гривня 54 копійки) на розрахунковий рахунок 33219811700109, одержувач - ВДК у Біловодському районі, установа банку - ГУДКУ в Луганській області, код банку 24048193, МФО 804013;

-203,22 грн. (двісті три гривні 22 копійки) на розрахунковий рахунок 33218811700111, одержувач - ВДК у Біловодському районі, установа банку - ГУДКУ в Луганській області, код банку 24048193, МФО 804013;

-1508,65 грн. (одна тисяча пятсот вісім гривень 65 копійок) на розрахунковий рахунок 33216811700113, одержувач - ВДК у Біловодському районі, установа банку - ГУДКУ в Луганській області, код байку 24048193, МФО 804013.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанову в повному обсязі складено та підписано 06 грудня 2010 року.

СуддяР.С. Твердохліб