ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 січня 2011 року м.Запоріжжя Справа № 2а-10289/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Артоуз О.О.
при секретарі судового засідання Гнідой А.В.
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовною заявою: Запорізького обласного відділення
Фонду соціального захисту інвалідів
до: Товариства з обмеженою відповідальністю
«Сокологорненське»
про: стягнення адміністративного господарський санкцій та пені
ВСТАНОВИВ:
13 грудня 2010 року Запорізьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сокологорненське» про стягнення адміністративного господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році у розмірі 4 172 грн. 91 коп.
Ухвалою суду від 16.12.2010 відкрито провадження по справі та призначено судове засідання на 29.12.2010. Ухвалою суду від 29.12.2010 провадження по справі було зупинено за клопотанням позивача. 27.01.2011 провадження по справі було поновлено.
В позовній заяві вказано, що відповідно до звіту ТОВ «Сокологорненське» про зайнятість та працевлаштування інвалідів форми 10-ПІ, за 2009 рік, середньооблікова кількість штатних працівників, що працювали у відповідача за звітній період склала 9 осіб, таким чином, середньооблікова кількість інвалідів, відповідно до встановленому нормативу повинна складати 1особу. Згідно відомостей, наданих відповідачем у звіті, середньооблікова кількість інвалідів на підприємстві склала 0 осіб, що є менше ніж встановлено нормативом.
За невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування відповідач повинен сплатити позивачу адміністративно-господарські санкції у розмірі 3894 грн. 45 коп. Оскільки в добровільному порядку адміністративно-господарські санкції відповідачем не були сплачені, Запорізьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів нарахувала пеню у розмір 278 грн. 46 коп.
Представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав зазначених в адміністративному позові. Просить стягнути з відповідачу адміністративно-господарські санкції та пеню за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році у розмірі 4172 грн. 91 коп.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав в повному обсязі, в задоволенні позовних вимог просить відмовити в повному обсязі.
Вислухавши пояснення сторін. дослідивши матеріали справи, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до наступного висновку.
Товариства з обмеженою відповідальністю «Сокологорненське» (ідентифікаційний код 31791530) зареєстроване Якимівською районною державною адміністрацією Запорізької області. Відповідач відноситься до підприємств, яким, відповідно до ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Відповідно до Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів форми 10-ПІ за 2009 рік, затвердженої наказом Мінпраці України від 10.02.2007 № 42 наданого відповідачем, середньооблікова кількість штатних працівників, що працювали на ВАТ підприємстві у 2009 рік склала 9 осіб. Середньооблікова кількість інвалідів, що працювали у відповідача у 2009 році склала 0 осіб.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі 4% (чотирьох відсотків) середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.
Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю відповідно до ч 2 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.91 № 875 самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів і забезпечують працевлаштування інвалідів.
Отже, середньооблікова кількість інвалідів, відповідно до нормативу, встановленого ч.1 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» у відповідача повинна складати 1 осіб.
Відповідно до ч.8 ст.69 Господарського кодексу України, підприємства з правом найму робочої сили зобовязані забезпечувати визначену, згідно закону, кількість робочих місць для працевлаштування неповнолітніх, інвалідів, інших категорій громадян, що потребують соціального захисту, і встановлює відповідальність підприємства за порушення даної вимоги.
Основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантії їм рівних з усіма іншими громадянами можливостей для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя, визначаються Законом України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.91 № 875.
Статтею 18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.91 № 875 визначено, що забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості. Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобовязані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у т.ч. спеціальні робочі місця створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально - економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Стаття 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», підприємства, установи, організації, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів є менша, ніж установлено нормативом, передбаченим ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайнято інвалідом.
Згідно ч.2 ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нараховану на повну суму недоїмки за весь її строк. Доказів створення умов та виконання зобовязань відповідачем не надано.
Відповідно до матеріалів справи за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідач повинен сплатити адміністративно-господарські санкції у розмірі 3 894 грн. 45 коп. та оскільки в добровільному порядку адміністративно-господарські санкції відповідачем не було сплачено, Запорізьке обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів нарахувала пеню у розмір 278 грн. 46 коп.
Судом встановлено, що керівництвом ТОВ «Сокологорненське» не проводилась робота, що створення робочих місць та пошуку інвалідів, до органів працевлаштування звіти форми № 3 ПН не направлялись.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
За правилами частини 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Крім цього, позивачем не було надано суду доказів понесених ним судових витрат.
Керуючись ст.ст. 161, 162, 163, 167 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Запорізького обласного відділення Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Товариства з обмеженою відповідальністю «Сокологорненське» про стягнення адміністративного господарський санкцій та пені у розмірі 4 172 грн. 91 коп. - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сокологорненське» (ідентифікаційний код 31791530) суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2009 році у розмірі 4172 (чотири тисячі сто сімдесят дві) грн. 91 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова складена у повному обсязі у строк, визначений ч. 3 ст. 160 КАС України.
Суддя /підпис/О.О. Артоуз