Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2010 р. Справа № 2а-11508/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Турлакової Н. В. при секретаріКаштан С.В. за участю: представника позивача відповідач Рейди А.С. не зявився розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська до суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_4 про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ: До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов, в якому Лівобережна міжрайонна державна податкова інспекція м.Дніпропетровська просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на користь державного бюджету заборгованість зі штрафних (фінансових) санкцій у сумі 4741,64грн. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач зареєстрований Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 13.03.2006р. та перебуває на обліку у Лівобережній МДПІ м.Дніпропетровська як платник податків. За результатами перевірки відповідача складено акт НОМЕР_1 від 29.10.2009р., на підставі якого були прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002272330 від 06.11.2009р. на суму 321грн., №0002282330 від 06.11.2009р. на суму 20,64грн. та №0002292330 від 06.11.2009р. на суму 4400грн. Загальна сума заборгованості відповідача складає 4741,64грн., яка станом на 25.08.2010р. залишається не сплаченою.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити, з підстав зазначених у позовній заяві.
Відповідач до суду не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином. Відповідачем не було подано письмових заперечень на позов чи доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги.
Заслухавши представника позивача, дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_2 ОСОБА_4 зареєстрована Виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 13.03.2006р. як фізична особа-підприємець та перебуває на обліку у Лівобережній МДПІ м.Дніпропетровська як платник податків.
29 жовтня 2009 року співробітниками Лівобережної МДПІ м.Дніпропетровська було проведено перевірку господарської одиниці павільйон з торговим залом, розташованого у АДРЕСА_1, що належить ФОП ОСОБА_4
У результаті перевірки були виявлені наступні порушення: проведення розрахункової операції без використання РРО, КОРО, РК та без видачі відповідного розрахункового документа встановленого зразка на загальну суму 64,20грн.; здійснення торгівельної діяльності без придбання торгового патенту; здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без отримання (наявності) відповідної ліцензії, а також здійснення роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимально роздрібних цін на тютюнові вироби встановлених виробником або імпортером.
За результатами вказаної перевірки був складений акт НОМЕР_1 від 29.10.2009р., який продавець ОСОБА_5 підписала без заперечень та отримала один примірник під підпис 29.10.09р.
За матеріалами перевірки, у відповідності з діючим законодавством, Лівобережною МДПІ м.Дніпропетровська були винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002272330 від 06.11.2009р. на суму 321грн., №0002282330 від 06.11.2009р. на суму 20,64грн. та №0002292330 від 06.11.2009р. на суму 4400грн., які були розміщені на дошці податкових оголошень (повідомлень) Лівобережної МДПІ м.Дніпропетровська, що підтверджується актом від 18.12.2009р. Доказів про оскарження рішень в адміністративному, чи в судовому порядку відповідачем не надано.
Згідно Довідки про суми боргу платника податків, станом на 02.03.2010р. загальна сума заборгованості відповідача складає 4741,64грн.
Відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з ч.1 ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі,громадського харчування та послуг», контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Частиною 1 статті 16 наведеного Закону встановлено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.
Згідно з п.2 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленому законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Статтею 3 Закону України «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
Відповідно до п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Згідно ст.3 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» патентуванню підлягає торговельна діяльність, що здійснюється суб'єктами підприємницької діяльності або їх структурними (відокремленими) підрозділами у пунктах продажу товарів.
Під торговельною діяльністю у цьому Законі слід розуміти роздрібну та оптову торгівлю, діяльність у торговельно-виробничій (громадське харчування) сфері за готівкові кошти, інші готівкові платіжні засоби та з використанням кредитних карток.
Відповідно до абз.4 ч.1 ст.8 Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, за здійснення операцій, передбачених цим Законом, без одержання відповідних торгових патентів або з порушенням порядку використання торгового патенту, передбаченого частиною другою статті 7 цього Закону, сплачують штраф у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єктів підприємницької діяльності із зазначеним порушенням.
Згідно ст.15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності ліцензій.
Згідно з абз.21 ст.1 Закону №481/95-ВР, ліцензія (спеціальний дозвіл) - документ державного зразка, який засвідчує право суб'єкта підприємницької діяльності на провадження одного із зазначених у цьому Законі видів діяльності протягом визначеного строку.
Абзацами 5 ч.2 ст.17 вказаного Закону встановлено, що до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.
Згідно ч.1 ст.111 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення.
Відповідно до абз.12 ч.2 ст.17 вказаного Закону, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками або імпортерами таких тютюнових виробів, - 100 відсотків вартості наявних у суб'єкта підприємницької діяльності тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.
Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року №481/95-ВР, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790, встановлено, що: підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є: акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства; у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Згідно пункту 10 Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.
Враховуючи викладене, суд вважає, що факт порушення відповідачем вимог податкового законодавства доведений, у з звязку з чим застосування податковим органом фінансових санкцій є правомірним.
На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позов Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Лівобережної міжрайонної державної податкової інспекції м.Дніпропетровська до фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 на користь державного бюджету заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4741,64грн. (чотири тисячі сімсот сорок одна гривня шістдесят чотири копійки), з яких: 321грн. на р/р 31116104700006, код платежу 21080900; 20,64грн. на р/р 31412541700006, код платежу 21080900; 4400грн. на р/р 31114106700006, код платежу 21081100, одержувач Індустріальне відділення державного казначейства, код ЄДРПОУ 24232376, банк одержувача УДКУ в Дніпропетровській області, МФО 805012.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова виготовлена у повному обсязі 06.12.2010р.
Суддя Н.В. Турлакова