Єдиний державний реєстр судових рішень
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 листопада 2010 р. Справа № 2а-10410/10/0470
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Турлакової Н. В. при секретаріКаштан С.В. за участю: представник позивача відповідач не зявився (заява про розгляд справи без його участі) не зявився розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості, - ВСТАНОВИВ: До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов, в якому Північна міжрайонна державна податкова інспекція у м.Кривому Розі просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 на користь державного бюджету заборгованість зі штрафних (фінансових) санкцій у сумі 2818,65грн. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач зареєстрований Криворізьким міськвиконкомом 04.09.2009р. та перебуває на обліку у Північній МДПІ у м.Кривому Розі як платник податків. За результатами перевірки відповідача складено актНОМЕР_1 від 01.03.2010р., на підставі якого були прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0004452360 від 02.03.2010р. на суму 420,65грн. та №0004462360 від 02.03.2010р. на суму 2700грн. У звязку з частковою сплатою штрафних санкцій, загальна сума заборгованості відповідача складає 2818,65грн., яка станом на 25.08.2010р. залишається не сплаченою.
Представник позивача у судове засідання не зявився, направив клопотання про розгляд справи без його участі.
Відповідач до суду не з'явився, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином. Відповідачем не було подано письмових заперечень на позов чи доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги.
Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_3 зареєстрована виконавчим комітетом Криворізької міської ради 04.09.2009р. як фізична особа-підприємець та перебуває на обліку у Північній МДПІ у м.Кривому Розі як платник податків.
01 березня 2010 року співробітниками Північної МДПІ у м.Кривому Розі було проведено перевірку господарської одиниці магазин «ІНФОРМАЦІЯ_1», розташованого у АДРЕСА_1, що належить ФОП ОСОБА_3
У результаті перевірки були виявлені наступні порушення: проведення розрахункової операції без видачі розрахункового документа, невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків з денним «Х» звітом, а також здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами, нижчими від мінімальних роздрібних цін на алкогольні напої та реалізація та зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.
За результатами вказаної перевірки був складений акт НОМЕР_1 від 01.03.2010р. перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, який касир ОСОБА_4 підписала без заперечень та отримала один примірник під підпис 04.03.10р.
За матеріалами перевірки, у відповідності з діючим законодавством, Північною МДПІ у м.Кривому Розі були винесені рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0004452360 від 02.03.2010р. на суму 420,65грн. та №0004462360 від 02.03.2010р. на суму 2700грн., які були розміщені на дошці податкових оголошень (повідомлень) Північної МДПІ м.Кривого Рогу, що підтверджується актом від 12.04.2010р. Доказів про оскарження рішень в адміністративному, чи в судовому порядку відповідачем не надано.
Згідно Розрахунку фінансових санкцій по актам перевірок, відповідач частково сплатила суму штрафних санкцій у розмірі 3120,65грн., тому загальна сума заборгованості складає 2818,65грн.
Відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно з ч.1 ст.15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі,громадського харчування та послуг», контроль за додержанням субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Частиною 1 статті 16 наведеного Закону встановлено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.
Згідно з п.2 ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановленому законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Статтею 3 Закону України «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;
- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:
- у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Стаття 22 вказаного Закону передбачає, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
Згідно абз.11, 14 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» до суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів:
- у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, виготовленими за коньячною технологією, горілкою та лікеро-горілчаними виробами за цінами, нижчими від встановлених мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на коньяк, алкогольні напої, виготовлені за коньячною технологією, горілку та лікеро-горілчані вироби - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 1000 гривень;
- зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень.
Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 року №481/95-ВР, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2003 року №790, встановлено, що: підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є: акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства; у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Згідно пункту 10 Порядку, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкції стягується на підставі рішення суду.
Враховуючи викладене, суд вважає, що факт порушення відповідачем вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» доведений, у з звязку з чим застосування податковим органом фінансових санкцій є правомірним.
На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позов Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Північної міжрайонної державної податкової інспекції у м.Кривому Розі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 на користь державного бюджету заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 2818,65грн. (дві тисячі вісімсот вісімнадцять гривень шістдесят пять копійок), з яких: 220,65грн. на р/р 31119104700025, код платежу 3021080911, одержувач Відділення ДК у Тернівському районі м.Кривого Рогу, код ОКПО 24244864, банк одержувача УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012; 2598грн. на р/р 31117106700025, код платежу 21081100, одержувач Відділення ДК у Тернівському районі м.Кривого Рогу, код ОКПО 24244864, банк одержувача УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012; 11,42грн. на р/р 31418541700022, код платежу 5021080900, одержувач Відділення ДК у Жовтневому районі м.Кривого Рогу, код ЗКПО 24237505, банк одержувача УДК у Дніпропетровській області, МФО 805012.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова виготовлена у повному обсязі 17.11.2010р.
Суддя Н.В. Турлакова