Постанова № 13933698, 25.05.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.05.2010
Номер справи
2-а-8232/09/0470
Номер документу
13933698
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ц

Справа № 2-а-8232/09/0470

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 травня 2010 року м. Дніпропетровськ

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Єфанової О.В.

при секретарі Попович Н.М.

за участю:

представника позивача Долідзе А.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції

до приватного підприємства Сапфр НК

про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов позов Нікопольської обєднаної державної податкової інспекції, в якому позивач просить стягнути з приватного підприємства Сапфр НКзаборгованість в сумі 8693,54 грн.

В обґрунтування позову зазначено, що приватне підприємство Сапфр НКмає заборгованість по платежам до бюджету в сумі 8693,54 грн. яка виникла в результаті перевірки, проте в добровільному порядку відповідач зазначений борг не сплачує, що є підставою для звернення з відповідним позовом до суду.

Відповідач заперечень на позовну заяву та повноважного представника у судове засідання не направив. Про час і місце розгляду справи відповідач повідомлявся належним чином, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення. Згідно із ч.8 ст.35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою вказаною у довідці з Єдиного державного реєстру підприємств і організацій України, тому суд вважає, що він здійснив всіх заходів для повідомлення відповідача про судовий розгляд справи.

Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача відповідно до положень ст.128 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що Приватне підприємство Сапфір НКзареєстроване Виконавчим комітетом Нікопольської міської ради 01.02.2008 р. та включене до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

Станом на 09.06.2009 р. Відповідач має заборгованість по платежам до бюджету на загальну суму 8693,54 грн. , яка виникла в результаті наступного.

08.10.2008 р. фахівцями Бердянської ОДПІ Запорізької області було проведено перевірку господарської одиниці - грального автомату Ромашка, що розташований за адресою: м. Бердянськ, вул. Морозова, б. 15, що належить ПП Сапфір НК, з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт №0495/08/22/23/35662936.

За результатами проведення перевірки встановлені наступні порушення чинного законодавства з боку Відповідача:

- проведення розрахункових операцій на суму 751,00 грн. без застосування реєстратора розрахункових операцій, чим порушено п.1 ст.3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг№ 265/95-ВР від 06.07.1995 р.

Відповідальність за вказане порушення передбачена п.1 ст.17 Закону Україна Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послугу вигляді фінансової санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність: 751,00 грн. х 5 = 3755,00 грн.

- проведення розрахункових операцій через гральні автомати, які не зареєстровані в органі ДПС і не переведені у фіскальний режим роботи, чим порушено п.1 ст.З Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідальність за вказане порушення передбачена п.2 ст.17 Закону України- Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послугу вигляді фінансової санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян: 340,00 грн. х 4 = 1360,00 грн.

- відсутні 4 торгових патенти на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу, чим порушено ч.1 ст.5 Закону України Про патентування деяких видів підприємницької діяльності№ 98/96-ВР від 23.03.1996 р.

Відповідальність за вказане порушення передбачена абз.4 ч.1 ст.8 Закону України Закону України Про патентування деяких видів підприємницької діяльностіу вигляді штрафу у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єкта підприємницької діяльності (вартість торгового патенту за один календарний місяць становить 350,00 грн.): 350/31 х 4 х 2 - 90,32 грн.

На підставі акту перевірки № 0495/08/22/23/35662936 від 08.10.2008 р. Нікопольською ОДПІ були винесені наступні рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій:

№ 0003032330/0/57009 від 03.11.2008 р. на суму 5115,00 грн. (3755,00 + 1360,00);

№ 0003042330/0/57010 від 03.11.2008 р. на суму 90,32 грн.

08.10.2008 р. фахівцями Бердянської ОДПІ Запорізької області було проведено перевірку господарської одиниці - грального автомату Ромашка, що розташований за адресою: м. Бердянськ, вул. 12 грудня, б. 4А, що належить ПП Сапфір НК, з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт №0496/08/22/23/35662936.

За результатами проведення перевірки встановлені наступні порушення чинного законодавства з боку Відповідача:

- проведення розрахункових операцій на суму 20,00 грн. без застосування реєстратора розрахункових операцій, чим порушено п.1 ст.3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг№ 265/95-ВР від 06.07.1995 р.

Відповідальність за вказане порушення передбачена п.1 ст.17 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послугу вигляді фінансової санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність: 20,00 грн. х 5 = 100,00 гри.

- проведення розрахункових операцій через гральні автомати, які не зареєстровані в органі ДПС і не переведені у фіскальний режим роботи, чим порушено п.1 ст.3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідальність за вказане порушення передбачена п.2 ст.17 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послугу вигляді фінансової санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян: 340,00 грн. х 4 = 1360,00 грн.

- відсутні 4 торгових патенти на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу, чим порушено ч.1 ст.5 Закону України Про патентування деяких видів підприємницької діяльності№ 98/96-ВР від 23.03.1996 р.

Відповідальність за вказане порушення передбачена абз.4 ч.1 ст.8 Закону України Закону України Про патентування деяких видів підприємницької діяльностіу вигляді штрафу у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єкта підприємницької діяльності (вартість торгового патенту за один календарний місяць становить 350,00 грн.): 350/31 x4x2 = 90,32 грн.

На підставі акту перевірки № 0496/08/22/23/35662936 від 08.10.2008р. Нікопольською ОДПІ були винесені наступні рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій:

№ 0003012330/0/57005 від 03.11.2008 р. на суму 1460,00 грн. (100,00 + 1360,00);

№ 0003022330/0/57006 від 03.11.2008 р. на суму 90,32 грн.

09.10.2008 р. фахівцями Бердянської ОДПІ Запорізької області було проведено перевірку господарської одиниці - грального автомату Ромашка, що розташований за адресою: м. Бердянськ, Мелітопольське шосе, б. 99, що належить ПП Сапфір НК, з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт № 0497/08/22/23/35662936.

За результатами проведення перевірки встановлені наступні порушення чинного законодавства з боку Відповідача:

- проведення розрахункових операцій на суму 25,00 грн. без застосування реєстратора розрахункових операцій, чим порушено п.1 ст.3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг№ 265/95-ВР від 06.07.1995 р.

Відповідальність за вказане порушення передбачена п.1 ст.17 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послугу вигляді фінансової санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність: 25,00 грн. х 5 = 125,00 грн.

- проведення розрахункових операцій через гральні автомати, які не зареєстровані в органі ДПС і не переведені у фіскальний режим роботи, чим порушено п.1 ст.3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Відповідальність за вказане порушення передбачена п.2 ст.17 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послугу вигляді фінансової санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян: 340,00 грн. х 5 = 1700,00 грн.

- відсутні 5 торгових патенти на здійснення операцій з надання послуг у сфері грального бізнесу, чим порушено ч.1 ст.5 Закону України Про патентування деяких * видів підприємницької діяльності№ 98/96-ВР від 23.03.1996 р.

Відповідальність за вказане порушення передбачена абз.4 ч.1 ст.8 Закону України Закону України Про патентування деяких видів підприємницької діяльностіу вигляді штрафу у подвійному розмірі вартості торгового патенту за повний термін діяльності суб'єкта підприємницької діяльності (вартість торгового патенту за один календарний місяць становить 350,00 грн.): 350/31 х 5 х 2 = 112,90 грн.

На підставі акту перевірки № 0497/08/22/23/35662936 від 09.10.2008р. Нікопольською ОДПІ винесені наступні рішення про застосування штрафних (Фінансових) санкцій:

№ 0003052330/0/57007 від 03.11.2008 р. на суму 1825,00 грн. (125,00 + 1700,00);

№ 0003062330/0/57008 від 03.11.2008 р. на суму 112,90 грн.

Загальна сума застосованих до Відповідача штрафних санкцій склала 8693,54 грн.

Згідно зі ст.25 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послугсуми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Відповідно до ч.3 ст.8 Закону України Про патентування деяких видів підприємницької діяльностіштрафи, передбачені цією статтею, підлягають сплаті порушником у п'ятиденний термін відповідно до законодавства. Згідно ч.4 ст.9 вказаного Закону суми штрафів, що стягуються державним податковим органом, підлягають перерахуванню до бюджету місцевого самоврядування (місцевого бюджету) за місцем плати за торговий патент.

При вирішенні судом спору по суті позовних вимог встановлено, що статтею 4 Закону України Про державну податкову службу в Україніпередбачено, що Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підпорядковуються Державній податковій адміністрації України. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Відповідно до статті 2 цього закону завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю; за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.

Згідно з підпунктом 2.3.1 пункту 23 статті 2 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиорганами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи.

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 зазначеного вище закону активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Системний аналіз змісту зазначених норм права свідчить про те, що органи Державної податкової адміністрації України є органами виконавчої влади, їм надано право здійснювати контроль за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів та здійснювати заходи погашення податкового боргу, зокрема, примусово шляхом звернення до суду.

Суд також доходить висновку, що позивачем надані належні докази, які свідчать про заборгованість приватного підприємства Сапфр НКперед бюджетом, а також здійснені всі заходи, направлені на досудове врегулювання відповідного спору.

З огляду на сукупність викладених обставин, з урахуванням вимог чинного законодавства, суд доходить висновку про задоволення позовних вимог податкової інспекції.

Керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 94, 158-163, 186, 254 КАС України суд, -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з Приватного підприємства Сапфір НК(ЄДРПОУ 35662936, Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Електрометалургів, 6.44А, кв.52) штрафні санкції за порушення норм з регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сумі 8400,00 грн. до Державного бюджету України (р/р31115104700029, код платежу 30 21080900, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012), штрафні санкції за порушення законодавства про патентування у сумі 293,54 грн. до місцевого бюджету (р/р31411541700029, код платежу 50 21080900, отримувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області, МФО 805012).

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом апеляційної скарги відповідно до ст..ст. 186 та 254 КАС України.

Якщо постанову проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Повний текст постанови складений 31.05.2010р.

Суддя О.В. Єфанова

З оригіналом згідно

Постанова не набрала законної сили станом на

Суддя О.В. Єфанова