Ухвала суду № 13844090, 10.11.2010, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2010
Номер справи
2-а-10598/09/1570
Номер документу
13844090
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 листопада 2010 р.Справа № 2-а-10598/09/1570 Категорія: 2.11.17Головуючий в 1 інстанції: Стефанов С.О. <Текст >

Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого Єщенко О.В.

суддів Димерлій О.О.

Домусчі С.Д.

при секретарі Коєвої О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 25 серпня 2010 року по справі за адміністративним позовом дочірнього підприємства «Автотрейдінг - Одеса»до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси про визнання нечинними податкових-повідомлень рішень, -

В С Т А Н О В И Л А :

19 серпня 2009 року дочірнє підприємство «Автотрейдінг - Одеса» звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси про визнання нечинними податкових-повідомлень рішень від 09.02.2009р. №0000742301/0, від 21.04.2009р. №00007422301/1/31976605, від 04.06.2009р. №00007422301/2 та від 17.08.2009р. №00007422301/3.

Обґрунтовуючи свої позовні вимоги, представник позивача зазначив, що відповідач зробив невірний висновок, що дочірнє підприємство «Автотрейдінг - Одеса»є платником податку на місцеву символіку.

Представник відповідача проти позовних вимог заперечував у повному обсязі, посилався на те, що позивач в своїй господарській діяльності використовує місцеву символіку, а саме назву «м. Одеса», тому повинен платити податок на місцеву символіку згідно вимог чинного законодавства.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 25 серпня 2010 року адміністративний позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси від 17.08.2009р. №00007422301/3. В решті позовних вимог відмовлено.

Непогоджуючись з постановою суду першої інстанції Державна податкова інспекція у Малиновському районі м. Одеси подала апеляційну скаргу в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального права, просить скасувати постанову Одеського окружного адміністративного суду від 25 серпня 2010 року, та ухвалити по справі нову постанову, якою в задоволенні адміністративного позову відмовити.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги, пояснення сторін, перевіривши законність і обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги, судова колегія вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Колегією суддів встановлено, що в період з 12.12.2008р. по 22.01.2009р. відповідачем проведено планову виїзну перевірку позивача з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства за період з 01.07.20007р. по 01. і 0.2008р. За результатами перевірки складено акт №8/23-213/31976605 від 29.01.2009р. (а.с.17-33).

В акті перевірки (а.с.30) зазначено про, що позивачем занижена сума збору за використання місцевої символіки на 22 860 грн. в порушення вимог положень Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.1993 № 56-93 «Про місцеві податки і збори»і рішення Одеської міської ради від 15.10.2001 №2725-ХХІІ.

За результатами перевірки позивачу донараховано суму збору за використання символіки м. Одеса в розмірі 22 860 грн.

Відповідно до вимог абзаців 1 та 2 статті 12 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.93 N 56-93 «Про місцеві податки і збори»збір за право на використання місцевої символіки справляється з юридичних осіб і громадян, які використовують цю символіку з комерційною метою. Дозвіл на використання місцевої символіки (герба міста або іншого населеного пункту, назви чи зображення архітектурних, історичних пам'яток) видається відповідними органами місцевого самоврядування.

Отже, зазначеним Декретом визначено, що до місцевої символіки, яка є предметом справляння місцевого збору, відносяться герб міста або іншого населеного пункту, назва чи зображення архітектурних, історичних пам'яток. При цьому, назва міста або іншого населеного пункту, якщо таке місто або такий населений пункт не віднесено до архітектурних чи історичних пам'яток, до місцевої символіки відповідно до норм вказаного Декрету не відноситься.

Згідно статті 18 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори»органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок. Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції мають право запроваджувати пільгові податкові ставки, повністю скасовувати окремі місцеві податки і збори або звільняти від їх сплати певні категорії платників та надавати відстрочки у сплаті місцевих податків і зборів.

Відповідно до вимог частини 1 статті 17 Закону України «Про систему оподаткування»від 18.02.97 №77/97-ВР сплата податків і борів (обов'язкових платежів) провадиться у порядку, встановленому цим законом та іншими законами України.

Згідно частини 1 статті 7 цього Закону ставки податків і зборів (обов'язкових платежів) встановлюються Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим і сільськими, селищними, міськими радами відповідно до законів України про оподаткування.

Таким чином, згідно чинного законодавства України органи місцевого самоврядування мають право самостійно встановлювати і визначати порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до норм Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори», який визначає види місцевих податків і зборів, їх граничні розміри та порядок обчислення.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про охорону культурної спадщини»від 08.06.2000 №1805-111 до архітектурних та історичних пам'яток, що складають об'єкти культурної спадщини, відносяться історичні центри, вулиці, квартали, площі, архітектурні ансамблі, залишки давнього планування та забудови, окремі архітектурні споруди, а також пов'язані з ними твори монументального, декоративного та образотворчого мистецтва, будинки, споруди їхні комплекси (ансамблі), окремі поховання та некрополі, визначні місця, пов'язані з важливими історичними подіями, з життям та діяльністю відомих осіб, культурою та побутом народів, які є об'єктами культурної спадщини національного або місцевого значення та занесені до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Виходячи з вищенаведених норм чинного законодавства, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що назва підприємства дочірнього підприємства «Автотрейдінг - Одеса»не є об'єктом справляння збору за право на використання такої символіки відповідно до статті 12 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори». Використання слова «Одеса»в назві позивача лише вказує на місцезнаходження підприємства за територіальною ознакою, зокрема, на те, що місцем розташування позивача є місто Одеса.

Доводи апеляційної скарги доводів суду першої інстанції не спростовують, тому колегія суддів приходить до висновку, що Одеський окружний адміністративний суд правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Враховуючи вищевикладене, судова колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси підлягає залишенню без задоволення, а рішення Одеського окружного адміністративного суду від 25 серпня 2010 року - залишенню без змін.

Керуючись ст.ст. 195, 196; п.1 ч.1 ст. 198; ст. 200; п.1 ч.1 ст. 205; ст. 206; ч.5 ст. 254 КАС України, судова колегія,

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси залишити без задоволення.

Постанову Одеського окружного адміністративного суду від 25 серпня 2010 року по справі за адміністративним позовом дочірнього підприємства «Автотрейдінг - Одеса»до Державної податкової інспекції у Малиновському районі м. Одеси про визнання нечинними податкових-повідомлень рішень залишити без змін.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня її проголошення.

Головуючий:

Суддя:

Суддя: