Єдиний державний реєстр судових рішень УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" серпня 2010 р.справа № 2а-5376/08/0470 Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді:Юхименка О.В.
суддів: Мірошниченка М.В. Панченко О.М.
при секретарі судового засідання:Красоті А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні
апеляційну скаргу Колективного підприємства
Дніпропетровська трикотажна фірма «Дніпрянка»
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду
від29.05.2009р.
у справі № 2а-5376/08/0470
за позовом Колективного підприємства
Дніпропетровська трикотажна фірма «Дніпрянка»
вул. Винокурова, 1, м. Дніпропетровськ, 49051;
до відповідача Лівобережної міжрайонної
Державної податкової інспекції м. Дніпропетровська,
пр. ім. Газети «Правда», 95-А, м. Дніпропетровськ, 49026;
про скасування акта, -
встановив: Колективним підприємством Дніпропетровська трикотажна фірма «Дніпрянка»було подано позов до Лівобережної міжрайонної Державної податкової інспекції м. Дніпропетровська про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення від 28.05.2008р. № 0026582301/0.
Дніпропетровський окружний адміністративний суд (суддя Шлай А.В.) своєю постановою від 29.05.2009р. в адміністративній справі № 2а-5376/08/0470 у задоволенні позову відмовив.
Не погоджуючись з прийнятим у справі судовим актом, у поданій апеляційній скарзі Колективне підприємство Дніпропетровська трикотажна фірма «Дніпрянка», Позивач, вказує на невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
Відповідно до вимог статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N 2181-III (2181-14) у разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності.
Визначення суми податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 570.000,00 грн. мало місце в податковому повідомленні-рішенні № 0025072301/0 від 04.12.2007р.
Застосування санкцій окремим податковим повідомленням-рішенням не відповідає приписам чинного законодавства.
Крім того, адміністративно-господарські санкції застосовані з порушенням строку, визначеного статтею 250 Господарського кодексу України.
Просить постанову окружного адміністративного суду скасувати та ухвалити нове рішення. Позов задовольнити.
Згідно до протоколу розподілу справу розглядає колегія у складі головуючий суддя Юхименко О.В., суддів Мірошниченко М.В., Панченко О.М..
Лівобережна міжрайонна Державна податкова інспекція м. Дніпропетровська, Відповідач, скаргу оспорив. Надав заперечення на апеляційну скаргу. Вважає що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
В засіданні його представник доводи заперечення на апеляційну скаргу підтримує повністю.
Судовий розгляд адміністративної справи здійснювався з повним фіксуванням судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Сутність спору: уповноваженими фахівцями держподаткінспекції було проведено документальну перевірку Колективного підприємства Дніпропетровська трикотажна фірма «Дніпрянка»з питань дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період з 01.07.2004р. по 30.06.2007р.
За результатами складено акт від 23.11.2008р. № 5850/23//00307164.
Перевіркою встановлено порушення підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР (168/97-ВР).
На підставі Акту перевірки керівником ДПІ 04.12.2007р. було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0025072301/0.
Згідно з підпунктом 4.2.2 «б»пункту 4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N 2181-III (2181-14), відповідно до підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР (168/97-ВР), Колективному підприємству Дніпропетровська трикотажна фірма «Дніпрянка»було визначено суму податкового зобовязання за платежем 3014010100, податок на додану вартість, у розмірі 570.000,00 грн.
Скасування податкового повідомлення-рішення від № 0025072301/0 було предметом самостійного судового розгляду у справі № А37/62-08.
На підставі Акту перевірки керівником ДПІ 04.12.2007р. було прийнято податкове повідомлення-рішення № 0025072301/0.
Згідно з підпунктом 4.2.2 «б»пункту 4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N 2181-III (2181-14), відповідно до підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР (168/97-ВР), Колективному підприємству Дніпропетровська трикотажна фірма «Дніпрянка»було визначено суму податкового зобовязання за платежем 3014010100, податок на додану вартість, у розмірі 570.000,00 грн.
28.05.2008р., на підставі того ж Акту перевірки, керівником ДПІ прийнято податкове повідомлення-рішення № 0026582301/0.
Згідно з підпунктом 4.2.2 «б»пункту 4.2 статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N 2181-III (2181-14), та на підставі підпункту 17.1.3 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N 2181-III (2181-14), Колективному підприємству Дніпропетровська трикотажна фірма «Дніпрянка»визначено суму штрафи (фінансових) санкцій у розмірі 285.000,00 грн.
Визнання нечинним податкового повідомлення-рішення № 0026582301/0 від 28.05.2008р. було предметом судового позову.
Колегія суддів, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права при винесенні оскарженої постанови, знаходить апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню.
Як зясовано в ході апеляційного розгляду справи, і визначення суму податкового зобовязання у розмірі 570.000,00 грн. (податкове повідомлення-рішення № 0025072301/0), і застосування штрафних (фінансових) санкцій на суму 285.000,00 грн. (податкове повідомлення-рішення № 0026582301/0), стали наслідком виявленого фахівцями контролюючого органу порушення підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7 Закону України «Про податок на додану вартість»від 3 квітня 1997 року N 168/97-ВР (168/97-ВР).
При цьому, скасування податкового повідомлення-рішення від № 0025072301/0 було предметом самостійного судового розгляду у справі № А37/62-08.
Заявник апеляційної скарги вказує на те, що прийняття окремого повідомлення-рішення на суму фінансових санкцій не відповідає приписам статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21 грудня 2000 року N 2181-III (2181-14).
Водночас, у відповідності з підпунктом 17.1.3 цього Закону (2181-14) у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.
Сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, пункт 17.3 Закону (2181-14), прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.
Отже, визначення штрафних (фінансових) санкцій окремим податковим повідомленням-рішенням вимогам Закону не суперечить, та компетенції контролюючого органу відповідає.
Обґрунтованість визначення суми податкового зобовязання за основним платежем встановлена судовим рішенням та доведенню не підлягає.
В силу статті 15 Закону (2181-14) податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків не пізніше закінчення 1095 дня, наступного за останнім днем граничного строку подання податкової декларації.
Посилання заявника апеляційної скарги на строки застосування адміністративно-господарських санкцій, визначені статтею 250 Господарського кодексу України слід визнати помилковими. Адміністративні та інші відносини управління за участі суб'єктів господарювання, в яких орган державної влади або місцевого самоврядування не є суб'єктом, наділеним господарською компетенцією, і безпосередньо не здійснює організаційно-господарських повноважень щодо суб'єкта господарювання не є предметом регулювання цього Кодексу.
Те, що суд першої інстанції в якості підстави для задоволення позову обґрунтував своє рішення невірними за змістом запереченнями проти позовної заяви, із посиланням на підпункт 4.2.2 «а»пункту 4.2 статті 4, та 17.1.2 пункту 17.1 статті 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III (2181-14), на чому акцентує увагу заявник апеляційної скарги, висновків суду все ж не спростовує.
В межах апеляційної скарги підстави для скасування рішення суду відсутні.
Керуючись ст. 195, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Колективного підприємства Дніпропетровська трикотажна фірма «Дніпрянка»залишити без задоволення.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.05.2009р. у справі № 2а-5376/08/0470 без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.
Касаційна скарга подається протягом двадцяти днів з дня складення судового рішення у повному обсязі.
Ухвалу складено у повному обсязі 11.02.2011р.
Головуючий:О.В. Юхименко
Суддя:М.В. Мірошниченко
Суддя:О.М. Панченко