Рішення № 137961237, 26.05.2026, Господарський суд Тернопільської області

Дата ухвалення
26.05.2026
Номер справи
921/111/26
Номер документу
137961237
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

26 травня 2026 року м. ТернопільСправа № 921/111/26

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Гевка В.Л.

розглянувши у порядку загального позовного провадження матеріали справи

за позовом: Тернопільського обласного центру зайнятості, 46007, Тернопільська обл., місто Тернопіль, вул. Текстильна, будинок 1 Б

до відповідача: Фізичної особи - підприємця Прядко Олега Борисовича, АДРЕСА_1

про стягнення різниці між сумою отриманого мікрогранту і сплаченими податками та зборами, єдиним внеском на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих працівників в сумі 139 612 грн. 00 коп.

За участі представників сторін та їх учасників:

Позивача: Гарькова Ліда Романівна;

Відповідача: Фізична особа - підприємець Прядко Олег Борисович.

1.Рух і суть справи.

Позивач Тернопільський обласний центр зайнятості звернувся до Господарського суду Тернопільської області з позовною заявою до відповідача Фізичної особи - підприємця Прядко Олега Борисовича, у якій просить суд стягнути з Фізичної особи-підприємця Прядка Олега Борисовича (місцезнаходження: АДРЕСА_2 , код НОМЕР_1 ) різницю між сумою отриманого мікрогранту і сплаченими податками та зборами, єдиним внеском на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих згідно з Порядком працівників в сумі 139 612 грн. 00 коп.

Ухвалою суду від 02.03.2026 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 31.03.2026, яке було відкладено на 26.05.2026.

05.05.2026 від відповідача - Фізичної особи - підприємця Прядко Олега Борисовича надійшла заява від 05.05.2026 (вх.№ 3460 від 05.05.2026 про визнання позову.

В судовому засіданні представник позивача підтримала позовні вимоги, просила про задоволення позову.

Відповідач, в судовому засіданні, підтримав заяву про визнання позову, просив позовні вимоги задовольнити.

В судовому засіданні 26.05.2026 судом оголошено скорочену (вступну та резолютивну) частину рішення.

2. Аргументи сторін.

2.1. Аргументи позивача.

Тернопільський обласний центр зайнятості звернувся 25.02.2026 до Господарського суду Тернопільської області з позовом до Фізичної особи-підприємця Прядко Олега Борисовича, про стягнення різниці між сумою отриманого мікрогранту і сплаченими податками та зборами, єдиним внеском на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих працівників в сумі 139 612 грн. 00 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем умов абзацу 11 пункту 20 Порядку надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738 (зі змінами) щодо повернення відповідачем різниці між сумою мікрогранту та сплаченими податками та зборами, єдиним внеском на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих згідно з цим Порядком працівників у розмірі 139 612,00 грн, у зв`язку з тим, що відповідачем протягом трирічного строку реалізації проекту за період з 20.09.2022 по 20.09.2025 сплачено податки та збори, єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за працівників, працевлаштованих на умовах цього Порядку, в сумі 101 388,00 грн, що є меншою, ніж отриманий мікрогрант.

2.2. Аргументи відповідача.

05.05.2026 відповідачем до господарського суду Тернопільської області подано заяву від 05.05.2026 (вх. № 3460 від 05.05.2026) про визнання позову, у якій просить прийняти заяву визнання позову та ухвали рішення про задоволення позовних вимог.

3. Фактичні обставини справи, встановлені судом.

Фізичною особою - підприємцем Прядко Олегом Борисовичем через Єдиний державний веб-портал електронних послуг "Дія" подано заяву №095GXG від 09.07.2022 на придбання обладнання необхідного для здійснення господарської діяльності.

Державним центром зайнятості прийнято наказ від 22.07.2022 № 81 "Про надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу", яким вирішено надати мікрогранти на створення або розвиток власного бізнесу 424 отримувачам на загальну суму 98 233 635 гривень 00 коп. Додатком № 1 до наказу Державного центру зайнятості визначено список заявників, які отримали позитивне рішення комісії Державного центру зайнятості та набрали найбільшу сукупну кількість балів, у межах наявної граничної суми мікрогрантів, визначеної Мінекономіки, у період з 01.07.2022 по 10.07.2022 року.

У списку заявників, які отримали мікрогрант, була заява Відповідача № 095GXG з порядковим номером 361, підсумковий скоринговий бал 160, із сумою виплати гранту 241 000, 00 грн. (регіон Тернопільська)

Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань фізична особа Прядко Олег Борисович 01.08.2022 зареєструвався фізичною особою підприємцем.

Як слідує із матеріалів справи, 05.08.2022 Відповідач надав до АТ "Державний ощадний банк України" (Філія Тернопільське обласне управління АТ "Ощадбанк") заяву про приєднання до Договору про надання мікрогранту, згідно з якою приєднався до умов Договору про надання мікрогранту, оприлюдненого на офіційному сайті ДЦЗ в мережі інтернет, вільний доступ до якого здійснювався за адресою: www.dcz.gov.ua. Згідно поданої заяви сума мікрогранту становить 241 000,00 грн. Отже, між Відповідачем та Державним центром зайнятості 05.08.2022 року укладений Договір про надання мікрогранту.

Відповідно до п.п.1, 2 розділу III Договору про надання мікрогранту ( далі Договір) розмір мікрогранту, який надається отримувачу відповідно до цього договору, обумовлений бізнес-планом, визначається відповідно до прийнятого ДЦЗ рішення про надання мікрогранту та зазначається у заяві про приєднання. Мікрогрант надається у безготівковому вигляді у національній валюті України шляхом зарахування коштів на рахунок отримувача через Уповноважений банк у строки та порядку, визначені договором про взаємодію та Порядком. Уповноважений банк забезпечує оплату витрат отримувача на цілі, визначені у бізнес-плані відповідно до пункту 3 розділу V договору та передбачені бізнес-планом.

Розділом IV Договору передбачено, що використання коштів мікрогранту здійснюється за цільовим призначенням, яке обумовлене умовами його надання, визначається бізнес-планом та повинно відповідати цілям, визначеним в бізнес- плані відповідно до пункту 3 розділу V цього договору. Отримувач використовує кошти мікрогранту за цільовим призначенням протягом шести місяців з дати його отримання (зарахування на рахунок отримувача). Для використання коштів мікрогранту та оплати ними витрат отримувача, що відповідають цільовому призначенню мікрогранту, визначеному у бізнес-плані відповідно до пункту 3 розділу V цього договору та передбаченому бізнес-планом, отримувач подає до Уповноваженого банку рахунок-фактуру (рахунок, квитанція, накладна тощо) та договір, укладений між отримувачем і постачальником (продавцем) обладнання, сировини та матеріалів тощо. На підставі таких документів Уповноважений банк забезпечує проведення операції з оплати витрат, які відповідають цільовому призначенню мікрогранту та бізнес-плану. Розділом V Договору передбачено, що строк реалізації проєкту становить три роки.

20.09.2022 кошти мікрогранту в сумі 241 000,00 грн. були зараховані на банківський рахунок Відповідача, відкритий у АТ "Ощадбанк", що підтверджується випискою філії Тернопільського обласного управління АТ "Ощадбанк".

АТ "Ощадбанк" у період з 29.09.2022 по 08.02.2023 забезпечив оплату витрат Відповідача на цілі, визначені у бізнес-плані, а саме, за придбання садового обладнання у контрагентів згідно рахунків на загальну суму 241 000,00 грн., що підтверджується випискою філії Тернопільського обласного управління АТ "Ощадбанк".

Відповідно до пп. 2 п. 2 розділу VI Договору отримувач зобов`язується виконати обов`язкову умову Даний обов`язок визначений як у формі Договору, що затверджений наказом Міністерства економіки України від 06.07.2022 №1969 так і у формі Договору у редакції наказу Міністерства економіки України від 19.01.2023 № 447). У наступних редакціях форми Договору внесеними наказами Міністерства економіки України від 24.05.2023 №4021, від 23.11.2023 №17803, від 28.11.2024 №26810, вказаний обов`язок вказаний наступним чином: "Отримувач зобов`язується виконати обов`язкову умову визначену Порядком". Обов`язковою умовою, відповідно до п. 1 розділу V Договору (у редакції наказу Міністерства економіки України від 06.07.2022 №1969) є створення отримувачем протягом строку дії цього Договору робочих місць залежно від розміру мікрогранту відповідно до умов Порядку, кількість яких визначається з урахуванням бізнес-плану та рішення ДЦЗ про надання мікрогранту і зазначається у заяві.

Згідно п. 3 розділу XIIІ Договору (у редакції наказу Міністерства економіки України від 06.07.2022 №1969) умови цього Договору можуть бути змінені в односторонньому порядку шляхом розміщення ДЦЗ нової редакції договору (у вигляді файлу, на який накладено кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи ДЦЗ) на сайті не пізніше, ніж за 7 днів до дати набрання чинності такими змінами.

Отримувач зобов`язується регулярно ознайомлюватись з опублікованими на сайті новими редакціями Договору. Датою ознайомлення отримувача з оприлюдненою інформацією вважається момент, з якого інформація отримала вигляд доступної для отримувача відповідно до умов цього Договору.

Починаючи з форми Договору у редакції наказу Міністерства економіки України від 19.01.2023 № 447 і по форму Договору у редакції наказу Міністерства економіки України від 28.11.2024 № 26810 обов`язковою умовою Договору, відповідно до п. 1 розділу V Договору крім надання мікрогранту отримувачам, визначеним абзацами другим та п`ятим пункту 4 Порядку, є створення протягом шести місяців з дня зарахування коштів на рахунок отримувача в уповноваженому банку робочих місць у значенні, наведеному в абзаці третьому пункту 20 Порядку, залежно від розміру мікрогранту, визначеного пунктом 4 Порядку, та працевлаштування на них осіб на строк не менше як 24 місяці протягом трирічного строку реалізації проєкту.

У разі звільнення працівників, працевлаштованих відповідно до абзацу першого цього пункту, до закінчення 24-місячного строку з дня працевлаштування на їх робочі місця в межах зазначеного строку працевлаштовуються інші особи.

Також, у форму Договору у редакції наказу Міністерства економіки України від 28.11.2024 № 26810 були внесені зміни у п.2 розділу XIII Договору. Інші умови викладено у наступній редакції: "Договір укладено з урахуванням положень Порядку. У разі розбіжності між умовами договору та умовами Порядку пріоритетними є умови Порядку".

Згідно наказу від 03.02.2023 № 01 Відповідачем прийнято на роботу Безкоровайну Ірину Василівну з 03 лютого 2023 року на посаду квіткар-фахівець з ландшафтного дизайну, та наказу від 03.02.2023 № 02 прийнято на роботу Єрмолович Світлану Григорівну з 03.02.2023 на посаду квіткар-фахівець з ландшафтного дизайну.

В подальшому, зазначені вище особи були звільнені з роботи 20 лютого 2024 року, що підтверджується наказами від 20.02.2024 № 3 та № 4, на їхні робочі місця прийняті інші особи. Так, згідно наказу від 01.03.2024 № 5 Відповідачем було прийнято на роботу ОСОБА_1 з 02.03.2024 на посаду квіткар, та наказу від 01.03.2024 № 6 прийнято на роботу Чопорову Наталю Миколаївну з 02.03.2024 на посаду квіткар-фахівець з ландшафтного дизайну.

Враховуючи вищенаведене, та з урахуванням вимог Порядку та заяви про приєднання до Договору про надання мікрогранту Відповідачем виконано обов`язкову умову Договору, а саме, створено 2 робочих місця та працевлаштовано 2 особи на строк не менше як 24 місяці.

На момент завершення трирічного строку реалізації проєкту, тобто, до 20 вересня 2025 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебували у трудових відносинах з Відповідачем, що підтверджується витягом із ЄІАС.NЕТ (Довідник ПОУ (ЄДРС)).

Звітом про результати моніторингу та контролю за виконанням умов договору мікрогранту від 01.11.2023 встановлено, що Відповідачем виконано обов`язкову умову договору мікрогранту. Кошти мікрогранту використані за цільовим призначенням.

Як зазначено позивачем у позовній заяві, що Відповідачем надано пояснення про те, що фактичне місце провадження господарської діяльності здійснюється за адресою: Тернопільська обл., Тернопільський район, м. Бережани, вул. Садова 4, а вулицю Садова, 3 в заяві № 095GXG на отримання гранту на власну справу внесено помилково.

Разом з тим, згідно витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань місцезнаходження Відповідача за адресою: Тернопільська обл., Тернопільський район, м. Бережани, вул. Садова 4.

Згідно з абзацом 9 пункту 20 Порядку, для виконання умови договору мікрогранту щодо працевлаштування осіб на строк не менш як 24 місяці протягом трирічного строку реалізації проекту отримувач зобов`язаний сплатити єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування із заробітної плати осіб, з якими трудові договори було укладено протягом зазначеного трирічного строку, у розмірі, не меншому, ніж розмір єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, розрахований за 24 місяці з мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року, в якому отримано мікрогрант, за кожне робоче місце, визначене відповідно до пункту 4 Порядку.

У разі невиконання такої умови отримувач зобов`язаний не пізніше останнього робочого дня місяця, в якому закінчується трирічний строк реалізації проекту, повернути уповноваженому банку на рахунок, з якого здійснюється перерахування мікрогранту, різницю між зазначеними розмірами.

Абзацом 11 п.20 Порядку, в редакції постанови Кабінету Міністрів України № 1043 від 06.09.2024 було визначено: "У разі коли отримувачем протягом трирічного строку реалізації проекту сплачено податки та збори, єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за працівників, працевлаштованих на умовах цього Порядку, або за себе для отримувачів, визначених абзацами другим та п`ятим пункту 4 цього Порядку, в сумі, що є меншою, ніж отриманий мікрогрант, різниця між сумою мікрогранту і сплаченими податками та зборами, єдиним внеском на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих згідно з цим Порядком працівників або за себе для отримувачів, визначених абзацами другим та п`ятим пункту 4 цього Порядку, повертається отримувачем не пізніше останнього робочого дня місяця, в якому закінчується трирічний строк реалізації проекту."

31.03.2025 працівниками Бережанського управління Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості за участю Відповідача було проведено перевірку дотримання ним умов договору мікрогранту за адресою: АДРЕСА_3 , про що складено акт перевірки/огляду дотримання умов договору мікрогранту, яким встановлено, що обов`язкову умову Договору Відповідачем виконано, майно придбане за кошти мікрогранту є в наявності і знаходиться за місцем провадження господарської діяльності, а саме, Тернопільська обл., Тернопільський район, м. Бережани, вул. Садова 4.

Податки сплачуються, остаточний розрахунок буде проведено по завершенню трирічного строку реалізації проєкту або при достроковому розірванні Договору. Відповідачу рекомендовано дотримуватись п. 20 Порядку.

Листом від 05.08.2025 Бережанське управління Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості повідомило Відповідача про завершення 20 вересня 2025 року трирічного строку проєкту в рамках реалізації Урядового проекту "Єробота" відповідно до Порядку та надання копій необхідних документів що свідчать про сплату ним податків і зборів, ЄСВ згідно п. 20 Порядку.

Позивачем у позовній заяві зазначено, що комісією Тернопільського обласного центру зайнятості було розглянуто пакет документів наданих Відповідачем, та з урахуванням інформації отриманої за результатами обміну від Пенсійного фонду України та ДПС встановлено, що Відповідачем всього сплачено податків та зборів, ЄСВ на суму 101 388,00 грн., з них: за результатами обміну з ПФУ: сума ЄСВ, сплаченого за працевлаштованих осіб згідно з Порядком (1працівник), а саме, за Безкоровайну І.В. та ОСОБА_1 в період з липня 2023 по вересень 2024 становить - 24 090,00 грн.; сума ЄСВ, сплаченого за працевлаштованих осіб згідно з Порядком (2 працівник), а саме, за ОСОБА_3 та ОСОБА_2 в період з липня 2023 по вересень 2024 становить - 24 090,00 грн.

Відтак, з наведеного випливає, що Відповідач за працевлаштування 2 працівників згідно Порядку повинен був сплати ЄСВ у сумі 68 640,00 грн. (сума розрахована з 1430 грн.- мінімальний розмір єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2022 року (рік отримання мікрогранту))., а фактично сплатив 48 180,00 грн., що становить різницю у сумі 20 460,00 грн.

За результатами обміну з ДПС: сума сплаченого єдиного податку (податок на прибуток) становить 28 032,00 грн.

Згідно витягів з інформаційно-комунікаційної системи ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та сплати єдиного внеску: сума ПДФО, сплаченого за працевлаштованих осіб згідно з Порядком становить - 20 806,00 грн.; військовий збір, сплачений за працевлаштованих осіб згідно з Порядком 4 370,00 грн..

Таким чином, різниця між сумою отриманого мікрогранту та сплаченими податками за працевлаштованих згідно з Порядком працівників становить 139 612,00 грн.

Згідно вимог п.20 Порядку, Тернопільським обласним центром зайнятості надіслано лист від 19.09.2025 № 08-3/2392 Відповідачу про необхідність повернення вищезазначеної різниці не пізніше останнього робочого дня місяця, в якому закінчується трирічний строк реалізації проєкту.

Враховуючи вищенаведене, та згідно довідки про виконання умов договору мікрогранту/ гранту, керуючись абз.11,15,21 п. 20 Порядку, Тернопільським обласним центром зайнятості прийнято наказ від 04.11.2025 № 225 "Д" Про повернення коштів ФОП Прядко О.Б. Тернопільським обласним центром зайнятості надіслано Відповідачу листи від 05.11.2025 № 11-2/2815 та від 26.11.2025 № 11-2/3013 з копією вищезазначеного наказу та з вимогою сплатити кошти в сумі 139 612,00 грн.

З урахуванням вище викладеного, та зважаючи на надходження коштів мікрогранту на рахунок Відповідача 20.09.2022, трирічний строк реалізації проєкту мікрогранту сплив 20.09.2025.

При цьому, Відповідач протягом трирічного строку реалізації проєкту за період з 20.09.2022 по 20.09.2025 сплатив податків та зборів,єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за працівників, працевлаштованих на умовах Порядку, в сумі 101 388,00 грн., що є меншою ніж отриманий мікрогрант - 241 000,00 грн., та не повернув різницю між сумою мікрогранту та сплаченими податками та зборами, єдиним внеском на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих згідно з Порядком працівників у розмірі 139 612,00 грн., чим порушив свої зобов`язання на виконання вимог Порядку.

Відповідно до абз. 11,15, 21 п.20 Порядку неповернуті отримувачем кошти стягуються з нього відповідно до вимог законодавства. У разі несвоєчасного та/або неповного виконання пунктів 20 і 21 Порядку сума мікрогранту вважається заборгованістю, стягнення якої здійснюється Державним центром зайнятості та /або регіональним центром зайнятості у судовому порядку.

Відповідач позовні вимоги в сумі 139 612,00грн, визнав.

4. Норми права та судова практика, які застосував суд

Статтею 11 ЦК України визначено, що цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки; підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частиною 1 статті 626 ЦК України визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Відповідно до статей 6, 627 ЦК України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

Відповідності до статті 509 ЦК України та статті 173 ГК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

За приписами частини 1 статті 193 ГК України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Аналогічне положення мітиться в частині 1 статті 526 ЦК України.

Відповідно до статті 629 ЦК України договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до статті 12 ГК України держава для реалізації економічної політики, виконання цільових економічних та інших програм і програм економічного і соціального розвитку застосовує різноманітні засоби і механізми регулювання господарської діяльності.

Підстави та порядок застосування засобів державної підтримки суб`єктів господарювання визначаються законом (частина 3 статті 16 ГК України).

Статтею 48 ГК України визначено, що з метою створення сприятливих організаційних та економічних умов для розвитку підприємництва органи влади на умовах і в порядку, передбачених законом, зокрема, сприяють підприємцям в організації матеріально-технічного забезпечення та інформаційного обслуговування їх діяльності, підготовці кадрів; подають підприємцям інші види допомоги. Держава сприяє розвитку малого підприємництва, створює необхідні умови для цього.

Правовідносини між сторонами врегульовані Законом України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" та Порядком надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 №738.

Частинами 1, 2 ст. 12 Закону України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" передбачено, що державна підтримка надається суб`єктам малого і середнього підприємництва, які відповідають критеріям, встановленим частиною третьою статті 55 Господарського кодексу України. Державна підтримка передбачає формування програм, в яких визначається механізм цієї підтримки. Програми державної підтримки розробляються та впроваджуються спеціально уповноваженим органом у сфері розвитку малого і середнього підприємництва із залученням інших центральних органів виконавчої влади та громадських організацій, що представляють інтереси суб`єктів малого і середнього підприємництва. Державні програми підтримки затверджуються Кабінетом Міністрів України в установленому законом порядку.

Відповідно до статті 16 Закону України "Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні" надання фінансової державної підтримки здійснюється спеціально уповноваженим органом у сфері розвитку малого і середнього підприємництва, іншими органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, Українським фондом підтримки підприємництва та іншими загальнодержавними фондами, регіональними та місцевими фондами підтримки підприємництва. Фінансова державна підтримка надається за рахунок державного та місцевих бюджетів.

Основними видами фінансової державної підтримки є: 1) часткова компенсація відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проектів суб`єктів малого і середнього підприємництва; 2) часткова компенсація лізингових, факторингових платежів та платежів за користування гарантіями; 3) надання гарантії та поруки за кредитами суб`єктів малого і середнього підприємництва; 4) надання кредитів, у тому числі мікрокредитів, для започаткування і ведення власної справи; 5) надання позик на придбання і впровадження нових технологій; 6) компенсація видатків на розвиток кооперації між суб`єктами малого і середнього підприємництва та великими підприємствами; 7) фінансова підтримка впровадження енергозберігаючих та екологічно чистих технологій; 8) інші види не забороненої законодавством фінансової державної підтримки.

Порядок використання коштів державного бюджету для фінансової державної підтримки суб`єктів малого і середнього підприємництва затверджується відповідно до вимог бюджетного законодавства.

Пунктом 1 Порядку №738 визначено, що метою надання безповоротної державної допомоги у формі мікрогрантів є сприяння зайнятості населення, створення або розвиток власного бізнесу. Джерелами фінансування надання мікрогрантів отримувачам є кошти: Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі - Фонд); державного бюджету, у тому числі кошти, що надходять на рахунок Мінекономіки "Фонд підтримки малого та середнього бізнесу", відкритий у Національному банку, на який зараховуються добровільні внески (благодійні пожертви) від фізичних та юридичних осіб приватного права та/або публічного права в національній та іноземній валюті.

5. Мотивована оцінка судом аргументів учасників справи та обставини справи.

Як встановлено судом, 05.08.2022 Відповідач надав до АТ "Державний ощадний банк України" (Філія Тернопільське обласне управління АТ "Ощадбанк") заяву про приєднання до Договору про надання мікрогранту, згідно з якою приєднався до умов Договору про надання мікрогранту, оприлюдненого на офіційному сайті ДЦЗ в мережі інтернет, вільний доступ до якого здійснювався за адресою: www.dcz.gov.ua. Згідно поданої заяви сума мікрогранту становить 241 000,00 грн.

Отже, між Відповідачем та Державним центром зайнятості 05.08.2022 року укладений Договір про надання мікрогранту.

Статтею 629 Цивільного кодексу України передбачено, що договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Факт перерахування коштів в розмірі 241 000,00 грн на рахунок ФОП Прядко Олега Борисовича були зараховані на банківський рахунок Відповідача, відкритий у АТ "Ощадбанк", що підтверджується випискою філії Тернопільського обласного управління АТ "Ощадбанк".

Відповідно до пп. 2 п. 2 розділу VI Договору отримувач зобов`язується виконати обов`язкову умову Даний обов`язок визначений як у формі Договору, що затверджений наказом Міністерства економіки України від 06.07.2022 №1969 так і у формі Договору у редакції наказу Міністерства економіки України від 19.01.2023 № 447). У наступних редакціях форми Договору внесеними наказами Міністерства економіки України від 24.05.2023 №4021, від 23.11.2023 №17803, від 28.11.2024 №26810, вказаний обов`язок вказаний наступним чином: «Отримувач зобов`язується виконати обов`язкову умову визначену Порядком ».

Обов`язковою умовою, відповідно до п. 1 розділу V Договору (у редакції наказу Міністерства економіки України від 06.07.2022 №1969) є створення отримувачем протягом строку дії цього Договору робочих місць залежно від розміру мікрогранту відповідно до умов Порядку, кількість яких визначається з урахуванням бізнес-плану та рішення ДЦЗ про надання мікрогранту і зазначається у заяві.

Згідно п. 3 розділу XIIІ Договору (у редакції наказу Міністерства економіки України від 06.07.2022 №1969) умови цього Договору можуть бути змінені в односторонньому порядку шляхом розміщення ДЦЗ нової редакції договору (у вигляді файлу, на який накладено кваліфікований електронний підпис уповноваженої особи ДЦЗ) на сайті не пізніше, ніж за 7 днів до дати набрання чинності такими змінами.

Отримувач зобов`язується регулярно ознайомлюватись з опублікованими на сайті новими редакціями Договору. Датою ознайомлення отримувача з оприлюдненою інформацією вважається момент, з якого інформація отримала вигляд доступної для отримувача відповідно до умов цього Договору.

Починаючи з форми Договору у редакції наказу Міністерства економіки України від 19.01.2023 № 447 і по форму Договору у редакції наказу Міністерства економіки України від 28.11.2024 № 26810 обов`язковою умовою Договору, відповідно до п. 1 розділу V Договору крім надання мікрогранту отримувачам, визначеним абзацами другим та п`ятим пункту 4 Порядку, є створення протягом шести місяців з дня зарахування коштів на рахунок отримувача в уповноваженому банку робочих місць у значенні, наведеному в абзаці третьому пункту 20 Порядку, залежно від розміру мікрогранту, визначеного пунктом 4 Порядку, та працевлаштування на них осіб на строк не менше як 24 місяці протягом трирічного строку реалізації проєкту.

У разі звільнення працівників, працевлаштованих відповідно до абзацу першого цього пункту, до закінчення 24-місячного строку з дня працевлаштування на їх робочі місця в межах зазначеного строку працевлаштовуються інші особи.

Також, у форму Договору у редакції наказу Міністерства економіки України від 28.11.2024 № 26810 були внесені зміни у п.2 розділу XIII Договору.

Інші умови викладено у наступній редакції: «Договір укладено з урахуванням положень Порядку. У разі розбіжності між умовами договору та умовами Порядку пріоритетними є умови Порядку».

Згідно наказу від 03.02.2023 № 01 відповідачем прийнято на роботу Безкоровайну Ірину Василівну з 03 лютого 2023 року на посаду квіткар-фахівець з ландшафтного дизайну, та наказу від 03.02.2023 № 02 прийнято на роботу Єрмолович Світлану Григорівну з 03.02.2023 на посаду квіткар-фахівець з ландшафтного дизайну.

В подальшому, зазначені вище особи були звільнені з роботи 20 лютого 2024 року, що підтверджується наказами від 20.02.2024 № 3 та № 4, на їхні робочі місця прийняті інші особи.

Так, згідно наказу від 01.03.2024 № 5 відповідачем було прийнято на роботу ОСОБА_1 з 02.03.2024 на посаду квіткар, та наказу від 01.03.2024 № 6 прийнято на роботу Чопорову Наталю Миколаївну з 02.03.2024 на посаду квіткар-фахівець з ландшафтного дизайну.

Враховуючи вищенаведене, та з урахуванням вимог Порядку та заяви про приєднання до Договору про надання мікрогранту Відповідачем виконано обов`язкову умову Договору, а саме, створено 2 робочих місця та працевлаштовано 2 особи на строк не менше як 24 місяці.

На момент завершення трирічного строку реалізації проєкту, тобто, до 20 вересня 2025 року ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебували у трудових відносинах з відповідачем, що підтверджується витягом із ЄІАС.NЕТ (Довідник ПОУ (ЄДРС)).

Відповідно до п.4 розділу VI договору ДЦЗ має право: 1) через регіональні, міські, районні, міськрайонні центри зайнятості, філії регіональних центрів зайнятості, а також із залученням відповідних центральних та/ або місцевих органів влади (у разі необхідності), здійснювати моніторинг та контроль виконання умов договору (зокрема, шляхом періодичних виїзних оглядів місця провадження господарської діяльності отримувача) протягом трьох років з дня зарахування коштів на рахунок отримувача в Уповноваженому банку або до повного виконання обов`язкової умови договору, визначеної абзацом третім пункту 20 Порядку відповідно до Порядку; 2) вимагати від отримувача необхідну інформацію та документи, зокрема стосовно сплати податків, зборів (обов`язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та створених робочих місць тощо; 3) вимагати повернення коштів мікрогранту та розірвати цей договір у випадках, передбачених його умовами та Порядком.

Звітом про результати моніторингу та контролю за виконанням умов договору мікрогранту від 01.11.2023 встановлено, що Відповідачем виконано обов`язкову умову договору мікрогранту. Кошти мікрогранту використані за цільовим призначенням. Також, Відповідачем надано пояснення про те, що фактичне місце провадження господарської діяльності здійснюється за адресою: Тернопільська обл., Тернопільський район, м. Бережани, вул. Садова 4, а вулицю Садова, 3 в заяві № 095GXG на отримання гранту на власну справу внесено помилково.

Разом з тим, згідно витягу з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань місцезнаходження відповідача за адресою: Тернопільська обл., Тернопільський район, м. Бережани, вул. Садова 4. Згідно з абзацом 9 пункту 20 Порядку, для виконання умови договору мікрогранту щодо працевлаштування осіб на строк не менш як 24 місяці протягом трирічного строку реалізації проекту отримувач зобов`язаний сплатити єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування із заробітної плати осіб, з якими трудові договори було укладено протягом зазначеного трирічного строку, у розмірі, не меншому, ніж розмір єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, розрахований за 24 місяці з мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року, в якому отримано мікрогрант, за кожне робоче місце, визначене відповідно до пункту 4 Порядку.

У разі невиконання такої умови отримувач зобов`язаний не пізніше останнього робочого дня місяця, в якому закінчується трирічний строк реалізації проекту, повернути уповноваженому банку на рахунок, з якого здійснюється перерахування мікрогранту, різницю між зазначеними розмірами.

Абзацом 11 п.20 Порядку, в редакції постанови Кабінету Міністрів України № 1043 від 06.09.2024 було визначено: «У разі коли отримувачем протягом трирічного строку реалізації проекту сплачено податки та збори, єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за працівників, працевлаштованих на умовах цього Порядку, або за себе для отримувачів, визначених абзацами другим та п`ятим пункту 4 цього Порядку, в сумі, що є меншою, ніж отриманий мікрогрант, різниця між сумою мікрогранту і сплаченими податками та зборами, єдиним внеском на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих згідно з цим Порядком працівників або за себе для отримувачів, визначених абзацами другим та п`ятим пункту 4 цього Порядку, повертається отримувачем не пізніше останнього робочого дня місяця, в якому закінчується трирічний строк реалізації проекту.»

Відповідно до абзаців 12,13 п.20 Порядку ( в редакції постанови Кабінету Міністрів України № 855 від 15.07.2025) для цілей цього Порядку: - до фактично сплачених податків і зборів належать податок на прибуток підприємств, екологічний податок, рентна плата, єдиний податок, податок на доходи фізичних осіб, сплачений з доходу, отриманого від провадження господарської діяльності такої фізичної особи, військовий збір та податок на доходи фізичних осіб, сплачений за працевлаштованих згідно з цим Порядком працівників; - до фактично сплаченого єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування належить єдиний внесок, сплачений за працевлаштованих згідно з цим Порядком працівників та/або за себе для отримувачів, зареєстрованих у встановленому законодавством порядку як фізичні особи - підприємці.

Відповідно до п.21 Порядку, для реалізації умов цього Порядку інформація: - про суми сплачених податків, зборів (обов`язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування отримувачами подається ДПС за запитом Державного центру зайнятості. Форма подання такої інформації встановлюється Державним центром зайнятості разом з ДПС;- про працевлаштування осіб на нові робочі місця, суми єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, сплаченого за працевлаштованих на визначених цим Порядком умовах працівників, подається Пенсійним фондом України. Тип та структура електронних даних, що передаються та приймаються, процедури взаємодії між інформаційними системами та зміни до них, форма журналів обліку запитів та відповідей визначаються Державним центром зайнятості та Пенсійним фондом України шляхом прийняття спільних рішень, які оформляються окремими протоколами, підготовленими на підставі цього Порядку;- про день зарахування коштів на рахунок отримувача в уповноваженому банку подається уповноваженим банком відповідно до договору про взаємодію 1 та договору про взаємодію 2. У разі коли за результатами обміну інформацією між Державною службою зайнятості, Пенсійним фондом України та ДПС відсутня інформація в частині сплати отримувачем податків, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, отримувач подає Державному центру зайнятості витяг з інформаційної системи органів ДПС або документальне підтвердження щодо стану розрахунків з бюджетом та цільовими фондами (зокрема, щодо сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного внеску за працевлаштованих осіб відповідно до умов цього Порядку).

Відповідно до п. 21 Порядку Державний центр зайнятості через регіональні, міські, районні, міськрайонні центри зайнятості, філії регіональних центрів зайнятості здійснює моніторинг та контроль за виконанням умов договору мікрогранту, зокрема шляхом періодичних виїзних оглядів місця провадження господарської діяльності отримувача, протягом трьох років з дня зарахування коштів на рахунок отримувача в уповноваженому банку або до повного виконання обов`язкової умови договору мікрогранту, визначеної абз.3 п.20 Порядку.

31.03.2025 працівниками Бережанського управління Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості за участю Відповідача було проведено перевірку дотримання ним умов договору мікрогранту за адресою: вул. Садова, 4, м. Бережани, Тернопільський район, Тернопільська обл., про що складено акт перевірки/огляду дотримання умов договору мікрогранту, яким встановлено, що обов`язкову умову Договору відповідачем виконано, майно придбане за кошти мікрогранту є в наявності і знаходиться за місцем провадження господарської діяльності, а саме, Тернопільська обл., Тернопільський район, м. Бережани, вул. Садова 4.

Податки сплачуються, остаточний розрахунок буде проведено по завершенню трирічного строку реалізації проєкту або при достроковому розірванні Договору. Відповідачу рекомендовано дотримуватись п. 20 Порядку.

Листом від 05.08.2025 Бережанське управління Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості повідомило відповідача про завершення 20 вересня 2025 року трирічного строку проєкту в рамках реалізації Урядового проекту «Єробота» відповідно до Порядку та надання копій необхідних документів що свідчать про сплату ним податків і зборів, ЄСВ згідно п. 20 Порядку.

Комісією Тернопільського обласного центру зайнятості було розглянуто пакет документів наданих Відповідачем, та з урахуванням інформації отриманої за результатами обміну від Пенсійного фонду України та ДПС встановлено, що відповідачем всього сплачено податків та зборів, ЄСВ на суму 101 388,00 грн., з них: за результатами обміну з ПФУ: сума ЄСВ, сплаченого за працевлаштованих осіб згідно з Порядком (1працівник), а саме, за Безкоровайну І.В. та ОСОБА_1 в період з липня 2023 по вересень 2024 становить - 24 090,00 грн.; сума ЄСВ, сплаченого за працевлаштованих осіб згідно з Порядком (2 працівник), а саме, за Єрмолович С.Г. та ОСОБА_2 в період з липня 2023 по вересень 2024 становить - 24 090,00 грн.

З наведеного випливає, що відповідач за працевлаштування 2 працівників згідно Порядку повинен був сплати ЄСВ у сумі 68 640,00 грн. (сума розрахована з 1430 грн.- мінімальний розмір єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування з мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня 2022 року (рік отримання мікрогранту))., а фактично сплатив 48 180,00 грн., що становить різницю у сумі 20 460,00 грн.

За результатами обміну з ДПС: сума сплаченого єдиного податку (податок на прибуток) становить 28 032,00 грн.

Згідно витягів з інформаційно-комунікаційної системи ДПС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та сплати єдиного внеску: сума ПДФО, сплаченого за працевлаштованих осіб згідно з Порядком становить - 20 806,00 грн.; військовий збір, сплачений за працевлаштованих осіб згідно з Порядком 4 370,00 грн.

Таким чином, різниця між сумою отриманого мікрогранту та сплаченими податками за працевлаштованих згідно з Порядком працівників становить 139 612,00 грн.

Згідно вимог п.20 Порядку, Тернопільським обласним центром зайнятості надіслано лист від 19.09.2025 № 08-3/2392 відповідачу про необхідність повернення вищезазначеної різниці не пізніше останнього робочого дня місяця, в якому закінчується трирічний строк реалізації проєкту.

Враховуючи вищенаведене, та згідно довідки про виконання умов договору мікрогранту/гранту, керуючись абз.11, 15, 21 п. 20 Порядку, Тернопільським обласним центром зайнятості прийнято наказ від 04.11.2025 № 225 «Д» Про повернення коштів ФОП Прядко О.Б. Тернопільським обласним центром зайнятості надіслано відповідачу листи від 05.11.2025 № 11-2/2815 та від 26.11.2025 № 11-2/3013 з копією вищезазначеного наказу та з вимогою сплатити кошти в сумі 139 612,00 грн.

З урахуванням вище викладеного, та зважаючи на надходження коштів мікрогранту на рахунок відповідача 20.09.2022, трирічний строк реалізації проєкту мікрогранту сплив 20.09.2025.

При цьому, відповідач протягом трирічного строку реалізації проєкту за період з 20.09.2022 по 20.09.2025 сплатив податків та зборів єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за працівників, працевлаштованих на умовах Порядку, в сумі 101 388,00 грн., що є меншою ніж отриманий мікрогрант - 241 000,00 грн., та не повернув різницю між сумою мікрогранту та сплаченими податками та зборами, єдиним внеском на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих згідно з Порядком працівників у розмірі 139 612,00 грн., чим порушив свої зобов`язання на виконання вимог Порядку.

Статтею 42 ГПК України визначено перелік прав та обов`язків учасників справи.

Відповідно до ч. 2 п. 1 ст. 46 ГПК України, крім прав та обов`язків, визначених у статті 42 цього Кодексу, позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу.

Частиною 1 ст.191 ГПК України встановлено, що позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Як свідчать матеріали справи, відповідачем було визнано в повному обсязі заявлені позивачем позовні вимоги, про що зазначено у заяві від 05.05.2026 (вх.№3560, від 05.05.2026).

Згідно з ч. 4 ст. 191 ГПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Враховуючи, що визнання позову не суперечить закону та не порушує прав та інтересів інших осіб, суд, з урахуванням наявних в матеріалах справи доказів, доходить висновку про задоволення позовних вимог Тернопільського обласного центру зайнятості до Фізичної особи-підприємця Прядка Олега Борисовича про стягнення різниці між сумою отриманого мікрогранту і сплаченими податками та зборами, єдиним внеском на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих згідно з Порядком працівників в сумі 139 612 грн. 00 коп. (сто тридцять дев`ять тисяч шістсот дванадцять грн. 00 на рахунок НОМЕР_2 , відкритий в АТ «Ощадбанк», код 00032129 коп.).

6. Загальний висновок.

Статтею 13 ГПК України визначено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.

Згідно з частиною 1 статті 74 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до статті 73 ГПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно до статті 76 ГПК України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Відповідно до статті 77 ГПК України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (стаття 79 ГПК України).

Стандарт доказування "вірогідності доказів", який на відміну від "достатності доказів", підкреслює необхідність співставлення судом доказів, які надає позивач та відповідач. Тобто, з введенням в дію нового стандарту доказування необхідним є не надати достатньо доказів для підтвердження певної обставини, а надати їх саме ту кількість, яка зможе переважити доводи протилежної сторони судового процесу. На суд покладено обов`язок оцінювати докази, обставини справи з огляду на їх вірогідність, яка дозволяє дійти висновку, що факти, які розглядаються скоріше були (мали місце), аніж не були. Вказаної позиції дотримується Верховний Суд, зокрема у постанові від 21 серпня 2020 року у справі №904/2357/20.

У відповідності до частин 1, 2 статті 86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

7. Судові витрати.

Згідно частини 1 статті 130 ГПК України, у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.

Позивачем, при зверненні до суду сплачено судового збору 2 662грн 40 коп. (платіжна інструкція №153 від 26.01.2026).

Оскільки заяву про визнання позову подано відповідачем до початку розгляду справи по суті, відповідно до статей 123, 130 ГПК України з відповідача на користь позивача стягується 1 331грн 20коп. судового збору.

Судовий збір у сумі 1 331грн 20коп. слід повернути позивачу з Державного бюджету України.

Керуючись положеннями статей 2, 42, 86, 129, 233, 236, 238, 240, 241, з 253 по 259 у сукупності з іншими статтями Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд, -

ВИРІШИВ:

1. Прийняти визнання позову Фізичної особи - підприємця Прядко Олега Борисовича.

2. Позов задовольнити.

3. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Прядка Олега Борисовича(місцезнаходження: АДРЕСА_2 , код НОМЕР_1 ) різницю між сумою отриманого мікрогранту і сплаченими податками та зборами, єдиним внеском на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за працевлаштованих згідно з Порядком працівників в сумі 139 612 грн. 00 коп. (сто тридцять дев`ять тисяч шістсот дванадцять грн. 00 на рахунок НОМЕР_2 , відкритий в АТ «Ощадбанк», код 00032129 коп.).

4. Судові витрати покласти на відповідача.

5. Стягнути з Фізичної особи - підприємця Прядка Олега Борисовича, АДРЕСА_1 ) на Тернопільського обласного центру зайнятості, (46007, Тернопільська обл., місто Тернопіль, вул. Текстильна, будинок 1 Б, рахунок UA 288201720355409301700706448, ДКСУ України, м. Київ) 1 331грн 20коп. судового збору.

6. Повернути Тернопільському обласному центру зайнятості з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1 331(одну тисячу триста тридцять одну)грн 20коп., сплачений згідно з платіжною інструкцією №153 від 26.01.2026.

7. Накази видати після набрання рішенням суду законної сили.

Позивач: Тернопільський обласний центр зайнятості, 46007, Тернопільська обл., місто Тернопіль, вул. Текстильна, будинок 1 Б , (код ЄДРПОУ 05392691);

Відповідач: Фізична особа - підприємець Прядко Олег Борисович, АДРЕСА_1 , (ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ).

Рішення господарського суду набирає законної сили у порядку статті 241 ГПК України.

Апеляційна скарга на рішення суду подається у порядку, визначеному статтями з 253 по 259 ГПК України. Повне рішення, з урахуванням перебування судді у відпустці, складено 06.07.2026. Повний текст рішення надіслати учасникам справи до їх електронних кабінетів в електронній формі із застосуванням ЄСІТС в порядку, визначеному цим Кодексом, Положенням про ЄСІТС. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб -порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.

Суддя В.Л. Гевко