Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/6443/26
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 липня 2026 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої - судді Потабенко В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій незаконними та зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_2 ), у якій просить суд:
- визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення розмірів, вказаних в довідці про грошове забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 № 1159/12/1794 від 04.02.2026 для перерахунку пенсії із 01.02.2023, виготовленої на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 у справі № 380/9200/25, процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за особливості проходження служби та премії;
- зобов`язати відповідача підготувати та надати до ГУ ПФУ у Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 року відповідно до вимог ст. 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», рішення Міністра оборони України від 01.02.2023 № 2683/з із зазначенням відомостей про розміри посадового окладу та окладу за військове (спеціальне) звання, які розраховані шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом станом на 01.01.2023 року на відповідний тарифний коефіцієнт згідно із додатків 1, 14 до Постанови № 704, а також процентної надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення та премії), визначених з посадового окладу та окладу за військове звання, перерахованих шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 року, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 до постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017, для проведення перерахунку основного розміру його пенсії з 01.02.2023 року.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області (далі - ГУ ПФУ) та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ). На виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 у справі № 380/9200/25, яке набрало законної сили 13.11.2025, відповідач виготовив довідку про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023, у якій посадовий оклад (6870,00 грн.) та оклад за військовим (спеціальним) званням (2040,00 грн.) розраховані із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2023 у розмірі 2684,00 грн. Позивач вважає, що, визначивши нову (збільшену) базу окладів, відповідач водночас протиправно занизив у грошовому виразі розміри надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби та премії, оскільки, зазначивши їх відсоткові розміри (50%, 65% та 153%), не обчислив відповідні суми від цієї нової бази окладів. На переконання позивача, правильний розрахунок мав становити: надбавка за вислугу років - 4455,00 грн. ((6870,00 + 2040,00) Ч 50%); надбавка за особливості проходження служби - 8687,25 грн. ((6870,00 + 2040,00 + 4455,00) Ч 65%); премія - 10511,10 грн. (6870,00 Ч 153%), а всього розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023 занижений на суму 8124,30 грн. (24439,05 замість 32563,35), у зв`язку з чим звернувся до суду.
Ухвалою від 27.04.2026 суддя відкрила провадження у справі та вирішила проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників сторін.
06.05.2026 до суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 38319), у якому проти задоволення позову заперечено повністю. Відзив обґрунтований тим, що базові посадові оклади та оклади за військовим званням діючих військовослужбовців у 2018 - 2023 роках Урядом нормативно не підвищувались (визначалися з прожиткового мінімуму 1762,00 грн. станом на 01.01.2018), у зв`язку з чим Міністр оборони України щороку видавав телеграми (окремі доручення), якими встановлював підвищені відсотки премій та надбавок з метою компенсації «заморожених» окладів. На думку відповідача, ці відсоткові ставки були математично розраховані та застосовувалися виключно до «старої» бази окладів 2018 року, а їх перенесення на нову розрахункову базу 2023 року призведе до формування штучного, гіпотетичного розміру грошового забезпечення, який ніколи фактично не виплачувався жодному діючому військовослужбовцю. На обґрунтування своєї позиції відповідач посилається на постанову судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 17.02.2026 у справі № 520/5814/24, а також зазначає, що телеграми та окремі доручення Міністра оборони України є відомчими, внутрішніми документами, які носять тимчасовий характер, не містять нормативно-правових приписів та не породжують правових підстав для перерахунку пенсій.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Оскільки відсутні клопотання будь-якої зі сторін про розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі факти, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Суд встановив, що позивач отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону № 2262-ХІІ, що підтверджується пенсійним посвідченням серії НОМЕР_1 та матеріалами пенсійної справи.
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 у справі № 380/9200/25, яке набрало законної сили 13.11.2025, визнано протиправними дії відповідача щодо зменшення ОСОБА_1 в довідці від 16.01.2025 № 1159/12/875 розміру надбавки за особливості проходження служби з 65 % до 1 % та премії з 153 % до 10 %, та зобов`язано відповідача скласти і подати до ГУ ПФУ у Львівській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01 січня 2023 року, в якій вказати розміри: надбавки за особливості проходження служби - 65 % посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років; премії - 153 % посадового окладу, а також інші щомісячні додаткові види грошового забезпечення.
На виконання вказаного рішення суду відповідач листом від 18.12.2025 № 1159/12/22893/1 надіслав позивачу довідку про розмір грошового забезпечення від 18.12.2025 № 1159/12/ НОМЕР_2 , а у подальшому, у зв`язку з допущеною помилкою у прізвищі позивача (« ОСОБА_2 » замість « ОСОБА_2 »), листом від 04.02.2026 № 1159/12/1794/1 надіслав довідку від 04.02.2026 № 1159/12/1794 з виправленим прізвищем за посадою «старший офіцер - інструктор відділу підготовки підрозділу НЦ».
Згідно з виготовленою довідкою станом на 01.01.2023 відповідачем зазначено: посадовий оклад (20 т.р., 2684 Ч 2,56) - 6870,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням (2684 Ч 0,76) - 2040,00 грн.; надбавка за вислугу років (50 % ПО+ОВЗ) - 2925,00 грн.; надбавка за особливості проходження служби (65 % ПО+ОВЗ+НВР) - 5703,75 грн.; премія (153 % ПО) - 6900,30 грн.; усього - 24439,05 грн.
Таким чином, посадовий оклад та оклад за військовим (спеціальним) званням у довідці обчислені відповідачем виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2023 (2684,00 грн.), тоді як суми надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби та премії, попри зазначення їх відсоткових розмірів (50 %, 65 % та 153 %), обчислені без урахування цієї нової бази окладів. Саме невідповідність грошових (гривневих) розмірів зазначених складових їх відсотковим розмірам, застосованим до нових окладів, і становить предмет спору.
Так, за умови послідовного застосування зазначених відсотків до обчисленої відповідачем бази окладів (6870,00 грн. та 2040,00 грн.) розміри складових мали б становити: надбавка за вислугу років (50%) - 4455,00 грн. ((6870,00 + 2040,00) Ч 0,50); надбавка за особливості проходження служби (65%) - 8687,25 грн. ((6870,00 + 2040,00 + 4455,00) Ч 0,65); премія (153%) - 10511,10 грн. (6870,00 Ч 1,53), а всього - 32563,35 грн., що на 8124,30 грн. більше за визначений відповідачем розмір.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. ч. 2, 3 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон № 2011-ХІІ) до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Частиною 3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ передбачено, що пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Аналіз наведених положень Закону № 2262-ХІІ вказує на єдиний підхід законодавця до визначення видів грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються як при призначенні пенсій (ст. 43), так і при перерахунку раніше призначених пенсій (ст. 63). При цьому під обчисленням слід розуміти процес отримання результату за допомогою дій над числами, кожне з яких є конкретним цифровим вираженням розміру складових грошового забезпечення.
Такий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 12.11.2019 у справі № 826/3858/18.
30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова № 704), яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців згідно з додатком 1 та схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням згідно з додатком 14.
Пунктом 2 Постанови № 704 установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з п.п. 1 п. 5 Постанови № 704 надбавка за особливості проходження служби встановлюється військовослужбовцям у розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Аналогічно п. 1 розділу VI Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 № 260 (далі - Порядок № 260), передбачено виплату надбавки за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років.
Відповідно до п. 1 розділу IV Порядку № 260 надбавка за вислугу років виплачується у відсотках посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званням залежно від вислуги років, зокрема за вислугу від 25 і більше років - 50 відсотків.
Згідно з п. 2 розділу XVI Порядку № 260 розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців виходячи з наявного фонду грошового забезпечення.
Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що розмір надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби та премії безпосередньо залежить (є похідним) від розмірів посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, до яких застосовується відповідний відсоток.
Отже, зі зміною (збільшенням) розмірів посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням пропорційно змінюється і грошовий (гривневий) розмір зазначених складових, обчислених у відсотках від такої бази.
Право позивача на обчислення посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням із розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2023 (2684,00 грн.), а також право на зазначення у довідці надбавки за особливості проходження служби у розмірі 65 % та премії у розмірі 153 % вже встановлені рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 у справі № 380/9200/25, що набрало законної сили, та частково реалізовані відповідачем шляхом видачі довідки від 04.02.2026 № 1159/12/1794, у якій ці оклади обчислені саме з нової бази. За таких обставин послідовним і таким, що відповідає змісту ст. ст. 43, 63 Закону № 2262-ХІІ, є висновок, що похідні від цих окладів складові (надбавка за вислугу років, надбавка за особливості проходження служби та премія) також підлягають обчисленню у грошовому виразі виходячи з нових, збільшених розмірів окладів, а не із попередньої («замороженої») бази.
Натомість відповідач, зазначивши у довідці відсоткові розміри відповідних складових (50%, 65% та 153%), обчислив їх грошові (гривневі) суми без послідовного застосування цих відсотків до нових окладів, чим фактично занизив розміри надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби та премії.
Наведене суперечить як приписам Постанови № 704 і Порядку № 260, так і самій логіці обчислення складових грошового забезпечення, за якою грошовий вираз складової є результатом множення відповідного відсотка на встановлену базу окладів.
Зазначений підхід узгоджується з усталеною практикою Верховного Суду. Так, у рішенні від 05.03.2024 у зразковій справі № 380/19324/23 (Пз/990/6/23), залишеному без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 23.05.2024, Верховний Суд сформулював висновок, що надбавка за особливості проходження служби та премія у довідках про розмір грошового забезпечення, які видаються особам, пенсію яким призначено відповідно до Закону № 2262-ХІІ на виконання рішення суду у справах щодо визначення розміру посадового окладу та окладу за військове звання, які обчислюються шляхом множення відповідних коефіцієнтів, зазначених у Постанові № 704, на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року, зазначаються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію. Висновки цієї зразкової справи підлягають застосуванню в адміністративних справах щодо звернення осіб, пенсію яким призначено відповідно до Закону № 2262-ХІІ, з аналогічними позовами.
При цьому суд враховує, що питання про правомірність зазначення у довідці позивача надбавки за особливості проходження служби у розмірі 65% та премії у розмірі 153% посадового окладу вже вирішено рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 у справі № 380/9200/25, яке набрало законної сили та відповідно до ч. 4 ст. 78 КАС України має преюдиційне значення і не підлягає повторному доказуванню. Отже, у межах цієї справи відсоткові розміри відповідних складових перегляду не підлягають, а предметом спору є виключно правильність обчислення їх грошового (гривневого) виразу від уже визначеної відповідачем бази окладів станом на 01.01.2023.
Доводи відповідача про те, що застосування відсотків до нових окладів призведе до формування штучного розміру грошового забезпечення, який ніколи не виплачувався діючим військовослужбовцям, суд відхиляє з огляду на таке. Предметом спору у цій справі є не встановлення судом нових (підвищених) відсоткових показників надбавок чи премії та не перенесення на новий період відсотків, визначених окремими дорученнями Міністра оборони України для іншого періоду, а правильність обчислення відповідачем грошового виразу складових за тими ж відсотковими розмірами (50%, 65% та 153%), які він сам зазначив у довідці на виконання рішення суду у справі № 380/9200/25, виходячи з тієї ж бази окладів станом на 01.01.2023, що вже застосована ним для посадового окладу та окладу за званням.
За таких обставин відображення похідних складових у грошовому виразі, неузгодженому з обчисленою відповідачем базою окладів, є внутрішньо суперечливим і порушує право позивача на належне пенсійне забезпечення.
Посилання відповідача на постанову судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 17.02.2026 у справі № 520/5814/24, а також на висновки щодо відомчого та тимчасового характеру телеграм і окремих доручень Міністра оборони України (постанова Великої Палати Верховного Суду від 13.05.2020 у справі № 592/5164/16-а) не спростовує наведених висновків, оскільки правовідносини у зазначених справах не є тотожними правовідносинам у цій справі. У справі № 520/5814/24 предметом розгляду була правомірність відмови суб`єкта владних повноважень оформити довідку та питання застосування розрахункової величини (прожиткового мінімуму проти фіксованої величини 1762,00 грн.) для визначення базових окладів, а наведена відповідачем практика щодо телеграм Міністра оборони стосується самостійного встановлення судом нових відсоткових показників премій і надбавок за відсутності відповідного рішення.
Натомість у цій справі право на обчислення окладів із прожиткового мінімуму станом на 01.01.2023, а також самі відсоткові розміри надбавки за особливості проходження служби (65 %) та премії (153 %) вже встановлені рішенням суду, що набрало законної сили, і відповідачем за цими відсотками реалізовані, а спір стосується виключно правильності арифметичного обчислення похідних складових від уже зазначеної у довідці бази окладів. Таким чином, наявні підстави для висновку про обґрунтованість позовних вимог.
З урахуванням викладеного суд доходить висновку, що дії відповідача, які виразились у зменшенні у грошовому виразі розмірів надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби та премії, зазначених у довідці від 04.02.2026 № 1159/12/1794, є протиправними, а належним способом захисту порушеного права позивача є зобов`язання відповідача оформити та надати до ГУ ПФУ оновлену довідку із зазначенням відомостей про розміри цих складових у грошовому виразі, обчисленому виходячи з посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням, визначених із прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2023 (2684,00 грн.), для перерахунку пенсії з 01.02.2023.
Європейський суд з прав людини у п. 75 рішення від 05.04.2005 у справі «Афанасьєв проти України» (заява № 38722/02) наголосив, що засіб юридичного захисту, який вимагається ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, повинен бути «ефективним» як у законі, так і на практиці.
З огляду на те, що оскаржувана довідка вже видана, а спірні правовідносини охоплюють саме її зміст щодо складу та розміру складових грошового забезпечення, ефективним способом захисту є зобов`язання відповідача скласти та направити до пенсійного органу нову довідку у наведений вище спосіб.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Суд вважає, що відповідач не довів правомірності оскаржуваних дій.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та правових позицій Верховного Суду, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись ст. ст. 2, 6-9, 19-20, 22, 25-26, 72, 77, 90, 139, 143, 241-246, 255, 257-258, 293, 295, п.п. 15.5 п. 15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд
В И Р І Ш И В :
адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо зменшення у грошовому виразі розмірів надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавки за особливості проходження служби та премії, вказаних у довідці від 04.02.2026 № 1159/12/1794 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, виготовленій на виконання рішення Львівського окружного адміністративного суду від 30.06.2025 у справі № 380/9200/25.
Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ; місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2 ; РНОКПП НОМЕР_4 ) станом на 01.01.2023, відповідно до вимог статей 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністра оборони України від 07.06.2018 № 260, із зазначенням відомостей про розміри надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби та премії у грошовому виразі, обчисленому виходячи з розмірів посадового окладу та окладу за військове звання, вказаних у довідці від 04.02.2026 № 1159/12/1794 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023, з урахуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого станом на 01.01.2023 у розмірі 2684,00 гривень, і надати цю оновлену довідку до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області для перерахунку пенсії з 01.02.2023.
Судові витрати в цій справі розподілу не підлягають.
Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складений 01.07.2026.
Суддя Потабенко В.А.