Ухвала суду № 137741762, 25.06.2026, Святошинський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
25.06.2026
Номер справи
759/17088/26
Номер документу
137741762
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

пр. № 1-кс/759/6310/26

ун. № 759/17088/26

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2026 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про накладення арешту подане у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024112100000093 від 13 вересня 2024 року, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.ч. 4, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209, ч. 1 ст. 114-1 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

До Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про накладення арешту подане у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024112100000093 від 13 вересня 2024 року, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.ч. 4, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209, ч. 1 ст. 114-1 КК України.

Клопотання мотивовано тим, що під час досудового розслідування встановлено, що 26 серпня 2021 року рішенням учасника № 1/2021 ТОВ «ОПТИМАБУДТОРГРЕСУРС», код ЄДРПОУ 43651179 змінено найменування на ТОВ «БУДНЬЮХАУС», та з 27 серпня 2021 року директором вказаного товариства призначено ОСОБА_4 .

В подальшому 18 жовтня 2021 року рішенням учасника № 2/2021ТОВ «БУДНЬЮХАУС» змінено найменування на ТОВ «ГУДНЬЮХАУС», код ЄДРПОУ 43651179.

21 грудня 2021 року рішенням учасника № 12/21/2021 ТОВ «ГУДНЬЮХАУС», код ЄДРПОУ 43651179, звільнено з посади директора вказаного товариства ОСОБА_4 та призначено на посаду нового директора ОСОБА_5 .

20 липня 2023 року відповідно довіреності № НСН 232516 ОСОБА_6 уповноважено на здійснення будь-яких юридичних дій, віднесених до компетенції засновника ТОВ «ГУДНЬЮХАУС», код ЄДРПОУ 43651179 в тому числі із правом продажу частки (частини частки) у статутному капіталі вищевказаного товариства.

08 грудня 2023 року ОСОБА_6 , діючи на підставі належним чином оформленої довіреності, здійснив відчуження (продаж) корпоративних прав ТОВ «ГУДНЬЮХАУС», код ЄДРПОУ 43651179, на користь ОСОБА_7 . У подальшому, після набуття корпоративних прав та фактичного контролю над зазначеним суб`єктом господарювання, ОСОБА_7 ініціював та забезпечив зміну найменування товариства з ТОВ «ГУДНЬЮХАУС» на ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», код ЄДРПОУ 43651179.

У невстановлений досудовим розслідуванням час та у невстановленому місці однак не пізніше 08.12.2023 року у ОСОБА_4 виник злочинний умисел, спрямований на заволодіння бюджетними коштами, що виділялися для проведення ремонтних робіт Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни (нова назва - Всеукраїнський лікувально-реабілітаційний центр «Циблі»), код ЄДРПОУ 05480766, з метою власного незаконного збагачення.

Одночасно, ОСОБА_4 , як керівник підприємства, що залучене до підтримання обороноздатності країни, усвідомлюючи особливу соціальну значущість сфери охорони здоров`я та реабілітації ветеранів війни, а також те, що в умовах збройної агресії проти України зазначена соціальна сфера є пріоритетною для держави та підлягає стабільному й гарантованому бюджетному фінансуванню, він умисно обрав саме цю сферу як об`єкт протиправного збагачення. При цьому, розробляючи злочинний план, ОСОБА_4 цинічно розраховував на системність і безперебійність надходження бюджетного фінансування, зумовлену нагальною суспільною потребою. Він свідомо прагнув використати умови воєнного стану, підвищену терміновість виконання ремонтно-будівельних робіт та спрощений порядок контролю за використанням публічних коштів з метою приховування своєї протиправної діяльності від правоохоронних та контролюючих органів, а також ускладнення її подальшого викриття.

З метою незаконного збагачення, у невстановлені досудовим розслідуванням час та місці ОСОБА_4 залучив на різних етапах діяльності членів злочинної групи, з числа довірених йому осіб, а саме: ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , яким довів план злочинних дій, роль кожного члена групи у досягненні мети діяльності групи направленої на протиправне заволодіння бюджетними коштами Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни (нова назва - Всеукраїнський лікувально-реабілітаційний центр «Циблі»), код ЄДРПОУ 05480766, на що останні добровільно погодились.

Відповідно до заздалегідь розробленого та узгодженого плану злочинної діяльності ОСОБА_4 взяв на себе роль керівника, тоді як ОСОБА_8 , ОСОБА_7 , ОСОБА_6 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 - співучасників у вчиненні зазначених злочинів.

Кожен з учасників групи, виконуючи відведену йому роль, вносив свій безпосередній внесок у підготовку та вчинення зазначених кримінальних правопорушень, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, розуміючи, що діє у співучасті з іншими членами організованої групи, передбачаючи та бажаючи настання спільного злочинного результату, а також усвідомлюючи, що досягнення визначеної злочинної мети можливе виключно внаслідок спільної, узгодженої та скоординованої діяльності всіх учасників.

В порушення вимог законодавства, що регламентують порядок здійснення господарської діяльності юридичними та фізичними особами, пов`язаною із будівництвом, реконструкцією, реставрацією та капітальним ремонтом об`єктів на території України група якою безпосередньо керував ОСОБА_4 почала реалізацію свого злочинного плану за наступних обставин.

08 березня 2023 року наказом Міністерства охорони здоров`я України № 13-о ОСОБА_8 призначено на посаду директора Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни на строк не більше 12 місяців з дня припинення або скасування воєнного стану, на умовах укладеного з ним контракту.

Згідно статуту Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров`я України 12.06.2023 №1070, керівник центру: безпосередньо підпорядковується Уповноваженому органу управління та несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань, що визначені Статутом і здійснення ним своїх функцій; діє без довіреності від імені центру, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та фізичними особами, формує адміністрацію Центру і вирішує питання діяльності Центру в межах та порядку встановленому Статутом та законодавством; організовує інформаційну, виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність Центру відповідно до мети та основних напрямів його діяльності; розпоряджається коштами та майном Центру відповідно до законодавства та цього Статуту; забезпечує ефективне використання та збереження майна, переданого Центру; укладає договори, видає довіреності, відкриває рахунки в Державній казначейській службі України, в установах банків в установленому порядку; у межах своєї компетенції видає накази та інші розпорядчі акти, дає вказівки обов`язкові для всіх підрозділів та працівників Центру.

Згідно ч. 3 ст. 18 КК України, службовими особами є особи, які постійно, тимчасово чи за спеціальним повноваженням здійснюють функції представників влади чи місцевого самоврядування, а також постійно чи тимчасово обіймають в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах чи організаціях посади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, або виконують такі функції за спеціальним повноваженням, яким особа наділяється повноважним органом державної влади, органом місцевого самоврядування, центральним органом державного управління із спеціальним статусом, повноважним органом чи повноважною службовою особою підприємства, установи, організації, судом або законом.

Таким чином, ОСОБА_8 обіймаючи посаду директора Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни, постійно виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, є службовою особою.

Відповідно до статуту ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», ОСОБА_7 , перебуваючи на посаді директора товариства, був наділений повноваженнями одноосібно здійснювати управління поточною господарською діяльністю підприємства, а також діяти від імені товариства без довіреності, у тому числі представляти його інтереси у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та іншими суб`єктами господарювання.

Таким чином, ОСОБА_7 обіймаючи посаду директора ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», код ЄРДПОУ 43651179, постійно виконуючи організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, є службовою особою.

У зв`язку зі збройною агресією російська федерація проти Україна, Указом Президента України № 64/2022 від 24 лютого 2022 року, затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, на всій території України запроваджено правовий режим воєнного стану з 05 год 30 хв 24 лютого 2022 року строком на 30 діб. У подальшому строк дії воєнного стану неодноразово продовжувався відповідними указами Президента України та законами України і безперервно триває до теперішнього часу.

За вказаних умов особливого правового режиму, очолювана ОСОБА_4 група, усвідомлюючи запровадження в державі воєнного стану, обмеженість бюджетних ресурсів та підвищену суспільну небезпеку своїх дій, розпочала реалізацію заздалегідь розробленого та узгодженого злочинного плану за наступних обставин.

26.12.2023 за вказівкою ОСОБА_4 у с. Циблі Бориспільського району Київської області між Українським державним медико-соціальним центром ветеранів війни, в особі директора ОСОБА_8 та ФОП ОСОБА_6 укладено договір про надання послуг з встановлення збірної огорожі за № 317/23.

Згідно умов вищевказаного договору, ФОП ОСОБА_6 у строк до 31.03.2024 зобов`язується надати Українському державному медико-соціальному центру ветеранів війни послуги з улаштування парканів із готових секцій висотою до 2 м, довжиною 4 162,5 пог.м., та з установленням стовпів кількістю 2,5х1666. Вартість робіт за надання вищевказаних послуг становила 1 326 800 гривень.

Відповідно до платіжного доручення за № 2679 ФОП ОСОБА_6 перераховано 27.12.2023 Українським державним медико-соціальним центром ветеранів війни 1 326 800 гривень, згідно до договору за № 317/23 від 26.12.2023.

Відповідно до пункту 1.1. зазначеного договору є «Улаштування парканів із готових секцій висотою до 2 м з установленням стовпів кількість: 2,5/1666».

Пунктом 3.1. вартість робіт за цим договором, зазначена в зведеному кошторисному розрахунку та договірній ціні та складає 1 326 800, 00 грн.

Відповідно до п. 4.1. Договору № 317/23 розрахунки за виконані роботи по Об`єкту проводяться шляхом 100% попередньої оплати Замовником наданих послуг згідно рахунку за поточними видатками - на строк надання послуг в наступному бюджетному періоді не більше трьох.

Відповідно до п. 4.2. Договору № 317/23 Виконавець до закінчення терміну надання послуг надає Замовнику Акти здачі-прийняття виконаних робіт з зазначенням їх вартості. Замовник зобов`язаний підписати Акти, засвідчити їх печаткою всі виплати по Договору здійснюються після отримання Замовником відповідних бюджетних асигнувань. У разі затримки бюджетного фінансування та/або нездійснення платежів Замовником, оплата за виконанні Роботи здійснюється протягом 10 банківських днів з дати отримання Замовником відповідного бюджетного фінансування.

6.1.1 Замовник зобов`язаний проводити в поточному бюджетному періоді шляхом 100% попередньої оплати Замовником наданих послуг згідно рахунку за поточними видатками - на строк надання послуг в наступному бюджетному періоді не більше трьох місяців (Згідно Постанови Кабінету міністрів України № 1070 від 04.12.2019 «Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти та Наказу МОЗ України від 21.08.2023 №1499 «Про попередню оплату товарів, робіт і послуг за бюджетні послуги»).

6.1.2. Замовник зобов`язаний приймати надані послуга Згідно з Актом здаваний - прийняття виконаний робіт.

7.1. У разі невиконання або неналежного виконання своїх зобов`язань за Договором Сторони несуть відповідальність, передбачену діючим законодавством України та цим Договором.

7.2. У разі невиконання або несвоєчасного виконання зобов`язань Виконавець сплачує Замовнику штрафні санкції:

10.1. Цей договір набирає чинності з дати підписання і діє до 31 березня 2024р. включно, а в частині розрахунків - до повного його виконання.

Крім того, між Українським державним медико-соціальним центром ветеранів війни, в особі директора ОСОБА_8 та ФОП ОСОБА_6 в особі директора ОСОБА_6 укладено Додаток № 1 до Договору № 317/23 Про надання послуг з встановлення збірної огорожі від 26.12.2023 року, відповідного до якого визначено вартість Улаштування парканів із готових секцій висотою 2 м з установленням стовпів кількість: 2,5/1666, складає 1 326 800, 00 грн.

Разом з тим, у невстановлений досудовим розслідуванням час та у невстановленому місці ОСОБА_8 , діючи спільно та за попередньою змовою з ФОП ОСОБА_6 , реалізуючи заздалегідь розроблений злочинний план ОСОБА_11 спрямований на заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, а саме бюджетними коштами на встановлення збірної огорожі вищевказаного закладу за адресою: АДРЕСА_1 , вчинили узгоджені умисні дії, спрямовані на незаконне заволодіння такими коштами.

З цією метою директор Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни ОСОБА_8 у період з 26 грудня 2023 року по 22 березня 2024 року, за участі ФОП ОСОБА_6 , організував виконання робіт зі встановлення збірної огорожі зазначеного об`єкта за вищевказаним адресом.

22.03.2025 року за вказівкою ОСОБА_4 реалізуючи свій злочинний умисел, спрямований на заволодіння бюджетними коштами на користь учасників злочинної групи, ОСОБА_8 , після укладення Договору № 317/23 від 26 грудня 2023 року, у невстановлений досудовим розслідуванням час та у невстановленому місці, достовірно усвідомлюючи, що він є службовою особою та наділений організаційно-розпорядчими й адміністративно-господарськими функціями, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, з корисливих мотивів, в умовах воєнного стану, свідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи, що послуги з улаштування огорожі за Договором № 317/23 від 26 грудня 2023 року виконані не в повному обсязі, підписав акт приймання виконаних будівельних робіт № 1 від 22 березня 2024 року, до якого внесено завідомо неправдиві відомості щодо фактичних обсягів та вартості виконаних робіт, що не відповідали проектно-кошторисній та первинній обліковій документації.

Після чого, ОСОБА_8 та ОСОБА_6 власноручно виконали підписи у акті приймання виконаних будівельних робіт № 1 від 22.03.2024, на загальну суму 1 326 800, 00 грн, чим затвердили неправдиві відомості, внесені до офіційних документів, які вони уповноважені підписувати.

Водночас, вартість фактично виконаних робіт щодо встановлення збірної огорожі за адресою: АДРЕСА_1 , згідно договору № 317/23 від 26.12.2023, укладеного між замовником Українським державним медико-соціальним центром ветеранів війни в особі директора ОСОБА_8 та підрядником ФОП ОСОБА_6 в особі ОСОБА_6 , складає 1 213 513,13 грн.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється в організації заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 191 КК України.

Крім цього, 22.03.2024 року за вказівкою ОСОБА_4 реалізуючи свій заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на заволодіння бюджетними коштами користь учасників злочинної групи, ОСОБА_8 , у невстановлений досудовим розслідуванням час та у невстановленому місці, достовірно усвідомлюючи, що він є службовою особою та наділений організаційно-розпорядчими і адміністративно-господарськими функціями, зловживаючи своїм службовим становищем, діючи умисно, з корисливих мотивів, в умовах воєнного стану, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх наслідки та бажаючи їх настання, достовірно знаючи, що послуги з улаштування огорожі за Договором № 317/23 від 26 грудня 2023 року виконані не в повному обсязі, підписав акт приймання виконаних будівельних робіт № 1 від 22 березня 2024 року, до якого внесено завідомо неправдиві відомості щодо фактичних обсягів та вартості виконаних робіт, що не відповідали проектно-кошторисній та первинній обліковій документації.

Після чого, ОСОБА_8 та ОСОБА_6 власноручно виконали підписи у акті приймання виконаних будівельних робіт № 1 від 22.03.2024, на загальну суму 1 326 800, 00 грн, чим затвердили неправдиві відомості, внесені до офіційних документів, які вони уповноважені підписувати.

Водночас, вартість фактично виконаних робіт щодо встановлення збірної огорожі за адресою: АДРЕСА_1 , згідно договору № 317/23 від 26.12.2023, укладеного між замовником Українським державним медико-соціальним центром ветеранів війни в особі директора ОСОБА_8 та підрядником ФОП ОСОБА_6 в особі ОСОБА_6 , складає 1 213 513,13 грн.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється в організації видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, вчиненої за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України.

Також, 06 серпня 2024 року за вказівкою ОСОБА_4 реалізуючи свій заздалегідь розроблений злочинний план, спрямований на заволодіння бюджетними коштами користь учасників злочинної групи між Українським державним медико-соціальним центром ветеранів війни, код ЄДРПОУ 05480766, в особі директора ОСОБА_8 та ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», в особі директора ОСОБА_7 , укладено договір підряду № 154/24 на виконання робіт з капітального ремонту покрівлі (заміна покрівельного матеріалу) 5-ти поверхової будівлі Лікувального корпусу 4 Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни, розташованої за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Циблі, вул. Лісова, 2. Вартість робіт за зазначеним договором склала 2 720 000,00 грн.

Умовами Договору серед іншого передбачено наступне:

1.2. Підрядник зобов`язується своїми силами та з використанням власних матеріально-технічних засобів виконувати роботи, що обумовлені в Договорі та відповідають технічному завданню, що затверджене належним чином. Підрядник має право, за письмовою згодою Замовника, відповідно до вимог розділу 10 цього Договору, залучати до виконання Договору третіх осіб - субпідрядників.

2.3. Розрахунки за Договором проводяться в національній валюті України.

2.6. Розрахунки за виконані роботи Замовник здійснює протягом 90 (дев`яноста) календар з дати підписання сторонами Акту приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в, за умови реєстрації Підрядником податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних з дотриманням вимог Податкового кодексу України, та на підставі виставленого Підрядником рахунку-фактури.

4.3. Акт приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) з додатками (підсумкова відомість ресурсів, розрахунок ЗВВ, розрахунок витрат на відрядження (за наявності), протокол погодження цін на матеріальні ресурси) та Довідки про вартість виконаних будівельних робіт (форма КБ-3) в 5 примірниках - готує Підрядник і надає його Замовнику не пізніше 23 числа звітного місяця Замовник протягом 7-ми робочих днів перевіряє достовірність Акта приймання виконаних будівельна робіт в частині фактично виконаних робіт, їх відповідності показникам якості, та, у разі відсутності недоліків, підписує його в межах цього ж строку, або надсилає мотивоване заперечення проти такого підписання.

6.1.1. Підрядник зобов`язаний на власний ризик виконувати якісно всі обумовлені Договором роботи відповідно до нормативних вимог, умов Договору і вказівок Замовника та передати роботи після їх закінчення у встановленому порядку і у встановлений строк.

6.1.7. У разі виявлення в роботі Підрядника дефектів, виявлених Замовником в порядку контролю за ходом виконання робіт, Підрядник зобов`язаний виправити їх безоплатно у відповідний строк вказаний Замовником.

6.2.4. Замовник зобов`язується, на умовах цього Договору, прийняти виконані підрядні роботи.

6.2.6. Замовник має право відмовитися від Договору підряду в будь-який час до закінчення виконання робіт, оплативши Підряднику виконану частину робіт.

Одночасно, з метою приховування злочинної діяльності злочинної групи, ОСОБА_8 , який узяв на себе злочинну роль активного учасника вказаного об`єднання, діючи за вказівкою ОСОБА_4 , умисно залучив ОСОБА_10 шляхом укладення з ним договору на здійснення технічного нагляду як з інженером технічного нагляду. Зазначені дії були спрямовані на створення формального документального прикриття виконання будівельно-ремонтних робіт та подальше особисте збагачення учасників організованої злочинної групи шляхом незаконного заволодіння коштами державного бюджету, що полягало у засвідченні повноти, обсягів та якості виконаних будівельних робіт, які фактично не відповідали дійсному стану виконання робіт.

13.08.2024 між Українським державним медико-соціальним центром ветеранів війни, код ЄДРПОУ 05480766, в особі директора ОСОБА_8 та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_10 укладено договір № 09.08.2024 про здійснення технічного нагляду у будівництві.

Умовами вказаного Договору серед іншого передбачено наступне:

1.1. Предметом Договору є надання послуг, пов`язаних зі здійсненням технічного нагляду (далі - Послуги) за виконанням будівельних робіт (ДК 021:2015 71520000-9 Послуги з нагляду за виконанням будівельних робіт: Капітальний ремонт покрівлі (заміна покрівельного матеріалу) 5-ти поверхової будівлі Лікувального корпусу 4 Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни за адресою: Київська область, Бориспільській район, с. Циблі, вул. Лісова, буд. 2 (код ДК 021:2015-45453000-7 - Капітальний ремонт і реставрація) (далі - Об`єкт), які Виконавець у межах своїх повноважень зобов`язується надати Замовнику, а Замовник зобов`язується прийняти і оплатити їх у порядку та на умовах, визначених Договором.

1.2. Технічний нагляд за виконанням робіт на Об`єкті здійснюється відповідно до Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єктів архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року № 903, інших нормативно- правових актів, що регулюють питання здійснення технічного нагляду та цього Договору.

4.2.3. Замовник зобов`язаний надавати Виконавцю для перевірки Акти приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3)

5.2.1. Обов`язком Виконавця є здійснювати технічний нагляд за поточним ремонтом Об`єкта відповідно до вимог цього Договору.

Так, 22 серпня 2024 року, точний час та місце в ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_7 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», спільно з ОСОБА_8 , який обіймав посаду директора Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, діючи як службові особи, діючи за попередньою змовою та реалізуючи заздалегідь розроблений ОСОБА_4 злочинний план, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів та з метою незаконного збагачення учасників злочинної групи до складу якої вони добровільно увійшли, достовірно усвідомлюючи, що фактичне виконання будівельно-ремонтних робіт здійснювалося ОСОБА_9 , який відповідно до відведеної йому злочинної ролі забезпечував фактичну закупівлю будівельних матеріалів за заниженими цінами, а також безпосередньо керував процесом виконання будівельних робіт, діючи з метою максимального зменшення реальних витрат, створення незаконної економії та подальшого завищення вартості будівельно-ремонтних робіт у первинній фінансово-господарській документації, за договором підряду фактично виконані із завищенням вартості використаних будівельних матеріалів, умисно та спільно склали і підписали акт приймання виконаних будівельних робіт № 1 за серпень 2024 року до договору № 154/24 від 06.08.2024, а в подальшому довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 року до вказаного договору, внісши до зазначених офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо вартості матеріалів, а саме: у пункті № 6 плити теплоізоляційні мінераловатні щільністю 100-120 кг/м?, товщиною 100 мм із зазначенням вартості 637,15 грн за один м?, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 367,50 грн за один м?, у результаті чого допущено завищення вартості на загальну суму 210 577,50 грн (без ПДВ). Також у пункті № 7 плити теплоізоляційні мінераловатні щільністю 165-200 кг/м?, товщиною 50 мм із зазначенням вартості 619,88 грн за один м?, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 226,21 грн за один м?, що призвело до завищення вартості на загальну суму 107 275,07 грн (без ПДВ).

У подальшому, 22 серпня 2024 року, більш точний час у ході досудового розслідування не встановлено, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, ОСОБА_10 , діючи як фізична особа-підприємець, виконуючи відведену йому злочинну роль у складі злочинної групи, реалізуючи єдиний злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, тобто діючи умисно, з метою сприяння керівнику злочинної групи ОСОБА_4 у заволодінні бюджетними коштами, виділеними на виконання робіт за договором підряду № 154/24 від 06.08.2024, підписав (завізував) акт приймання виконаних будівельних робіт № 1 за серпень 2024 року на загальну суму 675 302,48 грн, достовірно знаючи, що передбачені договором та нормативно-правовими актами функції з технічного нагляду за виконанням будівельно-ремонтних робіт ним фактично та належним чином не здійснювалися, а зазначені в акті відомості не відповідали фактичній вартості виконаних робіт. Таким чином, ОСОБА_10 , зловживаючи покладеними на нього повноваженнями, умисно створив формальні підстави для подальшого перерахування бюджетних коштів, чим сприяв незаконному заволодінню ними учасниками організованої злочинної групи.

24 серпня 2024 року, після підписання акта приймання виконаних будівельних робіт № 1 за серпень 2024 року по об`єкту будівництва - капітальний ремонт покрівлі (заміна покрівельного матеріалу) 5-ти поверхової будівлі Лікувального корпусу 4 Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, розташованої за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Циблі, вул. Лісова, 2, оформленого за формою КБ-2в від 22.08.2024, а також довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 року за формою КБ-3 від 22.08.2024, вказані документи разом із фінансово-бухгалтерською документацією були подані до відповідного підрозділу Державної казначейської служби України. Після перевірки наявності необхідного пакета документів, підписаних відповідальними службовими особами, відповідним підрозділом Державної казначейської служби України здійснено перерахування бюджетних коштів у сумі 675 302,48 грн на банківський рахунок, належний ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», код ЄДРПОУ 43651179, який відкритий в ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк» за № НОМЕР_2. Із зазначеної суми 381 423,08 грн перераховані за завищені обсяги фактично виконаних будівельних робіт.

11 вересня 2024 року, точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_8 , який обіймав посаду директора Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, діючи як службова особа, за попередньою змовою та реалізуючи заздалегідь розроблений ОСОБА_4 злочинний план, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів та з метою незаконного збагачення учасників злочинної групи, до складу якої він добровільно увійшов, достовірно усвідомлюючи, що ОСОБА_7 не підписував відповідні документи, а підпис від його імені виконано невстановленою під час досудового розслідування особою, однак із відома та за погодженням останнього, достовірно усвідомлюючи, що фактичне виконання будівельно-ремонтних робіт здійснювалося ОСОБА_9 , який відповідно до відведеної йому злочинної ролі забезпечував фактичну закупівлю будівельних матеріалів за заниженими цінами, а також безпосередньо керував процесом виконання будівельних робіт, діючи з метою максимального зменшення реальних витрат, створення незаконної економії та подальшого завищення вартості будівельно-ремонтних робіт у первинній фінансово-господарській документації, за договором підряду № 154/24 від 06.08.2024 умисно, одноособово склав та підписав акт приймання виконаних будівельних робіт № 2 за вересень 2024 року до зазначеного договору, а в подальшому довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2024 року, внісши до вказаних офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо вартості матеріалів, а саме: в пункті № 2 плити теплоізоляційні мінераловатні щільністю 165-200 кг/м?, товщиною 50 мм із зазначенням вартості 619,88 грн за один м?, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 226,21 грн за один м?, що призвело до завищення вартості на загальну суму 107 275,07 грн (без ПДВ).

У подальшому, 11 вересня 2024 року, більш точний час у ході досудового розслідування не встановлено, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, ОСОБА_10 , діючи як фізична особа-підприємець, виконуючи відведену йому злочинну роль у складі злочинної групи, реалізуючи єдиний злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, тобто діючи умисно, з метою сприяння керівнику злочинної групи ОСОБА_4 у заволодінні бюджетними коштами, виділеними на виконання робіт за договором підряду № 154/24 від 06.08.2024, підписав (завізував) акт приймання виконаних будівельних робіт № 2 за вересень 2024 року на загальну суму 1 535 094, 77 грн, достовірно знаючи, що передбачені договором та нормативно-правовими актами функції з технічного нагляду за виконанням будівельно-ремонтних робіт ним фактично та належним чином не здійснювалися, а зазначені в акті відомості не відповідали фактичному обсягу та вартості виконаних робіт. Таким чином, ОСОБА_10 , зловживаючи покладеними на нього повноваженнями, умисно створив формальні підстави для подальшого перерахування бюджетних коштів, чим сприяв незаконному заволодінню ними учасниками злочинної групи.

13 вересня 2024 року, після підписання акта приймання виконаних будівельних робіт № 2 за вересень 2024 року по об`єкту будівництва - капітальний ремонт покрівлі (заміна покрівельного матеріалу) 5-ти поверхової будівлі Лікувального корпусу 4 Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, розташованої за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Циблі, вул. Лісова, 2, оформленого за формою КБ-2в від 11.09.2024, а також довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2024 року за формою КБ-3 від 11.09.2024, вказані документи разом із фінансово-бухгалтерською документацією були подані до відповідного підрозділу Державної казначейської служби України. Після перевірки наявності необхідного пакета документів, підписаних відповідальними службовими особами, відповідним підрозділом Державної казначейської служби України здійснено перерахування бюджетних коштів у сумі 1 535 094,77 грн на банківський рахунок, належний ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», код ЄДРПОУ 43651179, який відкритий в ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк» за № НОМЕР_2. Із зазначеної суми 128?730,08 грн перераховані за завищені обсяги фактично виконаних будівельних робіт.

У зв`язку з викладеним, у результаті умисних, узгоджених дій учасників злочинної групи, злочин завершено шляхом незаконного заволодіння бюджетними коштами на загальну суму 510 153,17 грн, що станом на 2024 рік у 250 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, у зв`язку з чим відповідно до вимог кримінального законодавства України відноситься до великих розмірів.

Надалі учасники організованої злочинної групи, діючи узгоджено та в межах реалізації спільного злочинного умислу, розпорядилися вказаними грошовими коштами на власний розсуд, використавши їх у власних інтересах.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється в організації заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене групою осіб, повторно, в умовах воєнного стану, у великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 191 КК України.

Крім того, ОСОБА_7 , перебуваючи на посаді директора ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», спільно з ОСОБА_8 , який обіймав посаду директора Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, діючи як службові особи, за попередньою змовою та реалізуючи заздалегідь розроблений ОСОБА_4 злочинний план, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів та з метою незаконного збагачення учасників злочинної групи, до складу якої вони добровільно увійшли, достовірно знаючи, що роботи за договором підряду фактично виконані із завищенням вартості використаних будівельних матеріалів, умисно та спільно склали і підписали акт приймання виконаних будівельних робіт № 1 за серпень 2024 року до договору № 154/24 від 06.08.2024, а в подальшому довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 року до вказаного договору, внісши до зазначених офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо вартості матеріалів, а саме: у пункті № 6 плити теплоізоляційні мінераловатні щільністю 100-120 кг/м?, товщиною 100 мм із зазначенням вартості 637,15 грн за один м?, тоді як їх фактична середньоринкова вартість становила 367,50 грн за один м?, у результаті чого допущено завищення вартості на загальну суму 210 577,50 грн (без ПДВ). Також у пункті № 7 плити теплоізоляційні мінераловатні щільністю 165-200 кг/м?, товщиною 50 мм із зазначенням вартості 619,88 грн за один м?, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 226,21 грн за один м?, що призвело до завищення вартості на загальну суму 107 275,07 грн (без ПДВ).

У подальшому, 22 серпня 2024 року, більш точний час у ході досудового розслідування не встановлено, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, ОСОБА_10 , діючи як фізична особа-підприємець, виконуючи відведену йому злочинну роль у складі організованої злочинної групи, реалізуючи єдиний злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, тобто діючи умисно, з метою сприяння ОСОБА_4 у заволодінні бюджетними коштами, виділеними на виконання робіт за договором підряду № 154/24 від 06.08.2024, підписав (завізував) акт приймання виконаних будівельних робіт № 1 за серпень 2024 року на загальну суму 675 302,48 грн, достовірно знаючи, що передбачені договором та нормативно-правовими актами функції з технічного нагляду за виконанням будівельно-ремонтних робіт ним фактично та належним чином не здійснювалися, а зазначені в акті відомості не відповідали фактичному обсягу та вартості виконаних робіт. Таким чином, ОСОБА_10 , зловживаючи покладеними на нього повноваженнями, умисно створив формальні підстави для подальшого перерахування бюджетних коштів, чим сприяв незаконному заволодінню ними учасниками організованої злочинної групи.

11 вересня 2024 року, точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_8 , який обіймав посаду директора Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, діючи як службова особа, за попередньою змовою та реалізуючи заздалегідь розроблений ОСОБА_4 злочинний план, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів та з метою незаконного збагачення учасників злочинної групи, до складу якої він добровільно увійшов, достовірно усвідомлюючи, що ОСОБА_7 не підписував відповідні документи, а підпис від його імені виконано невстановленою особою під час досудового розслідування особою, однак із відома та за погодженням останнього, достовірно знаючи, що роботи за договором підряду № 154/24 від 06.08.2024 фактично виконані із завищенням вартості використаних будівельних матеріалів, умисно, одноособово склав та підписав акт приймання виконаних будівельних робіт № 2 за вересень 2024 року до зазначеного договору, а в подальшому довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2024 року, внісши до вказаних офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо вартості матеріалів, а саме: в пункті № 2 плити теплоізоляційні мінераловатні щільністю 165-200 кг/м?, товщиною 50 мм із зазначенням вартості 619,88 грн за один м?, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 226,21 грн за один м?, що призвело до завищення вартості на загальну суму 107 275,07 грн (без ПДВ).

У подальшому, 11 вересня 2024 року, більш точний час у ході досудового розслідування не встановлено, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, ОСОБА_10 , діючи як фізична особа-підприємець, виконуючи відведену йому злочинну роль у складі злочинної групи, реалізуючи єдиний злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, тобто діючи умисно, з метою сприяння організатору злочинної групи ОСОБА_4 у заволодінні бюджетними коштами, виділеними на виконання робіт за договором підряду № 154/24 від 06.08.2024, підписав (завізував) акт приймання виконаних будівельних робіт № 2 за вересень 2024 року на загальну суму 1 535 094, 77 грн, достовірно знаючи, що передбачені договором та нормативно-правовими актами функції з технічного нагляду за виконанням будівельно-ремонтних робіт ним фактично та належним чином не здійснювалися, а зазначені в акті відомості не відповідали фактичному обсягу та вартості виконаних робіт. Таким чином, ОСОБА_10 , зловживаючи покладеними на нього повноваженнями, умисно створив формальні підстави для подальшого перерахування бюджетних коштів, чим сприяв незаконному заволодінню ними учасниками організованої злочинної групи.

В подальшому зазначені акти по об`єкту будівництва - капітальний ремонт покрівлі (заміна покрівельного матеріалу) 5-ти поверхової будівлі Лікувального корпусу 4 Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, розташованої за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Циблі, вул. Лісова, 2, оформлені за формою КБ-2в, а також довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за формою КБ-3, разом із фінансово-бухгалтерською документацією подані до відповідного підрозділу Державної казначейської служби України. Після перевірки наявності необхідного пакета документів, підписаних відповідальними службовими особами, відповідним підрозділом Державної казначейської служби України здійснено перерахування бюджетних на банківський рахунок, належний ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», код ЄДРПОУ 43651179, який відкритий в ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк» за № UA753348510000- 000026003231483.

У зв`язку з викладеним, у результаті умисних, узгоджених дій учасників організованої злочинної групи, злочин завершено шляхом незаконного заволодіння бюджетними коштами на загальну суму 510 153,17 грн.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється в організації видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, вчиненої за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України.

Також, 22 серпня 2024 року між Українським державним медико-соціальним центром ветеранів війни, код ЄДРПОУ 05480766, в особі директора ОСОБА_8 та ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», в особі директора ОСОБА_7 , укладено договір підряду № 179/24 на виконання робіт з капітальний ремонт частин теплових мереж та мереж гарячого водопостачання Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Циблі, вул. Лісова, буд. 2. Вартість робіт за зазначеним договором склала 5 492 000,00 грн.

Умовами Договору серед іншого передбачено наступне:

1.2. Підрядник зобов`язується своїми силами та з використанням власних матеріально-технічних засобів виконувати роботи, що обумовлені в Договорі та відповідають технічному завданню, що затверджене належним чином. Підрядник має право, за письмовою згодою Замовника, відповідно до вимог розділу 10 цього Договору, залучати до виконання Договору третіх осіб - субпідрядників.

2.3. Розрахунки за Договором проводяться в національній валюті України.

2.6. Розрахунки за виконані роботи Замовник здійснює протягом 90 (дев`яноста) календарних днів з дати підписання сторонами Акта приймання виконаних будівельних робіт за формою № КБ-2в, за умови реєстрації Підрядником податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних з дотриманням вимог Податкового кодексу України, та на підставі виставленого Підрядником рахунку-фактури.

4.3. Акт приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) з додатками (підсумкова відомість ресурсів, розрахунок ЗВВ, розрахунок витрат на відрядження (за наявності), протокол погодження цін на матеріальні ресурси) та Довідки про вартість виконаних будівельних робіт (форма КБ- 3) в 5 примірниках - готує Підрядник і надає його Замовнику не пізніше 23 числа звітного місяця; Замовник протягом 7-ми робочих днів перевіряє достовірність Акта приймання виконаних будівельних робіт в частині фактично виконаних робіт, їх відповідності показникам якості, та, у разі відсутності явних недоліків, підписує його в межах цього ж строку, або надсилає мотивоване заперечення проти такого підписання.

6.1.1. Підрядник зобов`язаний на власний ризик виконувати якісно всі обумовлені Договором роботи відповідно до нормативних вимог, умов Договору і вказівок Замовника та передати роботи після їх закінчення у встановленому порядку і у встановлений строк.

6.1.7. У разі виявлення в роботі Підрядника дефектів, виявлених Замовником в порядку контролю за ходом виконання робіт, Підрядник зобов`язаний виправити їх безоплатно у відповідний строк вказаний Замовником.

6.2.4. Замовник зобов`язується, на умовах цього Договору, прийняти виконані підрядні роботи.

6.2.6. Замовник має право відмовитися від Договору підряду в будь-який час до закінчення виконання робіт, оплативши Підряднику виконану частину робіт.

Також, з метою приховування злочинної діяльності злочинної групи, ОСОБА_8 , який узяв на себе злочинну роль активного учасника вказаного об`єднання, діючи за вказівкою ОСОБА_4 , умисно залучив ОСОБА_10 шляхом укладення з ним договору на здійснення технічного нагляду як з інженером технічного нагляду. Зазначені дії були спрямовані на створення формального документального прикриття виконання будівельно-ремонтних робіт та подальше особисте збагачення учасників організованої злочинної групи шляхом незаконного заволодіння коштами державного бюджету, що полягало у засвідченні повноти, обсягів та якості виконаних будівельних робіт, які фактично не відповідали дійсному стану виконання робіт.

22.08.2024 між Українським державним медико-соціальним центром ветеранів війни, код ЄДРПОУ 05480766, в особі директора ОСОБА_8 та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_10 укладено договір № 10.08.2024 про здійснення технічного нагляду у будівництві.

Умовами вказаного Договору серед іншого передбачено наступне:

1.1. Предметом Договору є надання послуг, пов`язаних зі здійсненням технічного нагляду (далі - Послуги) за виконанням будівельних робіт (ДК 021:2015 71520000-9 Послуги ч нагляду за виконанням будівельних робіт: капітальний ремонт частин теплових мереж та мереж гарячого водопостачання Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни за адресою: Київська область, Бориспільській район, с, Циблі, вул. Лісова, 2, (далі - Об`єкт), які Виконавець у межах своїх повноважень зобов`язується надати Замовнику, а Замовник зобов`язується прийняти і оплатити їх у порядку та на умовах, визначених Договором.

1.2. Технічний нагляд за виконанням робіт на Об`єкті здійснюється відповідно до Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єктів архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2007 року № 903, інших нормативно-правових актів, що регулюють питання здійснення технічного нагляду та цього Договору.

4.2.3. Замовник зобов`язаний надавати Виконавцю для перевірки Акти приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3).

5.2.1. Обов`язком Виконавця є здійснювати технічний нагляд за поточним ремонтом Об`єкта відповідно до вимог цього Договору.

Так, 18 вересня 2024 року, точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_8 , який обіймав посаду директора Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, діючи як службова особа, за попередньою змовою та реалізуючи заздалегідь розроблений ОСОБА_4 злочинний план, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів та з метою незаконного збагачення учасників організованої злочинної групи, до складу якої він добровільно увійшов, достовірно усвідомлюючи, що ОСОБА_7 не підписував відповідні документи, а підпис від його імені виконано невстановленою особою під час досудового розслідування особою, однак із відома та за погодженням останнього, достовірно усвідомлюючи, що фактичне виконання будівельно-ремонтних робіт здійснювалося ОСОБА_9 , який відповідно до відведеної йому злочинної ролі забезпечував фактичну закупівлю будівельних матеріалів за заниженими цінами, а також безпосередньо керував процесом виконання будівельних робіт, діючи з метою максимального зменшення реальних витрат, створення незаконної економії та подальшого завищення вартості будівельно-ремонтних робіт у первинній фінансово-господарській документації, за договором підряду № 179/24 від 22.08.2024 фактично виконані із завищенням вартості використаних будівельних матеріалів, умисно, одноособово склав та підписав акт приймання виконаних будівельних робіт № 1 за вересень 2024 року до зазначеного договору, а в подальшому довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2024 року, внісши до вказаних офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо вартості матеріалів, а саме: у пункті № 8 Теплоізольовані сталеві труби в поліетиленовій оболонці Д159х4,5/250 та пункті № 18 Теплоізольовані сталеві труби в поліетиленовій оболонці Д159х4,5/250 із зазначенням вартості 4 628,1 грн за один метр, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 2 895,00 грн за один метр, у результаті чого допущено завищення вартості на загальну суму 317 157,3 грн (без ПДВ).

У подальшому, 18 вересня 2024 року, більш точний час у ході досудового розслідування не встановлено, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, ОСОБА_10 , діючи як фізична особа-підприємець, виконуючи відведену йому злочинну роль у складі злочинної групи, реалізуючи єдиний злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, тобто діючи умисно, з метою сприяння організатору злочинної групи ОСОБА_4 у заволодінні бюджетними коштами, виділеними на виконання робіт за договором підряду № 179/24 від 22.08.2024, підписав (завізував) акт приймання виконаних будівельних робіт № 1 за вересень 2024 року на загальну суму 2 005 493,80 грн, достовірно знаючи, що передбачені договором та нормативно-правовими актами функції з технічного нагляду за виконанням будівельно-ремонтних робіт ним фактично та належним чином не здійснювалися, а зазначені в акті відомості не відповідали фактичному обсягу та вартості виконаних робіт. Таким чином, ОСОБА_10 , зловживаючи покладеними на нього повноваженнями, умисно створив формальні підстави для подальшого перерахування бюджетних коштів, чим сприяв незаконному заволодінню ними учасниками злочинної групи.

20 вересня 2024 року, після підписання акта приймання виконаних будівельних робіт № 1 за вересень 2024 року по об`єкту будівництва - капітальний ремонт частин теплових мереж та мереж гарячого водопостачання Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни за адресою: Київська область, Бориспільській район, с, Циблі, вул. Лісова, 2, оформленого за формою КБ-2в від 18.09.2024, а також довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2024 року за формою КБ-3 від 18.09.2024, вказані документи разом із фінансово-бухгалтерською документацією були подані до відповідного підрозділу Державної казначейської служби України. Після перевірки наявності необхідного пакета документів, підписаних відповідальними службовими особами, відповідним підрозділом Державної казначейської служби України здійснено перерахування бюджетних коштів у сумі 2 005 493,8 грн на банківський рахунок, належний ТОВ «Безпека і Захист сервіс», код ЄДРПОУ 43651179, який відкритий в ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк» за № НОМЕР_2. Із зазначеної суми 380?588,76 грн перераховані за завищені обсяги фактично виконаних будівельних робіт.

В подальшому, 08 жовтня 2024 року, точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_8 , який обіймав посаду директора Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, діючи як службова особа, за попередньою змовою та реалізуючи заздалегідь розроблений ОСОБА_4 злочинний план, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів та з метою незаконного збагачення учасників злочинної групи, до складу якої він добровільно увійшов, достовірно усвідомлюючи, що ОСОБА_7 не підписував відповідні документи, а підпис від його імені виконано невстановленою особою під час досудового розслідування особою, однак із відома та за погодженням останнього, усвідомлюючи, що фактичне виконання будівельно-ремонтних робіт здійснювалося ОСОБА_9 , який відповідно до відведеної йому злочинної ролі забезпечував фактичну закупівлю будівельних матеріалів за знищеними цінами, а також безпосередньо керував процесом виконання будівельних робіт, діючи з метою максимального зменшення реальних витрат, створення незаконної економії та подальшого завищення вартості будівельно-ремонтних робіт у первинній фінансово-господарській документації, за договором підряду № 179/24 від 22.08.2024, умисно, одноособово склав та підписав акт приймання виконаних будівельних робіт № 2 за жовтень 2024 року до зазначеного договору, а в подальшому довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2024 року, винісши до вказаних офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо вартості матеріалів, а саме: у пункті № 2 Теплоізольовані сталеві труби в поліетиленовій оболонці Д108х4/200 із зазначенням вартості 3 213,95 грн. за один метр, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 1 941,83 грн, у пункті № 9 Теплоізольовані сталеві труби в поліетиленовій оболонці Д159х4,5/250 та пункті № 18 Теплоізольовані сталеві труби в поліетиленовій оболонці Д159х4,5/250 із зазначенням вартості 4 628,1 грн за один метр, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 2 895,00 грн за один метр та пункті № 14 Теплоізольовані сталеві труби в поліетиленовій оболонці Д108х4/200 із зазначенням вартості 3 213,95 грн за один метр, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 1 941,83 грн у результаті чого допущено завищення вартості на загальну суму 362 794,52 грн (без ПДВ).

У подальшому, 08 жовтня 2024 року, більш точний час у ході досудового розслідування не встановлено, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, ОСОБА_10 , діючи як фізична особа-підприємець, виконуючи відведену йому злочинну роль у складі організованої злочинної групи, реалізуючи єдиний злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, тобто діючи умисно, з метою сприяння ОСОБА_4 у заволодінні бюджетними коштами, виділеними на виконання робіт за договором підряду № 179/24 від 22.08.2024, підписав (завізував) акт приймання виконаних будівельних робіт № 2 за жовтень 2024 року на загальну суму 1 535 403,23 грн, достовірно знаючи, що передбачені договором та нормативно-правовими актами функції з технічного нагляду за виконанням будівельно-ремонтних робіт ним фактично та належним чином не здійснювалися, а зазначені в акті відомості не відповідали фактичному обсягу та вартості виконаних робіт. Таким чином, ОСОБА_10 , зловживаючи покладеними на нього повноваженнями, умисно створив формальні підстави для подальшого перерахування бюджетних коштів, чим сприяв незаконному заволодінню ними учасниками організованої злочинної групи.

10 жовтня 2024 року, після підписання акта приймання виконаних будівельних робіт № 2 за жовтень 2024 року по об`єкту будівництва - капітальний ремонт частин теплових мереж та мереж гарячого водопостачання Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни за адресою: Київська область, Бориспільській район, с, Циблі, вул. Лісова, 2, оформленого за формою КБ-2в від 08.10.2024, а також довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2024 року за формою КБ-3 від 08.10.2024, вказані документи разом із фінансово-бухгалтерською документацією подані до відповідного підрозділу Державної казначейської служби України. Після перевірки наявності необхідного пакета документів, підписаних відповідальними службовими особами, відповідним підрозділом Державної казначейської служби України здійснено перерахування бюджетних коштів у сумі 1 535 403,23 грн на банківський рахунок, належний ТОВ «Безпека і Захист сервіс», код ЄДРПОУ 43651179, який відкритий в ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк» за № НОМЕР_2. Із зазначеної суми 435?353,42 грн перераховані за завищені обсяги фактично виконаних будівельних робіт.

Крім цього, 17 жовтня 2024 року, точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_9 , діючи за попередньою змовою та реалізуючи заздалегідь розроблений ОСОБА_4 злочинний план, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів та з метою незаконного збагачення учасників організованої злочинної групи, до складу якої він добровільно увійшов, достовірно усвідомлюючи, що ОСОБА_7 та ОСОБА_12 не підписували відповідні документи, а підпис від їх імені виконано невстановленою особою під час досудового розслідування особою, однак із відома та за погодженням останніх, достовірно усвідомлюючи, що фактичне виконання будівельно-ремонтних робіт здійснювалося під його керівництвом, та відповідно до відведеної йому злочинної ролі останній забезпечував фактичну закупівлю будівельних матеріалів за заниженими цінами, а також безпосередньо керував процесом виконання будівельних робіт, діючи з метою максимального зменшення реальних витрат, створення незаконної економії та подальшого завищення вартості будівельно-ремонтних робіт у первинній фінансово-господарській документації, за договором підряду № 179/24 від 22.08.2024, умисно, склав акт приймання виконаних будівельних робіт № 3 за жовтень 2024 року до зазначеного договору на загальну суму 769 377,79 грн., а в подальшому довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2024 року, винісши до вказаних офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо вартості матеріалів, а саме: у пункті № 2 Теплоізольовані сталеві труби в поліетиленовій оболонці Д108х4/200 із зазначенням вартості 3 213,95 грн за один метр, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 1 941,83 грн, та у пункті № 6 Теплоізольовані сталеві труби в поліетиленовій оболонці Д108х4/200 із зазначенням вартості 3 213,95 грн за один метр, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 1 941,83 грн у результаті чого допущено завищення вартості на загальну суму 182 549,12 грн (без ПДВ).

17 жовтня 2024 року, після підписання новопризначеним директором Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни ОСОБА_13 , який не був обізнаний про злочинну діяльність вищевказаних осіб, акту приймання виконаних будівельних робіт № 3 за жовтень 2024 року по об`єкту будівництва - капітальний ремонт частин теплових мереж та мереж гарячого водопостачання Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни за адресою: Київська область, Бориспільській район, с, Циблі, вул. Лісова, 2, оформленого за формою КБ-2в від 08.11.2024, а також довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 року за формою КБ-3 від 17.11.2024, вказані документи разом із фінансово-бухгалтерською документацією були подані до відповідного підрозділу Державної казначейської служби України. Після перевірки наявності необхідного пакета документів, підписаних відповідальними службовими особами, відповідним підрозділом Державної казначейської служби України здійснено перерахування бюджетних коштів у сумі 769 377,79 грн на банківський рахунок, належний ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», код ЄДРПОУ 43651179, який відкритий в ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк» за № НОМЕР_2. Із зазначеної суми 219?058,94 грн перераховані за завищені обсяги фактично виконаних будівельних робіт.

Також, 25 листопада 2024 року, точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_9 , діючи за попередньою змовою та реалізуючи заздалегідь розроблений ОСОБА_4 злочинний план, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів та з метою незаконного збагачення учасників організованої злочинної групи, до складу якої він добровільно увійшов, достовірно усвідомлюючи, що ОСОБА_7 не підписував відповідні документи, а підпис від їх імені виконано невстановленою особою під час досудового розслідування особою, однак із відома та за погодженням останнього, достовірно усвідомлюючи, що фактичне виконання будівельно-ремонтних робіт здійснювалося під його керівництвом, та відповідно до відведеної йому злочинної ролі останній забезпечував фактичну закупівлю будівельних матеріалів за заниженими цінами, а також безпосередньо керував процесом виконання будівельних робіт, діючи з метою максимального зменшення реальних витрат, створення незаконної економії та подальшого завищення вартості будівельно-ремонтних робіт у первинній фінансово-господарській документації, за договором підряду № 179/24 від 22.08.2024, умисно, склав акт приймання виконаних будівельних робіт № 5 за листопад 2024 року, а в подальшому довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за листопад 2024 року, винісши до вказаних офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо вартості проведених робіт, а саме: у пункті № 9 Розливання в`яжучих матеріалів (бітумна емульсія ЕКШ) (0,8 п/м2), пункті № 10 Улаштування покриття з гарячих асфальтобетонних сумішей асфальтоукладчиком при ширині смуги до 3,5 м (нижнього шару товщиною 70 мм) та у пункті № 11 асфальтобетон асг др щ А нп 1 на бітумі БМПА 60/90-65 та дані із завищеними обсягами та вартістю фактично виконаних будівельних робіт і використаних матеріалів, зокрема щодо товщини асфальтобетонного покриття, у результаті чого допущено завищення вартості на загальну суму 324 839,6 грн (без ПДВ).

У подальшому, 25 листопада 2024 року, більш точний час у ході досудового розслідування не встановлено, перебуваючи у невстановленому досудовим розслідуванням місці, ОСОБА_10 , діючи як фізична особа-підприємець, виконуючи відведену йому злочинну роль у складі організованої злочинної групи, реалізуючи єдиний злочинний умисел, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, тобто діючи умисно, з метою сприяння ОСОБА_4 у заволодінні бюджетними коштами, виділеними на виконання робіт за договором підряду № 179/24 від 22.08.2024, підписав (завізував) акт приймання виконаних будівельних робіт № 5 за листопад 2024 року на загальну суму 581 361,16 грн, достовірно знаючи, що передбачені договором та нормативно-правовими актами функції з технічного нагляду за виконанням будівельно-ремонтних робіт ним фактично та належним чином не здійснювалися, а зазначені в акті відомості не відповідали фактичному обсягу та вартості виконаних робіт. Таким чином, ОСОБА_10 , зловживаючи покладеними на нього повноваженнями, умисно створив формальні підстави для подальшого перерахування бюджетних коштів, чим сприяв незаконному заволодінню ними учасниками організованої злочинної групи.

04 грудня 2024 року, після підписання акта приймання виконаних будівельних робіт № 5 за листопад 2024 року по об`єкту будівництва - капітальний ремонт частин теплових мереж та мереж гарячого водопостачання Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни за адресою: Київська область, Бориспільській район, с, Циблі, вул. Лісова, 2, оформленого за формою КБ-2в від 25.11.2024, а також довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2024 року за формою КБ-3 від 25.11.2024, вказані документи разом із фінансово-бухгалтерською документацією були подані до відповідного підрозділу Державної казначейської служби України. Після перевірки наявності необхідного пакета документів, підписаних відповідальними службовими особами, відповідним підрозділом Державної казначейської служби України здійснено перерахування бюджетних коштів у сумі 581 361,16 грн на банківський рахунок, належний ТОВ «Безпека і Захист сервіс», код ЄДРПОУ 43651179, який відкритий в АТ «КБ «Глобус» за № НОМЕР_1 . Із зазначеної суми 389 807,52 грн перераховані за завищені обсяги фактично виконаних будівельних робіт.

У зв`язку з викладеним, у результаті умисних, узгоджених дій учасників організованої злочинної групи, злочин завершено шляхом незаконного заволодіння бюджетними коштами на загальну суму 1 424 805,05 грн, що станом на 2024 рік у 600 і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, у зв`язку з чим відповідно до вимог кримінального законодавства України відноситься до особливо великих розмірів.

Надалі учасники організованої злочинної групи, діючи узгоджено та в межах реалізації спільного злочинного умислу, розпорядилися вказаними грошовими коштами на власний розсуд, використавши їх у власних інтересах.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється в організації заволодіння чужим майном, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчинене групою осіб, повторно, в умовах воєнного стану, у особливо великих розмірах, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України.

Крім цього, 18 вересня 2024 року, точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_8 , який обіймав посаду директора Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, діючи як службова особа, за попередньою змовою та реалізуючи заздалегідь розроблений ОСОБА_4 злочинний план, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів та з метою незаконного збагачення учасників організованої злочинної групи, до складу якої він добровільно увійшов, достовірно усвідомлюючи, що ОСОБА_7 не підписував відповідні документи, а підпис від його імені виконано невстановленою особою під час досудового розслідування особою, однак із відома та за погодженням останнього, достовірно усвідомлюючи, що фактичне виконання будівельно-ремонтних робіт здійснювалося ОСОБА_9 , який відповідно до відведеної йому злочинної ролі забезпечував фактичну закупівлю будівельних матеріалів за середньо ринковими цінами, а також безпосередньо керував процесом виконання будівельних робіт, діючи з метою максимального зменшення реальних витрат, створення незаконної економії та подальшого завищення вартості будівельно-ремонтних робіт у первинній фінансово-господарській документації, за договором підряду № 179/24 від 22.08.2024 фактично виконані із завищенням вартості використаних будівельних матеріалів, умисно, одноособово склав та підписав акт приймання виконаних будівельних робіт № 1 за вересень 2024 року до зазначеного договору, а в подальшому довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2024 року, внісши до вказаних офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо вартості матеріалів, а саме: у пункті № 8 Теплоізольовані сталеві труби в поліетиленовій оболонці Д159х4,5/250 та пункті № 18 Теплоізольовані сталеві труби в поліетиленовій оболонці Д159х4,5/250 із зазначенням вартості 4 628,1 грн за один метр, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 2 895,00 грн за один метр, у результаті чого допущено завищення вартості на загальну суму 317 157,3 грн (без ПДВ).

В подальшому, 08 жовтня 2024 року, точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_8 , який обіймав посаду директора Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, діючи як службова особа, за попередньою змовою та реалізуючи заздалегідь розроблений ОСОБА_4 злочинний план, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів та з метою незаконного збагачення учасників організованої злочинної групи, до складу якої він добровільно увійшов, достовірно усвідомлюючи, що ОСОБА_7 не підписував відповідні документи, а підпис від його імені виконано невстановленою особою під час досудового розслідування особою, однак із відома та за погодженням останнього, достовірно усвідомлюючи, що фактичне виконання будівельно-ремонтних робіт здійснювалося ОСОБА_9 , який відповідно до відведеної йому злочинної ролі забезпечував фактичну закупівлю будівельних матеріалів за середньо ринковими цінами, а також безпосередньо керував процесом виконання будівельних робіт, діючи з метою максимального зменшення реальних витрат, створення незаконної економії та подальшого завищення вартості будівельно-ремонтних робіт у первинній фінансово-господарській документації, за договором підряду № 179/24 від 22.08.2024, умисно, одноособово склав та підписав акт приймання виконаних будівельних робіт № 2 за жовтень 2024 року до зазначеного договору, а в подальшому довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2024 року, винісши до вказаних офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо вартості матеріалів, а саме: у пункті № 2 Теплоізольовані сталеві труби в поліетиленовій оболонці Д108х4/200 із зазначенням вартості 3 213,95 грн за один метр, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 1 941,83 грн, у пункті № 9 Теплоізольовані сталеві труби в поліетиленовій оболонці Д159х4,5/250 та пункті № 18 Теплоізольовані сталеві труби в поліетиленовій оболонці Д159х4,5/250 із зазначенням вартості 4 628,1 грн за один метр, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 2 895,00 грн за один метр та пункті № 14 Теплоізольовані сталеві труби в поліетиленовій оболонці Д108х4/200 із зазначенням вартості 3 213,95 грн за один метр, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 1 941,83 грн у результаті чого допущено завищення вартості на загальну суму 362 794,52 грн (без ПДВ).

Також, 17 жовтня 2024 року, точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_9 , діючи за попередньою змовою та реалізуючи заздалегідь розроблений ОСОБА_4 злочинний план, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів та з метою незаконного збагачення учасників організованої злочинної групи, до складу якої він добровільно увійшов, достовірно усвідомлюючи, що ОСОБА_7 та ОСОБА_12 не підписували відповідні документи, а підпис від їх імені виконано невстановленою особою під час досудового розслідування особою, однак із відома та за погодженням останніх, достовірно усвідомлюючи, що фактичне виконання будівельно-ремонтних робіт здійснювалося під його керівництвом, та відповідно до відведеної йому злочинної ролі останній забезпечував фактичну закупівлю будівельних матеріалів за середньо ринковими цінами, а також безпосередньо керував процесом виконання будівельних робіт, діючи з метою максимального зменшення реальних витрат, створення незаконної економії та подальшого завищення вартості будівельно-ремонтних робіт у первинній фінансово-господарській документації, за договором підряду № 179/24 від 22.08.2024, умисно, склав акт приймання виконаних будівельних робіт № 3 за жовтень 2024 року до зазначеного договору на загальну суму 769 377,79 грн., а в подальшому довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2024 року, винісши до вказаних офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо вартості матеріалів, а саме: у пункті № 2 Теплоізольовані сталеві труби в поліетиленовій оболонці Д108х4/200 із зазначенням вартості 3 213,95 грн за один метр, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 1 941,83 грн, та у пункті № 6 Теплоізольовані сталеві труби в поліетиленовій оболонці Д108х4/200 із зазначенням вартості 3 213,95 грн за один метр, тоді як їх фактична середньо ринкова вартість становила 1 941,83 грн у результаті чого допущено завищення вартості на загальну суму 182 549,12 грн (без ПДВ).

Крім цього, 25 листопада 2024 року, точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлено, ОСОБА_9 , діючи за попередньою змовою та реалізуючи заздалегідь розроблений ОСОБА_4 злочинний план, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи та бажаючи настання суспільно небезпечних наслідків, зловживаючи своїм службовим становищем, з корисливих мотивів та з метою незаконного збагачення учасників організованої злочинної групи, до складу якої він добровільно увійшов, достовірно усвідомлюючи, що ОСОБА_7 не підписував відповідні документи, а підпис від їх імені виконано невстановленою особою під час досудового розслідування особою, однак із відома та за погодженням останнього, достовірно усвідомлюючи, що фактичне виконання будівельно-ремонтних робіт здійснювалося під його керівництвом, та відповідно до відведеної йому злочинної ролі останній забезпечував фактичну закупівлю будівельних матеріалів за середньо ринковими цінами, а також безпосередньо керував процесом виконання будівельних робіт, діючи з метою максимального зменшення реальних витрат, створення незаконної економії та подальшого завищення вартості будівельно-ремонтних робіт у первинній фінансово-господарській документації, за договором підряду № 179/24 від 22.08.2024, умисно, склав акт приймання виконаних будівельних робіт № 5 за листопад 2024 року, а в подальшому довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за листопад 2024 року, винісши до вказаних офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо проведених робіт, а саме: у пункті № 9 Розливання в`яжучих матеріалів (бітумна емульсія ЕКШ) (0,8 п/м2), пункті № 10 Улаштування покриття з гарячих асфальтобетонних сумішей асфальтоукладчиком при ширині смуги до 3,5 м (нижнього шару товщиною 70 мм) та у пункті № 11 асфальтобетон асг др щ А нп 1 на бітумі БМПА 60/90-65 внісши до зазначених офіційних документів завідомо неправдиві відомості, а саме дані із завищеними обсягами та вартістю фактично виконаних будівельних робіт і використаних матеріалів, зокрема щодо товщини асфальтобетонного покриття, у результаті чого допущено завищення вартості на загальну суму 324 839,6 грн (без ПДВ).

В подальшому зазначені акти по об`єкту будівництва - капітальний ремонт частин теплових мереж та мереж гарячого водопостачання Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Циблі, вул. Лісова, буд. 2, оформлені за формою КБ-2в, а також довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 року за формою КБ-3, разом із фінансово-бухгалтерською документацією подані до відповідного підрозділу Державної казначейської служби України. Після перевірки наявності необхідного пакета документів, підписаних відповідальними службовими особами, відповідним підрозділом Державної казначейської служби України здійснено перерахування бюджетних на банківські рахунки, належні ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», код ЄДРПОУ 43651179, які відкритий в ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк» за № НОМЕР_2 та АТ «КБ «Глобус» за № НОМЕР_1 .

У зв`язку з викладеним, у результаті умисних, узгоджених дій учасників організованої злочинної групи, злочин завершено шляхом незаконного заволодіння бюджетними коштами на загальну суму 1 424 805,05 грн.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється в організації видачі службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, вчиненої за попередньою змовою групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України.

Окрім цього, ОСОБА_4 діючи відповідно заздалегідь розробленого злочинного плану спільно із ОСОБА_14 та ОСОБА_7 , які продовжували виконувати свою злочину роль у період з 24.08.2024 по 04.12.2025 діючи з корисливих мотивів, достовірно знаючи, що грошові кошти в загальній сумі 1 934 958,67 грн, які надійшли на банківські рахунки ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», код ЄДРПОУ 43651179, які відкритий в ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк» за № НОМЕР_2 та АТ «КБ «Глобус» за № НОМЕР_1 за проведені роботи на об`єктах будівництва Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Циблі, вул. Лісова, буд. 2, отримані від протиправної діяльності здійснили набуття, володіння, використання, розпорядження майном (грошовими коштами) одержаним злочинним шляхом, у тому числі шляхом здійснення фінансових операцій за наступних обставин.

Законом України від 6 грудня 2019 року № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» встановлено визначення наступних термінів:

- активи - кошти, у тому числі електронні гроші, інше майно, майнові та немайнові права;

- підозра - припущення, що ґрунтується на результатах аналізу наявної інформації та може свідчити про те, що фінансова операція або її учасники, їх діяльність чи походження активів пов`язані з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та/або фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, або із вчиненням іншого кримінального правопорушення або діяння, за яке передбачені міжнародні санкції;

У відповідності до п. 23 ст. 1 вказаного Закону: «доходи, одержані злочинним шляхом, - будь-які активи, одержані прямо чи опосередковано внаслідок вчинення злочину, зокрема валютні цінності, рухоме та нерухоме майно, майнові та немайнові права, незалежно від їх вартості.

Відповідно до п. 1 ст. 5 Закону України від 6 грудня 2019 року № 361-ІХ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», до легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, належать будь-які дії, пов`язані із вчиненням фінансової операції чи правочину з доходами, одержаними злочинним шляхом, а також вчиненням дій, спрямованих на приховання чи маскування незаконного походження таких доходів, чи володіння ними, прав на такі доходи, джерел їх походження, місцезнаходження, переміщення, зміну їх форми (перетворення), а так само набуттям, володінням або використанням доходів, одержаних злочинним шляхом.

Статтею 1 Конвенції Ради Європи «Про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму» від 16.05.2005 (Ратифіковано з заявами і застереженнями Законом від 17.11.2010 № 2698-VI) передбачено:

a) «доходи» означає будь-яку економічну вигоду, одержану чи набуту, прямо чи опосередковано, від злочинів. Вона може складатися з будь-якого майна, зазначеного в підпункті «b» цієї статті;

b) «майно» включає майно будь-якого виду, незалежно від того, матеріальне воно чи виражене в правах, рухоме чи нерухоме, та правові документи або документи, які підтверджують право на таке майно або частку в ньому;

c) «знаряддя й засоби злочину» означає будь-яке майно, яке використовується чи може використовуватися будь-яким чином, цілком або частково, для вчинення злочину чи злочинів;

e) «предикатний злочин» означає будь-який злочин, у результаті якого виникли доходи, що можуть стати предметом злочину, зазначеного в статті 9 цієї Конвенції.

Відповідно ст. 9 Конвенції Ради Європи «Про відмивання, пошук, арешт та конфіскацію доходів, одержаних злочинним шляхом, та про фінансування тероризму» кожна Сторона вживає таких законодавчих та інших заходів, які можуть бути необхідними для визнання злочинними відповідно до її внутрішнього законодавства у випадку умисного вчинення:

a) перетворення або передачі майна, з усвідомленням того, що таке майно є доходом, з метою приховування або маскування незаконного походження майна або з метою сприяння будь-якій особі, причетній до вчинення предикатного злочину, в уникненні правових наслідків її дій;

b) приховування або маскування справжнього характеру, джерела, місцезнаходження, стану, переміщення, прав стосовно майна або власності на нього, з усвідомленням того, що таке майно є доходом; та, з урахуванням її конституційних принципів і основних засад її правової системи;

c) набуття майна, володіння ним або його використання, з усвідомленням під час одержання того, що таке майно є доходом;

d) участі у вчиненні, об`єднання або змови з метою вчинення, замаху на вчинення, пособництва, підмови, сприяння й надання порад стосовно вчинення будь-якого зі злочинів, установлених відповідно до цієї статті.

ОСОБА_4 , діючи умисно, відповідно до заздалегідь розробленого та узгодженого злочинного плану, спільно з ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_8 , у період з 24 серпня 2024 року по 04 грудня 2025 року, під час виконання будівельних робіт на об`єктах Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни, розташованих за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Циблі, вул. Лісова, буд. 2, діючи за попередньою змовою групою осіб у складі організованої злочинної групи, з метою реалізації єдиного злочинного умислу, спрямованого на одержання неправомірної вигоди, продовжуючи виконання злочинного плану, забезпечили незаконне перерахування на банківські рахунки ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», код ЄДРПОУ 43651179, бюджетних коштів у загальній сумі 1 934 958,67 грн. Вказані грошові кошти отримані за результатами виконання будівельних робіт із завідомо завищеними обсягами та вартістю фактично виконаних робіт, а також із завищенням вартості використаних будівельних матеріалів, що не відповідало їх реальному обсягу, якості та ринковій вартості.

У подальшому ОСОБА_4 , діючи спільно та узгоджено з ОСОБА_6 і ОСОБА_7 , достовірно знаючи та усвідомлюючи, що грошові кошти, зараховані на розрахункові рахунки ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», код ЄДРПОУ 43651179, є такими, що одержані злочинним шляхом унаслідок вчинення суспільно небезпечних протиправних діянь, які передували їх легалізації, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, з метою реалізації злочинного умислу, спрямованого на легалізацію (відмивання) майна - грошових коштів, одержаних злочинним шляхом, а також на приховання та маскування їх незаконного походження, джерела надходження, володіння та прав на них, вчинили дії, спрямовані на використання зазначених коштів у господарській діяльності.

Так, 24 серпня 2024 року на розрахунковий рахунок ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», код ЄДРПОУ 43651179, надійшли грошові кошти в загальній сумі 675 302,48 грн, які були перераховані на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт № 1 за серпень 2024 року по об`єкту будівництва - «Капітальний ремонт покрівлі (заміна покрівельного матеріалу) п`ятиповерхової будівлі Лікувального корпусу № 4 Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни», розташованого за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Циблі, вул. Лісова, 2, оформленого за формою КБ-2в від 22.08.2024, а також довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 року за формою КБ-3 від 22.08.2024.

При цьому досудовим розслідуванням встановлено, що частина зазначених грошових коштів у сумі 381 423,08 грн була перерахована за завищені обсяги фактично виконаних будівельних робіт, які не відповідали реальному обсягу та вартості виконаних робіт, у зв`язку з чим вказані кошти є такими, що одержані злочинним шляхом.

У подальшому, з метою приховування та маскування незаконного походження зазначених коштів, а також створення видимості їх правомірного використання, вказані особи легалізували частину зазначених грошових коштів шляхом використання їх у господарській діяльності підприємства, що надало їм ознак законності.

Крім того, 05 вересня 2024 року о 15:36 год. грошові кошти в сумі 152 000,00 грн, які також мають злочинне походження, перераховані з рахунку ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС» на банківський рахунок № НОМЕР_3 , відкритий на ім`я ФОП ОСОБА_6 , нібито в рахунок оплати за фіктивним договором № 26/03-2024 від 26 березня 2024 року, якими останній в подальшому розпорядився на власний розсуд.

Також, 13 вересня 2024 року на розрахунковий рахунок ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС», код ЄДРПОУ 43651179, надійшли грошові кошти в загальній сумі 1 535 094,77, які були перераховані на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт № 2 за вересень 2024 року по об`єкту будівництва - капітальний ремонт покрівлі (заміна покрівельного матеріалу) 5-ти поверхової будівлі Лікувального корпусу 4 Український державний медико-соціальний центр ветеранів війни, розташованої за адресою: Київська область, Бориспільський район, с. Циблі, вул. Лісова, 2, оформленого за формою КБ-2в від 22.08.2024, а також довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 року за формою КБ-3 від 22.08.2024

При цьому досудовим розслідуванням встановлено, що частина зазначених грошових коштів у сумі 128?730,08 грн була перерахована за завищені обсяги фактично виконаних будівельних робіт, які не відповідали реальному обсягу та вартості виконаних робіт, у зв`язку з чим вказані кошти є такими, що одержані злочинним шляхом.

У подальшому, з метою приховування та маскування незаконного походження зазначених коштів, а також створення видимості їх правомірного використання, вказані особи легалізували частину зазначених грошових коштів шляхом використання їх у господарській діяльності підприємства, що надало їм ознак законності.

Крім того, 13 вересня 2024 року о 13:53 год. грошові кошти в сумі 200 000,00 грн, які також мають злочинне походження, перераховані з рахунку ТОВ «БЕЗПЕКА І ЗАХИСТ СЕРВІС» на банківський рахунок № НОМЕР_3 , відкритий на ім`я ФОП ОСОБА_6 , нібито в рахунок оплати за фіктивним договором № 26/03-2024 від 26 березня 2024 року, якими останній в подальшому розпорядився на власний розсуд.

Так, 20 вересня 2024 року на розрахунковий рахунок ТОВ «Безпека і Захист сервіс», код ЄДРПОУ 43651179, надійшли грошові кошти в загальній сумі 2 005 493,8, які були перераховані на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт № 1 за вересень 2024 року по об`єкту будівництва - капітальний ремонт частин теплових мереж та мереж гарячого водопостачання Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни за адресою: Київська область, Бориспільській район, с, Циблі, вул. Лісова, 2, оформленого за формою КБ-2в від 22.08.2024, а також довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за вересень 2024 року за формою КБ-3 від 22.08.2024.

При цьому досудовим розслідуванням встановлено, що частина зазначених грошових коштів у сумі 380?588,76 грн була перерахована за завищені обсяги фактично виконаних будівельних робіт, які не відповідали реальному обсягу та вартості виконаних робіт, у зв`язку з чим вказані кошти є такими, що одержані злочинним шляхом.

У подальшому, з метою приховування та маскування незаконного походження зазначених коштів, а також створення видимості їх правомірного використання, вказані особи легалізували частину зазначених грошових коштів шляхом використання їх у господарській діяльності підприємства, що надало їм ознак законності.

Крім того, 30 вересня 2024 року о 17:05 год. грошові кошти в сумі 84 000,00 грн. перераховані на рахунок НОМЕР_3 ФОП ОСОБА_6 нібито в рахунок оплати за фіктивним договором № 26/03-2024 від 26 березня 2024 року, якими останній в подальшому розпорядився на власний розсуд.

Також, 08 жовтня 2024 року на розрахунковий рахунок ТОВ «Безпека і Захист сервіс», код ЄДРПОУ 43651179, надійшли грошові кошти в загальній сумі 1 535 403,23 грн, які були перераховані на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт № 2 за жовтень 2024 року по об`єктубудівництва - капітальний ремонт частин теплових мереж та мереж гарячого водопостачання Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни за адресою: Київська область, Бориспільській район, с, Циблі, вул. Лісова, 2, оформленого за формою КБ-2в від 08.10.2024, а також довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2024 року за формою КБ-3 від 08.10.2024

При цьому досудовим розслідуванням встановлено, що частина зазначених грошових коштів у сумі 435?353,42 грн була перерахована за завищені обсяги фактично виконаних будівельних робіт, які не відповідали реальному обсягу та вартості виконаних робіт, у зв`язку з чим вказані кошти є такими, що одержані злочинним шляхом.

У подальшому, з метою приховування та маскування незаконного походження зазначених коштів, а також створення видимості їх правомірного використання, вказані особи легалізували частину зазначених грошових коштів шляхом використання їх у господарській діяльності підприємства, що надало їм ознак законності.

Так, 17 жовтня 2024 року на розрахунковий рахунок ТОВ «Безпека і Захист сервіс», код ЄДРПОУ 43651179, надійшли грошові кошти в загальній сумі 769 377,79 грн, які були перераховані на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт № 3 за жовтень 2024 року по об`єкту будівництва - капітальний ремонт частин теплових мереж та мереж гарячого водопостачання Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни за адресою: Київська область, Бориспільській район, с, Циблі, вул. Лісова, 2, оформленого за формою КБ-2в від 08.11.2024, а також довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за серпень 2024 року за формою КБ-3 від 17.11.2024.

При цьому досудовим розслідуванням встановлено, що частина зазначених грошових коштів у сумі 219?058,94 грн була перерахована за завищені обсяги фактично виконаних будівельних робіт, які не відповідали реальному обсягу та вартості виконаних робіт, у зв`язку з чим вказані кошти є такими, що одержані злочинним шляхом.

У подальшому, з метою приховування та маскування незаконного походження зазначених коштів, а також створення видимості їх правомірного використання, вказані особи легалізували частину зазначених грошових коштів шляхом використання їх у господарській діяльності підприємства, що надало їм ознак законності.

Крім того, 24 жовтня 2024 року о 15:51 год. грошові кошти в сумі 212 000,00 грн. перераховані на рахунок НОМЕР_3 ФОП ОСОБА_6 нібито в рахунок оплати за фіктивним договором № 26/03-2024 від 26 березня 2024 року, якими останній в подальшому розпорядився на власний розсуд.

Також, 04 грудня 2024 року на розрахунковий рахунок ТОВ «Безпека і Захист сервіс», код ЄДРПОУ 43651179, надійшли грошові кошти в загальній сумі 581 361,16 грн, які були перераховані на підставі акта приймання виконаних будівельних робіт № 5 за листопад 2024 року по об`єкту будівництва - капітальний ремонт частин теплових мереж та мереж гарячого водопостачання Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни за адресою: Київська область, Бориспільській район, с, Циблі, вул. Лісова, 2, оформленого за формою КБ-2в від 25.11.2024, а також довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати за жовтень 2024 року за формою КБ-3 від 25.11.2024.

При цьому досудовим розслідуванням встановлено, що частина зазначених грошових коштів у сумі 389 807,52 грн була перерахована за завищені обсяги фактично виконаних будівельних робіт, які не відповідали реальному обсягу та вартості виконаних робіт, у зв`язку з чим вказані кошти є такими, що одержані злочинним шляхом.

У подальшому, з метою приховування та маскування незаконного походження зазначених коштів, а також створення видимості їх правомірного використання, вказані особи легалізували частину зазначених грошових коштів шляхом використання їх у господарській діяльності підприємства, що надало їм ознак законності.

Таким чином, ОСОБА_4 , підозрюється в організації набуття, володіння, використання, розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі у здійсненні фінансових операцій, вчиненими особою, яка знала або повинна була знати, що таке майно прямо та частково одержано злочинним шляхом, вчинено групою осіб, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 209 КК України.

Відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» (в редакції від 18.05.2024) не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані: заброньовані на період мобілізації та на воєнний час за органами державної влади, іншими державними органами, органами місцевого самоврядування, а також за підприємствами, установами і організаціями в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, і перебувають на спеціальному військовому обліку.

Досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді на посаді директора ДП «КИЇВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ДЕРЕВООБРОБНИЙ ЗАВОД», код ЄДРПОУ: 22996218, у період з 28 березня 2023 до серпня 2025 року, більш точного час під час досудового розслідування не встановлений перебуваючи за адресою свого робочого місця у с. Коцюбинське, вул. Пономарьова, 17, Київської області з метою забезпечення реалізації злочинної схеми щодо заволодіння бюджетних грошових коштів, виділених для капітального будівництва Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни (нова назва - Всеукраїнський лікувально-реабілітаційний центр «Циблі»), код ЄДРПОУ 05480766, та з метою виконання взятих на себе протиправних зобов`язань від осіб, які були фіктивно працевлаштовані ним у вказаному державному підприємству, вчинив дії спрямовані на перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, шляхом унеможливлення мобілізації військовозобов`язаних осіб, а саме організував фіктивне працевлаштування на вказане підприємство критичної інфраструктури з метою незаконного бронювання від мобілізації, без фактичного виконання трудових обов`язків, наступних працівників: ОСОБА_10 , ОСОБА_7 та ОСОБА_6 .

Крім того, ОСОБА_4 відкрито повідомляв, що працевлаштування на підприємстві критичної інфраструктури здійснюється саме з метою уникнення мобілізації, а в подальшому використовував погрози негайної мобілізації як засіб тиску на вказаних осію з метою прикриття його протиправної діяльності в заволодінні бюджетними коштами, що виділялися для проведення ремонтних робіт Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни (нова назва - Всеукраїнський лікувально-реабілітаційний центр «Циблі»), код ЄДРПОУ 05480766, з метою власного незаконного збагачення.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 114-1 КК України.

19.06.2026 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366,ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 209, ч. 1 ст. 114-1 КК України.

Водночас під час досудового розслідування встановлено, що у власності ОСОБА_4 перебувають грошові кошти, які перебувають на рахунках банківських установ та за результатами судового розгляду можуть бути предметом конфіскації, а тому майном, що належить арештувати є:

Грошові кошти на рахунках АТ КБ «ПриватБанк», код ЄДРПОУ14360570, а саме:

- НОМЕР_4 ;

- НОМЕР_5 ;

- НОМЕР_6 .

Грошові кошти на рахунках АТ «КРИСТАЛБАНК», код ЄДРПОУ 39544699, а саме:

- № НОМЕР_7 .

Документами, що підтверджують право власності ОСОБА_4 на майно, на яке пропонується накласти арешт, є лист від Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів та повідомлення від банківських установ.

Враховуючи вищевикладене, з метою забезпечення конфіскації майна як можливого виду додаткового покарання та запобігання можливості його перереєстрації, відчуження, або іншого розпорядження вказаним майном, на даний час виникла необхідність у накладенні арешту на майно, власником якого є підозрюваний ОСОБА_4 , із забороною розпорядження вказаними коштами, за винятком здійснення видаткових операцій зі сплати податків, зборів та інших обов`язкових платежів до Державного бюджету України, із можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів, що надходять.

Незастосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді накладення арешту на вказане майно фактично позбавить можливості конфіскації майна як можливого виду додаткового покарання.

Слідчий для розгляду клопотання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності.

Розгляд клопотання здійснюється згідно з вимогами ч. 2 ст. 172 КПК без участі власника майна.

Вивчивши зміст клопотання і надані суду письмові докази, слідчий суддя встановив наступне.

Відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42024112100000093 від 13 вересня 2024 року, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.ч. 4, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209, ч. 1 ст. 114-1 КК України.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом кримінального правопорушення, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.

Частиною 2 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Із ч. 5 ст. 170 КПК України вбачається, що у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.

Частиною 10 статті 170 КПК України передбачено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Як вбачається із змісту клопотання та доданих до нього доказів, 19.06.2026 ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366,ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 209, ч. 1 ст. 114-1 КК України.

Таким чином, ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні ряду тяжких та особливо тяжких злочинів, санкція за які передбачає покарання позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Під час досудового розслідування встановлено, що у власності ОСОБА_4 перебувають грошові кошти, які перебувають на рахунках банківських установ та за результатами судового розгляду можуть бути предметом конфіскації, а тому майном, що належить арештувати є:

Грошові кошти на рахунках АТ КБ «ПриватБанк», код ЄДРПОУ14360570, а саме:

- НОМЕР_4 ;

- НОМЕР_5 ;

- НОМЕР_6 .

Грошові кошти на рахунках АТ «КРИСТАЛБАНК», код ЄДРПОУ 39544699, а саме:

- № НОМЕР_7 .

Документами, що підтверджують право власності ОСОБА_4 на майно, на яке пропонується накласти арешт, є лист від Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів та повідомлення від банківських установ (а.п. 147-153).

Оскільки стороною кримінального провадження доведено, що метою накладення арешту на грошові кошти які знаходяться на рахунках АТ КБ «ПриватБанк», АТ «КРИСТАЛБАНК», є забезпечення виконання вироку суду в частині можливої конфіскації майна, а також враховуючи, що незабезпечення схоронності вказаного майна підозрюваного може призвести до його відчуження, передачі або настання інших наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, вважаю за необхідне клопотання задовольнити.

На підставі викладеного та керуючись ст. 131, 132, 170-173, 175, 309, 395 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_3 про накладення арешту подане у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42024112100000093 від 13 вересня 2024 року, за ознаками кримінальних правопорушень (злочинів), передбачених ч.ч. 4, 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2 ст. 209, ч. 1 ст. 114-1 КК України - задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти, із забороною розпорядження вказаними коштами, за винятком здійснення видаткових операцій зі сплати податків, зборів та інших обов`язкових платежів до Державного бюджету України, із можливістю зарахування на зазначені рахунки коштів, які надходять, що знаходяться на банківських рахунках, АТ КБ «ПриватБанк», код ЄДРПОУ14360570, а саме:

- НОМЕР_4 ;

- НОМЕР_5 ;

- НОМЕР_6 .

Грошові кошти на рахунках АТ «КРИСТАЛБАНК», код ЄДРПОУ 39544699, а саме:

- № НОМЕР_7 .

Зобов`язати службових осіб відповідних банківських установ надати довідку про виконання ухвали суду про накладення арешту на майно із зазначенням дати та часу фактичного накладення арешту, а також інформації щодо залишку грошових коштів на кожному з арештованих рахунків.

Ухвала виконується негайно, її оскарження не зупиняє виконання.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення, а особами, без виклику яких постановлено ухвалу - протягом п`яти днів з дня отримання її копії.

Слідчий суддя ОСОБА_1