Єдиний державний реєстр судових рішень
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа№380/2899/26
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 червня 2026 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої - судді Потабенко В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити дії,
в с т а н о в и в:
до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі ОСОБА_1 , позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі також відповідач, ІНФОРМАЦІЯ_2 ), у якій просить суд:
- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягають у заниженні грошового виразу основних та додаткових видів грошового забезпечення ОСОБА_1 у довідці №1159/12/907 від 22.01.2026 про розмір грошового забезпечення станом на 01.01.2023;
- зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_3 підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 року, з дотриманням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 «Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та положень наказу Міністра оборони України від 07.06.2018 №260 «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», з визначенням розмірів посадового окладу та окладу за військовим званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого Законом України №2710-ІХ «Про державний бюджет України на 2023 рік» на 01.01.2023 року, на відповідний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14 постанови №704, із зазначенням відомостей про розміри надбавки за вислугу років 1242,50 грн., надбавки за особливості проходження служби 4038,12 грн., премії 10816,00 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30.09.2025 у справі № 380/17345/25 визнано протиправними дії відповідача щодо невиготовлення та ненадання до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення позивача станом на 01.01.2023 для перерахунку пенсії з 01.02.2023, та зобов`язано відповідача підготувати і надати таку довідку. На виконання вказаного рішення відповідач склав довідку №1159/12/907 від 22.01.2026, в якій, на думку позивача, лише посадовий оклад та оклад за військовим (спеціальним) званням визначено шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 у розмірі 2684 грн, на тарифний коефіцієнт, тоді як надбавку за вислугу років, надбавку за особливості проходження служби та премію обраховано виходячи з окладів, визначених із прожиткового мінімуму станом на 01.01.2018 у розмірі 1762 грн. Позивач вважає, що має право на розрахунок у новій довідці усіх щомісячних основних та додаткових видів грошового забезпечення з урахуванням окладів, визначених із прожиткового мінімуму, встановленого законом на 01.01.2023, у зв`язку з чим звернувся до суду з цим позовом.
Ухвалою від 23.02.2026 позовну заяву залишено без руху.
Ухвалою від 16.03.2026 суддя відкрила провадження у справі та вирішила проводити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників сторін.
23.03.2026 до суду від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх. № 23432), в якому він проти задоволення позову заперечує повністю. Відзив обґрунтований тим, що базові посадові оклади діючих військовослужбовців у спірний період Урядом нормативно не підвищувались, а високі відсотки надбавки за особливості проходження служби та премії встановлювалися Міністром оборони України телеграмами (окремими дорученнями) виключно до «старої» бази окладів 2018 року (1762,00 грн.) у межах затвердженого фонду оплати праці з метою компенсації «заморожених» окладів. Перенесення цих відсотків на нову розрахункову базу окладів 2023 року призводить до формування штучного, гіпотетичного розміру грошового забезпечення, який ніколи не встановлювався Кабінетом Міністрів України та не виплачувався жодному діючому військовослужбовцю. Відповідач посилається на правову позицію судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, викладену в постанові від 17.02.2026 у справі № 520/5814/24, згідно з якою телеграми та окремі доручення Міністра оборони України є відомчими, внутрішніми документами тимчасового характеру, які не містять нормативно-правових приписів та не породжують правових підстав для проведення перерахунку пенсій. На думку відповідача, складаючи спірну довідку, він діяв правомірно та в межах повноважень.
Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Оскільки відсутні клопотання будь-якої зі сторін про розгляд справи у судовому засіданні з викликом сторін, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі факти, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Суд встановив, що позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України у Львівській області (далі ГУ ПФУ у Львівській області) і отримує пенсію за вислугу років згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 30.09.2025 у справі № 380/17345/25 визнано протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо невиготовлення та ненадання до ГУ ПФУ у Львівській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023 для перерахунку пенсії з 01.02.2023, та зобов`язано відповідача підготувати і надати таку довідку з визначенням розмірів посадового окладу та окладу за військове (спеціальне) звання шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14 до Постанови №704, надбавки за вислугу років та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, встановлених на 2023 рік.
На виконання вказаного рішення відповідач склав довідку №1159/12/907 від 22 січня 2026 року про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за нормами, чинними на 01.01.2023, за посадою, відповідною (аналогічною) його останній штатній посаді «оператор-топогеодезист», згідно з якою розмір грошового забезпечення складає: посадовий оклад (4 т.р.) (2684 х 1,55) 4160,00 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням «солдат» (2684 х 0,3) 810,00 грн.; надбавка за вислугу років (25 %) ПО+ОВЗ 815,00 грн.; надбавка за особливості проходження служби (65 %) (ПО+ОВЗ+НВР) 2648,75 грн.; премія (260 %) ПО 7098,00 грн.; всього 15531,75 грн.
Позивач, не погоджуючись із розрахунком надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби та премії, які, за його твердженням, обраховані виходячи з окладів, визначених із прожиткового мінімуму станом на 01.01.2018 (1762,00 грн.), звернувся до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.
Частиною 2 ст. 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. ч. 2, 3 ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (далі - Закон № 2011-ХІІ) до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення. Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Частиною 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ) передбачено, що пенсії особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Отже, Кабінету Міністрів України надано право на встановлення умов та порядку перерахунку пенсій, а також розміри складових грошового забезпечення для такого перерахунку.
30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі - Постанова № 704), яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років. Пунктом 2 цієї Постанови установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно п. 4 Постанови № 704 у первинній редакції було встановлено, що розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 12, 13, 14.
Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 29.01.2020 у справі № 826/6453/18, залишеною без змін постановою Верховного Суду від 20.10.2022, визнано протиправним та скасовано п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103, яким були внесені зміни до п. 4 Постанови № 704, та відновлено його попередню редакцію. Відтак з 29.01.2020 для визначення посадового окладу та окладу за військовим званням застосовується розрахункова величина «прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 1 січня календарного року», а не «прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений законом на 01 січня 2018 року».
Прожитковий мінімум щороку затверджується Верховною Радою України в законі про Державний бюджет України на відповідний рік. Так, станом на 01.01.2023 прожитковий мінімум для працездатних осіб визначений Законом України від 03.11.2022 № 2710-IX «Про Державний бюджет України на 2023 рік» і становить 2684,00 грн.
Викладене кореспондує сталій правовій позиції Верховного Суду, у тому числі висновку судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, викладеному у постанові від 17.02.2026 у справі № 520/5814/24, згідно з яким для оформлення та направлення до пенсійного органу довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії військовослужбовця, під час обчислення розмірів посадових окладів та окладів за військовим (спеціальним) званням підлягає застосуванню п. 4 Постанови № 704 у первісній редакції, яка передбачала використання прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, а не фіксована розрахункова величина 1762,00 грн.
Таким чином, обчислення відповідачем у спірній довідці посадового окладу (4160,00 грн.) та окладу за військовим (спеціальним) званням (810,00 грн.) шляхом множення прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023 (2684,00 грн.), на відповідні тарифні коефіцієнти, відповідає вимогам Постанови № 704 та наведеній правовій позиції Верховного Суду. У цій частині розрахунок відповідача є правильним і сторонами фактично не оспорюється.
Вирішуючи спір щодо розміру надбавки за вислугу років, суд виходить з такого.
Згідно з п. 2 розділу І Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07.06.2018 № 260 (далі - Порядок № 260), до щомісячних основних видів грошового забезпечення належать: посадовий оклад; оклад за військовим званням; надбавка за вислугу років. До щомісячних додаткових видів грошового забезпечення належать: підвищення посадового окладу; надбавки; доплати; премія.
Отже, надбавка за вислугу років є щомісячним основним видом грошового забезпечення, розмір якої у відсотках (залежно від вислуги років) є нормативно визначеним та сталим і обчислюється від суми посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням. Оскільки посадовий оклад та оклад за військовим званням підлягають визначенню з розрахункової величини прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, то й похідна від них надбавка за вислугу років має обчислюватися з цих же оновлених окладів.
Відтак, виходячи з посадового окладу 4160,00 грн та окладу за військовим (спеціальним) званням 810,00 грн., надбавка за вислугу років (25 % від ПО+ОВЗ) повинна становити 1242,50 грн. ((4160,00 + 810,00) х 25 %), а не 815,00 грн., як зазначено відповідачем у спірній довідці. У цій частині доводи позивача є обґрунтованими, а дії відповідача щодо заниження розміру надбавки за вислугу років протиправними.
Щодо розміру надбавки за особливості проходження служби та премії суд зазначає таке.
Розділом VІ Порядку № 260 передбачено, що військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби) щомісячно виплачується надбавка за особливості проходження служби в розмірах до 100 відсотків посадового окладу, окладу за військове звання та надбавки за вислугу років залежно від складності та важливості виконуваних обов`язків. Розмір цієї надбавки розраховується від мінімального розміру, який встановлюється Міністром оборони України, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України. Розділом XVI Порядку № 260 передбачено, що розмір щомісячної премії, але не менше 10 відсотків посадового окладу, встановлює Міністр оборони України для відповідних категорій військовослужбовців, виходячи з наявного фонду грошового забезпечення та особливостей проходження військової служби.
Таким чином, на відміну від посадового окладу, окладу за військовим званням та надбавки за вислугу років, чинне нормативне регулювання не встановлює фіксованих розмірів надбавки за особливості проходження служби та премії, а лише передбачає мінімальні або ж граничні розміри вказаних складових. Встановлення граничного розміру вказує на те, що відповідний вид грошового забезпечення має мінімальні та максимальні кількісні показники, які можуть варіюватися, тобто не є сталими величинами, і залежать від наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України, а також від якості, складності, обсягу та важливості виконуваних обов`язків за посадою.
Вирішуючи питання щодо порядку зазначення у довідці надбавки за особливості проходження служби та премії, суд враховує правову позицію Верховного Суду, викладену у рішенні (зразковій справі) від 05.03.2024 у справі № Пз/990/6/23 (№ 380/19324/23), залишеному без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 23.05.2024, згідно з якою надбавка за особливості проходження служби та премія у довідках про розмір грошового забезпечення, що видаються особам, пенсію яким призначено відповідно до Закону № 2262-ХІІ, на виконання рішення суду у справах щодо визначення розміру посадового окладу та окладу за військове звання, обчислених шляхом множення відповідних коефіцієнтів, зазначених у Постанові № 704, на розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня відповідного календарного року, зазначаються у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
При цьому Верховний Суд наголосив, що такі складові грошового забезпечення, як надбавка за особливості проходження служби та премія, не є складовими грошового забезпечення військовослужбовця, конкретний розмір яких установлений Кабінетом Міністрів України, оскільки вони не є постійними, а їх розміри визначаються розпорядчим актом Міністра оборони України залежно від певних обставин, зокрема виходячи з наявного фонду грошового забезпечення на відповідний рік.
Наведена правова позиція узгоджується з висновком судової палати з розгляду справ щодо захисту соціальних прав Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, викладеним у постанові від 17.02.2026 у справі № 520/5814/24, а також з висновком Великої Палати Верховного Суду, викладеним у постанові від 13.05.2020 у справі № 592/5164/16-а, відповідно до яких телеграми та окремі доручення (накази) Міністра оборони України, якими встановлюється розмір надбавки за особливості проходження служби та премії військовослужбовцям, є відомчими, внутрішніми документами, які носять тимчасовий характер, не містять нормативно-правових приписів та не породжують будь-яких правових підстав для проведення перерахунку пенсій. Встановлені такими актами розміри надбавок та премій застосовуються до діючих військовослужбовців, а їх відсоткові показники визначаються Міністром оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення.
Суд зважає на те, що відсоткові показники надбавки за особливості проходження служби (65%) та премії (260 %), які позивач просить застосувати до оновлених окладів, обрахованих із прожиткового мінімуму станом на 01.01.2023, вказані відповідачем у довідці від 22.01.2026 № 1159/12/907, тобто, відсоткове значення таких не є спірним.
За таких обставин суд зазначає що встановлені для відповідного року відсоткові показники надбавки за особливості проходження служби та премії застосовуються до бази, складовими якої є посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та надбавка за вислугу років. Оскільки в силу наведених вище висновків Верховного Суду посадовий оклад та оклад за військовим званням підлягають визначенню з прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 01.01.2023, то й надбавка за особливості проходження служби та премія, що обчислюються у відсотках від цієї бази, мають визначатися виходячи з оновлених розмірів окладів. Зазначення у спірній довідці надбавки за особливості проходження служби та премії у грошовому виразі, обчисленому від окладів, визначених із прожиткового мінімуму станом на 01.01.2018 (1762,00 грн.), за збереження при цьому відсоткових показників (65 % та 260 %), встановлених для відповідного року, призводить до невідповідності розміру цих складових самій базі їх обчислення та нівелює право позивача на перерахунок пенсії у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення.
Відтак, виходячи з посадового окладу 4160,00 грн, окладу за військовим (спеціальним) званням 810,00 грн. та надбавки за вислугу років 1242,50 грн., надбавка за особливості проходження служби (65 % ПО+ОВЗ+НВР) повинна становити 4038,12 грн. ((4160,00 + 810,00 + 1242,50) х 65 %), а премія (260 % ПО) 10816,00 грн. (4160,00 х 260 %), як про це обґрунтовано зазначає позивач. Доводи відповідача про те, що збереження зазначених відсоткових показників на новій базі окладів призводить до формування штучного розміру грошового забезпечення, суд відхиляє, оскільки відповідні відсоткові показники встановлені уповноваженим органом для відповідного року, а сама база їх обчислення (оклади) визначається у спосіб, прямо передбачений Постановою № 704 у первісній редакції, та узгоджується з наведеними правовими позиціями Верховного Суду.
Разом з цим, суд враховує, що визначення конкретного (цифрового) розміру відповідних складових грошового забезпечення належить до дискреційних повноважень відповідача.
Згідно з вимогами ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, виходячи із заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку, що позов необхідно задовольнити частково.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі. З огляду на викладене, на користь позивача підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача сплачений судовий збір у розмірі 1331 грн. 20 коп.
Керуючись ст. ст. 2, 6-9, 19-20, 22, 25-26, 72, 77, 90, 139, 143, 241-246, 255, 257-258, 293, 295, п.п. 15.5 п. 15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд
В И Р І Ш И В :
адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 , які полягають у заниженні розміру надбавки за вислугу років у довідці №1159/12/907 від 22.01.2026 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.01.2023.
Зобов`язати ІНФОРМАЦІЯ_3 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) станом на 01.01.2023 у відповідності до вимог статей 9, 43 і 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та наказу Міністра оборони України від 07.06.2018 №260 «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам», з визначенням розмірів посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2684,00 грн), встановленого законом на 01.01.2023, на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з додатками 1, 14 до Постанови №704, та із зазначенням відомостей про розміри надбавки за вислугу років, надбавки за особливості проходження служби (65%), премії (260%), обчислених з урахуванням зазначених розмірів посадового окладу та окладу за військовим (спеціальним) званням (станом на 01.01.2023), для здійснення обчислення та перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.02.2023.
В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань ІНФОРМАЦІЯ_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; місцезнаходження: АДРЕСА_1 ) на користь ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_2 ) суму сплаченого судового збору в розмірі 1331 (одна тисяча триста тридцять одна) гривня 20 коп.
Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення складений 23.06.2026.
Суддя Потабенко В.А.