Вирок № 137424300, 16.06.2026, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
16.06.2026
Номер справи
522/10252/26
Номер документу
137424300
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 522/10252/26

1-кп/522/2869/26

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2026 року м. Одеса

Приморський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді - ОСОБА_1 ,

за участю секретаря - ОСОБА_2 ,

прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні обвинувальний акт з доданою до нього угодою про визнання винуватості від 02.06.2026 у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12026160000000591 від 02.06.2026 відносно:

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Серби Кодимського району Одеської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого, який на момент вчинення кримінального правопорушення обіймав посаду начальника виробничої дільниці №5 КП «ЖКС «Порто-Франківський»

обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України,

безпосередньо після закінчення судового розгляду, перебуваючи в нарадчій кімнаті, ухвалив вирок про таке:

І. Формулювання обвинувачення та статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність, яка передбачає кримінальне правопорушення, у вчиненні якого обвинувачувалася особа

Епізод № 1. Рішенням Одеської міської ради № 1165-V від 05.04.07р. реорганізовано комунальне підприємство (далі - КП) «Дирекція єдиного замовника «Жовтневе», розташоване за адресою, м. Одеса, вул. Рішельєвська, 17, шляхом злиття з комунальним підприємством «Дирекція єдиного замовника «Центральне», розташоване: м. Одеса, вул. Л. Толстого, 5 та присвоєно реорганізованим КП назву «Комунальне підприємство «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» (далі КП «ЖКС «Порто-Франківський»), яке виступає правонаступником реорганізованих підприємств.

В подальшому, рішеннями Одеської міської ради № 1449-V від 04.07.2007, №636-VII від 27.04.2016р. та від 07.12.2016 р. № 1430-VII затверджувались статути КП «ЖКС «Порто-Франківський». До останнього затвердженого статуту КП «ЖКС «Порто-Франківський», рішенням Одеської міської ради № 2561-VIII від 22.11.2024, внесено зміни щодо залучення комунальних підприємств житлово-комунального сервісу Одеської міської ради до ліквідації наслідків збройної агресії, пов`язаних із пошкодженням житлових будинків у місті Одесі.

Відповідно до статуту КП «ЖКС «Порто-Франківський» створене з метою задоволення житлово-соціальних і побутових потреб територіальної громади міста, забезпечення належного утримання багатоквартирних будинків та їх прибудинкових територій шляхом здійснення господарської діяльності з одержанням прибутку, а також з метою виконання завдань, що пов`язані з наданням господарської допомоги у вирішенні проблемних питань житлово-комунального господарства і побутового обслуговування, спрямованої на досягнення соціально- економічних та інших результатів без одержання прибутку.

Статутом зазначеного комунального підприємства закріплено види діяльності, які ним здійснюються, зокрема: надання у порядку, визначеному законодавством України, житлово-комунальних послуг; надання послуг з управління багатоквартирними житловими будинками; утримання в належному стані будівель, споруд, об`єктів та елементів благоустрою комунальної власності, переданих йому у господарське відання (в управління); надання послуг з технічного обслуговування об`єктів нерухомості, а також інших послуг, пов`язаних з експлуатацією, ремонтом та утриманням нерухомості власними силами або із залученням для цього інших підприємств, установ та організацій; виявлення фактів самочинного будівництва та негайне інформування про це виконавчих органів ради; організація та виконання робіт з поточного утримання, санітарного очищення і ремонту житлового та нежитлового фонду, їх інженерного обладнання, внутрішньоквартальних та внутрішньодворових територій, об`єктів та елементів благоустрою, переданих на утримання; прибирання внутрішньоквартальних проїздів та тротуарів власними силами або із залученням для цього інших підприємств, установ та організацій; участь у ліквідації наслідків пошкоджень житлового фонду, що виникли внаслідок збройної агресії або інших надзвичайних ситуацій, а також надання іншої господарської допомоги у вирішенні проблемних питань житлово-комунального господарства і побутового обслуговування; проведення першочергових протиаварійних, консерваційних та стабілізаційних робіт на об`єктах житлового фонду, що пошкоджені внаслідок збройної агресії або інших, надзвичайних ситуацій.

Трудовий колектив КП «ЖКС «Порто-Франківський» становлять усі громадяни, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з підприємством. Повноваження трудового колективу щодо його участі в управлінні КП «ЖКС «Порто-Франківський» регулюються законодавством та колективним договором.

Відповідно до вищевикладеного, діяльність, як засновника, органів управління, так і працівників КП «ЖКС «Порто-Франківський», регулюється не лише спеціальними нормативно-правовими актами щодо діяльності зазначеного підприємства, а і нормами національного законодавства загальнодержавного характеру.

У відповідності до ст.ст. 19, 68 Конституції України органи державної влади зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей.

Відповідно до п. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» корупція - використання особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, наданих їй службових повноважень чи пов`язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки/пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка/пропозиція чи надання неправомірної вигоди особі, зазначеній у ч. 1 ст. 3 зазначеного Закону, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень чи пов`язаних з ними можливостей.

Згідно з п. 1 ст. 22 Закону України «Про запобігання корупції» особам, зазначеним у ч. 1 ст. 3 цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов`язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором роботодавець виплачує працівникові за виконану ним роботу. Розмір заробітної плати залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства.

Статтею 15 Закону України «Про оплату праці» визначено, що форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевими (міжгалузевими) і територіальними угодами. У разі, коли колективний договір на підприємстві не укладено, роботодавець зобов`язаний погодити ці питання з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником), що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності - з іншим уповноваженим на представництво органом.

Конкретні розміри тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок робітникам, посадових окладів службовцям, а також надбавок, доплат, премій і винагород встановлюються з урахуванням вимог, передбачених частиною першою цієї статті.

Оплата праці працівників підприємства здійснюється в першочерговому порядку. Всі інші платежі здійснюються підприємством після виконання зобов`язань щодо оплати праці.

Статтею 16 Закону України «Про оплату праці» визначено, що на підприємствах і в організаціях, які знаходяться на госпрозрахунку і отримують дотації з бюджету, організація оплати праці здійснюється відповідно до ст. 15 цього Закону, але в межах визначених для них у встановленому порядку сум дотацій та власних доходів з урахуванням умов, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Стаття 23 Закону України «Про оплату праці» встановлює, що заробітна плата працівників у межах України виплачується у грошових знаках, що мають законний обіг на її території. За Конституцією України, грошовою одиницею нашої держави є гривня, тому заробітна плата повинна виплачуватись у гривнях.

Частина 2 статті 30 Закону України «Про оплату праці» встановлює, що роботодавець зобов`язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухгалтерський облік витрат на оплату праці у встановленому порядку.

Статтею 98 Кодексу законів про працю (далі КЗпП) України визначено, що оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів, у межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів.

Строки та періодичність виплати заробітної плати працівникам закріплені в ст. 115 КЗпП України і ст. 24 Закону України «Про оплату праці», де заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Статтею 98 КЗпП України визначено, що оплата праці працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, здійснюється на підставі законів та інших нормативно-правових актів України, генеральної, галузевих, регіональних угод, колективних договорів, у межах бюджетних асигнувань та позабюджетних доходів.

Відповідно до ст. 3 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансовий стан та результати діяльності підприємства. Бухгалтерський облік є обов`язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку.

У відповідності до ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», бухгалтерський облік на підприємстві ведеться безперервно з дня реєстрації підприємства до його ліквідації. Питання організації бухгалтерського обліку на підприємстві належать до компетенції його власника (власників) або уповноваженого органу (посадової особи) відповідно до законодавства та установчих документів.

Відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не менше трьох років, несе уповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством, або власник відповідно до законодавства та установчих документів.

Керівник підприємства зобов`язаний створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів.

Згідно з ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи.

Так, з метою вдосконалення державних статистичних спостережень підприємств, установ, організацій щодо обліку особового складу, використання робочого часу та розрахунків з працівниками із заробітної плати, наказом Держкомстату України від 05.12.2008 за № 489, затверджено та введено в дію з 01.01.2009 типові форми первинної облікової документації підприємств, установ, організацій, в тому числі, типову форму № П-5 «Табель обліку використання робочого часу», типову форму № П-6 «Розрахунково-платіжна відомість працівника» та типову форму № П-7 «Розрахунково-платіжна відомість (зведена)».

Розпорядженням Одеського міського голови від 13.02.2024 № 146 К покладено виконання обов`язків директора «Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс «Порто-Франківський» (далі КП «ЖКС «Порто-Франківський») на заступника директора зазначеного комунального підприємства ОСОБА_1 (досудове розслідування відносно якої здійснюється у кримінальному провадженні № 42025164690000016 від 07.03.2025, далі ОСОБА _1).

Наказом в.о. директора КП «ЖКС «Порто-Франківський» від 31.01.2024

№ 12-л ОСОБА_2 (досудове розслідування відносно якої здійснюється у кримінальному провадженні № 42025164690000016 від 07.03.2025, далі ОСОБА_2) призначено на посаду начальника відділу кадрів КП «ЖКС «Порто-Франківський».

Будучи обізнаними з вказаними вище положеннями чинного законодавства, не пізніше 19.02.2024, точну дату не встановлено, перебуваючи у КП «ЖКС «Порто-Франківський» за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, у ОСОБА_1 та ОСОБА_2, які є службовими особами в розумінні ч. 3 ст. 18 КК України, виник спільний кримінально-протиправний умисел, спрямований на зловживання службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди для себе та третіх осіб, шляхом впровадження схеми фіктивного працевлаштування осіб, які фактично не виконували б трудові обов`язки, але отримували б заробітну плату та соціальні преференції за рахунок коштів комунального підприємства та, як наслідок, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей.

Усвідомлюючи, що реалізувати свій протиправний план, який вимагав довготривалої та ретельної підготовки самостійно є неможливим, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вирішили залучити до протиправної діяльності службових осіб КП «ЖКС «Порто-Франківський» з числа керівного складу та працівників зазначеного підприємства, зокрема заступників директора ОСОБА_3 (досудове розслідування відносно якої здійснюється у кримінальному провадженні

№ 42025164690000016 від 07.03.2025, далі ОСОБА_3), ОСОБА_4 (досудове розслідування відносно якої здійснюється у кримінальному провадженні

№ 42025164690000016 від 07.03.2025, далі ОСОБА_4), головного інженера ОСОБА_5 (досудове розслідування відносно якої здійснюється у кримінальному провадженні № 42025164690000016 від 07.03.2025, далі ОСОБА_5).

У невстановлені час та дату, але не пізніше 19.02.2024, за адресою: АДРЕСА_2 , ОСОБА_1 та

ОСОБА_2 спільно розробили складний механізм заволодіння бюджетними грошовими коштами через зловживання службовим становищем, який довели до інших учасників організованої групи, а саме ОСОБА_3, ОСОБА_4, та ОСОБА_5 з якими протягом їх трудової діяльності сформувалися сталі робочі відносини, про необхідність проведення роботи з підбору осіб з числа вже, як працевлаштованих так й потенційних кандидатів на працевлаштування за певними критеріями, насамперед зацікавлених у одночасному:

-отриманні статусу працівника комунального підприємства та пов`язаних з цим статусом соціально-економічних преференцій (нарахування страхового стажу для пенсії; права на оплачувані відпустки тощо; отримання відстрочки від призову за мобілізацією в умовах воєнного стану через портал «Дія» у зв`язку із віднесенням комунального підприємства до об`єктів критичної інфраструктури);

-невідвідуванні робочого місця та невиконанні трудових обов?язків за посадами.

Разом з тим, відповідно до розробленого плану, військовозобов`язані чоловіки з числа потенційних кандидатів на працевлаштування бронювались би шляхом внесення недостовірних відомостей через наявний унікальний ключ доступу директора комунального підприємства до реєстрів порталу «Дія». Це надавало б фіктивно працевлаштованим особам право на відстрочку від призову за мобілізацією, при їх фактичному не виконанні трудових обов`язків та відсутністю на робочих місцях.

При цьому, одним з елементів розробленого злочинного механізму було б надання дозволу вже працевлаштованим працівникам КП «ЖКС «Порто-Франківський» не з`являтися на робочому місці та не виконувати обов`язки за посадою, за умови систематичного надання ними нарахованої та виплаченої заробітної плати учасникам групи.

На виконання спільного злочинного умислу, ОСОБА_2, як начальник відділу кадрів, будучи обізнаним про фіктивність таких трудових відносин, готував би проекти наказів про призначення таких працівників на вакантні посади.

Розроблений ОСОБА_1 та ОСОБА_2 план також передбачав залучення до злочинної схеми начальників виробничих дільниць, які діяли б як безпосередні виконавці, вносивши щомісячно за таких працевлаштованих осіб завідомо неправдиві відомості до офіційних документів - табелів обліку робочого часу про нібито перебування цих працівників на робочих місцях та виконання ними трудових обов`язків на відповідній території КП «ЖКС «Порто-Франківський».

При цьому, розроблений план також передбачав, що такі начальники виробничих дільниць виступали б первинними одержувачами неправомірної вигоди від фіктивно працевлаштованих працівників шляхом:

-фізичного отримання (з подальшим залишенням в себе або передачі іншим задіяним особам) від фіктивно працевлаштованих працівників та діючих працівників, які не виконують обов`язки за посадами, особистих банківських карт, ПІН-кодів від таких карт та подальшим самостійним зняттям начальниками виробничих дільниць або іншими визначеними ними особами з рахунків таких працівників нарахованої та виплаченої заробітної плати;

-надання своїх чи інших задіяних у протиправну схему осіб реквізитів розрахункових рахунків для перерахування нарахованої та виплаченої таким фіктивним працівникам та діючим працівникам, які не виконують обов`язки за посадами, заробітної плати;

-відданням вказівок таким фіктивним працівникам та діючим працівникам, які не виконують обов`язки за посадами, на зняття та передачу начальникам виробничих дільниць або іншим визначеним ними особам нарахованої та виплаченої їм заробітної плати у певній сумі, яку б визначали самостійно.

В подальшому одержані за всіх фіктивних працівників комунального підприємства кошти заробітної плати в якості неправомірної вигоди, підлягали б розподілу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 як організаторами схеми, між іншими її учасниками, а також для начальників виробничих дільниць, які до складу організованої групи не входили.

За розробленим ОСОБА_1 та ОСОБА_2 планом заступники директора комунального підприємства та головний інженер, були б залучені до протиправної схеми в якості виконавців, що надало б можливість усупереч покладеним на них обов`язкам щодо контролю за належним санітарним станом підпорядкованих територій та технічним обслуговуванням житлових будинків, свідомо ігнорувати факти фізичної відсутності таких фіктивних працівників на виробничих дільницях та не виконання робіт з обслуговування дільниць. Тим самим вони б забезпечили подальше безперешкодне функціонування схеми та приховування злочинної схеми від контролюючих органів.

Завершальний етап реалізації протиправного плану передбачав:

-підписання та затвердження ОСОБА_1, як в.о. директора комунального підприємства, поданих табелів обліку робочого часу, що стало б підставою для нарахування та виплати бюджетних грошових коштів в якості заробітної плати на банківські рахунки задіяних фіктивно працевлаштованих працівників;

-ініціювання надання відстрочки військовозобов`язаним особам, які фіктивно працевлаштовані до комунального підприємства, з підстав віднесення комунального підприємства до критичної інфраструктури, шляхом внесення ОСОБА_2 недостовірних відомостей через переданий йому ОСОБА_1 унікальний ключ доступу директора комунального підприємства (ОСОБА_1) до реєстрів порталу «Дія»;

-надання військовозобов`язаним особами з числа фіктивно працевлаштованих працівників відстрочки у зв`язку із бронюванням за КП «ЖКС «Порто-Франківський».

При цьому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 через невстановлених співробітників комунального підприємство визначено як обов`язкову умову фіктивним працівникам та діючим працівникам, які не виконують обов`язки за посадами, на систематичну передачу заробітної плати визначеним службовим особам комунального підприємства.

Відтак, протиправна діяльність групи реалізовувалась шляхом впровадження багаторівневої системи, що складалася з наступних етапів:

І. Пошук осіб, які зацікавлені у отриманні офіційного трудового стажу, соціальних гарантій або відстрочки від мобілізації без фактичного виконання роботи. Організатори та виконавці (начальники дільниць) доводили до відома таких осіб умови «працевлаштування», що передбачали передачу заробітної плати службовим особам КП «ЖКС «Порто-Франківський».

ІІ. ОСОБА_2, діючи спільно з ОСОБА_1, будучи співорганізаторами, оформлювали та підписували накази про прийняття на роботу «фіктивних працівників». Надалі, на постійній основі, начальники дільниць, виконуючи роль виконавців, будучи обізнаними про відсутність осіб на робочих місцях, щомісячно складали завідомо неправдиві офіційні документи - табелі обліку робочого часу.

ІІІ. Заступники директора та головний інженер, маючи повноваження щодо контролю за станом благоустрою та технічного обслуговування будинків, свідомо не фіксували відсутність працівників на закріплених дільницях, чим забезпечували видимість виконання робіт та легалізацію поданих табелів.

ІV. ОСОБА_1 затверджував підписом табелі, які містять неправдиві відомості, що ставало юридичною підставою для нарахування заробітної плати фіктивним працівникам комунального підприємства. Грошові кошти, отримані з бюджету підприємства такими працівниками, привласнювалися учасниками групи шляхом використання банківських карток працівників, переведення на визначені розрахункові рахунки або передачі готівки через начальників дільниць чи інших службових осіб підприємства.

В той же час, учасниками групи одержувалась неправомірна вигода, що нараховувалась як заробітна плата фіктивним працівникам, тобто акумулювалась та передавалась службовим особам КП «ЖКС «Порто-Франківський» наступними шляхами: зняття з банківських карток «фіктивних працівників», володіючи ПІН-кодами; перерахування коштів на визначені учасниками групи рахунки та особиста передача готівки через службових осіб КП «ЖКС «Порто-Франківський».

Згідно визначеної ОСОБА_3 ролі виконавця, він, мав забезпечувати видимість високого рівня обслуговування житлових будинків та виконання заходів благоустрою і належного санітарного стану підпорядкованої території, в тому числі й фіктивно оформленими працівниками КП «ЖКС «Порто-Франківський».

Зокрема, саме за ініціативи заступника директора ОСОБА_3 фіктивно працевлаштовано до КП «ЖКС «Порто-Франківський» ОСОБА_6 на посаду майстра виробничої дільниці № 4 та ОСОБА_7 на посаду слюсаря-сантехніка ІІІ розряду виробничої дільниці № 4, які не виконували трудові обов`язки за посадами та фактично були відсутні на робочому місці.

В той же час, заступник директора має право організовувати добір працівників підприємства в порядку, визначеному законодавством України; надавати доручення, окремі розпорядження, обов`язкові для працівників підприємства, підконтрольних структурних підрозділів та дільниць; надавати пропозиції директору, першому заступнику директора щодо застосування заходів заохочення та дисциплінарних стягнень на працівників підприємства відповідно до чинного законодавства тощо.

Згідно визначеної ОСОБА_5 ролі виконавця, він мав забезпечувати видимість виконання робіт у тому числі щодо здійснення технічного обслуговування житлових будинків на підпорядкованій території підприємства, окрім іншого, і фіктивно оформленими співробітниками КП «ЖКС «Порто-Франківський».

Зокрема, саме за ініціативи головного інженера ОСОБА_5 фіктивно працевлаштовано до КП «ЖКС «Порто-Франківський» ОСОБА_8 на посаду слюсаря-сантехніка ІІІ розряду виробничої дільниці № 2, який не виконував обов`язки за посадою та фактично був відсутній на робочому місці.

Згідно визначеної ОСОБА_4 ролі виконавця, він, мав забезпечувати видимість високого рівня обслуговування житлових будинків та виконання заходів благоустрою і належного санітарного стану підпорядкованої території, в тому числі й фіктивно оформленими працівниками КП «ЖКС «Порто-Франківський».

Зокрема, саме за ініціативи першого заступника директора ОСОБА_4 фіктивно працевлаштовано до КП «ЖКС «Порто-Франківський» ОСОБА_9 на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 5 та ОСОБА_10 на посаду штукатура ІІІ розряду виробничої дільниці № 8, які не виконували обов`язки за посадами та фактично були відсутні на робочому місці.

Безпосередньо ОСОБА_1 та ОСОБА_2, діючи умисно та протиправно, організованою групою з ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, реалізуючи свій спільний злочинний умисел, направлений на досягнення мети незаконного збагачення, зловживаючи своїм службовим становищем, використовуючи його для одержання неправомірної вигоди для себе та групи осіб від фіктивно оформлених працівників КП «ЖКС «Порто-Франківський», перебуваючи за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, у різні проміжки часу з лютого 2024 року по липень 2025 року, як самостійно, так і шляхом надання вказівок невстановленим співробітникам КП «ЖКС «Порто-Франківський», забезпечили працевлаштування безробітних громадян України до КП «ЖКС «Порто-Франківський» (з отриманням копій документів, необхідних для працевлаштування останніх), з якими узгодили умови невиконання такими особами обов?язків за посадами у зазначеному комунальному підприємстві, та отримання такими формально-працевлаштованими працівниками заробітної плати.

Так, протягом лютого 2024 року - липня 2025 року до КП «ЖКС «Порто-Франківський» фіктивно працевлаштовано та здійснено виплату заробітної плати наступним громадянам України, які фактично не виконували обов?язки за відповідними посадами в комунальному підприємстві:

1.ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , якого прийнято з 01.03.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка ІІІ розряду виробничої дільниці № 1 (наказ від 29.02.2024 № 21-л).

2.ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 , яку прийнято з 01.06.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 1 (наказ від 30.05.2024 № 69/1-л).

3.ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ідентифікаційний код НОМЕР_3 , яку прийнято з 01.06.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 1 (наказ від 30.05.2024 № 69-л).

4.ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ідентифікаційний код НОМЕР_4 , якого прийнято з 24.11.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 1.

5.ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ідентифікаційний код НОМЕР_5 , яку прийнято з 31.10.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 1 (наказ від 31.10.2024 № 142/4-л).

6.ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ідентифікаційний код НОМЕР_6 , прийнято з 31.10.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 1 (наказ від 31.10.2024 № 142/6-л).

7.ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ідентифікаційний код НОМЕР_7 , прийнято з 30.05.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 1 (наказ від 30.05.2024 № 69/2-л).

8.ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ідентифікаційний код НОМЕР_8 , прийнято з 22.04.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 1 (наказ від 22.04.2024 № 47/6-л).

9.ОСОБА_19 , ІНФОРМАЦІЯ_10 , ідентифікаційний код НОМЕР_9 , прийнято з 31.10.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 1 (наказ від 31.10.2024 № 142/5-л).

10.ОСОБА_20 , ІНФОРМАЦІЯ_11 , ідентифікаційний код НОМЕР_10 , прийнято з 03.06.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 1 (наказ від 03.06.2024 № 71/2-л).

11.ОСОБА_21 , ІНФОРМАЦІЯ_12 , ідентифікаційний код НОМЕР_11 , прийнято з 24.04.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 1 (наказ від 24.04.2024 № 71/2-л).

12.ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_13 , ідентифікаційний код НОМЕР_12 , прийнято з 06.08.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка ІІІ розряду виробничої дільниці № 2 (наказ від 05.08.2024 № 96-л).

13.ОСОБА_22 , ІНФОРМАЦІЯ_14 , ідентифікаційний код НОМЕР_13 , прийнято з 09.04.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 2 (наказ від 09.04.2024 № 39/17-л).

14.ОСОБА_23 , ІНФОРМАЦІЯ_15 , ідентифікаційний код НОМЕР_14 , прийнято з 01.04.2025 року на штукатура виробничої дільниці № 2 (наказ від 01.04.2025 № 35-л).

15.ОСОБА_24 , ІНФОРМАЦІЯ_16 , ідентифікаційний код НОМЕР_15 , прийнято з 31.07.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 2 (наказ від 31.07.2024 № 94/5-л).

16.ОСОБА_25 , ІНФОРМАЦІЯ_17 , ідентифікаційний код НОМЕР_16 , прийнято з 24.09.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 3 (наказ від 23.09.2024 № 125/1-л).

17.ОСОБА_26 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , ідентифікаційний код НОМЕР_17 , прийнято з 15.08.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 3 (наказ від 15.08.2024 № 104-л).

18.ОСОБА_27 , ІНФОРМАЦІЯ_19 , ідентифікаційний код НОМЕР_18 , прийнято з 01.11.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 3 (наказ від 31.10.2024 № 142/3-л).

19.ОСОБА_28 , ІНФОРМАЦІЯ_20 , ідентифікаційний код НОМЕР_19 , прийнято з 01.10.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 3 (наказ від 30.09.2024 № 129/2-л).

20.ОСОБА_29 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , ідентифікаційний код НОМЕР_20 , прийнято з 02.04.2025 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 3 (наказ від 01.04.2025 № 35/3-л).

21.ОСОБА_30 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , ідентифікаційний код НОМЕР_21 , прийнято з 02.04.2025 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 3 (наказ від 01.04.2025 № 35/1-л).

22.ОСОБА_31 , ІНФОРМАЦІЯ_22 , ідентифікаційний код НОМЕР_22 , прийнято з 23.09.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 3 (наказ від 20.09.2024 № 124/1-л).

23.ОСОБА_32 , ІНФОРМАЦІЯ_23 , ідентифікаційний код НОМЕР_23 , прийнято з 21.05.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 3 (наказ від 21.05.2024 № 63/4-л).

24.ОСОБА_33 , ІНФОРМАЦІЯ_24 , ідентифікаційний код НОМЕР_24 , прийнято з 18.09.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 3 (наказ від 18.09.2024 № 122/1-л).

25.ОСОБА_34 , ІНФОРМАЦІЯ_25 , ідентифікаційний код НОМЕР_25 , прийнято з 24.05.2024 року на посаду штукатура ІІІ розряду виробничої дільниці № 3 (наказ від 24.05.2024 № 65-л).

26.ОСОБА_35 , ІНФОРМАЦІЯ_26 , ідентифікаційний код НОМЕР_26 , прийнято з 23.09.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 3 (наказ від 23.09.2024 № 125/2-л).

27.ОСОБА_36 , ІНФОРМАЦІЯ_27 , КК679052, прийнято з 10.04.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 3 (наказ від 10.04.2024 № 40/23-л).

28.ОСОБА_37 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , ідентифікаційний код НОМЕР_27 , прийнято з 26.04.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 3 (наказ від 26.04.2024 № 52/4-л).

29.ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_29 , ідентифікаційний код НОМЕР_28 , прийнято з 01.08.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка ІІІ розряду виробничої дільниці № 4 (наказ від 31.07.2024 № 94/1-л).

30.ОСОБА_38 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_29 , прийнято з 08.04.2025 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 4 (наказ від 07.04.2025 № 39-л).

31.ОСОБА_39 , ІНФОРМАЦІЯ_30 , ідентифікаційний код НОМЕР_30 , прийнято з 06.11.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 05.11.2024 № 144-л).

32.ОСОБА_40 , ІНФОРМАЦІЯ_31 , ідентифікаційний код НОМЕР_31 , прийнято з 08.04.2025 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 07.04.2025 № 39/1-л).

33.ОСОБА_41 , ІНФОРМАЦІЯ_32 , ідентифікаційний код НОМЕР_32 , прийнято з 12.04.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 12.04.2024 № 41/69-л).

34.ОСОБА_42 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , ідентифікаційний код НОМЕР_33 , прийнято з 18.06.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 17.06.2024 № 77/1-л).

35.ОСОБА_43 , ІНФОРМАЦІЯ_33 , ідентифікаційний код НОМЕР_34 , прийнято з 19.04.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 19.04.2024 № 46/6-л).

36.ОСОБА_44 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ідентифікаційний код НОМЕР_35 , прийнято з 20.08.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 20.08.2024 № 108/1-л), звільнено з 01.07.2025.

37.ОСОБА_45 , ІНФОРМАЦІЯ_34 , ідентифікаційний код НОМЕР_36 , прийнято з 04.09.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 04.09.2024 № 115-л).

38.ОСОБА_46 , ІНФОРМАЦІЯ_35 , ідентифікаційний код НОМЕР_37 , прийнято з 11.04.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 11.04.2024 № 41/48-л).

39.ОСОБА_47 , ІНФОРМАЦІЯ_36 , ідентифікаційний код НОМЕР_38 , прийнято з 11.04.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 11.04.2024 № 41/27-л).

40.ОСОБА_48 , ІНФОРМАЦІЯ_37 , ідентифікаційний код НОМЕР_39 , прийнято з 11.04.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 11.04.2024 № 41/41-л).

41.ОСОБА_49 , ІНФОРМАЦІЯ_38 , ідентифікаційний код НОМЕР_40 , прийнято з 02.07.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці №4 (наказ від 02.07.2024 № 84/3-л).

42.ОСОБА_50 , ІНФОРМАЦІЯ_39 , ідентифікаційний код НОМЕР_41 , прийнято з 20.05.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 20.05.2024 № 62/5-л).

43.ОСОБА_51 , ІНФОРМАЦІЯ_40 , ідентифікаційний код НОМЕР_42 , прийнято з 25.04.2024 року на посаду пічника виробничої дільниці

№ 4 (наказ від 24.04.2024 № 49/2-л).

44.ОСОБА_52 , ІНФОРМАЦІЯ_41 , ідентифікаційний код НОМЕР_43 , прийнято з 11.04.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 4 (наказ від 11.04.2024 № 41/43-л), звільнено з 14.01.2025.

45.ОСОБА_53 , ІНФОРМАЦІЯ_42 , ідентифікаційний код НОМЕР_44 , прийнято з 16.05.2024 року на посаду штукатура виробничої дільниці № 4 (наказ від 16.05.2024 № 61/3-л).

46.ОСОБА_54 , ІНФОРМАЦІЯ_43 , ідентифікаційний код НОМЕР_45 , прийнято з 11.04.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 11.04.2024 № 41/47-л).

47.ОСОБА_55 , ІНФОРМАЦІЯ_44 , ідентифікаційний код НОМЕР_46 , прийнято з 11.04.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 11.04.2024 № 41/42-л).

48.ОСОБА_56 , ІНФОРМАЦІЯ_45 , ідентифікаційний код НОМЕР_47 , прийнято з 11.04.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 11.04.2024 № 41/28-л).

49.ОСОБА_57 , ІНФОРМАЦІЯ_46 , ідентифікаційний код НОМЕР_48 , прийнято з 11.04.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці №4 (наказ від 11.04.2024 № 42/26-л).

50.ОСОБА_58 , ІНФОРМАЦІЯ_47 , ідентифікаційний код НОМЕР_49 , прийнято з 11.04.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 11.04.2024 № 41/25-л).

51.ОСОБА_59 , ІНФОРМАЦІЯ_48 , ідентифікаційний код НОМЕР_50 , прийнято з 05.06.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 05.06.2024 № 73-л).

52.ОСОБА_60 , ІНФОРМАЦІЯ_49 , ідентифікаційний код НОМЕР_51 , прийнято з 12.07.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 4 (наказ від 12.07.2024 № 87-л).

53.ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_50 , ідентифікаційний код НОМЕР_52 , прийнято з 21.08.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 5 (наказ від 20.08.2024 № 108-л).

54.ОСОБА_61 , ІНФОРМАЦІЯ_18 , ідентифікаційний код НОМЕР_53 , прийнято з 24.04.2025 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 5 (наказ від 23.04.2025 № 45/1-л).

55.ОСОБА_62 , ІНФОРМАЦІЯ_21 , ідентифікаційний код НОМЕР_54 , прийнято з 11.04.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 5 (наказ від 10.04.2024 № 40/28-л).

56.ОСОБА_63 , ІНФОРМАЦІЯ_51 , ідентифікаційний код НОМЕР_55 , прийнято з 02.09.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 6 (наказ від 30.08.2024 № 112/4-л).

57.ОСОБА_64 , ІНФОРМАЦІЯ_52 , ідентифікаційний код НОМЕР_56 , прийнято з 01.10.2022 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 6.

58.ОСОБА_65 , ІНФОРМАЦІЯ_53 , ідентифікаційний код НОМЕР_57 , прийнято з 13.04.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 6 (наказ від 12.04.2024 № 41/65-л).

59.ОСОБА_66 , ІНФОРМАЦІЯ_54 , ідентифікаційний код НОМЕР_58 , прийнято з 23.09.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 6 (наказ від 20.09.2024 № 124-л).

60.ОСОБА_67 , ІНФОРМАЦІЯ_55 , ідентифікаційний код НОМЕР_59 , прийнято з 11.04.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 6 (наказ від 11.04.2024 № 41/4-л).

61.ОСОБА_68 , ІНФОРМАЦІЯ_56 , ідентифікаційний код НОМЕР_60 , прийнято з 11.04.2024 року на посаду тесляра виробничої дільниці

№ 6 (наказ від 11.04.2024 № 42/6-л).

62.ОСОБА_69 , ІНФОРМАЦІЯ_57 , ідентифікаційний код НОМЕР_61 , прийнято з 21.05.2025 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 6 (наказ від 21.05.2025 № 54-л).

63.ОСОБА_70 , ІНФОРМАЦІЯ_58 , ідентифікаційний код НОМЕР_62 , прийнято з 26.06.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 6 (наказ від 26.06.2024 № 81/2-л).

64.ОСОБА_71 , ІНФОРМАЦІЯ_59 , ідентифікаційний код НОМЕР_63 , прийнято з 30.08.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 6 (наказ від 30.08.2024 № 112/3-л).

65.ОСОБА_72 , ІНФОРМАЦІЯ_60 , ідентифікаційний код НОМЕР_64 , прийнято з 11.04.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 6 (наказ від 11.04.2024 № 41/12-л).

66.ОСОБА_73 , ІНФОРМАЦІЯ_61 , ідентифікаційний код НОМЕР_65 , прийнято з 15.04.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 6 (наказ від 12.04.2024 № 41/68-л).

67.ОСОБА_74 , ІНФОРМАЦІЯ_62 , ідентифікаційний код НОМЕР_66 , прийнято з 11.06.2025 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 7 (наказ від 10.06.2025 № 60-л).

68.ОСОБА_75 , ІНФОРМАЦІЯ_63 , ідентифікаційний код НОМЕР_67 , прийнято з 02.12.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка ІІІ розряду виробничої дільниці № 7 (наказ від 29.11.2024 № 156/7-л).

69.ОСОБА_76 , ІНФОРМАЦІЯ_64 , ідентифікаційний код НОМЕР_68 , прийнято з 02.09.2024 року на посаду майстра по експлуатації житлового фонду виробничої дільниці № 7 (наказ від 29.08.2024 № 111/4-л).

70.ОСОБА_77 , ІНФОРМАЦІЯ_65 , ідентифікаційний код НОМЕР_69 , прийнято з 17.09.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 7 (наказ від 16.09.2024 № 121-л).

71.ОСОБА_78 , ІНФОРМАЦІЯ_66 , ідентифікаційний код НОМЕР_70 , прийнято з 01.04.2025 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 7 (наказ від 31.03.2025 № 34/3-л).

72.ОСОБА_79 , ІНФОРМАЦІЯ_67 , ідентифікаційний код НОМЕР_71 , прийнято з 11.11.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 7 (наказ від 11.11.2024 № 148/2-л).

73.ОСОБА_80 , ІНФОРМАЦІЯ_68 , ідентифікаційний код НОМЕР_72 , прийнято з 01.07.2024 року на посаду пічника виробничої дільниці № 7 (наказ від 26.06.2024 № 81/1-л).

74.ОСОБА_81 , ІНФОРМАЦІЯ_69 , ідентифікаційний код НОМЕР_73 , прийнято з 02.12.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 7 (наказ від 02.12.2024 № 157/1-л).

75.ОСОБА_82 , ІНФОРМАЦІЯ_70 , ідентифікаційний код НОМЕР_74 , прийнято з 23.04.2024 року на посаду пічника виробничої дільниці

№ 8 (наказ від 22.04.2024 № 47/4-л).

76.ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_71 , ідентифікаційний код НОМЕР_75 , прийнято з 22.08.2024 року на посаду штукатура ІІІ розряду виробничої дільниці № 8 (наказ від 21.08.2024 № 109-л).

77.ОСОБА_83 , ІНФОРМАЦІЯ_72 , ідентифікаційний код НОМЕР_76 , прийнято з 03.06.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка ІІІ розряду виробничої дільниці № 8 (наказ від 31.05.2024 № 70/1-л).

78.ОСОБА_84 , ІНФОРМАЦІЯ_73 , ідентифікаційний код НОМЕР_77 , прийнято з 12.08.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 8 (наказ від 12.08.2024 № 99-л).

79.ОСОБА_85 , ІНФОРМАЦІЯ_74 , ідентифікаційний код НОМЕР_78 , прийнято з 31.07.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 8 (наказ від 31.07.2024 №94/3-л).

80.ОСОБА_86 , ІНФОРМАЦІЯ_75 , ідентифікаційний код НОМЕР_79 , прийнято з 08.04.2025 року на посаду машиніста насосних установок виробничої дільниці № 8 (наказ від 08.04.2024 № 38/13-л).

81.ОСОБА_87 , ІНФОРМАЦІЯ_76 , ідентифікаційний код НОМЕР_80 , прийнято з 24.04.2024 року на посаду секретаря керівника (наказ від 23.04.2024 № 48/3-л).

82.ОСОБА_88 , ІНФОРМАЦІЯ_77 , ідентифікаційний код НОМЕР_81 , прийнято з 10.02.2025 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 7 (наказ від 07.02.2025 № 22-л).

83.ОСОБА_89 , ІНФОРМАЦІЯ_78 , ідентифікаційний код НОМЕР_82 , прийнято з 03.02.2025 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 7 (наказ від 29.01.2025 № 12/2-л).

Також ОСОБА_1 та ОСОБА_2, діючи умисно та протиправно, за спільно організованою групою з ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 продовжуючи реалізовувати свій спільний злочинний умисел, направлений на досягнення мети незаконного збагачення, перебуваючи за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, у проміжок часу з лютого 2024 року по липень 2025 року забезпечили діючим працівникам КП «ЖКС «Порто-Франківський», за їх погодженням, можливість не виконувати свої функціональні обов`язки, не відвідувати свої робочі місця, проводити час на власний розсуд, не пов`язаний з виконанням службових обов`язків, отримуючи при цьому як заробітну плату, так і страховий стаж, наступним попередньо працевлаштованим працівникам КП «ЖКС «Порто-Франківський»:

84.ОСОБА_90 , ІНФОРМАЦІЯ_79 , ідентифікаційний код НОМЕР_83 , прийнято з 15.01.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 1 (наказ від 15.01.2024 № 7/4-л).

85.ОСОБА_91 , ІНФОРМАЦІЯ_80 , ідентифікаційний код НОМЕР_84 , прийнято з 01.02.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 1 (наказ від 01.02.2024 № 13/2-л).

86.ОСОБА_92 , ІНФОРМАЦІЯ_81 , ідентифікаційний код НОМЕР_85 , прийнято з 05.02.2024 року на посаду робітника з комплексного прибирання виробничої дільниці № 1 (наказ від 05.02.2024 № 14-л).

87.ОСОБА_93 , ІНФОРМАЦІЯ_82 , ідентифікаційний код НОМЕР_86 , прийнято з 03.01.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 1 (наказ від 03.01.2024 № 3/2-л).

88.ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_83 , ідентифікаційний код НОМЕР_87 , прийнято з 01.02.2024 року на посаду майстра виробничої дільниці № 4 (наказ від 04.01.2024 № 4-л).

89.ОСОБА_94 , ІНФОРМАЦІЯ_84 , ідентифікаційний код НОМЕР_88 , прийнято з 01.12.2022 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 6.

90.ОСОБА_95 , ІНФОРМАЦІЯ_28 , ідентифікаційний код НОМЕР_89 , прийнято з 31.01.2024 року на посаду слюсаря-сантехніка виробничої дільниці № 7 (наказ від 31.01.2024 № 12/7-л).

Крім того, у структурі КП «ЖКС «Порто-Франківський» організовано діяльність виробничої дільниці №5 начальником якої наказом №43/2-л від 17.04.2024 призначено ОСОБА_5 , з яким у ОСОБА_1 та ОСОБА_2 сформувалися сталі робочі відносини.

Відповідно до посадової інструкції начальника дільниці КП «ЖКС «Порто-Франківський» (код КП 1222.2) начальник дільниці відноситься до категорії «Керівник», здійснює керівництво виробничо-господарською діяльністю, контролює утримання житлового фонду участку та прилеглих відповідно до правил і норм технічної експлуатації, організовує роботу підлеглих працівників шляхом контролю виконання і якості виконаних робіт, здійснює управління підлеглим персоналом: дотримання трудового розпорядку, техніки безпеки і охорони праці, якісне виконання посадових обов`язків та поставлених завдань, клопоче за накладення адміністративних стягнень для підлеглих співробітників, забезпечує безпосереднє обладнання і пристроїв в житлових будинках, належне утримання елементів благоустрою, дотримання санітарно-технічних і протипожежних правил; забезпечує своєчасне подання до вищестоящих органів господарсько-фінансових планів, кошторисів, бухгалтерських звітів, здійснює табелювання співробітників дільниці, збір і перерозподіл робочого часу всього персоналу ділянки, передачу табелів в бухгалтерію.

Так, ОСОБА_1 та ОСОБА_2, діючи умисно та протиправно, організованою групою з ОСОБА_3, ОСОБА_5 та ОСОБА_4 приблизно на початку квітня 2024 року, більш точний час не встановлено, у приміщенні КП «ЖКС «Порто-Франківський», за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, залучили в якості виконавця - начальника виробничої дільниці №5 КП «ЖКС Порто-Франківський» ОСОБА_5 до реалізації протиправної схеми із зловживання службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та інших учасників організованої групи, у тому числі начальника виробничої дільниці та підлеглих йому працівників шляхом фіктивного працевлаштування осіб із внесенням неправдивих відомостей до офіційних документів щодо нібито виконання такими фіктивно працевлаштованими особами (працівниками) трудових обов`язків. При цьому ОСОБА_5 , не був обізнаний про усі протиправні плани організованої групи до вчинення кримінальних правопорушень та повне коло залучених до їх вчинення осіб.

Роль ОСОБА_5 в якості виконавця полягала у забезпеченні видимості належного виконання трудових обов`язків фіктивно працевлаштованими працівниками КП ЖКС «Порто-Франківський», якими фактично не виконувались обов`язки за посадами у зазначеному комунальному підприємстві; підшукуванні та залученні зацікавлених осіб, які б погодилися фіктивно працевлаштуватися на різні посади у КП «ЖКС Порто-Франківський», не будучи обізнаними про існування злочинної групи та її загальну мету; внесенні неправдивих відомостей про таких працівників до офіційних документів - табелів обліку використаного робочого часу; перерозподілі трудового навантаження (трудових обов`язків та внутрішнього трудового розпорядку) фіктивно працевлаштованих працівників між іншими працівниками; свідомому не ініціюванні та не вжитті заходів дисциплінарного характеру щодо останніх; передачі табелів обліку використаного робочого часу до КП «ЖКС «Порто-Франківський»; переведенні у готівку грошових коштів з банківських рахунків фіктивно працевлаштованих осіб, передачі такої готівки учасникам організованої групи та іншим співучасникам, які не входять до складу організованої групи.

На запропонований злочинний план організованої групи в межах відведеної йому ролі, ОСОБА_5 , погодився.

Так, з квітня 2024 року по липень 2025 року ОСОБА_5 , будучи службовою особою, діючи умисно та протиправно згідно розробленого плану, достовірно знаючи, що слюсарі-сантехніки ОСОБА_96 , ОСОБА_97 , робітники з комплексного прибирання ОСОБА_98 є фіктивно найманими працівниками, які не виконують трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, перебуваючи на території виробничої дільниці № 5 за адресою: м. Одеса, вул. Олександра Кутузакія 28, зловживаючи службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для інших учасників організованої групи, а також для себе та підлеглих йому працівників, у вигляді безпідставно перерахованої заробітної плати фіктивно працевлаштованих осіб, використовував службове становище всупереч інтересам служби, що виразилось у здійсненні управління і контролю підлеглими працівниками таким чином, щоб фіктивно працевлаштовані працівники не виконували трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок; внесенні неправдивих відомостей до офіційних документів - табелів обліку використання робочого часу щодо нібито виконання такими фіктивно працевлаштованими працівниками трудових обов`язків; передачі табелів обліку використаного робочого часу до КП «ЖКС «Порто-Франківський»; перерозподілі трудового навантаження фіктивно працевлаштованих працівників між іншими працівниками; свідомому не вжитті заходів дисциплінарного характеру щодо останніх.

При цьому, ОСОБА_3, ОСОБА_5 та ОСОБА_4, діючи згідно з розробленим ОСОБА_1, ОСОБА_2 злочинним планом, будучи службовими особами, маючи відповідні адміністративно-господарські функції з контролю за належним санітарним станом та технічним обслуговуванням житлових будинків на підпорядкованій території комунального підприємства, достовірно знаючи про вищевказаних фіктивно працевлаштованих працівників підприємства, вчинили зловживання службовим становищем, з метою одержання неправомірної вигоди для себе та співучасників, використовували своє службове становище всупереч інтересам служби, що виразилось у свідомому не реагуванні на вказані порушення, їх не припиненні, не вжитті заходів дисциплінарного характеру для притягнення до передбаченої відповідальності начальників, майстрів, а також самих фіктивно працевлаштованих осіб відповідних виробничих дільниць.

Таким чином, внаслідок вищевказаних протиправних дій ОСОБА_5 , за попередньою змовою з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_5 і ОСОБА_4, у період з квітня 2024 року по липень 2025 року 3 (трьом) фіктивно працевлаштованим працівникам виробничої дільниці №5, які не виконують трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, безпідставно нараховано та виплачено заробітну плату у загальній сумі 315 994,25 гривень, а також підприємством безпідставно сплачено за вказаних працівників Єдиний соціальний внесок на загальну суму 69 518,74 гривень.

Як наслідок, охоронюваним законом громадським інтересам, інтересам юридичної особи - КП «ЖКС «Порто-Франківський» та бюджету Одеської міської територіальної громади за відповідний період спричинено тяжкі наслідки на загальну суму 385 512,99 грн, із врахуванням незаконно виплаченої заробітної плати 3 (трьом) працівникам виробничої дільниці №5 та сплаченого підприємством Єдиного соціального внеску, тобто збитки, які у двісті п`ятдесят і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Епізод № 2. Він же, 03.05.2024, більш точний час не встановлено, будучи службовою особою, діючи умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_1, ОСОБА_2, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, достовірно знаючи, що робітник з комплексного прибирання ОСОБА_98 є фіктивно найманим працівником, який не виконує трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, перебуваючи на території виробничої дільниці №5 за адресою: за адресою: м. Одеса, вул. Олександра Кутузакія 28, вніс неправдиві відомості до офіційного документу - табелю обліку використання робочого часу «Робітнки з комплексного прибирання» за квітень 2024 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_99 в період з 01.04.2024 по 30.04.2024, який в подальшому засвідчив своїм підписом.

В подальшому, цього ж дня, більш точний час не встановлено, вказаний табель обліку використання робочого часу, із внесеними до нього неправдивими відомостями передано ОСОБА_5 до КП «ЖКС «Порто-Франківський», за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, які, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, засвідчені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 своїми особистими підписами, що надало їм юридичну силу.

При цьому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було достеменно відомо, що вказана особа є фіктивно найманим працівником, який не виконував трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок. Після чого табелі передано до бухгалтерії, де вказаному фіктивно найманому працівнику безпідставно нараховано заробітну плату за відповідний період.

У такий же спосіб, діючи з єдиним умислом ОСОБА_5 31.05.2024 більш точний час не встановлено, будучи службовою особою, умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_1, ОСОБА_2, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, достовірно знаючи, що робітник з комплексного прибирання ОСОБА_98 є фіктивно найманим працівником, який не виконує трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, перебуваючи на території виробничої дільниці №5 за адресою: за адресою: м. Одеса, вул. Олександра Кутузакія 28, вніс неправдиві відомості до офіційного документу - табелю обліку використання робочого часу «Робітнки з комплексного прибирання» за травень 2024 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_99 в період з 01.05.2024 по 31.05.2024, який в подальшому засвідчив своїм підписом.

В подальшому, цього ж дня, більш точний час не встановлено, вказаний табель обліку використання робочого часу, із внесеними до нього неправдивими відомостями передано ОСОБА_5 до КП «ЖКС «Порто-Франківський», за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, які, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, засвідчені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 своїми особистими підписами, що надало їм юридичну силу.

При цьому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було достеменно відомо, що вказана особа є фіктивно найманим працівником, який не виконував трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок. Після чого табелі передано до бухгалтерії, де вказаному фіктивно найманому працівнику безпідставно нараховано заробітну плату за відповідний період.

Діючи з єдиним умислом, ОСОБА_5 24.06.2024, більш точний час не встановлено, будучи службовою особою, умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_1, ОСОБА_2, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, достовірно знаючи, що робітник з комплексного прибирання ОСОБА_98 є фіктивно найманим працівником, який не виконує трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, перебуваючи на території виробничої дільниці №5 за адресою: за адресою: м. Одеса, вул. Олександра Кутузакія 28, вніс неправдиві відомості до офіційного документу - табелю обліку використання робочого часу «Робітнки з комплексного прибирання» за червень 2024 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_99 в період з 01.06.2024 по 30.06.2024, який в подальшому засвідчив своїм підписом.

В подальшому, цього ж дня, більш точний час не встановлено, вказаний табель обліку використання робочого часу, із внесеними до нього неправдивими відомостями передано ОСОБА_5 до КП «ЖКС «Порто-Франківський», за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, які, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, засвідчені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 своїми особистими підписами, що надало їм юридичну силу.

При цьому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було достеменно відомо, що вказана особа є фіктивно найманим працівником, який не виконував трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок. Після чого табелі передано до бухгалтерії, де вказаному фіктивно найманому працівнику безпідставно нараховано заробітну плату за відповідний період.

Діючи з єдиним умислом, ОСОБА_5 , 16.07.2024 більш точний час не встановлено, будучи службовою особою, умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_1, ОСОБА_2, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, достовірно знаючи, що робітник з комплексного прибирання ОСОБА_98 є фіктивно найманим працівником, які не виконують трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, перебуваючи на території виробничої дільниці №5 за адресою: за адресою: м. Одеса, вул. Олександра Кутузакія 28, вніс неправдиві відомості до офіційного документу - табелю обліку використання робочого часу «Робітнки з комплексного прибирання» за липень 2024 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_99 в період з 01.07.2024 по 31.07.2024, який в подальшому засвідчив своїм підписом.

В подальшому, цього ж дня, більш точний час не встановлено, вказаний табель обліку використання робочого часу, із внесеними до нього неправдивими відомостями передано ОСОБА_5 до КП «ЖКС «Порто-Франківський», за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, які, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, засвідчені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 своїми особистими підписами, що надало їм юридичну силу.

При цьому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було достеменно відомо, що вказана особа є фіктивно найманим працівником, який не виконував трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок. Після чого табелі передано до бухгалтерії, де вказаному фіктивно найманому працівнику безпідставно нараховано заробітну плату за відповідний період.

Надалі, діючи з єдиним умислом, ОСОБА_5 22.08.2024, більш точний час не встановлено, будучи службовою особою, умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_1, ОСОБА_2, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, достовірно знаючи, що робітник з комплексного прибирання ОСОБА_98 , слюсар-сантехнік ОСОБА_9 є фіктивно найманими працівниками, які не виконують трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, перебуваючи на території виробничої дільниці №5 за адресою: за адресою: м. Одеса, вул. Олександра Кутузакія 28, вніс неправдиві відомості до офіційних документів - табелів обліку використання робочого часу «Робітники з комплексного прибирання» за серпень 2024 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_99 в період з 01.08.2024 по 31.08.2024, «Робочі» за серпень 2024 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_100 в період з 01.08.2024 по 31.08.2024, які в подальшому засвідчив своїм підписом.

В подальшому, цього ж дня, більш точний час не встановлено, вказані табелі обліку використання робочого часу, із внесеними до них неправдивими відомостями передано ОСОБА_5 до КП «ЖКС «Порто-Франківський», за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, які, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, засвідчені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 своїми особистими підписами, що надало їм юридичну силу.

При цьому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було достеменно відомо, що вказані особи є фіктивно найманими працівниками, які не виконували трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок. Після чого табелі передано до бухгалтерії, де вказаним фіктивно найманим працівникам безпідставно нараховано заробітну плату за відповідний період.

Надалі, діючи з єдиним умислом, ОСОБА_5 , 25.09.2024, 01.10.2024, більш точний час не встановлено, будучи службовою особою, умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_1, ОСОБА_2, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, достовірно знаючи, що робітник з комплексного прибирання ОСОБА_98 , слюсар-сантехнік ОСОБА_9 є фіктивно найманими працівниками, які не виконують трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, перебуваючи на території виробничої дільниці №5 за адресою: за адресою: м. Одеса, вул. Олександра Кутузакія 28, вніс неправдиві відомості до офіційних документів - табелів обліку використання робочого часу «Робітники з комплексного прибирання» за вересень 2024 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_99 в період з 01.09.2024 по 30.09.2024, «Робочі» за вересень 2024 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_100 в період з 01.09.2024 по 30.09.2024, які в подальшому засвідчив своїм підписом.

В подальшому, цього ж дня, більш точний час не встановлено, вказані табелі обліку використання робочого часу, із внесеними до них неправдивими відомостями передано ОСОБА_5 до КП «ЖКС «Порто-Франківський», за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, які, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, засвідчені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 своїми особистими підписами, що надало їм юридичну силу.

При цьому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було достеменно відомо, що вказані особи є фіктивно найманими працівниками, які не виконували трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок. Після чого табелі передано до бухгалтерії, де вказаним фіктивно найманим працівникам безпідставно нараховано заробітну плату за відповідний період.

Надалі, діючи з єдиним умислом, ОСОБА_5 , 15.10.2024, 28.10.2024 більш точний час не встановлено, будучи службовою особою, умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_1, ОСОБА_2, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, достовірно знаючи, що робітник з комплексного прибирання ОСОБА_98 , слюсар-сантехнік ОСОБА_9 є фіктивно найманими працівниками, які не виконують трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, перебуваючи на території виробничої дільниці №5 за адресою: за адресою: м. Одеса, вул. Олександра Кутузакія 28, вніс неправдиві відомості до офіційних документів - табелів обліку використання робочого часу «Робітники з комплексного прибирання» за жовтень 2024 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_99 в період з 01.10.2024 по 31.10.2024, «Робочі» за жовтень 2024 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_100 в період з 01.10.2024 по 31.10.2024, які в подальшому засвідчив своїм підписом.

В подальшому, цього ж дня, більш точний час не встановлено, вказані табелі обліку використання робочого часу, із внесеними до них неправдивими відомостями передано ОСОБА_5 до КП «ЖКС «Порто-Франківський», за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, які, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, засвідчені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 своїми особистими підписами, що надало їм юридичну силу.

При цьому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було достеменно відомо, що вказані особи є фіктивно найманими працівниками, які не виконували трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок. Після чого табелі передано до бухгалтерії, де вказаним фіктивно найманим працівникам безпідставно нараховано заробітну плату за відповідний період.

Надалі, діючи з єдиним умислом, ОСОБА_5 , 28.11.2024 більш точний час не встановлено, будучи службовою особою, умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_1, ОСОБА_2, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, достовірно знаючи, що робітник з комплексного прибирання ОСОБА_98 , слюсар-сантехнік ОСОБА_9 є фіктивно найманими працівниками, які не виконують трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, перебуваючи на території виробничої дільниці №5 за адресою: за адресою: м. Одеса, вул. Олександра Кутузакія 28, вніс неправдиві відомості до офіційних документів - табелів обліку використання робочого часу «Робітники з комплексного прибирання» за листопад 2024 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_99 в період з 01.11.2024 по 30.11.2024, «Робочі» за листопад 2024 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_100 в період з 01.11.2024 по 30.11.2024, які в подальшому засвідчив своїм підписом.

В подальшому, цього ж дня, більш точний час не встановлено, вказані табелі обліку використання робочого часу, із внесеними до них неправдивими відомостями передано ОСОБА_5 до КП «ЖКС «Порто-Франківський», за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, які, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, засвідчені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 своїми особистими підписами, що надало їм юридичну силу.

При цьому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було достеменно відомо, що вказані особи є фіктивно найманими працівниками, які не виконували трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок. Після чого табелі передано до бухгалтерії, де вказаним фіктивно найманим працівникам безпідставно нараховано заробітну плату за відповідний період.

Надалі, діючи з єдиним умислом, ОСОБА_5 , 24.12.2024 більш точний час не встановлено, будучи службовою особою, умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_1, ОСОБА_2, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, достовірно знаючи, що робітник з комплексного прибирання ОСОБА_98 , слюсар-сантехнік ОСОБА_9 є фіктивно найманими працівниками, які не виконують трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, перебуваючи на території виробничої дільниці №5 за адресою: за адресою: м. Одеса, вул. Олександра Кутузакія 28, надавав вказівку майстру виробничої дільниці №5 ОСОБА_101 внести неправдиві відомості до офіційних документів - табелів обліку використання робочого часу «Робітники з комплексного прибирання» за грудень 2024 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_99 в період з 01.12.2024 по 31.12.2024: «Робочі» за грудень 2024 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_100 в період з 01.12.2024 по 31.12.2024, які в подальшому ОСОБА_102 за вказівкою ОСОБА_5 засвідчив своїм підписом. При цьому, ОСОБА_102 не був обізнаний із злочинним планом організованої групи та інших учасників протиправної схеми.

В подальшому, цього ж дня, більш точний час не встановлено, вказані табелі обліку використання робочого часу, із внесеними до них неправдивими відомостями передано ОСОБА_5 до КП «ЖКС «Порто-Франківський», за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, які, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, засвідчені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 своїми особистими підписами, що надало їм юридичну силу.

При цьому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було достеменно відомо, що вказані особи є фіктивно найманими працівниками, які не виконували трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок. Після чого табелі передано до бухгалтерії, де вказаним фіктивно найманим працівникам безпідставно нараховано заробітну плату за відповідний період.

Надалі, діючи з єдиним умислом, ОСОБА_5 , 24.01.2025, більш точний час не встановлено, будучи службовою особою, умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_1, ОСОБА_2, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, достовірно знаючи, що робітник з комплексного прибирання ОСОБА_98 , слюсар-сантехнік ОСОБА_9 є фіктивно найманими працівниками, які не виконують трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, перебуваючи на території виробничої дільниці №5 за адресою: за адресою: м. Одеса, вул. Олександра Кутузакія 28, вніс неправдиві відомості до офіційних документів - табелів обліку використання робочого часу «Робітники з комплексного прибирання» за січень 2025 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_99 в період з 01.01.2025 по 31.01.2025, «Робочі» за січень 2025 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_100 в період з 01.01.2025 по 31.01.2025, які в подальшому засвідчив своїм підписом.

В подальшому, цього ж дня, більш точний час не встановлено, вказані табелі обліку використання робочого часу, із внесеними до них неправдивими відомостями передано ОСОБА_5 до КП «ЖКС «Порто-Франківський», за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, які, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, засвідчені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 своїми особистими підписами, що надало їм юридичну силу.

При цьому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було достеменно відомо, що вказані особи є фіктивно найманими працівниками, які не виконували трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок. Після чого табелі передано до бухгалтерії, де вказаним фіктивно найманим працівникам безпідставно нараховано заробітну плату за відповідний період.

Надалі, діючи з єдиним умислом, ОСОБА_5 , 25.02.2025 більш точний час не встановлено, будучи службовою особою, умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_1, ОСОБА_2, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, достовірно знаючи, що робітник з комплексного прибирання ОСОБА_98 , слюсар-сантехнік ОСОБА_9 є фіктивно найманими працівниками, які не виконують трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, перебуваючи на території виробничої дільниці №5 за адресою: за адресою: м. Одеса, вул. Олександра Кутузакія 28, вніс неправдиві відомості до офіційних документів - табелів обліку використання робочого часу «Робітники з комплексного прибирання» за лютий 2025 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_99 в період з 01.02.2025 по 28.02.2025, «Робочі» за лютий 2025 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_100 в період з 01.02.2025 по 28.02.2025, які в подальшому засвідчив своїм підписом.

В подальшому, цього ж дня, більш точний час не встановлено, вказані табелі обліку використання робочого часу, із внесеними до них неправдивими відомостями передано ОСОБА_5 до КП «ЖКС «Порто-Франківський», за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, які, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, засвідчені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 своїми особистими підписами, що надало їм юридичну силу.

При цьому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було достеменно відомо, що вказані особи є фіктивно найманими працівниками, які не виконували трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок. Після чого табелі передано до бухгалтерії, де вказаним фіктивно найманим працівникам безпідставно нараховано заробітну плату за відповідний період.

Надалі, діючи з єдиним умислом, ОСОБА_5 , 25.03.2025 більш точний час не встановлено, будучи службовою особою, умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_1, ОСОБА_2, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, достовірно знаючи, що робітник з комплексного прибирання ОСОБА_98 , слюсар-сантехнік ОСОБА_9 є фіктивно найманими працівниками, які не виконують трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, перебуваючи на території виробничої дільниці №5 за адресою: за адресою: м. Одеса, вул. Олександра Кутузакія 28, вніс неправдиві відомості до офіційних документів - табелів обліку використання робочого часу «Робітники з комплексного прибирання» за березень 2025 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_99 в період з 01.03.2025 по 31.03.2025, «Робочі» за березень 2025 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_100 в період з 01.03.2025 по 31.03.2025, які в подальшому засвідчив своїм підписом.

В подальшому, цього ж дня, більш точний час не встановлено, вказані табелі обліку використання робочого часу, із внесеними до них неправдивими відомостями передано ОСОБА_5 до КП «ЖКС «Порто-Франківський», за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, які, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, засвідчені ОСОБА_1 та в.о. начальника відділу кадрів ОСОБА_103 , що діяла за вказівкою ОСОБА_2 та не була обізнана про злочинні плани та протиправну діяльність організованої групи та інших учасників протиправної схеми, своїми особистими підписами, що надало їм юридичну силу.

При цьому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було достеменно відомо, що вказані особи є фіктивно найманими працівниками, які не виконували трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок. Після чого табелі передано до бухгалтерії, де вказаним фіктивно найманим працівникам безпідставно нараховано заробітну плату за відповідний період.

Надалі, діючи з єдиним умислом, ОСОБА_5 , 25.04.2025 більш точний час не встановлено, будучи службовою особою, умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_1, ОСОБА_2, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, достовірно знаючи, що робітник з комплексного прибирання ОСОБА_98 , слюсар-сантехнік ОСОБА_9 . ОСОБА_97 є фіктивно найманими працівниками, які не виконують трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, перебуваючи на території виробничої дільниці №5 за адресою: за адресою: м. Одеса, вул. Олександра Кутузакія 28, вніс неправдиві відомості до офіційних документів - табелів обліку використання робочого часу «Робітники з комплексного прибирання» за квітень 2025 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_99 в період з 01.04.2025 по 30.04.2025, «Робочі» за квітень 2025 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_100 , ОСОБА_104 в період з 01.04.2025 по 30.04.2025, які в подальшому засвідчив своїм підписом.

В подальшому, цього ж дня, більш точний час не встановлено, вказані табелі обліку використання робочого часу, із внесеними до них неправдивими відомостями передано ОСОБА_5 до КП «ЖКС «Порто-Франківський», за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, які, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, засвідчені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 своїми особистими підписами, що надало їм юридичну силу.

При цьому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було достеменно відомо, що вказані особи є фіктивно найманими працівниками, які не виконували трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок. Після чого табелі передано до бухгалтерії, де вказаним фіктивно найманим працівникам безпідставно нараховано заробітну плату за відповідний період.

Надалі, діючи з єдиним умислом, ОСОБА_5 , 28.05.2025 більш точний час не встановлено, будучи службовою особою, умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_1, ОСОБА_2, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, достовірно знаючи, що робітник з комплексного прибирання ОСОБА_98 , слюсар-сантехнік ОСОБА_9 . ОСОБА_97 є фіктивно найманими працівниками, які не виконують трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, перебуваючи на території виробничої дільниці №5 за адресою: за адресою: м. Одеса, вул. Олександра Кутузакія 28, вніс неправдиві відомості до офіційних документів - табелів обліку використання робочого часу «Робітники з комплексного прибирання» за травень 2025 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_99 в період з 01.05.2025 по 31.05.2025, «Робочі» за травень 2025 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_100 , ОСОБА_104 в період з 01.05.2025 по 31.05.2025, які в подальшому засвідчив своїм підписом.

В подальшому, цього ж дня, більш точний час не встановлено, вказані табелі обліку використання робочого часу, із внесеними до них неправдивими відомостями передано ОСОБА_5 до КП «ЖКС «Порто-Франківський», за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, які, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, засвідчені ОСОБА_1 та ОСОБА_2 своїми особистими підписами, що надало їм юридичну силу.

При цьому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було достеменно відомо, що вказані особи є фіктивно найманими працівниками, які не виконували трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок. Після чого табелі передано до бухгалтерії, де вказаним фіктивно найманим працівникам безпідставно нараховано заробітну плату за відповідний період.

Надалі, діючи з єдиним умислом, ОСОБА_5 , 24.06.2025 більш точний час не встановлено, будучи службовою особою, умисно, за попередньою змовою з ОСОБА_1, ОСОБА_2, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, достовірно знаючи, що робітник з комплексного прибирання ОСОБА_98 , слюсар-сантехнік ОСОБА_9 . ОСОБА_97 є фіктивно найманими працівниками, які не виконують трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок, перебуваючи на території виробничої дільниці №5 за адресою: за адресою: м. Одеса, вул. Олександра Кутузакія 28, вніс неправдиві відомості до офіційного документу - табелів обліку використання робочого часу «Робітники з комплексного прибирання» за червень 2025 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_99 в період з 01.06.2025 по 30.06.2025: «Робочі» за червень 2025 року щодо нібито виконання трудових обов`язків ОСОБА_100 , ОСОБА_104 в період з 01.06.2025 по 30.06.2025, які в подальшому засвідчив своїм підписом.

В подальшому, цього ж дня, більш точний час не встановлено, вказані табелі обліку використання робочого часу, із внесеними до них неправдивими відомостями передано ОСОБА_5 до КП «ЖКС «Порто-Франківський», за адресою: м. Одеса, вул. Кіри Муратової, 5, які, на виконання заздалегідь розробленого злочинного плану, засвідчені ОСОБА_1 та в.о. начальника відділу кадрів ОСОБА_103 , що діяла за вказівкою ОСОБА_2 та не була обізнана про злочинні плани та протиправну діяльність організованої групи та інших учасників протиправної схеми, своїми особистими підписами, що надало їм юридичну силу.

При цьому, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 було достеменно відомо, що вказані особи є фіктивно найманими працівниками, які не виконували трудові обов`язки та внутрішній трудовий розпорядок. Після чого табелі передано до бухгалтерії, де вказаним фіктивно найманим працівникам безпідставно нараховано заробітну плату за відповідний період.

За таких обставин дії ОСОБА_5 кваліфіковано :

- за Епізодом № 1 за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України зловживання службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди для самої себе та іншої фізичної особи, використання службовою особою службового становища всупереч інтересам служби, що спричинило тяжкі наслідки охоронюваним законом громадським інтересам та інтересам юридичних осіб, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

- за Епізодом № за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України - внесення до офіційних документів службовою особою завідомо неправдивих відомостей, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

ІІ. Відомості про укладену угоду, її реквізити, зміст та визначена міра покарання

02 червня 2026 року в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12026160000000591 від 02.06.2026 в порядку статей 468, 469 та 472 КПК України між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_5 укладено угоду про визнання винуватості та зазначені її сторони.

Відповідно до даної угоди прокурор та обвинувачений дійшли згоди щодо формулювання обвинувачення, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій ОСОБА_105 за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, зазначено беззастережне визнання обвинуваченою своєї винуватості у вчиненні кримінального правопорушення.

Також, сторонами угоди визначено узгоджене ними покарання, яке ОСОБА_5 , повинен понести за вчинені кримінальні правопорушення за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України, за наявності обставин, що істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого злочину та суспільної небезпеки, сторони узгодили можливість призначити ОСОБА_5 покарання:

- за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України в межах санкції статті у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки, з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, строком на 2 (два) роки, зі штрафом у розмірі 1000 (одна тисяча) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 грн.

-за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України в межах санкції статті у виді обмеження волі на строк 1 (один) рік, з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, строком на 1 (один) рік.

Відповідно до вимог ст.ст. 70, 77 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання біль суворим, призначити ОСОБА_5 покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій строком на 2 (два) роки, зі штрафом у розмірі 1000 (одна тисяча) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 грн.

Крім того, сторони, враховуючи обставини кримінального провадження та особу винного, погоджуються, що виправлення ОСОБА_5 можливе без його ізоляції від суспільства, а тому на підставі ст. 75 КК України, вважають за можливе звільнити

ОСОБА_5 від відбування визначеного основного покарання у виді позбавлення волі, з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк, тривалість якого буде визначена судом, а також покласти на останнього обов`язки, передбачені ст. 76 КК України, перелік яких буде визначений судом.

Обвинуваченим висловлена згода на призначення зазначеного покарання.

В угоді передбачені наслідки її укладення, затвердження та невиконання, які роз`яснені обвинуваченому. В угоді зазначена дата її складання та вона скріплена підписами сторін.

ІІІ. Мотивами, з яких Суд виходить при вирішенні питання про відповідність угоди вимогам КПК та закону і ухваленні вироку, та положення закону, якими він керується

Відповідно до частини четвертої статті 469 КПК угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв`язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, а також у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких бере участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.

Згідно обвинувального акту, обвинуваченому ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні тяжкого злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України та нетяжкого злочину, передбаченого ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

У судовому засіданні ОСОБА_5 вказав, що він цілком розуміє:

1. що він має право на судовий розгляд, під час якого сторона обвинувачення зобов`язана довести кожну обставину щодо кримінального правопорушення, у вчиненні якого його обвинувачують, а він має такі права: мовчати, і факт мовчання не матиме для суду жодного доказового значення; мати захисника, у тому числі на отримання правової допомоги безоплатно у порядку та випадках, передбачених законом, або захищатися самостійно; допитати під час судового розгляду свідків обвинувачення, подати клопотання про виклик свідків і подати докази, що свідчать на її користь;

2. наслідки укладення та затвердження угоди, передбачені статтею 473 КПК України;

3. характер обвинувачення у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України;

4. крім того зазначив, що він погоджується з видом покарання, яке до нього буде застосовано в результаті затвердження угоди про визнання винуватості та наполягає на затвердженні угоди про визнання винуватості.

Захисник висловив позицію про необхідність затвердження угоди.

Суд в порядку статті 474 КПК шляхом проведення опитування сторін кримінального провадження переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді.

Виходячи з вищевикладеного та дослідивши матеріали кримінального провадження, перевіривши угоду про визнання винуватості на відповідність вимогам КПК, вислухавши думку прокурора, який просив затвердити угоду про визнання винуватості, обвинуваченого та захисника, Суд дійшов до висновку про наявність всіх правових підстав для затвердження угоди про визнання винуватості, укладеної 02.06.2026 року в кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12026160000000591 від 02.06.2026 року між прокурором та обвинуваченим.

Суд враховує обставини, що пом`якшують покарання обвинуваченого ОСОБА_5 згідно ст. 66 КК України, а саме: щире каяття, активне сприяння розкриттю кримінального правопорушення, добровільно частково відшкодував завданий збиток.

Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченого ОСОБА_5 , суд не вбачає.

ІV. Інші рішення, щодо питань, які вирішуються Судом при ухваленні вироку

Цивільний позов по справі не заявлявся.

Запобіжний захід відносно ОСОБА_5 на момент ухвалення вироку не обраний і підстав для його обрання Суд не вбачає.

Відповідно до частини другої ст. 124 КПК витрати на залучення експерта для проведення судової почеркознавчої експертизи в розмірі 17 827,20 (сімнадцять тисяч вісімсот двадцять сім гривень двадцять копійок) грн. необхідно стягнути з ОСОБА_5 .

Із цих підстав,

керуючись статтями 368, 370-371, 373-374, 376, 468-470, 472-475 Кримінального процесуального кодексу України, Суд, -

У Х В А Л И В :

1.Затвердити угоду про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , від 02.06.2026 року у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12026160000000591 від 02.06.2026 за обвинуваченням ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених, ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України.

2. ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК Українита призначити такі покарання:

- за ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України у виді позбавлення волі строком на 3 (три) роки, з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, строком на 2 (два) роки, зі штрафом у розмірі 1000 (одна тисяча) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 грн.

-за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України у виді обмеження волі на строк 1 (один) рік, з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, строком на 1 (один) рік.

3. На підставі ч. 1 ст. 70, 77 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання біль суворим, призначити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , покарання у виді 3 (трьох) років позбавлення волі, з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади, пов`язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій строком на 2 (два) роки, зі штрафом у розмірі 1000 (одна тисяча) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 17000 грн.

4. На підставі статті 75 Кримінального кодексу України звільнити ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 від відбуття призначеного покарання, якщо він протягом іспитового строку в 2 (два) роки не вчинить нового кримінального правопорушення і виконає покладені на нього обов`язки.

5. Відповідно до статті 76 Кримінального кодексу України зобов`язати ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 :

5.1. періодично з`являтись для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

5.2. повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;

5.3 не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;

6. Початок іспитового строку ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , слід рахувати з моменту проголошення вироку.

7. Запобіжний захід відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за цим кримінальним провадженням не обирати.

8. Стягнути з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 17 827,20 (сімнадцять тисяч вісімсот двадцять сім гривень двадцять копійок) грн. процесуальних витрат на користь держави за проведення експертизи.

Вирок може бути оскаржений з підстав, передбачених ст. 394 КПК України протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору. Інші учасники судового провадження мають право отримати копію вироку в суді.

У разі невиконання угоди про визнання винуватості прокурор має право звернутися до суду, який затвердив таку угоду, з клопотанням про скасування вироку протягом встановленого законом строку давності притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення відповідного кримінального правопорушення.

Умисне невиконання угоди є підставою для притягнення особи до відповідальності, встановленої законом.

Суддя ОСОБА_1