Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 420/23735/24
УХВАЛА
10 червня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Завальнюка І.В., розглянувши в порядку письмового провадження звіт Державної судової адміністрації України про виконання судового рішення від 24.09.2024 по справі № 420/23735/24,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 24.09.2024 по справі № 420/23735/24 адміністративний позов ОСОБА_1 до Івано-Франківського окружного адміністративного суду, Державної судової адміністрації України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії задоволено та, зокрема, зобов`язано Івано-Франківський окружний адміністративний суд та Державну судову адміністрацію України надати протягом одного місяця з дня отримання копії ухвали звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року у справі № 420/23735/24.
Ухвалою суду від 04.05.2026 зобов`язано Івано-Франківський окружний адміністративний суд та Державну судову адміністрацію України надати протягом одного місяця з дня отримання копії ухвали звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року у справі № 420/23735/24.
Ухвалою суду від 18.05.2026 змінено спосіб і порядок виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 24.09.2024 по справі № 420/23735/24 шляхом стягнення з Івано-Франківського окружного адміністративного суду на користь ОСОБА_1 перерахованої, але не виплаченої суми суддівської винагороди у розмірі 285 128,63 грн (двісті вісімдесят п`ять тисяч сто двадцять вісім грн 63 коп.) за рахунок коштів бюджетної програми 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів і установ системи правосуддя» шляхом безспірного списання Державною казначейською службою України відповідної суми коштів.
03.06.2026 до суду від ДСА України надійшов звіт про виконання судового рішення, згідно з яким ДСА України листами від 03.03.2026 № 11-4560/26, від 14.04.2026 № 11-8187/26 та від 11.05.2026 № 11-10220/26 звернулась до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, в якому зазначала, що виконання судових рішень, ухвалених на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів та установ системи правосуддя здійснюється лише за рахунок коштів Державного бюджету України шляхом безспірного списання відповідних сум Державною казначейською службою України з рахунку Програми у межах передбачених асигнувань на відповідний бюджетний період, тому пропонувала внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2026 рік» у частині збільшення бюджетних призначень на загальну суму 2 427,2 млн гривень. У відповідь Міністерство фінансів України листом від 25.03.2026 № 08020-01-2/8480 повідомило, що у період продовження дії воєнного стану наявні фінансові ресурси держави насамперед спрямовуються на виконання завдань щодо відсічі збройної агресії, забезпечення недоторканості державного кордону та захисту держави, забезпечення життєво необхідних потреб жителів, реалізації територіальної оборони та захисту населення, тому з урахуванням фінансового ресурсу державного бюджету ДСА України у Державному бюджеті України на 2026 рік за Програмою встановлено обсяг видатків в сумі 10,0 млн гривень. Листами від 22.04.2026 № 08020-09-6/11250 та від 21.05.2026 № 08020-09-6/14134 Міністерство фінансів України повідомило ДСА України, що його позиція з порушеного питання, яка була надана листом від 25.03.2026 № 08020-01-2/8480, залишається незмінною. Окрім того, ДСА України постійно вживала заходів, спрямованих на бюджетне фінансування Програми, зокрема листами від 03.02.2025 № 11-2404/25, від 06.03.2025 № 11-4566/25, від 07.04.2025 № 11-6770/25, від 12.05.2025 № 11-9437/25, від 17.06.2025 № 11-12026/25, від 16.07.2025 № 11-14135 та від 10.11.2025 № 11-22383/25 зверталась до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету із пропозицією щодо внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» у частині збільшення бюджетних призначень за Програмою на загальну суму 2338,8 млн гривень відповідно.
Дослідивши матеріали справи і наданий відповідачем звіт про виконання судового рішення, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 382-2 КАС України, суд розглядає звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.
Звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); 4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення; 5) відомості про виконання суб`єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання; 6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб`єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення; 7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.
До звіту додаються: 1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися; 2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
Згідно з ч. ч. 1-5 ст. 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п`ятої статті 382-1 цього Кодексу. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб`єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.
Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.
У разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб`єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.
Суд за клопотанням суб`єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб`єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб`єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Відповідно до ч. 11 ст. 382-3 КАС України якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб`єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.
Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, регламентовано Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 року № 845.
Відповідно п. 3 Порядку № 845 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів до органів Казначейства (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).
Таким чином, враховуючи здійснену судом зміну способу і порядку виконання судового рішення, суд приходить до висновку, що відповідачем виконано судове рішення по даній справі, а поданий звіт підтверджує вжиття належних заходів для виконання судового рішення та підлягає прийняттю, так як відповідач вчинив усі залежні від нього дії задля повного виконання судового рішення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 378, 382, 382-2, 382-3 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти звіт Державної судової адміністрації України про виконання судового рішення від 24.09.2024 по справі № 420/23735/24.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена шляхом подачі протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали апеляційної скарги до П`ятого апеляційного адміністративного суду.
Суддя І.В. Завальнюк