Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 420/23735/24
УХВАЛА
10 червня 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Завальнюка І.В., розглянувши в порядку письмового провадження звіт Івано-Франківського окружного адміністративного суду про виконання судового рішення від 24.09.2024 по справі № 420/23735/24,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 24.09.2024 по справі № 420/23735/24 адміністративний позов ОСОБА_1 до Івано-Франківського окружного адміністративного суду, Державної судової адміністрації України про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії задоволено та, зокрема, зобов`язано Івано-Франківський окружний адміністративний суд та Державну судову адміністрацію України надати протягом одного місяця з дня отримання копії ухвали звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року у справі № 420/23735/24.
Ухвалою суду від 04.05.2026 зобов`язано Івано-Франківський окружний адміністративний суд та Державну судову адміністрацію України надати протягом одного місяця з дня отримання копії ухвали звіт про виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року у справі № 420/23735/24.
Ухвалою суду від 18.05.2026 змінено спосіб і порядок виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 24.09.2024 по справі № 420/23735/24 шляхом стягнення з Івано-Франківського окружного адміністративного суду на користь ОСОБА_1 перерахованої, але не виплаченої суми суддівської винагороди у розмірі 285 128,63 грн (двісті вісімдесят п`ять тисяч сто двадцять вісім грн 63 коп.) за рахунок коштів бюджетної програми 0501150 «Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів і установ системи правосуддя» шляхом безспірного списання Державною казначейською службою України відповідної суми коштів.
08.06.2026 до суду від Івано-Франківського окружного адміністративного суду надійшов звіт про виконання судового рішення, згідно з яким Івано-Франківський окружний адміністративний суд неодноразово звертався до Державної судової адміністрації України із листами для виділення додаткових коштів по КЕКВ 8500 "Інші поточні видатки" за КПКВ 0501150 "Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів і установ системи правосуддя" для виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 24 вересня 2024 року у справі №420/23735/24.
Зокрема, листом від 05.03.2025 за №04-29/1119/25, в якому просив виділити додаткові кошти на 2025 рік в сумі 313 200,00 грн, по КЕКВ 8500 "Інші поточні видатки" за КПКВ 0501150 "Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів і установ системи правосуддя" у зв`язку із отриманням виконавчих листів у справах №420/4332/24 та №420/23735/24; листом від 13.05.2025 за №04-29/2280/25, в якому просив виділити додаткові кошти на 2025 рік в сумі 314 100,00 грн, по КЕКВ 8500 "Інші поточні видатки" за КПКВ 0501150 "Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів і установ системи правосуддя" у зв`язку із отриманням вимоги Відділу примусового виконання рішень управленні забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 06.05.2025 №6489/03.1-23 у справі №420/23735/24; листом від 21.07.2025 за №04-29/3316/25, в якому просив виділити додаткові кошти на 2025 рік в сумі 314 100,00 грн, по КЕКВ 8500 "Інші поточні видатки" за КПКВ 0501150 "Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів і установ системи правосуддя" у зв`язку із отриманням вимоги Відділу примусового виконання рішень управленні забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 11.07.2025 №9301/03.1-23 у справі №420/23735/24; листом від 08.10.2025 за №04-29/4519/25, в якому просив виділити додаткові кошти на 2025 рік в сумі 314 100,00 грн, по КЕКВ 8500 "Інші поточні видатки" за КПКВ 0501150 "Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів і установ системи правосуддя" у зв`язку із отриманням вимоги Відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції від 30.09.2025 №11483/03.1-23 у справі №420/23735/24; листом від 23.04.2026 за №04-29/2328/26, в якому просив виділити додаткові кошти на 2026 рік в сумі 355 150,99 грн, по КЕКВ 8500 "Інші поточні видатки" за КПКВ 0501150 "Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів і установ системи правосуддя" у зв`язку із отриманням вимог Відділу примусового виконання рішень управленні забезпечення примусового виконання рішень в Івано-Франківській та Тернопільській областях Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції у справах №420/4332/24 та №420/23735/24.
Державна судова адміністрація України направила Івано-Франківському окружному адміністративному суду листи: від 12.03.2025 №11-2062-25 "Про виділення додаткових бюджетних асигнувань", яким повідомлено, що всі затверджені за Програмою видатки у розмірі 10,00 млн грн розподілені між розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня, ДСА України наразі не має можливості виділити додаткові бюджетні асигнування на цілі зазначені в листі від 05.03.2025 №04-29/1119/25; від 22.05.2025 №11-10225/25 "Про виділення додаткових бюджетних асигнувань", яким повідомлено, що всі затверджені за Програмою видатки у розмірі 10,00 млн грн розподілені між розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня, ДСА України наразі не має можливості виділити додаткові бюджетні асигнування на цілі зазначені в листі від 13.05.2025 №04-29/2280/25; від 10.11.2025 №11-22327/25 "Про виділення додаткових бюджетних асигнувань", яким повідомлено, що всі затверджені за Програмою видатки у розмірі 10,00 млн грн розподілені між розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня, ДСА України наразі не має можливості виділити додаткові бюджетні асигнування на цілі зазначені в листі від 08.10.2025 №04-29/4519/25; від 12.05.2026 №11-10263/26 "Про виділення додаткових бюджетних асигнувань", яким повідомлено, що всі затверджені за Програмою видатки у розмірі 10,00 млн грн розподілені між розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня, ДСА України наразі не має можливості виділити додаткові бюджетні асигнування на цілі зазначені в листі від 23.04.2026 №04-29/2328/26.
Станом на момент направлення цього звіту про виконання рішення суду, додаткових коштів по КЕКВ 8500 "Інші поточні видатки" за КПКВ 0501150 "Виконання рішень судів на користь суддів, працівників апаратів судів та працівників органів і установ системи правосуддя" не було виділено.
Дослідивши матеріали справи і наданий відповідачем звіт про виконання судового рішення, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до ст. 382-2 КАС України, суд розглядає звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення протягом десяти днів з дня його надходження в порядку письмового провадження, а за ініціативою суду чи клопотанням сторін - у судовому засіданні з повідомленням учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду питання, не перешкоджає судовому розгляду.
Звіт суб`єкта владних повноважень про виконання судового рішення має містити: 1) найменування суду першої інстанції, до якого подається звіт; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) особи, яка подає звіт, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; 3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові (за наявності) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); 4) номер справи, в межах якої ухвалено відповідне судове рішення; 5) відомості про виконання суб`єктом владних повноважень судового рішення, строк, порядок та спосіб його виконання; 6) у разі невиконання судового рішення: орієнтовні строки виконання такого рішення та їх обґрунтування; відомості про обставини, які ускладнюють виконання судового рішення суб`єктом владних повноважень, які заходи вжито та вживаються ним для їх усунення; 7) перелік документів та інших матеріалів, що додаються до звіту та підтверджують обставини, зазначені у ньому.
До звіту додаються: 1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо звіт поданий представником і такі документи раніше не подавалися; 2) докази направлення копій звіту та доданих до нього матеріалів іншим учасникам справи з урахуванням положень статті 44 цього Кодексу.
Згідно з ч. ч. 1-5 ст. 382-3 КАС України за наслідками розгляду звіту суб`єкта владних повноважень суд постановляє ухвалу про прийняття або відмову у прийнятті звіту, яку може бути оскаржено в апеляційному порядку за правилами частини п`ятої статті 382-1 цього Кодексу. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Суд відмовляє у прийнятті звіту, якщо суб`єктом владних повноважень не наведено обґрунтовані обставини, які ускладнюють виконання судового рішення, або заходи, які вживаються ним для виконання судового рішення, на переконання суду, є недостатніми для своєчасного та повного виконання судового рішення.
Суд також відмовляє у прийнятті звіту, якщо звіт подано без додержання вимог частин другої та/або третьої статті 382-2 цього Кодексу.
У разі постановлення ухвали про відмову у прийнятті звіту суд накладає на керівника суб`єкта владних повноважень штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також додатково може встановити новий строк подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу або за власною ініціативою розглянути питання про зміну способу і порядку виконання судового рішення.
Суд за клопотанням суб`єкта владних повноважень може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, що підтверджують здійснення керівником такого суб`єкта владних повноважень дій, які спрямовані на виконання судового рішення та які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Якщо судове рішення стосується здійснення виплат (пенсійних, соціальних тощо), суд може зменшити розмір штрафу або звільнити від його сплати на підставі доказів, які підтверджують відсутність бюджетних асигнувань у суб`єкта владних повноважень та вжиття його керівником всіх необхідних заходів для встановлення таких бюджетних асигнувань, які, на переконання суду, на момент розгляду звіту є достатніми і вичерпними.
Відповідно до ч. 11 ст. 382-3 КАС України якщо суд прийняв звіт про виконання судового рішення, але суб`єктом владних повноважень відповідне судове рішення виконано не в повному обсязі, суд одночасно встановлює новий строк для подання звіту відповідно до частини третьої статті 382-1 цього Кодексу.
Механізм виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, прийнятих судами, регламентовано Порядком виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011 року № 845.
Відповідно п. 3 Порядку № 845 рішення про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників виконуються на підставі виконавчих документів виключно органами Казначейства у порядку черговості надходження таких документів до органів Казначейства (про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів - з попереднім інформуванням Мінфіну, про стягнення коштів боржників - у межах відповідних бюджетних призначень, наданих бюджетних асигнувань (залишків коштів на рахунках підприємств, установ, організацій).
Таким чином, враховуючи здійснену судом зміну способу і порядку виконання судового рішення, суд приходить до висновку, що відповідачем виконано судове рішення по даній справі, а поданий звіт підтверджує вжиття належних заходів для виконання судового рішення та підлягає прийняттю, так як відповідач вчинив усі залежні від нього дії задля повного виконання судового рішення.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 378, 382, 382-2, 382-3 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти звіт Івано-Франківського окружного адміністративного суду про виконання судового рішення від 24.09.2024 по справі № 420/23735/24.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена шляхом подачі протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали апеляційної скарги до П`ятого апеляційного адміністративного суду.
Суддя І.В. Завальнюк