ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 лютого 2011 року Справа № 2а-9654/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Конишевої О.В. розглянув у порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовною заявою : Запорізького міського центру зайнятості – робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття
до : ОСОБА_1
про : стягнення допомоги по безробіттю у розмірі 9907,02 грн.
ВСТАНОВИВ:
24.11.2010 до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла вказана позовна заява.
Ухвалою суду від 17.12.2010 відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та надано відповідачу строк для подання до суду заперечень проти позову та доказів на їх обґрунтування, або заяву про визнання позову.
25.01.2011 повернувся конверт з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».
Розглянувши матеріали адміністративного позову, з’ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.п. б п. 3 ст.1 Закону України «Про зайнятість населення» громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою включаючи підприємців, належать до зайнятого населення, а отже не є безробітними і, відповідно, не мають права на отримання допомоги по безробіттю та права на навчання за рахунок Фонду.
Судом встановлено, що 26.08.2008 по 19.08.2009 Відповідач знаходився на обліку в Правобережному міжрайонному центрі зайнятості та за цей період отримав допомогу по безробіттю в розмірі 9 907 грн. 02 коп.
Але в результаті проведення перевірки обґрунтованості виплати матеріального забезпечення відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та відомостей, наданих до центру зайнятості державним реєстратором згідно з Порядком взаємодії суб'єктів інформаційного обміну щодо надання та використання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, затвердженого наказом Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва. Державної податкової адміністрації України та Державного комітету статистики України, Управлінням Пенсійного фонду України, Управлінням Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 1612.2005 за № 1523/11803, відповідач був зареєстрований як фізична особа - підприємець з 28.10.2002.
Тобто, в періоди знаходження на обліку в центрі зайнятості та при виплаті соціального забезпечення на випадок безробіття. Відповідач був зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа (фізична особа підприємець) та відносився до зайнятого населення.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Внаслідок невиконання особою своїх зобов'язань суми виплаченого забезпечення та вартість наданих соціальних послуг повинні бути стягнути з такої особи з моменту виникнення таких обставин в установленому законом порядку.
Відповідно до ст. 36 п. 3 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати йому забезпечення та надання соціальних послуг.
Згідно ст. 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» суми санкцій, застосованих відповідно до цього Закону та Закону України «Про зайнятість населення», інших законів до підприємств та фізичних осіб спрямовуються до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та використовуються на виплату забезпечення та надання соціальних послуг громадянам, які залишились без роботи.
Оскільки на час розгляду справи відповідачем доказів повернення безпідставно отриманих грошових коштів допомоги по безробіттю не надано, позовні вимоги є законними та обґрунтованими, підтвердженими зібраними у справі доказами.
За таких обставин, вимога про стягнення з відповідача на користь Запорізького міського центру зайнятості 9907,02 грн. допомоги по безробіттю є обґрунтованими, заснованими на законі і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Закону України «Про зайнятість населення» та керуючись ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити.
2. Стягнути з ОСОБА_2 отриману шляхом обману допомогу по безробіттю в розмірі 9 907 (дев’ять тисяч дев’ятсот сім) грн. 02 коп. з яких :
на користь Запорізького міського центру зайнятості суму виплаченої допомоги по безробіттю у розмірі 7849 (сім тисяч вісімсот сорок дев’ять) грн. 55 коп., яку перерахувати за реквізитами р/р 37179300901007, ОКПО 20482573, МФО 813015, банк ГУДК України у Запорізькій області, одержувач Запорізький міський центр зайнятості;
на користь Запорізького Обласного центру зайнятості вартість навчання у розмірі 2057 (дві тисячі п’ятдесят сім) грн. 47 коп., яку перерахувати за реквізитами: р/р 37170300901006, ОКПО 03491412, одержувач: Запорізький обласний центр зайнятості, Банк одержувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015.
3.Звернути постанову суду до негайного виконання, відповідно до ч.1 ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) О.В. Конишева