Єдиний державний реєстр судових рішень
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65618, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
_____________________________
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"25" травня 2026 р.м. Одеса Справа № 916/801/26
Господарський суд Одеської області
У складі судді Желєзної С.П.
Секретаря судових засідань Босової Ю.С.
За участю представників сторін:
Від позивача: Миронюк В.О. в порядку самопредставництва;
Від відповідача: не з`явився;
Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Департаменту розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради до товариства з обмеженою відповідальністю «Отм плюс» про розірвання договору,
ВСТАНОВИВ:
Департамент розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради (далі Департамент) звернувся до господарського суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Отм плюс» (далі ТОВ «Отм плюс») про розірвання договору оренди комунального майна міської територіальної громади № 2137 від 19.12.2019, посвідченого приватним нотаріусом та зареєстрованого у реєстрі за №4927, укладеного між Управлінням комунальної власності Херсонської міської ради, правонаступником якого є Департамент, та відповідачем.
В обґрунтування заявлених позовних вимог Департамент посилається на істотне порушення відповідачем умов договору № 2137 від 19.12.2019 у зв`язку з невиконанням зобов`язань зі сплати орендної плати за період з 01.01.2022 до 23.02.2022, а також за 2023 рік, відсутністю доказів укладення відповідачем договору страхування об`єкта оренди,
Ухвалою суду від 10.03.2026 дана справа була призначена до розгляду за правилами загального позовного провадження.
ТОВ «Отм плюс» жодного разу в судові засідання по даній справі не з`явилось, про причини неявки суд не повідомляло. При цьому суд зазначає, що відповідач був повідомлений про розгляд судом даної справи шляхом надсилання ухвал на адресу місцезнаходження, яка вказана в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 73034, Херсонська обл., Херсонський р-н, м. Херсон, просп. Національної Гвардії України, 41.
Проте ухвали суду, якими відповідач був повідомлений про розгляд судом даного спору, були повернуті до суду у зв`язку із відсутністю адресата.
Відповідно до п. 4 ч. 6 ст. 242 ГПК України днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду.
Враховуючи вимоги ст. 242 ГПК України, господарський суд доходить висновку про належне повідомлення ТОВ «Отм плюс» про розгляд господарським судом даної справи.
Оскільки відповідачем не було надано суду відзиву на позов, справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до ст. 178 ГПК України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши доводи та пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
19.12.2019 між Управлінням комунальної власності Херсонської міської ради (далі Управління, Орендодавець) та ТОВ «Отм плюс» (Орендар) було укладено договір оренди комунального майна міської територіальної громади №2137, посвідчений приватним нотаріусом та зареєстрований у реєстрі за № 4927, відповідно до п. 1 якого Орендодавець передає, а Орендар приймає у строкове платне користування нежитлові приміщення першого поверху, загальною площею 348,6 (триста сорок вісім цілих шість десятих) кв.м, за адресою: місто Херсон, вулиця Суворова, будинок 38 (тридцять вісім), вартість яких визначено відповідно до незалежної оцінки, виконаної ПФ «Експрес-оцінка», станом на 31.10.2019 року, які необхідні йому для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
Згідно з п. 2.1 договору № 2137 від 19.12.2019 вступ Орендаря у користування майном настає одночасно з підписанням сторонами цього договору та акта приймання -передачі вказаного майна з Орендодавцем.
Передача майна в оренду не спричиняє передачу Орендарю права власності на це майно. Власником орендованого майна залишається міська територіальна громада, а Орендар користується ним протягом строку оренди (п. 2.2 договору № 2137 від 19.12.2019).
Умовами п. п. 5.1, 5.2, 5.3, 5.5, 5.7, 5.8 договору №2137 від 19.12.2019 передбачено, що Орендар зобов`язується використовувати орендоване майно за цільовим призначенням та відповідно до умов цього договору; своєчасно й у повному обсязі вносити до бюджету (Орендодавцю) орендну плату; протягом дії договору оренди здійснювати за власний рахунок капітальний, поточний та інші види ремонту орендованих основних фондів, ця умова не розглядається як дозвіл на здійснення поліпшень орендованого майна і не тягне за собою зобов`язання Орендодавця щодо компенсації вартості поліпшень; протягом місяця застрахувати орендоване майно в порядку, визначеному чинним законодавством та постійно поновлювати договір страхування таким чином, щоб увесь строк оренди майно було застраховане; дотримуватись правил благоустрою території, забезпечувати чистоту і порядок; надавати доступ до об`єкта оренди представникам Орендодавця.
Відповідно до п. 10.1 договору №2137 від 19.12.2019 цей договір вступає в силу з 19.12.2019 та дії до 19.12.2054 включно.
За змістом п. 10.4 договору №2137 від 19.12.2019 договір оренди може бути розірвано за згодою сторін. На вимогу Орендодавця, договір оренди може бути достроково розірваний з підстав: Орендар використовує об`єкт оренди не за призначенням; передачі орендованого майна в суборенду; Орендар не приступив до проведення капітального ремонту в строки, встановлені договором оренди; Орендар порушив умови передбачені підпунктом 5.5 пункту 5 цього договору; не внесення орендної плати у повному обсязі протягом 3-х місяців поспіль.
Розрахунок орендної плати є додатком до договору №2137 від 19.12.2019, який був наданий позивачем суду. При цьому обставина передачі майна в оренду підтверджується підписаним Управлінням та ТОВ «Отм плюс» актом приймання-передачі майна.
Відомості про право користування ТОВ «Отм плюс» нежитловими приміщеннями першого поверху, загальною площею 348,6 (триста сорок вісім цілих шість десятих) кв.м, за адресою: місто Херсон, вулиця Суворова, будинок 38, яке виникло на підставі договору №4927 від 19.12.2019, було внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового права, що підтверджується витягом №193941513 від 19.12.2019.
Рішенням Херсонської міської ради №73 від 26.02.2021 було вирішено утворити, зокрема, Департамент; припинити, реорганізувавши шляхом перетворення, зокрема, Управління; встановлено, що в частині забезпечення нерозривності виконання повноважень місцевого самоврядування та зобов`язання виконавчих органів правонаступниками припинених органів (зі статусом юридичної особи) з урахуванням повноважень відповідно до положення про них є, зокрема, Департамент.
19.11.2024 Департамент звернувся до відповідача з вимогою №01-20-1645-вих про розірвання договору №2137 від 19.12.2019 та сплату заборгованості за орендною платою у розмірі 97 492,00 грн. Вимога була направлена на юридичну адресу відповідача 19.11.2024, що підтверджується листом з описом вкладення, накладною та квитанцією.
Згідно з п. 1.7. Положення про департамент розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради, затвердженого розпорядженням начальника Херсонської міської військової адміністрації від 28.03.2025 № 281р, Департамент є правонаступником прав і обов`язків управління комунальної власності Херсонської міської ради.
Вирішуючи питання про обґрунтованість заявлених в межах даної справи позовних вимог, суд виходить з наступного.
Згідно з ч. 2 ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Відповідно до ст. 15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.
Право на захист - це юридично закріплена можливість особи використати заходи правоохоронного характеру для поновлення порушеного права і припинення дій, які порушують це право.
Варто зауважити, що застосування конкретного способу захисту цивільного права залежить як від змісту суб`єктивного права, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення, у зв`язку з чим, суд повинен з`ясувати характер спірних правовідносин сторін (предмет та підстав позову), характер порушеного права позивача та можливість його захисту в обраний ним спосіб.
При цьому особа, яка звертається до суду з позовом, самостійно визначає у позовній заяві, яке її право чи охоронюваний законом інтерес порушено особою, до якої пред`явлено позов, та зазначає, які саме дії необхідно вчинити суду для відновлення порушеного права. В свою чергу, суд має перевірити доводи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, у тому числі щодо матеріально-правового інтересу у спірних відносинах, і у разі встановлення порушеного права з`ясувати, чи буде воно відновлено у заявлений спосіб.
Статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) від 04.11.1955 передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Предметом заявленого Департаментом позову є вимога про розірвання договору оренди комунального майна міської територіальної громади № 2137 від 19.12.2019, укладеного між Управлінням та ТОВ «Отм плюс», з підстав невнесення відповідачем орендної плати та невиконання обов`язку з укладення договору страхування майна.
В силу приписів ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
Стаття 526 ЦК України передбачає, що зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ст. 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків. Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст.629 ЦК України).
Під час вирішення даного спору судом було встановлено, що 19.12.2019 між Управлінням та ТОВ «Отм плюс» було укладено договір оренди комунального майна міської територіальної громади №2137 на строк до 19.12.2054.
Разом з тим, Херсонською міською радою відповідно до рішенням №73 від 26.02.2021 було припинено Управління комунальною власністю Херсонської міської ради та визначено, що в частині забезпечення нерозривності виконання повноважень місцевого самоврядування та зобов`язання виконавчих органів правонаступниками припинених органів (зі статусом юридичної особи) з урахуванням повноважень відповідно до положення про них є створені радою виконавчі органи.
Положенням про Департамент, затвердженим розпорядженням начальника Херсонської міської військової адміністрації від 28.03.2025 № 281р, Департамент є правонаступником прав і обов`язків управління комунальної власності Херсонської міської ради.
Враховуючи припинення Управління (ідентифікаційний код 37465469) з внесенням відповідного запису 30.11.2021 до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, утворення Департаменту з метою реалізації прав Херсонської міської територіальної громади, пов`язаних з володінням, користуванням і розпорядженням об`єктами комунальної власності, господарський суд доходить висновку, що правонаступником повноважень Управління, яке було припинено як юридична особа, є Департамент, тобто позивач за даними позовними вимогами.
Таким чином, Департамент виступає Орендодавцем за договором оренди №2137 від 19.12.2019, а, отже, має право вимагати розірвання договору.
27.12.2019 набрав чинності Закон України «Про оренду державного та комунального майна» № 157-IX від 03.10.2019 (зі змінами), який згідно п. 1 Прикінцевих та перехідних положень був введений в дію з 01.02.2020.
Враховуючи набрання чинності новим Законом України «Про оренду державного та комунального майна», питання розірвання договірних орендних відносин має вирішуватися із застосуванням наведеного Закону, який є спеціальним нормативним актом у сфері регулювання правовідносин з оренди державного та комунального майна.
Відповідно до преамбули Закон України «Про оренду державного та комунального майна» цей Закон визначає правові, економічні та організаційні відносини, пов`язані з передачею в оренду майна, що перебуває в державній та комунальній власності, майна, що належить Автономній Республіці Крим, а також передачею права на експлуатацію такого майна. майнові відносини між орендодавцями та орендарями щодо господарського використання майна, що перебуває в державній та комунальній власності, майна, що належить Автономній Республіці Крим.
Згідно з ч. 1 ст. 2, ч. 1 ст. 3 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» законодавство України про оренду державного та комунального майна, майна, що належить Автономній Республіці Крим, складається з цього Закону, інших законодавчих актів. Об`єктами оренди за цим Законом є, зокрема, єдині майнові комплекси підприємств, їхніх відокремлених структурних підрозділів.
Умови припинення договору оренди визначені ст. 24 Закону України «Про оренду державного та комунального майна», відповідно до вимог якої договір оренди припиняється у разі: закінчення строку, на який його укладено; укладення концесійного договору з орендарем державного майна відповідно до закону; приватизації об`єкта оренди орендарем (за участю орендаря); припинення юридичної особи - орендаря або юридичної особи - орендодавця (за відсутності правонаступника); смерті фізичної особи - орендаря; визнання орендаря банкрутом; знищення об`єкта оренди або значне пошкодження об`єкта оренди. Договір оренди може бути достроково припинений за згодою сторін. Договір оренди може бути достроково припинений за рішенням суду та з інших підстав, передбачених цим Законом або договором. У разі банкрутства орендар відповідає за свої борги майном, яке належить йому на праві власності, відповідно до законодавства України. Договір оренди вважається припиненим в односторонньому порядку за умови встановлення факту надання орендарем недостовірної інформації про право бути орендарем відповідно до положень частин третьої і четвертої статті 4 цього Закону.
Ця норма узгоджується з приписами ч. 2 ст. 651 ЦК України, згідно з якими договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї зі сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.
У разі розірвання договору зобов`язання сторін припиняються. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов`язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили. (ч. 2, 3 ст. 653 ЦК України).
Порушення орендарем умов договору оренди нерухомого майна щодо несплати протягом законодавчо визначеного строку (три місяці) платежів за користування орендованим нерухомим майном, є істотним, оскільки значною мірою позбавляє орендодавця того, на що він розраховував при укладенні договору, зокрема, надходження відповідних коштів з орендної плати.
Отже, істотне порушення орендарем (наймачем) такої умови договору оренди державного (комунального) майна, як невнесення орендної плати, є достатньою правовою підставою для дострокового розірвання зазначеного договору оренди в судовому порядку (постанова Верховного Суду від 21.01.2020 у справі № 914/252/19).
Крім того, суд зазначає, що за умовами договору оренди №2137 від 19.12.2019 невиконання ТОВ «Отм плюс» обов`язку щодо страхування об`єкта оренди також є підставою для розірвання договору на вимогу Орендодавця (п. 10.4 договору).
Згідно із ч. ч. 1, 3-4 ст. 17 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» орендна плата встановлюється у грошовій формі і вноситься у строки, визначені договором. Орендна плата підлягає коригуванню на індекс інфляції згідно з Методикою розрахунку орендної плати. Якщо орендар отримав майно в оренду без проведення аукціону, відповідне коригування орендної плати на індекс інфляції здійснюється щомісячно. Орендар за користування об`єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків провадження господарської діяльності.
24.02.2022 Указом Президента України №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України», на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до п. 20 ч. 1 ст. 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» було постановлено ввести в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022.
Водночас, у зв`язку із запровадженням воєнного стану в Україні, на підставі Закону від 01.04.2022 № 2181-IX Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про оренду державного та комунального майна» були доповнені п. 6-1, відповідно до якого під час дії воєнного стану Кабінет Міністрів України може встановити інші правила передачі в оренду державного та комунального майна, ніж ті, що передбачені цим Законом, зокрема щодо: продовження договору оренди шляхом запровадження можливості автоматичного продовження договорів оренди, строк дії яких закінчується під час дії воєнного стану, на строк до припинення чи скасування та на чотири місяці після припинення чи скасування воєнного стану.
Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України №634 від 27.05.2022 «Про особливості оренди державного та комунального майна у період воєнного стану» на період воєнного стану і протягом трьох місяців після його припинення чи скасування, але у будь-якому разі до 31.12.2022, за договорами оренди державного і комунального майна, чинними станом на 24.02.2022 або укладеними після цієї дати за результатами аукціонів, що відбулися 24.02.2022 або раніше, звільняються від орендної плати орендарі державного і комунального майна: які використовують майно, розташоване в адміністративно-територіальних одиницях, в межах яких припиняється доступ користувачів до єдиних та державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції, в умовах воєнного стану (Донецька область; Запорізька область в межах Бердянського, Василівського, Мелітопольського, Пологівського районів; Луганська область; Миколаївська область в межах Баштанського, Вознесенського районів (крім селищ міського типу Доманівка, Братське, м. Южноукраїнська), Миколаївського району (крім м. Миколаєва); Харківська область в межах Богодухівського району (крім мм. Валків, Богодухова, смт Краснокутськ), Ізюмського району, Куп`янського і Харківського районів (крім м. Мерефи, смт Нова Водолага, м. Харкова), Чугуївського району (крім м. Змієва); Херсонська область; Автономна Республіка Крим; м. Севастополь) (далі - визначені території).
Постановою Кабінету Міністрів України від 07.05.2024 № 512 було внесено зміни, зокрема, до пп. 1-1 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27.05.2022 № 634 шляхом викладення їх у новій редакції, згідно з якою орендарям державного та комунального майна, розташованого на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси або на тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України, які включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (далі - визначені території), не нараховується орендна плата за період з 1 числа місяця, в якому було визначено щодо відповідних територій дату початку бойових дій або тимчасової окупації, по 1 число місяця, що настає через три місяці після дати завершення бойових дій або тимчасової окупації, що визначаються відповідно до зазначеного переліку.
Відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України № 512 від 07.05.2024 нарахування орендної плати орендарям, визначеним пп. 1-1 п.1 постанови Кабінету Міністрів України від 27.05.2022 №634 здійснюється з урахуванням змін, затверджених цією постановою, починаючи з 01.01.2024. Надмірно сплачена зазначеними орендарями орендна плата підлягає зарахуванню в рахунок майбутніх платежів.
З огляду на викладене вище, господарський суд доходить висновку, що орендарі державного майна, яке знаходиться на території Херсонської області, звільнялися від орендної плати з 24.02.2022 до 31.12.2022, а також з 01.01.2024. Таким чином, суд визнає обґрунтованими доводи Департаменту про наявність у відповідача обов`язку сплачувати оренду плату з 01.01.2022 до 23.02.2022, протягом 2023 року.
Враховуючи встановлені судом в процесі вирішення даного спору обставини, які підтверджують невиконання ТОВ «Отм плюс» зобов`язання в частині сплати орендної плати протягом періоду з 01.01.2022 до 23.02.2022, протягом 2023 року, а також відсутність доказів виконання відповідачем обов`язку щодо страхування об`єкта оренди, що згідно з п. 10.4 договору оренди №2137 від 19.12.2019 є підставою для його розірвання у зв`язку з істотним порушенням відповідачем умов договору на підставі ч. 2 ст. 651 ЦК України.
Згідно вимог ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. У разі посилання учасника справи на невчинення іншим учасником справи певних дій або відсутність певної події, суд може зобов`язати такого іншого учасника справи надати відповідні докази вчинення цих дій або наявності певної події. У разі ненадання таких доказів суд може визнати обставину невчинення відповідних дій або відсутності події встановленою.
Відповідно до ст. 86 ГПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також вірогідність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Підсумовуючи вищезазначене, суд доходить висновку про правомірність задоволення заявленого Департаментом розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради позову до товариства з обмеженою відповідальністю «Отм плюс» шляхом розірвання договору оренди майна міської територіальної громади №2137 від 19.12.2019 року.
Судові витрати зі сплати судового збору покладаються судом на відповідача відповідно до приписів ст. 129 ГПК України.
Керуючись ст. ст. 86, 129, 236, 238, 240 ГПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Розірвати договір оренди комунального майна міської територіальної громади №2137 від 19.12.2019 року, посвідчений приватним нотаріусом та зареєстрований у реєстрі за № 4927, укладений між Управлінням комунальної власності Херсонської міської ради (73000, Херсонська обл., місто Херсон, проспект Ушакова, буд. 37;ідентифікаційний код 37465469), правонаступником якого є Департамент розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради (73000, Херсонська обл., місто Херсон, проспект Ушакова, буд. 37;ідентифікаційний код 44279728), та товариством з обмеженою відповідальністю «Отм плюс» (73034, Херсонська обл., Херсонський р-н, м. Херсон, просп. Національної Гвардії України, 41; ідентифікаційний код 41820557), щодо об`єкту оренди: нежитлові приміщення першого поверху загальною площею 348,6 кв.м., що розташовані за адресою: м. Херсон, вул. Суворова, буд. 38.
3. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Отм плюс» (73034, Херсонська обл., Херсонський р-н, м. Херсон, просп. Національної Гвардії України, 41; ідентифікаційний код 41820557) на користь Департаменту розвитку об`єктів комунальної власності територіальної громади Херсонської міської ради (73000, Херсонська обл., місто Херсон, проспект Ушакова, буд. 37;ідентифікаційний код 44279728) судовий збір у розмірі 2662,40 грн (дві тисячі шістсот шістдесят дві грн 40 коп.).
Рішення набирає законної сили в порядку, передбаченому ст. 241 ГПК України.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Відповідно до ст. ст. 254, 256 ГПК України учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції до Південно-Західного апеляційного господарського суду протягом 20 днів з дня складання повного рішення суду.
Повне рішення складено 04 червня 2026 р.
Суддя С.П. Желєзна