Постанова № 13710595, 27.01.2011, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
27.01.2011
Номер справи
2а-18886/10/2670
Номер документу
13710595
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

27 січня 2011 року 10:33 № 2а-18886/10/2670

За позовомДержавної податкової інспекції у Печерському районі міста Києва

до Товариство з обмеженою відповідальністю «УКР-ІТАЛ-МЕБЛІ»

про стягнення податкового боргу у розмірі 2133,29 грн.,

Суддя Смолій І.В.,

Секретар судового засідання Колесник І.Ю.

Представники:

Від позивача Горбань І.І. довіреність № 21849/9/10-209 від 24.12.10

Від відповідачане зявився

На підставі ч. 3 ст. 160 КАСУ в судовому засіданні 27.01.2011 проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про стягнення з Товариство з обмеженою відповідальністю «УКР-ІТАЛ-МЕБЛІ»заборгованості в розмірі 2133,29 грн.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 27.12.10р. відкрито провадження у адміністративній справі та закінчено підготовче провадження і призначено справу до розгляду по суті на 17.01.11р.

У судове засідання 17.01.11р. не зявився представник відповідача, про причину неявки суду не повідомив, проте належним чином повідомлявся про час та місце судового засідання. Судом було відкладено розгляд справи на 27.01.11р. у звязку з неявкою відповідача.

У судове засідання 27.01.11р. повторно не зявився належним чином повідомлений представник відповідача. Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та від заявленого раніше клопотання про забезпечення позову відмовився.

Позовні вимоги мотивовані тим, що у відповідача виникла заборгованість з узгодженого податкового зобовязання з комунального податку та по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у сумі 2133,29 грн., яка останнім не погашена, що є підставою для її стягнення в судовому порядку.

Відповідач суду заперечень з приводу позову не надав та явку свого представника не забезпечив.

Дослідивши матеріали справи, суд,

ВСТАНОВИВ:

Товариства з обмеженою відповідальністю «УКР-ІТАЛ-МЕБЛІ»(надалі відповідач), зареєстроване як юридична особа Печерською районною у м.Києві державною адміністрацією від 17.07.2000р. за № 10701070012002493 (код ЄДРПОУ 31027876), що підтверджується витягом з ЄДРПОУ, який наявний у матеріалах справи.

Зареєстрована як платник податків Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м.Києва (далі Позивач) від 25.07.00р. за № 23963.

За результатами перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій відповідача, встановлено порушення податкового законодавства, а саме п.12 ст.3, ст.6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995р. №265/95-ВР, про що складено Акт №2655/0275/2308 від 01.02.2010 року, згідно якого було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 01972308 від 09.02.10р., яким визначено суму штрафних санкцій у розмірі 2016,00 грн.

Відповідно до ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. №265/95-ВР, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

Зазначене рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було отримано відповідачем 09.02.10р., про що свідчить підпис на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

Відповідно до ст.25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06.07.1995р. №265/95-ВР, суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами господарювання до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Проте сума штрафних санкцій, відповідачем, самостійно сплачена не була.

Також, відповідачем було самостійно визначено податкове зобовязання з комунального податку відповідно до податкового розрахунку комунального податку №104385 від 15.04.2010р. в сумі 141,10 грн.

Нарахована сума податкового зобовязання з комунального податку була зменшена за рахунок переплати, що обліковувалась у картці особового рахунку платника, та заборгованість становить 117,29 грн.

Відповідно до п.5.1 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-ІІІ, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Отже, як свідчать матеріали справи, та довідка позивача про заборгованість відповідача перед бюджетом від 30.11.10р. станом на 22.11.2010 року у відповідача існує податкова заборгованість перед бюджетом в розмірі 2133,29 грн.

Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону №2181-III узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Пунктом 1.3 ст. 1 Закону №2181-III податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Отже, з урахуванням того, що узгоджена сума податкового зобовязання станом на дату розгляду справи набула статусу податкового боргу, а також беручи до уваги те, що позивачем було вжито всіх передбачених Законом №2181-III заходів з погашення податкового боргу відповідача, які, в свою чергу, не дали позитивного результату, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості в сумі 2133,29 грн.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно зі ст. 3 зазначеного Закону органи державної податкової служби України у своїй діяльності керуються Конституцією України, законами України, іншими нормативно-правовими актами органів державної влади, а також рішеннями Верховної Ради Автономної Республіки Крим і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування з питань оподаткування, виданими у межах їх повноважень.

У відповідності до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Згідно пп. 3.1.1. п. 3.1 ст. 3 Закону №2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вищенаведене, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 69, 70 71, 158-163,167 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Позов задовольнити.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «УКР-ІТАЛ-МЕБЛІ», код ЄДРПОУ 31027876 (юридична адреса: м.Київ, вул. Басейна, 9, кв.3), суму заборгованості перед бюджетом у розмірі 2133,29 грн. шляхом зарахування на:

-по штрафним санкціям за порушення законодавства про патентування, за порушення норм регулювання обігу готівки та про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг в сумі 2016,00 грн. на бюджетний рахунок №31112104700007 (одержувач: УДК у Печерському р-ні м.Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м.Києві, МФО 820019, код платежу 21080900);

-з комунального податку в сумі 117,29 грн. на бюджетний рахунок №31410828700007 (одержувач: УДК у Печерському р-ні м.Києва, код 26077922, в ГУ ДКУ у м.Києві, МФО 820019, код платежу 16010200);

Постанова набуває законної сили в порядку статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.В. Смолій