Cправа № 2а-3485/10/0770
Ряд стат. звіту № 6.6.4
Код - 05
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 грудня 2010 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.,
при секретарі судового засідання Скуби В.І.
за участю сторін:
представника позивача Ставичного Петра Ігоровича;
представника відповідача Андрушека Ярослава Іштвановича;
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області до комунального підприємства «Комунальник»про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 17 грудня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 24 грудня 2010 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулася Ужгородська міжрайонна державна податкова інспекція у Закарпатській області (далі по тексту позивач) до комунального підприємства «Комунальник»(далі по тексту відповідач), якою просить, стягнути заборгованість перед бюджетом у розмірі 74531,59 грн..
Позовні вимоги мотивовані наступним. Станом на 09 вересня 2010 року за відповідачем рахується заборгованість у розмірі 74531,59 грн., в тому числі 873,30 грн. пені по наступних платежах: по податку на додану вартість у розмірі 69201,21 грн., в тому числі пеня 865,51 грн. (платіж 14010100 бюджет 30) та по збору за забруднення навколишнього природного середовища у розмірі 5330,38, в тому числі пеня 7,79 грн. (платіж 50080296 бюджет 85).
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, що наведені в позовній заяві.
В судовому засіданні представник відповідача надав суду заяву відповідно до якої повністю визнав позовні вимоги. Вказав на те, що на даний момент у звязку з важким матеріальним становищем підприємства, яке виникло через занадто низькі тарифи і заборгованість населення з комунальних платежів та інших обєктивних обставин не має можливості погасити заборгованість перед бюджетом (а.с. 85).
Зясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що відповідач був зареєстрований у Перечинській районній державній адміністрації Закарпатської області 04 грудня 2002 року (а.с. 11).
Відповідно до преамбули до Закону України «Про систему оподаткування»№ 1251-XII (надалі Закон України № 1251-XII) цей Закон визначає принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обовязкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обовязки і відповідальність платників.
Відповідно до статті 4 Закону України № 1251-XIІ платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).
Відповідно до статті 9 Закону України № 1251-XIІ платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані, в тому числі, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни. Обовязок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обовязкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Відповідно до статті 1 пункту 1.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III (надалі Закон України № 2181-III) податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до статті 1 пункту 1.2 Закону України № 2181-III податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Щодо заборгованості з податку на додану вартість.
Відповідно до податкових декларацій з податку на додану вартість за березень-липень 2010 року, які самостійно подано відповідачем, сума вказаного податку до сплати становить відповідно 73463 грн. (а.с.а.с. 48-57).
Відповідно до облікової картки платника, відповідач частково погасив самостійно визначене податкове зобовязання, а саме було сплачено 21118,83 грн., заборгованість по податку на додану вартість за вказаний період становить 52344,17 грн. (а.с.а.с. 13-47).
20 травня 2010 року позивачем було проведено документальну невиїзну перевірку відповідача з питань дотримання встановлених законодавством граничних термінів сплати узгодженого податкового зобовязання по податку на додану вартість.
За результатами вказаної перевірки 20 травня 2010 року був складений акт за № 10/16-00, відповідно до якого виявлено, що відповідач сплатив узгоджену суму податкового зобовязання по податку на додану вартість у розмірі 19721,64 грн. та 18484,51 грн. із запізненням від 11 до 49 календарних днів, чим порушив статтю 5 пункт 5.3 підпункт 5.3.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-ІІІ (надалі Закон України № 2181-ІІІ) (а.с. 58).
На підставі вказаного акту 20 травня 2010 року були прийняті податкові повідомлення-рішення за № 10/1602 та № 9/1602, відповідно до яких на підставі статті 17 пункту 17.1 підпункту 17.1.7 Закону України № 2181-III до відповідача застосовано штрафні (фінансові) санкції у розмірі 1972,17 грн. та 3696,91 грн., разом 5669,08 грн. Вказані податкові повідомлення-рішення 20 травня 2010 року були отримані представником відповідача, про що свідчить підпис такого на корінцях податкових повідомлень-рішень. (а.с. 58).
У звязку з несвоєчасною сплатою податкових зобовязань з податку на додану вартість відповідачеві було нараховано пеню у розмірі 865,51 грн.
Крім того відповідно до ухвали Закарпатського окружного адміністративного суду від 09 липня 2008 року затверджено мирову угоду, відповідно до якої, позивач надає відповідачеві розстрочку по сплаті визнаних сум у розмірі 184642,46 грн. (а.с.а.с. 75,76).
Відповідно до облікових карток платника (а.с.а.с. 13-47) відповідачем частково сплачено розстрочену заборгованість. Залишок становить 10322,45 грн..
Отже, заборгованість відповідача з податку на додану вартість становить: 52344,17+1972,17+3696,91+865,51+10322,45=69201,21грн..
Вказана заборгованість відповідача з податку на додану вартість підтверджується розрахунком заборгованості, обліковою карткою платника, а також заявою про визнання позовних вимог (а.с.а.с. 8, 13-47, 85).
Щодо заборгованості по збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Відповідно до податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за І-ше півріччя 2009 року, який самостійно подано відповідачем, сума вказаного збору до сплати становить відповідно 6856,52 грн. (а.с.а.с. 72, 73).
Відповідно до облікової картки платника, відповідач частково погасив самостійно визначене податкове зобовязання, а саме було сплачено 1533,93 грн., заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища за вказаний період становить 5322,59 грн. (а.с.а.с. 62-71).
У звязку з несвоєчасною сплатою податкових зобовязань зі збору за забруднення навколишнього природного середовища відповідачеві було нараховано пеню у розмірі 7,79 грн.
Отже, заборгованість відповідача зі збору за забруднення навколишнього природного середовища становить: 5322,59+7,79=5330,38 грн..
Вказана заборгованість відповідача зі збору за забруднення навколишнього природного середовища підтверджується розрахунком заборгованості, обліковою карткою платника, а також заявою про визнання позовних вимог (а.с.а.с. 8, 62-71, 85).
Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. Закону України № 2181-III у разі визначення податкового зобовязання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах «а»- «в»підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом десяти календарних днів від дня отримання податкового повідомлення, крім випадків коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру апеляційного узгодження. Відповідно до статті 5 пункту 5.1. цього Закону податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до статті 5 пункту 5.4. підпункту 5.4.1. Закону України № 2181-IIIузгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені Законом строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до статті 16 пункту 16.1 підпункту 16.1.1 Закон України № 2181-III після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобовязання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Відповідно до статті 17 пункту 17.1. підпункту 17.1.7 Закону України № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобовязаний сплатити штраф.
Відповідно до статті 3 пункту 3.1. підпункту 3.1.1. Закону України № 2181-III активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Отже податковий борг відповідача становить: 69201,21+5330,38=74531,59 грн..
Зважаючи на вказані норми Закону України № 2181-III, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Ужгородської міжрайонної державної податкової інспекції у Закарпатській області до комунального підприємства «Комунальник»задовольнити.
Стягнути з комунального підприємства «Комунальник»(89200, Закарпатська область, Перечинський район, м. Перечин, вул. Жовтнева, будинок, 76, ідентифікаційний код 30920038) податковий борг у розмірі 74531,59 (семидесяти чотирьох тисяч пятисот тридцяти однієї грн. 59 коп.) грн..
Після набрання постановою законної сили видати виконавчий лист.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
ГоловуючийГаврилко С.Є.