Cправа № 2а-732/10/0770
Ряд стат. звіту № 6.6.4
Код - 05
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2010 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
при секретарі судового засідання Скуба В.І.
за участю сторін:
представника позивача Жук Оксани Міланівни;
представника відповідача не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області до дочірнього підприємства «Мундус»про стягнення заборгованості у розмірі 108331,12 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 24 грудня 2010 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 31 грудня 2010 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою звернулася Свалявська міжрайонна державна податкова інспекція Закарпатської області до дочірнього підприємства «Мундус», якою просить, стягнути з дочірнього підприємства «Мундус»податковий борг у розмірі 108331,12 грн..
Позовні вимоги мотивовані наступним. Дочірнє підприємство «Мундус»компанії «Карпатсько-атлантична індустрія корп.»зареєстроване Свалявською РДА Закарпатської області. Вказане підприємство є платником податків і зборів, передбачених Законом України «Про систему оподаткування». За підприємством рахується заборгованість в загальній сумі 142858,79 грн.. 23 вересня 2009 року Свалявською МДПІ було подано до Закарпатського окружного адміністративного суду позовну заяву про примусове стягнення з відповідача 34527,67 грн.. Залишок податкового боргу становить 108331,12 грн., а саме заборгованість по податку на прибуток у розмірі 64548,92 грн.; заборгованість по податку на додану вартість у розмірі 42755,46 грн. та 1026,74 грн. заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав з мотивів, що наведені в позовній заяві.
В судові засідання, що проходили 14 липня 2010 року та 24 грудня 2010 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано.
Зясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що дочірнє підприємство «Мундус»компанії «Карпатсько-атлантична індустрія корп.»було зареєстроване у Свалявській районній державній адміністрації Закарпатської області, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію (перереєстрацію) субєкта підприємницької діяльності юридичної особи (а.с. 5).
В період з 30 листопада 2009 року по 11 грудня 2009 року Свалявською МДПІ Закарпатської області була проведена виїзна планова перевірка ДП «Мундус». Термін проведення перевірки був продовжений з 14 грудня 2009 року по 18 грудня 2009 року. Вказана перевірка була проведена з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01 січня 2008 року по 30 червня 2009 року. В результаті перевірки 23 грудня 2009 року був складений акт № 8-2300/30104713 (далі по тексту акт перевірки № 8-2300/30104713), відповідно до якого, зафіксовано ряд порушень (а.с.а.с. 20-43).
Відповідно до преамбули до Закону України «Про систему оподаткування»№ 1251-XII (надалі Закон України № 1251-XII) цей Закон визначає принципи побудови системи оподаткування в Україні, податки і збори (обовязкові платежі) до бюджетів та до державних цільових фондів, а також права, обовязки і відповідальність платників.
Відповідно до статті 4 Закону України № 1251-XIІ платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).
Відповідно до статті 9 Закону України № 1251-XIІ платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані, в тому числі, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законами терміни. Обовязок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обовязкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обовязкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Відповідно до статті 1 пункту 1.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»№ 2181-III (надалі Закон України № 2181-III) податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Відповідно до статті 1 пункту 1.2 Закону України № 2181-III податкове зобовязання зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Щодо заборгованості з податку на прибуток підприємств.
Відповідно до акту перевірки № 8-2300/30104713, зафіксовано порушення відповідачем, в тому числі статті 4 пункту 4.1 підпункту 4.1.6 та статті 5 пункту 5.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», в результаті чого відповідачеві донараховано податок на прибуток за 2008 рік на суму 5996 грн. та за І-ше півріччя 2009 року в сумі 38046 грн. (а.с.а.с. 20-43).
На підставі вказаного акту, 11 січня 2010 року було прийнято податкове повідомлення-рішення за № 000002230/0, відповідно до якого, відповідачеві визначено суму податкового зобовязання у розмірі 62721,80 грн., з яких 44042 грн. за основним платежем та 18679,80 грн. застосовані штрафні (фінансові) санкції (а.с. 45). Вказане податкове повідомлення-рішення 11 січня 2010 року було отримане представником відповідача, про що свідчить підпис такого на корінці податкового повідомлення-рішення.
Крім того, відповідно до декларацій з податку на прибуток підприємства за ІІІ-й квартал 2009 року та за 2009 рік, які самостійно подано відповідачем до Свалявської МДПІ, сума вказаного податку до сплати становить відповідно 1207 грн. та 113 грн., разом 1320 грн. (а.с.а.с. 48, 49).
08 жовтня 2009 року працівниками Свалявської МДПІ Закарпатської області було проведено перевірку дотримання відповідачем податкового законодавства.
За результатами вказаної перевірки 08 жовтня 2009 року був складений акт за № 17/1500, відповідно до якого виявлено порушення відповідачем статті 5 пункту 5.3 підпункту 5.3.1 Закону України № 2181-III (а.с. 62).
На підставі вказаного акту 08 жовтня 2009 року були прийняті податкові повідомлення-рішення за № 21/0005351500/0/1501/3010471315/10 та за № 20/0005341500/0/1501/30104713/15/10, відповідно до яких на підставі статті 17 пункту 17.1 підпункту 17.1.7 Закону України № 2181-III до відповідача застосовано штраф у розмірі 56,2 грн. та 450,92 грн., разом 507,12 грн. (а.с.а.с. 66-70).
Отже, заборгованість відповідача з податку на прибуток підприємств становить: 44042+18679,80=62721,80+1320=64041,80+507,12=64548,92 грн..
Вказана заборгованість відповідача з податку на прибуток підприємств підтверджується розрахунком заборгованості, а також обліковою карткою платника (а.с.а.с. 13, 15, 80).
Щодо заборгованості з податку на додану вартість.
Відповідно до акту перевірки № 8-2300/30104713, зафіксовано порушення відповідачем, в тому числі статті 4 пункту 4.1 підпункту 4.1.4 Закону України № 2181-III, статті 4 пункту 4.1 та статті 7 пункту 7.4 підпункту 7.4.4 Закону України «Про податок на додану вартість», в результаті чого відповідачеві донараховано податок на додану вартість в сумі 7871 грн. (а.с.а.с. 20-43).
На підставі вказаного акту, 11 січня 2010 року було прийнято податкове повідомлення-рішення за № 0000032300/0, відповідно до якого, відповідачеві визначено суму податкового зобовязання у розмірі 11976,50 грн., з яких 7871 грн. за основним платежем та 4105,50 грн. застосовані штрафні (фінансові) санкції (а.с. 46). Вказане податкове повідомлення-рішення 11 січня 2010 року було отримане представником відповідача, про що свідчить підпис такого на корінці податкового повідомлення-рішення.
Крім того, відповідно до податкових декларацій з податку на додану вартість за період серпень-грудень 2009 року, які самостійно подано відповідачем до Свалявської МДПІ Закарпатської області, сума вказаного податку до сплати становить відповідно за серпень 2009 року 1004 грн.; за вересень 2009 року 2135 грн.; за жовтень 2009 року 5161 грн.; за листопад 2009 року 12871 грн. та за грудень 2009 року 7603 грн., разом 28774 грн. (а.с.а.с. 50-61).
08 жовтня 2009 року працівниками Свалявської МДПІ Закарпатської області було проведено перевірку дотримання відповідачем податкового законодавства.
За результатами вказаної перевірки 08 жовтня 2009 року був складений акт за № 17/1500, відповідно до якого виявлено порушення відповідачем статті 5 пункту 5.3 підпункту 5.3.1 Закону України № 2181-III (а.с. 62).
На підставі вказаного акту 08 жовтня 2009 року було прийнято податкове повідомлення-рішення за № 22/0005361500/0/1502/3010471315/10, відповідно до якого на підставі статті 17 пункту 17.1 підпункту 17.1.7 Закону України № 2181-III до відповідача застосовано штраф у розмірі 2004,96 грн. (а.с.а.с. 63-65).
Отже, заборгованість відповідача з податку на додану вартість становить: 7871+4105,50=11976,50+28774=40750,50+2004,96=42755,46 грн..
Вказана заборгованість відповідача з податку на додану вартість підтверджується розрахунком заборгованості, а також обліковою карткою платника (а.с.а.с. 16-18, 80).
Щодо заборгованості по збору за забруднення навколишнього природного середовища.
Відповідно до акту перевірки № 8-2300/30104713, зафіксовано порушення відповідачем, в тому числі статті 4 пункту 4.1 підпункту 4.1.4 Закону України № 2181-III в частині не подачі звіту про суму нарахованого збору за забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2008 року та І-ше півріччя 2009 року, що призвело до нарахування відповідачеві збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2008 рік у розмірі 140,93 грн. (а.с.а.с. 20-43).
На підставі вказаного акту, 11 січня 2010 року було прийнято податкове повідомлення-рішення за № 0000042300/0, відповідно до якого, відповідачеві визначено суму податкового зобовязання у розмірі 990,93 грн., з яких 140,93 грн. за основним платежем та 850 грн. застосовані штрафні (фінансові) санкції (а.с. 44). Вказане податкове повідомлення-рішення 11 січня 2010 року було отримане представником відповідача, про що свідчить підпис такого на корінці податкового повідомлення-рішення.
Крім того, відповідно до податкового розрахунку збору за забруднення навколишнього природного середовища за 2009 рік, який самостійно поданий відповідачем до Свалявської МДПІ Закарпатської області, сума вказаного збору до сплати становить 57,85 грн. (а.с. 47).
Відповідно до облікової картки платника, у звязку з існуючою переплатою у розмірі 22,04 грн., заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища за вказаний період становить 35,81 грн. (а.с. 12).
Отже, заборгованість відповідача зі збору за забруднення навколишнього природного середовища становить 140,93+850+35,81=1026,74 грн..
Вказана заборгованість відповідача зі збору за забруднення навколишнього природного середовища підтверджується розрахунком заборгованості, а також обліковою карткою платника (а.с.а.с. 12, 80).
Відповідно до статті 4 пункту 4.1 підпункту 4.1.4. Закону України № 2181-III податкові декларації подаються за базовий податковий (звітній) період.
Відповідно до статті 4 пункту 4.2 підпункту 4.2.2. Закону України № 2181-III контролюючий орган зобовязаний самостійно визначити суму податкового зобовязання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.
Відповідно до статті 5 пункту 5.3. підпункту 5.3.1. Закону України № 2181-III платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації. Відповідно до статті 5 пункту 5.1. цього Закону податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобовязання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.
Відповідно до статті 5 пункту 5.4 підпункту 5.4.1. Закону України № 2181-III узгоджена сума податкового зобовязання не сплачена платником податків у строки визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до статті 17 пункту 17.1 підпункту 17.1.1. Закону України № 2181-III платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Відповідно до статті 17 пункту 17.1 підпункту 17.1.7 Закону України № 2181-III у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобовязаний сплатити штраф.
Отже податковий борг відповідача становить: 64548,92+42755,46+1026,74=108331,13 грн..
Зважаючи на вказані норми Закону України № 2181-III, враховуючи обставини, встановлені судом, позовні вимоги слід задовольнити.
Керуючись статтями 11, 70, 71, 86, 160-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Свалявської міжрайонної державної податкової інспекції Закарпатської області до дочірнього підприємства «Мундус»задовольнити.
Стягнути з дочірнього підприємства «Мундус»(ідентифікаційний код 30104713) заборгованість у розмірі 108331,12 (ста восьми тисяч трьохсот тридцяти однієї грн. 46 коп.) грн..
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження
ГоловуючийГаврилко С.Є.