Рішення № 136961259, 29.05.2026, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.05.2026
Номер справи
380/4153/26
Номер документу
136961259
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 травня 2026 рокусправа № 380/4153/26

Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Грень Н.М., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління БЕБ у Львівській області про визнання протиправними дій,

у с т а н о в и в :

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Територіального управління БЕБ у Львівській області, в якому просить :

- визнати протиправними дії Територіального управління БЕБ у Львівській області щодо не зарахування до вислуги років ОСОБА_1 стажу державної служби за період з 26.11.2007-20.05.2008, 21.05.2008- 03.06.2010, 04.06.2010-15.03.2012, 16.03.2012-07.05.2013, 08.05.2013-30.06.2013, 01.07.2013-09.07.2015, 10.07.2015-30.11.2016, 01.12.2016-05.11.2019, 06.11.2019- 22.07.2020, 23.07.2020-09.03.2021, 10.03.2021-03.01.2023, як періоду служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ;

- зобов`язати Територіальне управління БЕБ у Львівській області провести перерахунок та зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років час роботи в державних органах з 26.11.2007- 20.05.2008, 21.05.2008- 03.06.2010, 04.06.2010-15.03.2012, 16.03.2012-07.05.2013, 08.05.2013-30.06.2013, 01.07.2013-09.07.2015, 10.07.2015-30.11.2016, 01.12.2016- 05.11.2019, 06.11.2019-22.07.2020, 23.07.2020-09.03.2021, 10.03.2021-03.01.2023, як такий, що відповідає абзацу дванадцятому пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та відповідно до пункту "и" частини першої статті 17 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII.

Правові вимоги позивача обґрунтовані тим, що Територіальне управління БЕБ у Львівській області протиправно відмовилося зарахувати до його вислуги років понад 15 років безперервного стажу державної служби в органах ДПС за період з 26.11.2007 по 03.01.2023, який підтверджується записами в його трудовій книжці. Згідно зі статтею 30 Закону України «Про Бюро економічної безпеки України», працівники БЕБ зі спеціальними званнями мають право на соціальні гарантії відповідно до Закону України «Про Національну поліцію», а їхнє пенсійне забезпечення регулюється Законом № 2262-XII. При цьому пункт «и» частини 1 статті 17 Закону № 2262-XII та абзац 12 пункту 1 Постанови КМУ № 393 чітко закріплюють обов`язок держави зараховувати час попередньої роботи в державних органах до вислуги років у разі переходу особи на службу до Бюро економічної безпеки України на посади офіцерського чи начальницького складу. Відповідно до пункту 34 Положення № 1333 та пункту 6 внутрішньої Інструкції БЕБ № 70, цей же принцип застосовується і для обчислення стажу для виплати щомісячної надбавки за вислугу років під час служби. Оскільки стаття 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та пункт 10 Інструкції БЕБ № 70 визначають трудову книжку основним документом для підтвердження стажу, позивач виконав усі умови, подавши належні докази разом із рапортом. Відмова відповідача у перерахунку не лише прямо порушує вказані матеріальні норми права, а й суперечить принципу юридичної визначеності та належного урядування, оскільки орган влади безпідставно позбавляє позивача гарантованих державою прав та правомірних сподівань, що зумовлює необхідність їх судового захисту. Просить позов задовольнити.

Ухвалою від 13.03.2026 відкрито провадження у даній справі та призначено її до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін. Даною ухвалою також встановлено відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву.

Ухвалою від 29.05.2026 у задоволенні клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду відмовлено.

Від відповідача на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву (вх,№ 25978 від 30.03.2026) у якому заперечив проти задоволення позовних вимог. В обґрунтування вказує, що чинне законодавство на момент виникнення спірних правовідносин не передбачає можливості автоматичного зарахування стажу державної служби в органах ДПС до вислуги років осіб, які мають спеціальні звання БЕБ, для виплати надбавки. Відповідно до пункту 34 Положення № 1333 та пункту 6 Інструкції БЕБ № 70, обчислення цього стажу здійснюється виключно за критеріями пункту 1 Постанови КМУ № 393 та пункту «и» частини 1 статті 17 Закону № 2262-XII, які в діючій редакції містять імперативну умову: попередній час роботи в державних органах зараховується лише у випадку переходу особи на військову службу в органи і військові формування. Оскільки служба в БЕБ за своєю правовою природою є державною службою особливого характеру, а не військовою службою, і не пов`язана з безпосередньою обороною держави, правові підстави для зарахування 15-річного цивільного стажу позивача відсутні, а посилання на минулі ліберальніші редакції Постанови № 393 (де згадувався перехід просто на «службу в органи») є безпідставними. Комісія Відповідача діяла виключно у спосіб та в межах повноважень, визначених статтею 19 Конституції України, а вибіркове застосування позивачем норм соціального захисту військовослужбовців до правовідносин з грошового забезпечення в БЕБ є неправомірним. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Суд дослідив матеріали справи, всебічно і повно з`ясував усі фактичні обставини, об`єктивно оцінив докази, які мають юридичне значення для вирішення спору по суті та встановив таке.

12 вересня 2023 року ОСОБА_1 (далі по тексту позивач) на підставі наказу Територіального управління БЕБ у Київській області від 11.09.2023 №53-к/ДСЕ прийнятий на службу до Бюро економічної безпеки України.

Відповідно до наказу Територіального управління БЕБ у Львівській області від 19.09.2023 №75-к/ДСК «Про оголошення висновку комісії з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, територіального управління БЕБ у Львівській області» з 19.09.2023 року ОСОБА_1 встановлено стаж служби для виплати надбавки за вислугу років 03 роки 04 місяці 10 днів.

04 лютого 2026 року ОСОБА_1 звернувся до Територіального управління БЕБ у Львівській області з рапортом, у якому просив розглянути питання зарахування до стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України періоду з 26.11.2007 по 03.01.2023 - робота в органах Державної податкової служби на посадах державної служби (підтверджується долученою до матеріалів справи копією трудової книжки серії НОМЕР_1 ), зокрема:

26.11.2007 згідно наказу №162-0 позивача прийнято на конкурсній основі на посаду старшого державного податкового ревізора інспектора сектору планування проведення перевірок та взаємодії із структурними підрозділами управління аудиту юридичних осіб ДПІ Шевченківському районі м. Львова ;

26.11.2007 згідно наказу №162-0 позивачу присвоєно спеціальне звання інспектор податкової служби ІІ-го рангу;

03.12.2007 згідно наказу №172-0 позивача переведено за результатами стажування на посаду головного державного податкового ревізора-інспектора відділу перевірок відшкодування ПДВ управління аудиту юридичних осіб ДПІ Шевченківському районі м. Львова;

07.05.2008 згідно наказів №175 від 11.04.2008 та № 204 від 07.05.2008 відділ перейменовано у відділ контролю за відшкодуванням ПДВ управління податкового контролю юридичних осіб ДПІ Шевченківському районі м. Львова;

20.05.2008 згідно наказу № 52-0 позивач звільнений з займаної посади у зв`язку з переведенням в Регіональне управління Департаменту САТ ДПА у України у Львівській області;

21.05.2008 згідно наказу № 12-0 позивач прийнятий в порядку переведення на посаду головного державного податкового ревізора-інспектора сектору контролю за використанням марок акцизного збору, як такий, що успішно пройшов стажування Регіональне управління Департаменту САТ ДПА у України у Львівській області;

29.12.2009 згідно наказу № 4-0 позивачу присвоєно спеціальне звання «Інспектор податкової служби І рангу»;

03.06.2010 згідно наказу № 18-0 від 02.06.2010 позивач звільнений в порядку переведення в ДПІ у Галицькому районі м. Львова ДПА України;

04.06.2010 згідно наказу № 60-0 позивач прийнятий як такий, що успішно пройшов стажування на посаду головного державного податкового ревізора інспектора відділу погашення прострочених податкових зобов`язань ДПІ у Галицькому районі м. Львова ДПА України;

16.03.2012 згідно наказу № 1-0§13 у зв`язку з проведенням реорганізації ДПІ у Галицькому районі м. Львова шляхом перетворення в ДПІ у Галицькому районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби України;

05.06.2012 згідно наказу № 47-0 позивач переведений на посаду старшого державного податкового інспектора відділу адміністрування податків з фізичних осіб управління оподаткування фізичних осіб ДПІ у Галицькому районі м.Львова Львівської області Державної податкової служби України;

07.05.2013 згідно наказу № 38-0 позивач звільнений з займаної посади в порядку переведення для подальшого працевлаштування в СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові ДПС України;

08.05.2013 згідно наказу № 59-0 позивач прийняти в порядку перведення, як такий, що успішно пройшов стажування, на посаду головного державного податкового ревізора-інспектора відділу податкового супроводження підприємств переробної та харчової галузей СДПІ по роботі з ВПП у м. Львові ДПС України;

01.07.2013 згідно наказу № 7-0 у зв`язку з реорганізацією Спеціалізованої податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м.Львові Державної податкової служби шляхом приєднання до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Львів Міжрегіонального головного управління Міндоходів переведений на посаду головного державного ревізора інспектора відділу податкового супроводження підприємств переробної та харчової галузей;

01.07.2013 згідно наказу № 7-0 від 27.06.2013 позивачу присвоєно 13 ранг державного службовця; 01.01.2014 згідно наказу № 104-0 від 30.12.2013 позивачу присвоєно спеціальне звання «Інспектор податкової та митної справи І рангу»;

10.07.2015 згідно наказу № 3-0 у зв`язку з реорганізацією Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Львові Міжрегіонального головного правління Міндоходів шляхом приєднання до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Львові Міжрегіонального головного управління ДФС позивач переведений на посаду головного державного ревізора-інспектора відділу податкового супроводження підприємств переробної та харчової галузей;

22.02.2016 згідно наказу № 34-0 позивач переведений на посаду головного державного ревізора-інспектора відділу податкового супроводження підприємств переробної та харчової галузей Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Львові Міжрегіонального головного управління ДФС;

01.12.2016 згідно наказу № 879-0 позивач переведений на посаду головного державного інспектора відділу юридичного відділу Львівського управління офісу ВПП ДФС;

01.12.2016 згідно наказу № 879-0 позивач присвоєно спеціальне звання радника податкової та митної служби ІІІ рангу;

10.07.2017 згідно наказу № 798-0 позивач переведений на посаду головного державного інспектора юридичного відділу Львівського управління Офісу ВПП ДФС;

05.11.2019 згідно наказу № 219-0 у зв`язку з реорганізацією позивач звільнений з посади по переводу в Офіс великих платників податків ДПС;

06.11.2019 згідно наказу № 219-0 від 05.11.2019 позивач призначений по переводу на посаду головного державного ревізора-інспектора відділу правового забезпечення Львівського управління Офісу великих платників податків ДПС;

29.11.2019 згідно наказу № 290-0 від 27.11.2019 позивач призначений на конкурсній основі на посаду заступника начальника відділу правового забезпечення Львівського управління Офісу великих платників податків ДПС;

23.07.2020 згідно наказу № 404-0 від 21.07.2020 у зв`язку з організаційно штатними змінами позивач переведений на посаду заступника начальника відділу правового забезпечення Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків;

22.09.2020 згідно наказу № 618-0 у зв`язку з організаційно-штатними змінами позивач переведений на посаду заступника начальника відділу правової роботи Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків;

25.01.2021 згідно наказу № 92-0 позивач звільнений з займаної посади в порядку переведення до Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків;

26.01.2021 згідно наказу № 20-0 позивач призначений в порядку переведення на посаду завідувача сектору супроводження судових справ Західного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків;

09.03.2021 згідно наказу № 61-0 від 05.03.2021 позивач звільнений із займаної посади в порядку переведення для подальшого працевлаштування в головному управлінні ДПС у Львівській області;

10.03.2021 згідно наказу № 155-0 позивач призначений в порядку переведення на посаду заступника начальника відділу координації, звітності та аналізу управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Львівській області;

28.07.2022 згідно наказу № 230-0 у зв`язку із введенням в дію організаційної структури та штатного розпису позивач переведений на посаду заступника начальника Дрогобицького відділу перевірок платників управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Львівській області;

07.11.2022 згідно наказу № 681-0 позивачу присвоєно 5 ранг державного службовця;

03.01.2023 згідно наказу № 2-0 позивач звільнений із займаної посади за угодою сторін, частина друга статті 86 Закону України «Про державну службу» № 889-VІІІ від 10.12.2015.

09 лютого 2026 року Територіальне управління БЕБ у Львівській області листом від №10-34/5326 повідомило про відсутність підстав для задоволення вищевказаного рапорту

Вважаючи протиправною відмову відповідача, позивач звернувся із цим позовом до суду.

При вирішенні спору суд керувався таким.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 30 Закону України "Про Бюро економічної безпеки України" №1150-IX від 28.01.2021 держава забезпечує соціальний захист працівників Бюро економічної безпеки України відповідно до Конституції України, цього Закону та інших актів законодавства.

Особи, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, користуються соціальними гарантіями відповідно до Закону України "Про Національну поліцію" та інших законів України з урахуванням положень, встановлених цим Законом. Пенсійне забезпечення осіб, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, здійснюється в порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби. та деяких інших осіб".

Відповідно до пункту «и» частини 1 статті 17 Закону №2262-XII особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, іншим особам, зазначеним у пунктах "б"-"д", "з" статті 1-2 цього Закону, які мають право на пенсію за цим Законом, до вислуги років для призначення пенсії зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки України, Управління державної охорони України, органи внутрішніх справ, Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро України, державну пожежну охорону, Державну службу спеціального зв`язку та захисту інформації України, органи і підрозділи цивільного захисту, податкову міліцію, Бюро економічної безпеки України або Державну кримінально-виконавчу службу України на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затверджуваними відповідно Службою безпеки України, Управлінням державної охорони України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро України, Державною службою спеціального зв`язку та захисту інформації України, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах виконання кримінальних покарань, цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики, а також у разі переходу на службу до Служби судової охорони на посади середнього і вищого складу згідно з переліком посад, що затверджується Головою Служби судової охорони.

Згідно зі статтею 17-1 Закону N?2262-XII порядок обчислення вислуги років та визначення пільгових умов призначення пенсій особам, які мають право на пенсію за цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

На виконання зазначених вимог Закону №2262-XII Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №393 від 17.07.1992 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей».

Згідно з пунктом 1 Постанови №393 для призначення пенсій за вислугу років відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, зазначеним у пунктах б-д, ж і з статті 1-2 такого Закону, до вислуги років зараховуються час роботи в державних органах у разі переходу на військову службу в органи і військові формування Служби безпеки, Управління державної охорони, органи внутрішніх справ, Національну поліцію, Національне антикорупційне бюро, Державну службу спеціального зв`язку та захисту інформації, органи і підрозділи цивільного захисту, державну пожежну охорону, податкову міліцію, Бюро економічної безпеки або Державну кримінально-виконавчу службу на посади офіцерського та начальницького складу згідно з переліками посад, затвердженими відповідно Службою безпеки, Управлінням державної охорони, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро, Державною службою спеціального зв`язку та захисту інформації, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної політики у сферах цивільного захисту, пожежної і техногенної безпеки, державної фінансової політики, виконання кримінальних покарань, а також у разі переходу на службу до Служби судової охорони на посади середнього і вищого складу згідно з переліком посад, затвердженим Головою Служби судової охорони.

Відповідно до пункту 34 Положення про проходження служби особами, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 року №1333 (далі - Положення №1333), для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, зараховується служба, визначена в пункті 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб (ЗП України, 1992 р., № 7, ст. 182; Офіційний вісник України, 2022 р., № 18, ст. 969), у календарному обчисленні (один місяць служби за один місяць).

Відповідно до п. 2 Інструкції з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки, затвердженої наказом Бюро економічної безпеки України від 19 квітня 2022 року №70 (далі - Інструкція №70) визначення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ здійснюється комісією з обчислення стажу служби для виплати надбавки за вислугу років.

Згідно з пунктом 5 Інструкції періоди служби для виплати надбавки за вислугу років обчислюються відповідно до законодавства особам, які мають спеціальні звання БЕБ, та проходять службу у центральному апараті, заступникам керівників територіальних управлінь БЕБ,- центральною комісією.

Для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, зараховуються періоди служби, визначені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім військовослужбовців строкової служби і членів їх сімей та прирівняних до них осіб» (пункт 6 Інструкції).

Пунктом 10 Інструкції особам, які мають спеціальні звання БЕБ, яким у встановленому законодавством порядку зараховано до вислуги років раніше не враховані періоди служби, доплата надбавки за вислугу років здійснюється з дня надання ними документів, що підтверджують їх період служби (роботи). До документів, що підтверджують періоди служби (роботи) для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ, належить трудова книжка (за наявності), послужний список, військовий квиток, документ про вищу освіту з додатками та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж служби (довідки, виписки з наказів, дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, тощо).

З урахуванням викладеного, як Закон №2262-XII, так і Постанова №393, так і Інструкція №70, так і Положення №1333 чітко передбачають обов`язковість врахування до вислуги років стажу державної служби, що набутий особою до переходу на службу до Бюро економічної безпеки України.

Судом встановлено, що у період з 26.11.2007 по 03.01.2023 ОСОБА_1 займав посади державної служби в органах Державної податкової служби, що підтверджується копією трудової книжки серії НОМЕР_1 . Водночас відповідач не врахував до вислуги років стаж державної служби, за період з 26.11.2007 по 03.01.2023, як періоду служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ.

Як встановлено судом, та не заперечується сторонами ОСОБА_1 звернувся з листом від 04.02.2026 в якому зокрема просив розглянути питання зарахування до стажу служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання Бюро економічної безпеки України періоду з 26.11.2007 по 03.01.2023 - робота в органах Державної податкової служби на посадах державної служби.

У відповіді на звернення позивача щодо зарахування вказаного періоду, БЕБ у листі від 09.02.2026 № 10-34/5326 повідомило про відсутність документів, які б підтверджували періоди служби позивача для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років, які відповідно до законодавства підтверджують стаж служби, що передбачено п. 10 Інструкції.

З цих підстав суд зазначає, що пункт 10 Інструкції до документів, що підтверджують періоди служби (роботи) для обчислення періодів служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ відносить трудову книжку (за наявності), послужний список, військовий квиток, документ про вищу освіту з додатками та інші документи, які відповідно до законодавства підтверджують стаж служби (довідки, виписки з наказів, дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, тощо).

Крім того, згідно зі статтею 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05 листопада 1991 року №1788, основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Таким чином, позивач належними документами, наданими і БЕБ, і суду підтвердив період державної служби з 26.11.2007 по 03.01.2023 набутий у Державній податковій службі для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ.

Отже, з урахуванням того, що позивач проходить службу у Бюро економічної безпеки України, відповідач протиправно не зарахував час його роботи в органах Державної податкової служби до стажу служби для виплати надбавки за вислугу років у Бюро економічної безпеки України.

Згідно зі статтею 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Згідно з частиною 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п. 58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Оцінивши кожен доказ, який є у справі щодо його належності, допустимості, достовірності та їх достатності і взаємного зв`язку у сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.

Відповідно до частини 1 статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись ст.ст. 73-77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України,

у х в а л и в:

1.Позов ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області ( 79017, м. Львів, вул. К. Левицького 67, ЄДРПОУ 44741997) про визнання протиправною бездіяльність, зобов`язання вчинити дії - задовольнити повністю.

2. Визнати протиправними дії Територіального управління БЕБ у Львівській області щодо не зарахування до вислуги років ОСОБА_1 стажу державної служби за період з 26.11.2007-20.05.2008, 21.05.2008- 03.06.2010, 04.06.2010-15.03.2012, 16.03.2012-07.05.2013, 08.05.2013-30.06.2013, 01.07.2013-09.07.2015, 10.07.2015-30.11.2016, 01.12.2016-05.11.2019, 06.11.2019- 22.07.2020, 23.07.2020-09.03.2021, 10.03.2021-03.01.2023, як періоду служби для виплати надбавки за вислугу років особам, які мають спеціальні звання БЕБ.

3. Зобов`язати Територіальне управління БЕБ у Львівській області провести перерахунок та зарахувати ОСОБА_1 до вислуги років час роботи в державних органах з 26.11.2007- 20.05.2008, 21.05.2008- 03.06.2010, 04.06.2010-15.03.2012, 16.03.2012-07.05.2013, 08.05.2013-30.06.2013, 01.07.2013-09.07.2015, 10.07.2015-30.11.2016, 01.12.2016- 05.11.2019, 06.11.2019-22.07.2020, 23.07.2020-09.03.2021, 10.03.2021-03.01.2023, як такий, що відповідає абзацу дванадцятому пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та відповідно до пункту "и" частини першої статті 17 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII.

4.Стягнути на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) за рахунок бюджетних асигнувань Територіального управління Бюро економічної безпеки у Львівській області (ЄДРПОУ 44741997) судовий збір у сумі 2662 ( дві тисячі шістсот шістдесят дві) грн. 40 коп.

Рішення може бути оскаржене, згідно зі ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили, згідно зі ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

СуддяГрень Наталія Михайлівна