Єдиний державний реєстр судових рішень
Справа № 183/5614/26
№ 3/183/2057/26
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 травня 2026 року м. Самар
Суддя Самарівського міськрайонного суду Дніпропетровської області Краснокутський С.О., розглянувши справу про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст.163-2 КУпАП стосовно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керівника ФГ «ГОРИЗОНТ», Дніпропетровська обл., Самарівський район, с-ще Губиниха, вул. Надії, буд. 22, РНОКПП НОМЕР_1 ,
встановив:
ОСОБА_1 , будучи керівником ФГ «ГОРИЗОНТ», допустив несвоєчасне подання платіжних доручень на перерахування належних до сплати сум по єдиному податку четвертої групи по терміну сплати 30.01.2026 року, чим було порушено пп. 295.9.2 п.295.9 ст.295 Податкового кодексу України.
ОСОБА_1 у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, тому, відповідно до положень ст. 268 КУпАП, суд вважає можливим розглянути справу за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ст. 7 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе за умови наявності в її діянні складу адміністративного правопорушення.
Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин справи, вирішення її в точності відповідності з законом.
Частиною 1 статті 163-2 КУпАП передбачено відповідальність за неподання або несвоєчасне подання посадовими особами підприємств, установ та організацій платіжних доручень на перерахування належних до сплати податків та зборів (обов`язкових платежів).
Судом досліджені матеріали справи, а саме: протокол №24647/04-36-04-12/31335154 про адміністративне правопорушення від 08.05.2026 року; акт про результати камеральної перевірки №18538/04-36-04-12/31335154 від 10.04.2026 року.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-2 КУпАП.
Разом з тим, відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через два місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді). Якщо справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Велика Палата Верховного Суду у постанові від 11 грудня 2018 року в справі №810/1224/17 з метою забезпечення єдності правозастосовчої практики надала тлумачення, зокрема, поняття «триваючого правопорушення». Так, за загальноприйнятим у теорії права визначенням триваючим вважають правопорушення, яке починається з будь-якої протиправної дії чи бездіяльності, коли винна особа не виконує конкретний покладений на неї обов`язок або виконує його неповністю чи неналежним чином, а потім така бездіяльність триває протягом певного проміжку часу до моменту виконання установлених обов`язків або виявлення правопорушення.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення та матеріалами справи, сума податків фактично сплачена 04.02.2026 року, що свідчить про припинення правопорушення шляхом виконання встановлених обов`язків 04.02.2026 року.
За таких обставин, на момент надходження справи до суду і відповідно на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення, закінчились строки, передбачені ст. 38 КУпАП.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Керуючись ст. 38, ст. 247 КУпАП,
постановив:
Провадження у справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст.163-2 КУпАП закрити у зв`язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Дніпровського апеляційного суду через Самарівський міськрайонний суд Дніпропетровської області.
Суддя С.О. Краснокутський