Постанова № 13689362, 23.09.2010, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.09.2010
Номер справи
2а-5443/10/1070
Номер документу
13689362
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2010 року 2а-5443/10/1070

Суддя Київського окружного адміністративного суду Волков А.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Ірпінської обєднаної державної податкової інспекції Київської області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернулась Ірпінська об'єднана державна податкова інспекція Київської області з позовом до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у виді штрафу в розмірі 2205,00 грн. , за порушення вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»; за здійснення торговельної діяльності за відсутності торгового патенту.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач суму фінансових санкцій добровільно не сплатив, тому податковий орган звернувся до суду з позовом про стягнення санкцій в судовому порядку.

Під час судового розгляду позивач зменшив позовні вимоги у звязку з частковою добровільною сплатою відповідачем фінансових санкцій, просив суд стягнути залишок заборгованості в сумі 1205,00 грн.

Ухвалою від 21.05.2010 судом відкрито провадження в адміністративній справі, судовий розгляд призначено на 23.09.2010.

У призначений день і час сторони до суду не зявились.

Позивач надіслав до суду клопотання про розгляд справи за відсутності його представника. Відповідач до суду не зявився, про причини неявки суд не повідомив.

За таких обставин суд, на підставі частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з ухвалою від 27.09.2010, постановив про розгляд справи за відсутності представників сторін в порядку письмового провадження.

Відповідач відзиву на позовну заяву, заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань до суду не надіслав. За таких обставин справа розглядалась судом за наявними в ній матеріалами і доказами.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

ОСОБА_1 має статус фізичної особи підприємця, зареєстрована 14.02.2006 Виконавчим комітетом Ірпінської міської ради Київської області, як платник податків перебуває на обліку у Ірпінській обєднаній державній податковій інспекції Київської області.

У лютому 2009 року посадовими особами Державної податкової адміністрації в Київській області проведено перевірку дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій (акт перевірки від 19.02.2009 №0589/1000/23/НОМЕР_1). Перевірка проводилась у павільйоні, де здійснює господарську діяльність відповідач, що розташований за адресою: АДРЕСА_1.

Під час перевірки встановлено факти порушення відповідачем вимог пунктів 1, 2, 13 статті 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Так, при продажу за готівкові кошти слабоалкогольного напою «Джин-тонік» за ціною 5,00 грн. за пляшку розрахункову операцію проведено без застосування РРО (книги обліку розрахункових операцій) та без видачі відповідного розрахункового документу встановленої форми.

Крім того, встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеному у денному звіті реєстратора розрахункових операцій, на 295,00 грн.

За результатами перевірки Ірпінською обєднаною державною податковою інспекцією Київської області прийнято рішення від 11.03.2009 №0000472350/0/500 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у виді штрафу в розмірі 1500,00грн., з яких 25,00грн. за здійснення розрахункових операцій без застосування РРО (книги обліку розрахункових операцій) та без видачі відповідного розрахункового документу; 1475,00 грн. за незабезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

Вказане рішення надіслано на адресу відповідача і вручено йому 18.03.2009, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення №79999.

Доказів оскарження вказаного рішення про застосування фінансових санкцій в адміністративному порядку суду не надано.

У лютому 2009 року посадовими особами Державної податкової адміністрації в Київській області проведено перевірку дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій (акт перевірки від 22.02.2009 №0656/1000/23/НОМЕР_1). Перевірка проводилась у торгівельному павільйоні, де здійснює господарську діяльність відповідач, що розташований за адресою: АДРЕСА_1.

Під час перевірки встановлено факти порушення відповідачем вимог пунктів 9, 13 статті 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Так, перевіркою встановлено факт незабезпечення зберігання фіскального звітного чеку Z-звіту №1345 від 11.09.2009, а також незабезпечення щоденного друку фіскального змітного чеку Z-звіту №1245 від 21.02.2009.

Крім того, встановлено невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеному у денному звіті реєстратора розрахункових операцій, на 137,00 грн.

За результатами перевірки Ірпінською обєднаною державною податковою інспекцією Київської області прийнято рішення від 10.03.2009 №0000672350/0/500 про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій у виді штрафу в розмірі 1705,00грн., з яких 680,00грн. (17,00 грн. х 20 х 2 = 640,00 грн.) за здійснення розрахункових операцій без застосування РРО (книги обліку розрахункових операцій) та без видачі відповідного розрахункового документу; 1475,00 грн. за незабезпечення відповідності готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

Вказані рішення вручено позивачу від розписку, в установленому поярку ним не оскаржено.

Загальна сума фінансових санкцій, застосованих до відповідача, становить 2205,00 грн.

Частину заборгованості за фінансовими санкціями в сумі 1000,00 грн. відповідач сплатив добровільно, таким чином, залишок заборгованості становить 1205,00 грн.

Як вже зазначалось судом, під час судового розгляду позивач зменшив розмір позовних вимог, просив суд стягнути залишок заборгованості в сумі 1205,00 грн.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Згідно з пунктами 1, 2, 9, 13 статті 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» субєкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобовязані, зокрема,

проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій;

забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

В силу пункту 8 статті 9 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій та розрахункові книжки не застосовуються при продажу товарів (наданні послуг) суб'єктами підприємницької діяльності - фізичними особами, оподаткування доходів яких здійснюється відповідно до законодавства з питань оподаткування суб'єктів малого підприємництва (в тому числі шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку), якщо такі суб'єкти не здійснюють продаж підакцизних товарів (крім пива на розлив), за умови ведення такими особами книг обліку доходів і витрат у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України за поданням державного органу, уповноваженого провадити державну регуляторну політику.

Статтею 17 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:

у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки (пункт 1 статті 17);

двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій (пункт 4 статті 17).

Згідно із статтею 22 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовує ться фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Статтею 15 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Згідно з розрахунком фінансових санкцій до рішення про застосування до відповідача фінансових санкцій, розмір фінансових санкцій визначено податковим органом в таких сумах:

за продаж товару на суму 5,00 грн. без проведення розрахункової операції із застосуванням РРО - п'ятикратний розмір вартості проданих товарів, що становить 25,00 грн.;

за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті (перевірками встановлено невідповідність на суму 295,84грн. та 137,00 грн.) - п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність, що становить 1475,00 грн. та 685,00 грн. відповідно.

Згідно із статтею 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведенні перед судом їх переконливості. В силу статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Позивачем належним чином задокументовано і доказано факти порушення відповідачем вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», таким чином, рішення про застосування по відповідача штрафних (фінансових) санкцій за вчинені правопорушення є правомірними, тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі в межах заявлених позовних вимог.

Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Позивач не надав суду доказів понесення ним судових витрат, тому підстави для присудження на його користь судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159 - 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 до Державного бюджету України (рахунок 31110104700008, одержувач ДБ Буча, код одержувача 23569441, банк одержувача ГУ ДКУ в Київській області, МФО 821018) штрафні (фінансові) санкції в сумі 1205 (одна тисяча двісті пять) гривень.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішення за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Волков А.С.