КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
18 січня 2011 року №2-а-8621/10/1070
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лиска І.Г ., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Обухівському районі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД «Озеро» про стягнення штрафних санкцій у сумі 5503 грн. 00 коп., ВСТАНОВИВ:
Позивач - Державна податкова інспекція у Обухівському районі Київській області звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД «Озеро», в якому просить стягнути до Державного бюджету України заборгованість по штрафним санкціям в розмірі 5503 грн. 00 коп.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що згідно рішення ДПІ у Обухівському районі Київської області про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 31 березня 2010 р. №0000662305/1318, прийнятого на підставі акту перевірки від 17.03.2010 р. №0958/1000/23/36348367 до відповідача застосовано штрафні санкції в сумі 5503 грн. 00 коп. за порушення п.12 п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг". Відповідач у добровільному порядку суму штрафних санкцій не сплатив тому позивач звернувся до суду .
Представник позивача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, 18.01.2011 року на адресу суду надійшло клопотання від представника позивача Величка Д.В. про розгляд справи у відсутності представника позивача, в якій зазначено, що ДПІ у Обухівському районі Київської області позовні вимоги підтримує у повному обсязі та просить розглянути справу за відсутності представника позивача, у порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, явку своїх представників у судове засідання не забезпечив, відзиву на позов не надав.
На підставі ст. 122, ч. 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до п. 2 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.
Статтею 15 та ст. 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року №265/95-ВР зі змінами та доповненнями, к онтроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Так, 17.03.2010 року працівниками ДПА у Київській області, на підставі направлення від 17.03.2010 року №2010, було проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки , наявності торгових патентів і ліцензій магазину, що розтащований за адресою: Київська область, с. Підгірці, 26 км. Автомагістралі «Київ-Луганськ», що належить Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД «Озеро».
За наслідками перевірки складено Акт перевірки за дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 17.03.2010року (на бланку №000878), зареєстрований за місцем здійснення діяльності субєкта господарювання 18.03.2010 року за №0958/1000/23/36348367. .
Перевіркою встановлено:
- факт наявності у продажу товарів на загальну суму 1979 грн. , які не обліковані будь-яким чином за місцем їх реалізації.
- не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій (невідповідність склала 309 грн. 00 коп. ) .
Відповідно до п. 12 п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані; п 12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно ст. 6 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" , о блік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
Отже, Актом перевірки за дотримання субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій від 17.03.2010року було встановлено порушення відповідачем п. 12 , п. 13 ст. 3, ст. 6 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
На підставі акту перевірки позивачем було прийнято рішення від 31 березня 2010 р. №0000662305/1318 про застосування штрафних (фінансових) санкцій (а.с.15), яким до відповідача за порушення п. 12 п. 13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та згідно з ст. 21 та ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" нараховано суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5503 грн. 00 коп.
Рішення від 31 березня 2010 р. №0000662305/1318 про застосування штрафних (фінансових) санкцій було отримано відповідачем 20.04.2009р., що підтверджується копією Доповідної записки Начальника управління податкового контролю юридичних осіб Гребельник Л.П. та копією фіскального чеку від 31.03.2010 року ( а.с. 15).
Згідно зі ст. 21 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" , до суб'єктів підприємницької діяльності, що не ведуть або ведуть з порушенням встановленого порядку облік товарів за місцем реалізації та зберігання, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян
Відповідно до вимог ст. 22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" , у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
У відповідності до вимог ст. 21 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" позивачем до відповідача була застосована фінансова санкцій у подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, а саме у розмірі 3958 грн. 00 коп. ( 1979 грн. х 2 = 3958 грн.).
Згідно з вимогами ст.22 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до відповідача була застосована фінансова санкцій у п'ятикратному розмірі суми на яку виявлено невідповідність, а саме у розмірі 1545 грн. 00 коп. ( 309 грн. х 5 = 1545, 00 грн.).
Всього сума штрафних ( фінансових) санкцій складає - 5503 грн. (3958 грн .+1545 грн. 00 коп.= 5503 грн. 00 коп ).
Відповідно до ст. 25 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Як вбачається з матеріалів справи рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 31 березня 2010 р. №0000662305/1318 відповідачем у судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалось.
Сума штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 5503 грн., визначена рішенням від 31 березня 2010 р. №0000662305/1318, відповідачем до Державного бюджету України також не сплачена.
Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України державні органи та їх посадові особи діють у спосіб, в межах повноважень та на підставах, передбачених Конституцією та Законами України.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України « Про державну податкову службу» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах , міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ у Обухівському районі Київської області підлягають задоволенню .
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у Обухівському районі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД «Озеро» про стягнення штрафних санкцій у сумі 5503 грн. 00 коп. - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «ТД «Озеро» (08710, Київська область, Обухівський район, с. Підгірці, 26-й кілометр автомагістралі «Київ-Луганськ», ідентифікаційний номер 36348367) до Державного бюджету України штрафні санкції в сумі 5503 (пять тисяч пятсот три)грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку встановленому ст. 254 КАС України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання апеляційної скарги через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: (підпис) Лиска І.Г.
З оригіналом згідно. Суддя: