КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
18січня 2011 р. №2-а-9504/10/1070 Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лиска І.Г ., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції в Київській області до Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення податкового боргу в сумі 1022 грн. 10 коп.
ВСТАНОВИВ:
Позивач Білоцерківська обєднана державна податкова інспекція в Київській області звернулась до Київського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача фізичної особи підприємця ОСОБА_2, в якому просила стягнути до Державного бюджету України заборгованість по єдиному податку у розмірі 1022 грн. 10 коп.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що ОСОБА_2, який зареєстрований відділом державної реєстрації Білоцерківської міської ради 23.02.2006року, як фізична особа підприємець та який отримав свідоцтво про сплату єдиного податку Серії НОМЕР_2 від 18.12.2009року, за квітень вересень 2010 року має заборгованість перед бюджетом по єдиному податку в сумі 1022 грн. 10 коп.
Позивачем було вжито всіх заходів щодо добровільного погашення відповідачем заборгованості перед бюджетом, надіслано на адресу відповідача першу №1/913 від 11.06.2010р. та другу № 2/1098 від 15.07.2010 року податкові вимоги, але заборгованість до цього часу не погашена.
Представник позивача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, 18 січня 2011 року на адресу суду надійшло клопотання від представника Білоцерківської ОДПІ Київської області Оверченко О.С. про розгляд справи у відсутності представника Білоцерківської ОДПІ Київської області, у порядку письмового провадження.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, відзиву на позов не надав.
На підставі ст. 122, ч. 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України судом прийнято рішення про розгляд справи у порядку письмового провадження Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно зясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає встановленими наступні обставини та відповідні їм правовідносини.
ОСОБА_2, 23.02.2006р. зареєстрований виконавчим комітетом Білоцерківської міської ради Київської області, як фізична особа підприємець, номер запису про державну реєстрацію НОМЕР_3, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи підприємця Серії НОМЕР_4 (а.с. 4) та Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №НОМЕР_5 (а.с .7).
27.02.2006 року фізична особа підприємець ОСОБА_2 взятий на облік, як платник податків у Білоцерківській обєднаній державній податковій інспекції Київської області за НОМЕР_6, що підтверджується Довідкою про взяття на облік платника податків №2514 від 11.11.2010 року.
14.12.2009 року ОСОБА_2 звернувся до Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції Київської області з заявою №5763 про право застосування спрощеної системи оподаткування з січня 2010 року, на підставі якої 18.12.2009 року отримав свідоцтво про сплату єдиного податку від Серії НОМЕР_2 (а.с 9).
Відповідно до Довідки від 11 листопада 2010 року №38344/10/240(а.с 13) фізичною особою підприємцем ОСОБА_2 за квітень 2010 року було сплачено 197 грн. 67 коп., заборгованість по сплаті єдиного податку за квітень жовтень 2010 року складає 1002 грн. 33 коп. .
Отже, судом встановлено, що за квітень жовтень 2010 року відповідач заборгував до бюджету єдиний податок в сумі 1002 грн.33коп.
25.05.2010року Білоцерківською ОДПІ Київської області було проведено перевірку своєчасності сплати єдиного податку ФОП ОСОБА_2, за результатами якої складено Акт №2427 від 25.05.2010 року.
Перевіркою встановлено, що ОСОБА_2 порушив строки сплати узгодженого податкового зобовязання , передбаченого абзацом 6 п.2 Указу Президента України від 03.07.1998 року №727/98-ВР «Про спрощену систему оподаткування, обліку і звітності субєктів малого підприємництва», на 1 день порушив строки сплати єдиного податку у сумі 197 грн. 67 коп.
На підставі Акту №2427 від 25.05.2010 року Білоцерківською ОДПІ Київської області 25.05.2010 року було виставлено відповідачу податкове повідомлення - рішення №0021780172, яким до відповідача на підставі пп. 17.1.7. п.17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року №2181-ІІІ, застосовано штрафну санкцію в розмірі 19 грн. 77 коп.
Податкове повідомлення рішення від 25.05.2010 року №0021780172 було вручено відповідачу 25.05.2010 року, що підтверджується його підписом на корінці податкового повідомлення рішення.
Станом на день розгляду справі, відповідач штрафну санкцію, визначену податковим повідомленням - рішенням від 25.05.2010 року №0021780172 у сумі 19 грн. 77 коп. не сплатив.
Відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Спрощена система оподаткування, обліку та звітності, запроваджена Указом Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва ” (в редакції Указу від 28.06.1999 № 746/99), передбачає особливий порядок оподаткування субєктів малого підприємництва шляхом сплати єдиного податку. Крім того єдиний податок не включено до переліку видів податків і зборів (обовязкових платежів), що справляються на території України, передбачених Законом України “Про систему оподаткування ” від 25.06.1999 № 1251-ХІІ. Таким чином, терміни подачі розрахунку про сплату єдиного податку субєктом малого підприємництва встановлені саме вищевказаним Указом.
Відповідно до п. 1 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва ” спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для фізичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і у трудових відносинах з якими, включаючи членів їх сімей, протягом року перебуває не більше 10 осіб та обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень.
Пунктом 2 Указу Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва ” передбачено, що ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Рішенням 43 сесії V скликання Білоцерківської міської ради Київської області «Про врегулювання ставок єдиного податку для субєктів господарської діяльності- фізичних осіб» від 18 лютого 2009 р. №939 встановлено, що ставкою єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб, є фіксована сума 200 грн.(вид діяльності 51.19.0) .
Як вбачається з наведених норм, обовязок зі сплати єдиного податку фізичною особою-підприємцем ставиться в залежність лише від належної реєстрації такої особи, як фізичної особи підприємця та застосування ним спрощеної системи оподаткування у відповідності з вимогами законодавства.
Як зазначалось вище, відповідач зареєстрований, як платник податків та застосовує спрощену систему оподаткування, що покладає на нього обовязок сплачувати єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.
Відтак, відповідно до п. 1.2 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” податкове зобов'язання відповідача зі сплати єдиного податку є зобов'язанням платника податків сплатити до бюджету відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені Указом Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності субєктів малого підприємництва ”.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені статтею 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Оскільки податкове зобовязання відповідача у розмірі 1022 грн. 10 коп. не було сплачене в установлені строки, таке зобовязання визнається судом податковим боргом.
Відповідно до підпункту “а” пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” перша податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк.
Відповідно до підпункту “б” пп. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” друга податкова вимога направляється не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Згідно з п. 6.2.4. п. 6.2 ст. Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Як видно з матеріалів справи, податкові вимоги №1/913 від 11 червня 2010 року та №2/1098 від 15липня 2010 року направлені відповідачу відповідно до наведених положень законодавства та були вручені йому 11.06.2010 року та 15.07.2010 року.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України « Про державну податкову службу» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції підлягають задоволенню .
Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Білоцерківської обєднаної державної податкової інспекції в Київській області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості до бюджету в сумі 1022 грн. 10 коп. - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (09100, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Державного бюджету України (р/р 614101000038.0, УДК в Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ 19421230) заборгованість у сумі 1022 (одна тисяча двадцять дві )грн. 10 коп.
Постанова набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: (підпис) Лиска І.Г.
З оригіналом згідно. Суддя: