Ухвала суду № 136860716, 01.05.2026, Печерський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
01.05.2026
Номер справи
757/24063/26-к
Номер документу
136860716
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/24063/26-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 травня 2026 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря удових засідань ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання прокурора Печерської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про визначення порядку зберігання речових доказів, в рамках кримінального провадження № 42022102070000367,

В С Т А Н О В И В :

До Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора Печерської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про визначення порядку зберігання речових доказів, в рамках кримінального провадження № 42022102070000367.

Прокурор в обґрунтування клопотання вказує наступне.

Слідчим відділом Печерського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за № 42022102070000367 від 12.09.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366 , ч. 2 ст. 367 КК України.

Процесуальне керівництво в даному кримінальному провадженні здійснюється Прокурорами Печерської окружної прокуратури міста Києва.

Прокурор зазначає у клопотанні, що службові особи ТОВ «АЛПЕН ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 40523305), ТОВ «АНВІТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 39898416), ТОВ «НК ФАВОРИТ ОЙЛ» (код ЄДРПОУ 39470271) митних органів України, вносять до офіційних документів завідомо неправдиві відомості, що причинило тяжкі наслідки.

Встановлено, що ТОВ «АЛПЕН ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 40523305) (торгова марка Alpen trade) зареєстровано за адресою: м. Київ, вул. Кловський узвіз, буд. 7 оф. 198-А, директором є ОСОБА_4 (до 11.09.2017 посаду директора займала ОСОБА_5 ), засновник (зміна засновників): ОСОБА_4 (до 08.07.2019 ОСОБА_6 ), бенефіціарний власник: ОСОБА_4 .

В ході досудового розслідування встановлено, що ТОВ «АЛПЕН ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 40523305) є суб`єктом здійснення зовнішньо - економічної діяльності, а саме постачання нафтопродуктів (дизельного палива) на територію України від заводів виробників розташованих на території російської федерації.

Так згідно документів наданих для здійснення імпорту нафтопродуктів встановлено, що продавцем товару виступає компанія зареєстрована на території Об`єднаних Арабських Еміратів «Coral Energy DMCC» (засновник Tahir Garayev).

Також встановлено, що попередній власник ТОВ «АЛПЕН ТРЕЙД» ОСОБА_6 є бенефіціарним власником інших СПД, а саме ТОВ «МЕРГЕН» (код ЄДРПОУ 40179413) де до 14.11.2017 засновником був ОСОБА_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 (і.п.н. НОМЕР_1 ).

В свою чергу ОСОБА_7 є власником підприємства, яке зареєстроване на території російської федерації, а саме ООО «АЛПЭН ЭНЕРДЖИ» (м. москва, вул. рощинська 2-я, буд. 4, поверх. 5 прим. 1А к. 1, і.п.н 7725337621).

Разом з тим встановлено, що торгова марка «Alpen trade», яка використовується на автоцистернах, якими здійснюється перевезення нафтопродуктів де вказаний контактний номер телефону, що використовується ОСОБА_8 (і.п.н НОМЕР_2 ), який є директором та засновником ТОВ «Брайт Енерджи» (код ЄДРПОУ 42609405), яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

Так, квартира яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, до 08.03.2024 року на праві власності належала ОСОБА_7 та на даний момент належить ОСОБА_9 (і.п.н. НОМЕР_3 ).

Згідно до п. 4 додатку 1 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12.05.2023 року «Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеного в дію Указом Президента України від 12.05.2023 року № 279/2023, встановлено, що ОСОБА_10 ( ОСОБА_10 , ОСОБА_11 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин Російської Федерації, громадянин Республіки Мальта, громадянин Об`єднаних Арабських Еміратів, відомості згідно з Єдиним державним реєстром платників податків Російської Федерації, ідентифікаційний номер платника податків - НОМЕР_4 (номер і.п.н. рф) внесений до списку осіб, до яких застосовуються персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції),а саме:

1) блокування активів - тимчасове позбавлення права користуватися та розпоряджатися активами, що належать фізичній або юридичній особі, а також активами, щодо яких така особа може прямо чи опосередковано (через інших фізичних або юридичних осіб) вчиняти дії, тотожні за змістом здійсненню права розпорядження ними;

2) обмеження торговельних операцій (повне припинення); (та інші загальні обмеження).

Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_10 ( ОСОБА_10 , ОСОБА_11 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , здійснив відчуження квартири на підставі нотаріального доручення складеного в республіці Азербайджан на ім`я громадянки України ОСОБА_12 , яка під час допиту надала покази, що всі документи, в т.ч. доручення на представлення інтересів продавця їй надав покупець ОСОБА_9 , який повідомив, що являється двоюрідним братом раєв ОСОБА_13 , (розрахунків з повіреною особою не здійснювалось, ключі від квартири їй не передавались, тобто вказана особа виконала номінальну роль у вказаному правочині).

Крім того, ОСОБА_9 (і.п.н. НОМЕР_3 ) разом з ОСОБА_6 та ОСОБА_5 ою володіли частками в статутному капіталі ТОВ «Крила Дуб» (код ЄДРПОУ 41718766), що вказує на їх пов`язаність та обізнаність у істиній меті вчинення правочинів.

Такими чином, є підстави вважати, що особа, яка перебуває під санкціями, а саме ОСОБА_7 продовжує здійснювати контроль над активом, а саме квартирою, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 378339880000) через двоюрідного брата ОСОБА_9

14.04.2026 майно, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 378339880000) визнано речовим доказом у даному кримінальному провадженні.

В подальшому, на вказане майно ухвалою слідчого суддів Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_14 , від 17.04.2026 справа №757/20831/26-к, накладено арешт.

Згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 473801565 від 22.04.2026 ціна нерухомого майна встановлена договором складає 11 950 000 грн.

У судове засідання прокурор не з`явився, про розгляд справи повідомлений належним чином, проте подав заяву про розгляд справи без його участі, копотання підтримує та просить його задовольнити.

Слідчий суддя, вивчивши матеріали провадження за клопотанням, приходить до наступного висновку.

Відповідно до абз. 7 ч. 6 ст. 100 КПК України, речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, а речові докази, зазначені в абзаці першому цієї частини, такої самої вартості - для їх реалізації з урахуванням особливостей, визначених законом

Відповідно до частини 7 статті 100 КПК України, у випадках, передбачених абзацом 7 частини 6 цієї статті, слідчий за погодженням із прокурором або прокурор звертається з відповідним клопотанням до слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, або до суду під час судового провадження, яке розглядається згідно зі статтями 171-173 КПК України.

Вартість вказаного нерухомого майна, на яке накладено арешт, значно перевищує 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, у зв`язку з цим зазначене арештоване майно може бути передане АРМА для здійснення заходів з управління ним для забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, та не завдасть шкоди кримінальному провадженню.

Частиною першою статті 2 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» передбачено, що Національне агентство є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, на які може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, та/або з управління активами, на які накладено арешт або які конфісковано у кримінальному провадженні.

У пункті 4 частини першої статті 9 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» зазначається, що на Національне агентство покладено функцію з організації здійснення заходів, пов`язаних з проведенням оцінки, веденням обліку та управлінням активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні.

Відповідно до частини третьої статті 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», управління активами, зазначеними у частині першій цієї статті, здійснюється Національним агентством на умовах ефективності, а також збереження та збільшення їх економічної вартості.

Згідно зі ст. 19 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», Національне агентство здійснює управління активами, на які накладено арешт у кримінальному провадженні, у тому числі як захід забезпечення позову - лише щодо позову, пред`явленого в інтересах держави, із встановленням заборони розпоряджатися та/або користуватися такими активами, сума або вартість яких дорівнює або перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» управління рухомим та нерухомим майном, цінними паперами, майновими та іншими правами здійснюється Національним агентством шляхом реалізації відповідних активів або передачі їх в управління.

Згідно ч.ч. 2, 3 ст. 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» Активи, зазначені у частині першій цієї статті, прийняті Національним агентством в управління, підлягають оцінці, яка здійснюється визначеними за результатами конкурсу суб`єктами оціночної діяльності, та передачі в управління визначеним за результатами конкурсу юридичним особам або фізичним особам - підприємцям у порядку, встановленому законодавством про державні (публічні) закупівлі.

Управління активами здійснюється на підставі договору, укладеного відповідно до глави 70 Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Управління активами, зазначеними у частині першій цієї статті, здійснюється на умовах ефективності, а також збереження та збільшення їх вартості. Управитель має право на плату (винагороду), а також на відшкодування необхідних витрат, зроблених ним у зв`язку з управлінням активами, що відраховуються безпосередньо з доходів від використання прийнятих в управління активів. Управитель не має права відчужувати активи, прийняті ним в управління.

Дія договору про управління активами припиняється у разі скасування арешту прийнятих в управління активів або їх конфіскації, спеціальної конфіскації, іншого судового рішення про їх стягнення в дохід держави.

Вжиття заходів щодо управління вказаним арештованим майном спрямоване на захист інтересів підозрюваних, оскільки гарантує власникам майна збереження його вартості, а також дає можливість збільшити цю вартість, тим самим компенсуються усі негативні наслідки застосування такого арешту.

У ст. 19 Закону визначено дві альтернативні підстави передання активів в управління Національному агентству:

- ухвала слідчого судді, суду про передання активів в управління Національному агентству;

- згода власника активів на їх передання в управління Національному агентству.

За змістом ст. ст. 19-24 Закону Національне агентство самостійно не здійснює управління активами (інакше як у спосіб їх реалізації).

Згідно з Законом головна мета діяльності Національного агентства за напрямком управління майном - забезпечувати (генерувати) надходження до Державного бюджету України, а не видатки з нього.

За наведених обставин, слідчий суддя оцінюючи індивідуальні ознаки арештованого майна у даному кримінальному провадженні, вартість якого значно перевищує 200 розмірів мінімальної заробітної плати, що підтверджується матеріалами клопотання прокурора, та переслідуючи мету забезпечення збереження майна або збереження його економічної вартості, вважає доведеними підстави для передачі Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів об`єкт нерухомого майна, що виправдовує переслідувані цілі органу досудового розслідування, а відтак клопотання підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 100, 131, 170-173, 309 КПК України, ст.ст. 1,9, 19, 21 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ :

Клопотання прокурора Печерської окружної прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про визначення порядку зберігання речових доказів, в рамках кримінального провадження № 42022102070000367 - задовольнити.

Визначити порядок зберігання речових доказів у кримінальному провадженні №42022102070000367 від 12.09.2022 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 366 , ч. 2 ст. 367 КК України, шляхом передачі Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (код ЄДРПОУ 41037901), в управління за договором у порядку та на умовах, визначених статтями 1, 9, 19-24 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», нерухомого майна яке, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 378339880000), яке на праві приватної власності належить ОСОБА_9 (і.п.н. НОМЕР_3 ).

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1