Єдиний державний реєстр судових рішень
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 січня 2011 р. № 2а-11707/10/1370
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді Кравчука В.М.
за участю секретаря судового засідання Ганачівської Л.Ю.,
представника позивача Костів Л.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом
Львівський міський центр зайнятості
до КВП "Енергомонтаж"
пропро стягнення заборгованості , в с т а н о в и в : Львівський міський центр зайнятості звернувся до суду з позовом до Колективного виробничого підприємства «Енергомонтаж» про стягнення заборгованості зі сплати внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування на випадок безробіття в сумі 10979,19 грн.
В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що сума не сплачених страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття становить 10979,19 грн., яка відповідно до Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття” підлягає стягненню.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав з мотивів, наведених в позовній заяві та наданих в судовому засіданні, просив позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не зявився, хоча належним чином був повідомлений про розгляд справи, заперечень по суті спору та доказів на їх обґрунтування не надав, причини неявки суду не повідомив. Оскільки процесуальні права відповідача на участь у судовому засіданні були забезпечені, суд розцінює його неявку як небажання користуватися процесуальними правами, а тому вважає за можливе розглянути справу за наявними доказами відповідно до ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України).
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані суду докази в межах заявлених вимог, Суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідач Колективне виробниче підприємство «Енергомонтаж»зареєстроване як юридична особа та зареєстроване у Львівському міському центрі зайнятості як платник внесків на загальнообовязкове державне пенсійне страхування на випадок безробіття .
Згідно Розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 9 місяців 2010 року сума недоїмки відповідача по сплаті страхових внесків становить 10979,19 грн., які підлягають стягненню з платника згідно судових рішень Львівського окружного адміністративного суду; впродовж 4-го кварталу 2009 р. сума недоїмки зросла на 2440,70 грн.
Колективне виробниче підприємство «Енергомонтаж»надало Львівському міському центру зайнятості копії платіжних доручень № 1970, 1971,1972, 1973, 1974, 1975 від 09.04.2009 р. на суму 10979,19 грн., сплачені через ВАТ СКБ «Дністер».
Відповідно до оголошення в газеті «Голос України»від 17.03.2010 р. № 47, Львівський міський центр зайнятості звернувся до ВАТ СКБ «Дністер»із заявою про включення заборгованості до переліку вимог кредиторів, що мають грошові вимоги до боржника.
Листом ВАТ СКБ «Дністер»від 06.09.2010 р. № 309-3131 відмовило центру зайнятості у включенні заборгованості Колективного виробничого підприємства «Енергомонтаж»на суму 10979,19 грн. мотивуючи тим, що ліквідатор протягом пяти днів з дня публікації в газеті «Урядовий курєр»або «Голос України»повідомлення про початок ліквідаційної процедури повертає кредиторам розрахункові документи, що не сплачені в строк з вини банку, які обліковуються на відповідному позабалансовому рахунку. Також в листі банку вказано, що кошти повернулись на рахунки підприємств, установ, організацій.
Після отримання відповіді від ВАТ СКБ «Дністер»центр зайнятості звернувся з претензією до Колективного виробничого підприємства «Енергомонтаж»про сплату боргу. Однак, кошти перераховані не були.
Таким чином, спір виник у звязку з несплатою Колективним виробничим підприємством «Енергомонтаж»заборгованості по внесках на загальнообовязкове державне пенсійне страхування на випадок безробіття.
Законом, який визначає правові, фінансові та організаційні засади загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття є Закон України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 № 1533-III (надалі - Закон).
Статтею 10 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»встановлено, що виконавчі дирекції відділень Фонду вирішують покладені на них завдання у тісній взаємодії з профспілковими органами, роботодавцями та місцевими органами виконавчої влади. Робочими органами виконавчої дирекції Фонду та його відділень є виконавчі дирекції відділень в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі.
Відповідно до Положення Про державну службу зайнятості, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 47 від 24.06.1991 року, діяльність державної служби зайнятості провадиться під керівництвом Мінпраці, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
Відповідно до ст.1 Закону застрахованою є фізична особа, на користь якої здійснюється страхування (тобто, працівник), страхувальниками є роботодавці, а в окремих випадках - застраховані особи, а страховиком - Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Об'єктом страхування на випадок безробіття є страховий випадок, із настанням якого у застрахованої особи (члена її сім'ї, іншої особи) виникає право на отримання матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, передбачених статтею 7 цього Закону.
Відповідності до пп. 2 п. 2 ст. 35 вказаного закону роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.
Відповідно до п. 3 ст. 17 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття” роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.
Порядок обчислення та сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття визначається Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затв. наказом Міністерства праці тасоціальної політики України від 18 грудня 2000 р. N 339, за реєстр. в Міністерстві юстиції України 16 січня 2001 р. за N 30/5221.
Згідно п. 7.1. згаданої Інструкції контроль за правильним нарахуванням, своєчасним і повним перерахуванням та надходженням страхових внесків здійснюється центрами зайнятості. Таким чином, позивач має право на звернення до суду з відповідним позовом.
Відповідач доказів погашення заборгованості в розмірі 10979,19 грн. не подав. Надання банку платіжних доручень не є доказом погашення заборгованості, оскільки зазначені платежі виконані не були. З цього приводу відповідач звернувся до банку з вимогами і вони визнані, акцептовані, зареєстровані за № 72 і віднесені до 7 черги погашення, що підтверджується листом ВАТ СКБ «Дністер»від 19.07.2010р.
Оскільки позивач не є кредитором ВАТ СКБ «Дністер»і з цих підстав вимоги до нього були відхилені, відповідальним за несплату внесків є відповідач і саме з нього їх слід стягнути.
Суд вважає, позовні вимоги щодо стягнення з відповідача заборгованості обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч.4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 17-19, 94, 160-163 КАС України, Суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з колективного виробничого підприємства «Енергомонтаж» (ідентифікаційний код 01018671, місцезнаходження: м. Львів, вул. О.Архипенка, 11-15) на користь Львівського міського центру зайнятості (ідентифікаційний код 25555035, місцезнаходження: м. Львів, вул. Княгині Ольги, 122) 10979 (десять тисяч девятсот сімдесят девять) гривень 19 (девятнадцять) копійок.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 01 лютого 2011 року.
Суддя Кравчук В.М.