Єдиний державний реєстр судових рішень Справа №127/14359/26
Провадження №2/127/4098/26
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2026 року м. Вінниця
Вінницький міський суд Вінницької області в складі судді Березовської О. А., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник адвокат Путілін Євген Вікторович, до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Департамент архітектурно- будівельного контролю Вінницької міської ради, про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою шляхом зобов`язання вчинити перебудову,
В С Т А Н О В И В :
28.04.2026 через систему «Електронний суд» до Вінницького міського суду Вінницької області надійшла вище зазначена позовна заява.
Автоматизованим розподілом судової справи між суддями 28.04.2026 головуючим суддею визначена суддя Березовська О. А. Справа передана судді 29.04.2026.
Відповідь №2694607 з Єдиного державного демографічного реєстру про реєстрацію місця проживання особи ОСОБА_2 згенерована судом 05.05.2026, відповідно до якої місце його реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 .
Дослідивши подану позовну заяву та додані до неї документи, суд вважає за необхідне позовну заяву залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
У відповідності до ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп. 2 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» станом на 01.01.2026 ставка судового збору за подання позовної заяви не майнового характеру, яка подана фізичною особою складає 0, 4 відсотка розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що складає 1 331, 20 грн, а якщо справу подано з використанням підсистеми "Електронний суд" ЄСІТС, застосовується коефіцієнт 0, 8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору, тобто 1 064, 96 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір», суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
З урахуванням перехідних положень ЦПК України в редакції, яка діє з 15.12.2017 року, а саме п. 15.2, станом на день постановлення цієї ухвали, в суді функціонує автоматизована система документообігу суду.
Поняття автоматизованої системи визначено у п. 1.2.1. Положенням «Про автоматизовану систему документообігу суду», затвердженої Рішення Ради суддів України в редакції від 11.11.2024 №39, зі змінами, у відповідності до якого автоматизована система - сукупність комп`ютерних програм і відповідних програмно-апаратних комплексів судів та Державної судової адміністрації України (далі - ДСА України), що забезпечує функціонування документообігу суду, обіг інформації між судами різних інстанцій та спеціалізацій, передачу інформації до центральних баз даних залежно від спеціалізації судів, захист від несанкціонованого доступу тощо.
У місцевих та апеляційних загальних судах (крім Київського апеляційного суду), у Вищому антикорупційному суді використовується комп`ютерна програма "Д-3", розроблена адміністратором автоматизованої системи для загальних судів (п. 1.4.3 Положення).
Отже, автоматизованою системою Вінницького міського суду Вінницької області є комп`ютерна програма «Д-3».
Вказаною вище програмою реалізовано функцію, щодо перевірки надходження коштів згідно платіжного документа, який поданий стороною, до спеціального фонду Державного бюджету України, шляхом надсилання в автоматичному режимі Державною казначейською службою України на адресу суду відомостей про зарахування таких коштів, та у разі їх надходження, в автоматичному режимі здійснюється поєднання платіжного документу із обліково-статистичною карткою (далі ОСК) на цивільну справу по якій було сплачено судовий збір.
Саме у вказаний вище спосіб, щодо виконання вимог ч. 2 ст. 9 Закону України «Про судовий збір», суд здійснює перевірку зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
З матеріалів справи вбачається, що позивач, звернувшись до суду із позовною заявою, надав копію платіжної інструкції № YA5M-A5KB-LA5E від 27.04.2026 про сплату судового збору в сумі 1 064, 96 грн.
Як вбачається із комп`ютерної програми «Д-3» Вінницького міського суду Вінницької області по вказаному платіжному документі відсутнє підтвердження зарахування коштів до спеціального фонду Державного бюджету України.
Отже, документ, який позивачем надано на підтвердження сплати судового збору, судом не може бути визнаний як належний доказ про сплату судового збору по цій цивільній справі.
Відповідно до ч. 9 ст. 185 ЦПК України заяви, скарги, клопотання, визначені ЦПК України, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
Отже, позивачу необхідно надати суду платіжний документ, який підтверджує сплату судового збору в сумі 1 064, 96 грн за подання вище зазначеної позовної заяви.
На підставі наведеного, керуючись статтями 175, 177, ч. 1, 2, 9 ст. 185 ЦПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє представник адвокат Путілін Євген Вікторович, до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Департамент архітектурно-будівельного контролю Вінницької міської ради, про усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою шляхом зобов`язання вчинити перебудову - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, зазначених в мотивувальній частині ухвали суду, - п`ять днів з дня отримання копії ухвали.
Попередити позивача, що у разі невиконання ухвали суду у визначений судом строк, позовна заява буде вважатися неподаною та буде повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати представнику позивача до електронного кабінету в системі "Електронний суд" та на електронну пошту, вказану в позовній заяві, позивачу - за адресою проживання, вказаною в позовній заяві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Олена БЕРЕЗОВСЬКА