Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.4
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 січня 2011 року Справа № 2а-9838/10/1270 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., розглянувши в порядку скороченого адміністративну справу за позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 192726,80 грн., -
ВСТАНОВИВ:
14 грудня 2010 року до суду надійшов адміністративний позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 192726,80 грн.
В обґрунтування свого позову позивач зазначив, що СПД ФОП ОСОБА_1 перебуває на податковому обліку в Ленінській МДПІ м. Луганська. Станом на 08.12.2010 відповідач має заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість у розмірі 192726 грн. 80 коп., яка утворилася внаслідок несплати узгоджених податкових зобовязань з вказаного податку і підтверджується податковими деклараціями та податковими повідомленнями-рішеннями. З метою погашення податкового боргу до платника податків застосовувалися заходи, передбачені Законом №2181: надсилалася перша та друга податкова вимоги.
Ухвалою суду від 15 грудня 2010 року було відкрите провадження у справі та призначено до розгляду у скороченому порядку.
27 грудня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду повернувся конверт з копією ухвали без вручення адресату ОСОБА_1 з позначкою причини повернення конверту за зазначеною адресою не проживає.
У звязку з тим, що судові документи були направлені на адресу відповідача ОСОБА_1, за останнім місцем реєстрації субєкта підприємницької діяльності, тому відповідно до ст. 35 КАС України, відповідач вважається повідомленим про розгляд позову.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Статтею 8 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що на податкову службу покладено функцію щодо контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обовязкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію субєктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів; проведенням роботи по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів.
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції здійснюють у межах своїх повноважень контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
З матеріалів справи вбачається, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована виконавчим комітетом Луганської міської ради 27.08.2002, про що зроблено державний запис №23820170000011753 (а.с.3).
Згідно поданої до Ленінської МДПІ у м. Луганську заяви від 15.03.2010, СПД ОСОБА_1 зареєстрована платником податку на додану вартість (а.с.5) та отримала свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість №100274872 від 16.03.2010 (а.с.6).
На підставі направлення на перевірку №548 від 31.05.2010 Ленінською МДПІ у м. Луганську у період з 01 червня 2010 року по 14 червня 2010 року було проведено виїзну документальну перевірку СПД ФОП ОСОБА_1 (а.с.14). Направлення на проведення перевірки відповідач отримав 20.05.2010, що підтверджується розпискою №548 (а.с.14). За результатами документальної планової виїзної перевірки дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства СПД ФОП ОСОБА_1 за період з 01.04.2007 по 31.03.2010 було складено акт №126/17/НОМЕР_1 від 15.06.2010 (а.с.15-77).
Документальною плановою виїзною перевіркою встановлені порушення суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_1:
1. пп. "а" п.19.1 ст.19 Закону України від 22.05.2003 року № 889-ІУ "Про податок з доходів фізичних осіб" із змінами та доповненнями, ст.13, п.4 ст.14 Декрету КМ України від 26.12.1992 року № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян" із змінами та доповненнями, внаслідок неналежного ведення обліку доходів та витрат в період з 01.04.2007р. по 31.03.2010р., що призвело до завищення суми валового доходу на 1556,00 грн., завищення суми валових витрат на 1556,00 грн.;
2. пп.2.3.1 п.2.3 ст.2, пп.4.1 ст.4, пп.6.1.1. пп.6.1 ст.6, пп.7.3.1 п.7.3 ст.7, п.9.3. ст.9, абз.2 п.9.4., п.9.6. ст.9 Закону України від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" зі змінами і доповненнями, в результаті чого занижено податок на додану вартість за перевірений період на 125968 грн., у тому числі за травень 2008р. у сумі 6246 грн., за червень 2008р. у сумі 5967 грн.., за липень 2008р. у сумі 3707 грн., за серпень 2008р. у сумі 7723 грн., за вересень 2008р. у сумі 7265 грн., за жовтень 2008р. у сумі 7035 грн., за листопад 2008р. у сумі 4831 грн., за грудень 2008р. у сумі 1308 грн., за січень 2009р. у сумі 2564 грн., за лютий 2009р. у сумі 2172 грн., за березень 2009р. у сумі 4162 грн., за квітень 2009р. у сумі 6512 грн., за травень 2009р. у сумі 5322 грн., за червень 2009р. у сумі 5889 грн.., за липень 2009р. у сумі 5623 грн., за серпень 2009р. у сумі 6841 грн., за вересень 2009р. у сумі 7519 грн., за жовтень 2009р. у сумі 6348 грн., за листопад 2009р. у сумі 6923 грн., за грудень 2009р. у сумі 5718 грн., за січень 2010р. у сумі 5757 грн., за лютий 2010р. у сумі 5620 грн., за березень 2010р. у сумі 4916 грн.
3. пп.2.3.1 п.2.3 ст.2, п.7.8 ст.7, п.9.3. ст.9, абз.2 п.9.4., п.9.6. ст.9 Закону України від 03.04.1997 р. № 168/97-ВР "Про податок на додану вартість" зі змінами і доповненнями, та абз. «а» пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону України від 21.12.2000р. № 2181 -III "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами" із змінами і доповненнями, внаслідок чого не надані у встановлені терміни до Ленінської МДПІ у м. Луганську податкові декларації з ПДВ за звітні періоди: травень 2008р., червень 2008р., липень 2008р., серпень 2008р., вересень 2008р., жовтень 2008р., листопад 2008р., грудень 2008р., січень 2009р., лютий 2009р., березень 2009р., квітень 2009р. травень 2009р., червень 2009р., липень 2009р., серпень 2009р., вересень 2009р., жовтень 2009р., листопад 2009р., грудень 2009р., січень 2010р., лютий 2010р., березень 2010р.
За висновками перевірки Ленінською МДПІ м. Луганська було донараховано СПД ФОП ОСОБА_1 податок на додану вартість у розмірі 125968,00 грн. та застосовані штрафні (фінансові) санкції у розмірі 65348,80 грн., про що винесено податкове повідомлення-рішення форми «Р» від 16.06.2010 №0002891910/0 на суму 191316,80 грн. (а.с.48). Дане податкове повідомлення-рішення відповідач отримав 17.06.2010 (а.с.49).
17 червня 2010 року СПД ФОП ОСОБА_1 подала до податкового органу декларацію з ПДВ за травень 2010 року, якій було присвоєно №54492, де в рядку 27 відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду, 603 грн. (а.с.9-10).
01 липня 2010 року за №1/11/27799 Ленінською МДПІ м. Луганська було винесено першу податкову вимогу щодо сплати податкового боргу за узгодженими податковими зобовязаннями у розмірі 191919,80 грн., яка була направлена на адресу відповідача (а.с.52).
У звязку з неможливістю вручення першої податкової вимоги було складено акт від 10.08.2010 (а.с.54).
20 липня 2010 року СПД ФОП ОСОБА_1 подала до податкового органу декларацію з ПДВ за червень 2010 року, якій було присвоєно №69720, де в рядку 27 відповідач самостійно визначив суму ПДВ, яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет за підсумками поточного звітного періоду, з урахуванням залишку відємного значення попереднього звітного періоду 807,00 грн. (а.с.11-12).
13 вересня 2010 року за №2/23/42383 Ленінською МДПІ м. Луганська було винесено другу податкову вимогу щодо сплати податкового боргу за узгодженими податковими зобовязаннями у розмірі 192726,80 грн., яка була направлена на адресу відповідача (а.с.56).
У звязку з неможливістю вручення другої податкової вимоги було складено акт від 19.10.2010 (а.с.58).
Відповідно до п.5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» (далі Закон 2181), податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Згідно з п.п.5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону 2181, платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст. 5 Закону 2181, узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону 2181 передбачено, що податковий борг (недоїмка) це податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.
Згідно з п.п.6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.п. 6.2.3 п. 6.2 ст. 6 Закону 2181 податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобовязання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобовязання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обовязок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Згідно з п.п.6.2.4 п.6.2 ст. 6 Закону 2181 податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.
У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Оскільки у судовому засіданні було встановлено, що відповідач СПД ФОП ОСОБА_1 має податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 192726 грн. 80 коп., який складається з самостійно узгодженим платником податків податкового зобовязання у розмірі 1410,00 грн. та нарахованого податковим ораганом податкового зобовязання у розмірі 191316,80 грн., який на день звернення до суду в добровільному порядку не сплачений, суд вважає позовні вимоги Ленінської МДПІ м. Луганська щодо стягнення з СПД ФОП ОСОБА_1 податкового боргу у розмірі 192726,80 грн. законними та обгрунтованими.
Відповідно до ч.2 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони субєкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, повязані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Оскільки позивачем не були здійснені документально підтверджені судові витрати, питання про розподіл судових витратах не вирішується.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 158 - 163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції у м. Луганську до субєкта підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення суми податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 192726,80 грн. задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з субєкта підприємницької діяльності фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, і.н. НОМЕР_1) на користь державного бюджету України (р/р 31117029700006, код платежу 14010100, УДК у м. Луганську ГУ ДКУ в Луганській області, код 24046582, банк ГУ ДКУ в Луганській області, МФО 804013) суму податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 192726 грн. 80 коп. (сто девяності дві тисячі сімсот двадцять шість гривень 80 коп.)
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
СуддяС.М. Чиркін