ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 грудня 2010 року м. Запоріжжя Справа № 2а-9754/10/0870
Запорізький окружний адміністративний суд, у складі судді Нечипуренка О.М., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі М.Запоріжжя до товариства з обмеженою відповідальністю «Пері» про стягнення податкової заборгованості у розмірі 550,21 грн.,
ВСТАНОВИВ:
25 листопада 2010 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі міста Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю “Пері” про стягнення з відповідача податкового боргу у розмірі 550,21грн., у т.ч. по податку на прибуток 138,36 грн. та по комунальному податку 411,85 грн.
В позовній заяві зазначено, що ТОВ «Пері» (код ЄДРПОУ 30241521), зареєстроване відділом реєстрації та єдиного реєстру Орджонікідзевської районної адміністрації Запорізької міської ради, за адресою вул. Перемоги, 119-А/50. Податковим повідомленнямрішенням від 10.09.2007 №0009971510/0 до відповідача застосовано з штрафні (фінансові) санкції у розмірі 170 грн. за неподання податкової декларації по податку на прибуток, у строки визначенні законодавством. Податковим повідомленням рішенням від 10.09.2007 № 0009961510/0 до відповідача застосовано з штрафні (фінансові) санкції у розмірі 340 грн. за неподання розрахунку по комунальному податку, у строки визначенні законодавством. Вказані податкові повідомлення рішення прийняті на підставі акту перевірки №691/16/30241521 від 30.08.2007. Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме відповідачу були направлені перша податкова вимога № 1/1190 від 26.09.2007 та друга податкова вимога № 2/1396 від 16.11.2007.
Зважаючи на наявну переплату та нарахування пені. заборгованість з податку на прибуток складає 138,36 грн. та по комунальному податку 411,85 грн.
Відповідачем сума визначеного податковим органом податкового зобовязання не погашена, податкові повідомлення рішення не оскаржені.
Відповідно до законодавства примусове стягнення податкової заборгованості здійснюється шляхом звернення стягнення на активи відповідного платника податків в рахунок погашення заборгованості виключно за рішенням суду.
Позовні вимоги обґрунтовані Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», Законом України «Про державну податкову службу в Україні».
Ухвалою суду від 29.11.2010 було відкрито скорочене провадження у справі.
Рекомендоване поштове відправлення, яке містило зазначену ухвалу, та надсилалося відповідачу за його юридичною адресою, було повернуто до суду 03.12.2010 з відміткою відділення поштового звязку «за зазначеною адресою не значиться».
Станом на 14.12.2010 до канцелярії суду не були подані заперечення проти позову.
Суддя, оцінивши повідомлені позивачем обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, вирішив продовжити розгляд справи у порядку скороченого провадження і встановив наявність достатніх підстав для задоволення позову виходячи з наступного.
Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Згідно п.п.5.2.1. п.5.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджети та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2. та 4.3. статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2. цього пункту.
У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобовязання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
Підпункт 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачає, якщо у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Відповідно до п.п. 6.2.4 п. 6.2 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Згідно матеріалів справи у звязку з неможливістю вручення першої податкової вимоги № 1/1190 від 26.09.2007 та другої податкової вимоги № 2/1396 від 16.11.2007 відповідачу на підставі того, що підприємство за юридичною адресою не знаходиться позивачем були складенні акти про неможливість вручення, та розміщені на дошці податкових оголошень.
Згідно п.п.3.1.1. п.3.1.ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобовязань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 71, 159-163, 183-2 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Орджонікідзевському районі М.Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю “Пері” про стягнення податкового боргу у сумі 550,21 грн. - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю “Пері” (код ЄДРПОУ 30241521), податкову заборгованість у розмірі 550 (пятсот пятдесят) грн. 21 коп. на користь місцевого бюджету Орджонікідзевського району м. Запоріжжя, у тому числі: по податку на прибуток у розмірі 138 (сто тридцять вісім) грн..36 коп. (на р/р №33215812700007, код платежу 11021000, код отримувача 34677145, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015); по комунальному податку у розмірі 411 (чотириста одинадцять) грн.85 коп. (на р/р №33215812700007, код платежу 16010200, код отримувача 34677145, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова набирає законної сили і є остаточною після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя (підпис) О.М. Нечипуренко