Постанова № 13598144, 17.12.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.12.2010
Номер справи
2а-16781/10/2670
Номер документу
13598144
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

17 грудня 2010 року <Час проголошення >№ 2а-16781/10/2670

Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К. при секретарі судового засідання Шкребтій І.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Сайленс»

до Державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва

про визнання нечинним рішення

за участю представників сторін:

від позивача: Пастушенко О.І., представника

від відповідача: Косякевич Ю.С., представника

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Сайленс»з позовом до Державної податкової інспекції у Оболонському районі міста Києва про визнання нечинним рішення від 28.09.2010р. №0007312305 про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

В обґрунтування позову позивачем було зазначено, що прийняте рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій підлягає скасуванню, оскільки вважає, що вказане рішення не відповідає вимогам чинного законодавства. Зокрема, позивач стверджує, що він не був зобовязаний роздруковувати Z звіти в ті дні, коли операцій з готівкою не проводилося, оскільки день, в який не проводилося операцій з готівкою фактично не є робочою зміною відповідного підрозділу.

Відповідачем у наданому відзиві позовні вимоги заперечуються з підстав правомірності прийняття оспорюваного рішення. Зокрема, відповідач зазначає, що актом перевірки встановлено, що Z звіти не роздруковувались в ті дні, які були робочими для позивача.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

Працівниками Державної податкової інспекції у Оболонському районі м. Києва 15.09.2010р. було проведено перевірку Товариства з обмеженою відповідальністю «Сайленс» (далі позивач), за результатами якої складено акт перевірки ТОВ «Сайленс»від 15.09.2010р. №0856/26/54/23/22954177 (далі акт перевірки).

На підставі висновків даного акту перевірки Державною податковою інспекцією у Оболонському районі м. Києва (далі відповідач) було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0007312305 від 28.09.2010р. у розмірі 14 960грн.

Прийняття оскаржуваного рішення мотивовано висновками акту перевірки про порушення позивачем п. 9 ст. З Закону України № 265/95-ВР від 06.07.1995р. «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Зокрема, в ході перевірки було встановлено, що за період, який перевірявся, з 01.07.2010р. по 14.09.2010р. підприємство не забезпечило щоденний друк фіскальних звітних чеків на реєстраторі розрахункових операцій в робочі дні підприємства.

З наявністю даного порушення норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суд погоджується, виходячи з наступного.

Відповідно до пунктів 9,12 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Позиція позивача полягає у тому, що не роздрукування фіскальних звітних чеків в магазині за вказані дні повязане з тим, що у зазначені дні продаж товару не здійснювався, так як не було покупців, відповідно, відсутній обовязок щодо щоденного роздрукування фіскального звітного чеку.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій» від 18.02.2002р. № 199, усі режими роботи реєстратора розрахункових операцій повинні блокуватися, зокрема, у разі перевищення максимальної тривалості зміни. Разом з тим, підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години. У разі, коли підприємство не здійснює діяльність у конкретні дні, що підтверджується відповідним наказом по підприємству, та реєстратори розрахункових операцій не застосовуються, то відповідно і фіскальні чеки не друкуються. У робочі дні підприємства реєстратор розрахункових операцій повинен бути у ввімкненому стані, і роздрукування фіскального звітного чека є обовязковим.

Як вбачається з наданої позивачем відповідачу довідки №0915 від 15.09.2010р., в період з 01.07.2010р. по 14.09.2010р. вихідними днями позивача були субота та неділя, протягом вказаного періоду на підприємстві було 53 робочих дні.

Таким чином, позивач мав законодавчо встановлений обовязок зі здійснення роздрукування фіскального звітного чека, протягом кожного робочого дня.

Матеріалами справи не підтверджується, що реєстратор розрахункових операцій належить структурному підрозділу юридичної особи, який має графік роботи, відмінний від самого підприємства.

Зокрема, реєстраційне посвідчення реєстратора розрахункових операцій не містить посилань на найменування господарської одиниці позивача.

У звязку з цим, судом не приймаються посилання позивача на те, що робочою зміною підрозділу, який здійснює приймання готівки, є тільки той день, в якому здійснюються готівкові операції.

Відповідно до пункту 4 статті 17 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" із змінами та доповненнями, до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема, у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його не зберігання в книзі обліку розрахункових операцій.

Отже, зазначеною нормою законодавства підставою відповідальності визначено невиконання друку щоденного фіскального звітного чеку, без зазначення підстав такого невиконання.

Відповідач, як субєкт владних повноважень довів правомірність прийнятого ним рішення. Позивач не надав суду належних доказів, які б свідчили про правомірність заявлених позовних вимог

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Враховуючи вищенаведене в сукупності, та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1.В задоволенні позову відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя С.К. Каракашьян