Постанова № 13591418, 10.12.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
10.12.2010
Номер справи
2а-14756/10/2670
Номер документу
13591418
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

10 грудня 2010 року           09:05           № 2а-14756/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючої судді Власенкової О.О., при секретарі судового засідання Островській О.В. розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції у Солом'янському районі міста

Києва

до відповідачаДержавного підприємства "Центральне спеціалізоване будівельне

управління"

про стягнення податкової заборгованості у розмірі 173 259,65грн., Обставини справи:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення з відповідача податкової заборгованості у розмірі 173259,65 грн.

Водночас просив постановити ухвалу про забезпечення адміністративного позову.

У судовому засіданні 10 грудня 2010 року на стадії з’ясування учасників судового процесу про наявність заяв та клопотань судом встановлено відсутність у позивача будь-яких заяв та клопотань.

Позовні вимоги мотивовані тим, що у відповідача виникла заборгованість з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності у розмірі 173259,65 грн., чим порушено вимоги Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" (далі - Закон).

Відповідач у судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, а саме щодо заборгованості у розмірі 114304,56 грн. відповідно до декларації від 27 січня 2009 року №1631.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України у судовому засіданні 10 грудня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Ознайомившись з матеріалами справи, заслухавши пояснення представників сторін, Окружний адміністративний суд міста Києва

ВСТАНОВИВ:

Державне підприємство "Центральне спеціалізоване будівельне управління" зареєстроване як платник податків у ДПІ у Солом'янському районі м.Києва.

Як свідчать матеріали справи та встановлено судом, відповідач має податковий борг перед Державним бюджетом України у розмірі 173259,65 грн., який виник з наступних підстав.

Відповідачем до ДПІ у Солом’янському районі міста Києва були подані наступні податкові декларації: від 22 січня 2010 року №1721 на суму 124437,72 грн., від 05 лютого 2009 року №4687 на суму 17504.96 грн., від 27 січня 2009 року №1631 на суму 114304.56 грн.

Як вбачається з позовної заяви, відповідачем заборгованість частково була погашена. Однак, на узгоджену суму податкового зобов’язання з орендної плати з юридичних осіб нараховано пеню у розмірі 91,17 грн.

З метою погашення податкового боргу та на виконання покладених Законом повноважень ДПІ у Солом’янському районі м.Києва пред’явлено першу податкову вимогу від 08 квітня 2009 року №1/454 та другу податкову вимогу від 10 липня 2009 року №2/940, які були направлені відповідачу поштою з повідомленням про вручення поштового відправлення та повернулися до ДПІ у зв’язку з незнаходженням відповідача за адресою.

Отже, як свідчать матеріали справи, загальна сума податкового боргу становить 173259,65 грн.

На дату подання позовної заяви податкова заборгованість до Державного бюджету відповідачем не сплачена.

Доказів оскарження вищевказаних податкових вимог у судовому порядку та їх скасування суду не надано.

Вирішуючи цю справу суд виходить із такого.

Згідно з частиною 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до пункту 1.2 статті 1 Закону податкове зобов'язання –це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Пунктом 1.3 статті 1 Закону податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Згідно з підпунктом 4.1.1. пункту 4.1. статті 4 Закону платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом "г" підпункту 4.2.2 пункту 4.2, а також пунктом 4.3 цієї статті.

Пунктом 5.1 статті 5 вищевказаного Закону передбачено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до підпункту 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у десятиденний термін, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до підпункту 6.2.1 пункту 6.1 статті 6 Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Підпунктом 6.2.3 пункту 6.2 статті 6 Закону податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов’язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов’язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов’язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

Відповідно до пункту 6.2.4. Закону податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення.

Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.

У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення.

Підпунктом 3.1.1 пункту 3.1 статті 3 Закону встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.

Таким чином, відповідно до положень законодавства узгоджена сума податкового зобов'язання, яка не була сплачена платником податків у визначені строки, вважається сумою податкового боргу платника податків і може бути примусово стягнена за рахунок активів платника в судовому порядку.

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Станом на день розгляду цього спору суду не надано доказів погашення зазначеної заборгованості, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача–суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно частини 4 статті 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись статтями 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства "Центральне спеціалізоване будівельне управління" (01042, м.Київ, вул.Івана Кудрі, 18/2, код ЄДРПОУ 32200555) податкову заборгованість у розмірі 173259,65 грн. (сто сімдесят три тисячі двісті п’ятдесят дев’ять грн. 65 коп.) на р/р 33217812700010, одержувач ВДК у Солом’янському районі м.Києва, ідентифікаційний код 26077951, банк одержувача УДК у м.Києві, МФО 820019, код платежу 13050200.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені статтями 185-187 КАС України, шляхом подання в десятиденний строк апеляційної скарги до Київського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Києва.

Суддя                                                                                 О.О. Власенкова