Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 квітня 2010 р. справа № 2а-4665/10/0570
час прийняття постанови:
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Зеленова А. С.
при секретаріБеспалько Г.Г.
за участю представника позивача Мочкаєва Ю.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду за адресою: м. Донецьк-52, вул. 50 Гвардійської Дивізії, 17, адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Торезі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій 5437,50грн.,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у м. Торезі звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій 5437,50грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що ОСОБА_2 зареєстровано Виконавчим комітетом Торезькою міської ради 22.10.2008 року як фізична особа-підприємець та перебуває на податковому обліку у ДПІ у м. Торезі як платник податків. Відповідно до п.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування», пп.4.1.4 п.4.1 ст.4, пп.5.3.1 п.5.3 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами і державними цільовими фондами» платник податків зобовязаний сплачувати суми податків і зборів у встановлені законом терміни. В результаті господарської діяльності фізичної особи-підприємця, утворився податковий борг, який станом на момент звернення до суду не сплачено.
Просив суд стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 на користь державного бюджету заборгованість перед бюджетом зі сплати штрафних санкцій 5437,50грн.
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі , надав пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві, просив суд позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не зявився, про час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, заяв про відкладення розгляду на адресу суду не надходило.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши надані докази, судом встановлено наступне.
Відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію ОСОБА_2 є фізичною особою-підприємцем, зареєстрований Виконавчим комітетом Торезької міської ради 22.10.2008р. за адресою : 86600, АДРЕСА_1, та присвоєно код ІПН НОМЕР_1 /а.с.10/.
Відповідно довідки про взяття на облік платника податків від 23.10.08 року за №837/29-014-1 фізична особа-підприємець ОСОБА_2 перебуває на обліку платника податків в ДПІ у м. Торезі /а.с.20/.
Статтею 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» встановлено, що завданнями органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів ( обовязкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством.
Пунктом 1 частини 1 статті 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» зазначено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та обєднанні державні податкові інспекції виконують функцію стосовно здійснення контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів ( обовязкових платежів).
Відповідно до пп. 2.1.4 п.2.1 ст. 2 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» контролюючим органом є податкові органи стосовно податків і зборів (обовязкових платежів), які справляються до бюджетів та держаних цільових фондів. Органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу ( органи стягнення) є виключно податкові органи, як зазначено у пп.2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону 2181.
ДПІ у м. Торезі , як орган стягнення у розумінні п. 1.16 ст.1 та пп.2.1.4 п.2.1 ст.2 Закону 2181, п. 1 ч.1 ст. 10 Закону України «Про Державну податкову службу в Україні» межах своєї компетенції визначеної законодавством, здійснює контроль за своєчасність достовірністю, повнотою нарахування податків і зборів ( обовязкових платежів) та погашення податкових зобовязань чи податкового боргу.
Відповідно до пп. 4.1.4 а п.4.1 ст. 4 Закону 2181 податкові декларації подаються базовий податковий ( звітний) період, що дорівнює календарному місяцю ( у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останні календарним днем звітного ( податкового місяця). Базовий податковий період для обчислення податку на додану вартість дорівнює одному календарному місяцю ( пп.. 7.8.1 п.7.8 ст. 7 Закон про ПДВ).
Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених Законом.
Станом на 03.02.10 фізична особа-підприємець має заборгованість перед бюджетом у сумі 5437грн. по сплаті штрафних (фінансових) санкцій застосованих за порушення Законів України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».
08.09.2009 року проведено перевірку ФОП ОСОБА_2 з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари , послуги, вимог регулювання обігу готівки, наявності готівкових торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 08.09.09 №0136/05/24/23/НОМЕР_1.
На підставі акту перевірки прийнято:
-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 11.09.2009 року №0001082320 на суму 2933,50грн., отримано відповідачем 11.09.09/а.с.8/;
-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 14.09.09р. №0001122320 на суму 1304грн., отримано відповідачем 14.09.09 /а.с.9/;
-рішення про застосування фінансових санкцій від 11.09.09 №20-23-211-1/НОМЕР_1 на суму 2700грн. /а.с.10/.
Зазначені податкові повідомлення-рішення ні в адміністративному , ні в судовому порядку не оскаржувались. Тому, відповідно до пп.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», податкові зобовязання платника податків вважаються узгодженими у день отримання платника податків вважаються узгодженими у день отримання платником податків податкового повідомлення.
З урахуванням часткової сплати суми штрафних санкцій, заборгованість становить 5437,50грн.
Відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковим органом на адресу відповідача було направлено податкові вимоги.
Вжиті заходи Державною податковою інспекцією у м. Торезі спрямовані на погашення податкового боргу не призвели до результату.
Несплата відповідачем заборгованості перед бюджетом порушує інтереси держави, оскільки спричиняє шкоду економічним інтересам держави, загрожує невиконанню загальнодержавних програм, які фінансуються з бюджету, підриває основні принципи існуючого суспільного ладу.
Таким чином суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог Державної податкової інспекції у м. Торезі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій 5437,50грн.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 8 - 11, 158 - 163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позов Державної податкової інспекції у м. Торезі до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій 5437,50грн.- задовольнити.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1 , ІНН НОМЕР_1) заборгованість зі сплати штрафних санкцій у розмірі 5437,50грн. (пять тисяч чотириста тридцять сім)грн. 50коп. на користь Державного бюджету( рахунок 31110104700084, код платежу 21081100, отримувач ГУДКУ у Донецькій області , МФО 834016, ЄДРПОУ 34687305).
Постанову ухвалено в нарадчій кімнаті 13 квітня 2010 року та проголошено її вступну та резолютивну частини у присутності представника позивача .
Повний текст постанови виготовлено 19 квітня 2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Зеленов А. С.