ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
22.11.10Справа №2а-7092/10/15/0170 (17:20год.) м.Сімферополь Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Тоскіної Г.Л. , при секретарі Маляр К.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в м.Алушта АРК
до Приватного підприємства «Неаполь-А»
про стягнення
за участю представників сторін:
від позивача: не зявився;
від відповідача : не зявився;
Суть справи: До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Алушта АРК до Приватного підприємства «Неаполь-А» про стягнення заборгованості із сплати штрафних санкцій у сумі 3322,57грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що перевіркою встановлені порушення вимог п.п.1,2,6,9,11,13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 р. із змінами та доповненнями. Виявлені порушення були відображені в акті перевірки, на підставі якого до відповідача було застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 3322,57грн., які на момент звернення позивача з позовом до суду не було сплачено відповідачем.
Позивач у судове засідання 22.11.10р. не забезпечив явку свого представника, хоча про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином та завчасно, надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час і місце судового засідання повідомлений належним чином та завчасно. Відповідач заперечень проти позову не представив, про причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд
ВСТАНОВИВ:
Приватне підприємство «Неаполь-А»зареєстровано 16.06.2007р. у якості юридичної особи, що підтверджується відомістю .(зворотній бік а.с. 6).
20.01.10 р., згідно направлення на перевірку № 17 від 18.01.10р. (а.с.32), працівниками державної податкової інспекції в м.Алушта АРК було проведено перевірку по контролю за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів та ліцензій, магазину, розташованого за адресою : АРК, м.Алушта, вул. 60 років СРСР, 16а, магазин «Продукти», де здійснював торгівельну діяльність відповідач.
За результатами перевірки було встановлено порушення п.1,2,6,9,11,13 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” №265/95-ВР від 06.07.1995 р. із змінами та доповненнями.
Вказані порушення були відображені в акті № 000839 від 20.01.2010р., з яким було ознайомлено відповідача та надано його копію відразу після складання акту, а саме 08.04.10 р., про що свідчить підпис продавця ОСОБА_1 на вказаному акті (а.с. 7-8).
На підставі акту перевірки Державної податкової інспекції в м.Алушті АРК винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 29.01.2010р. № 0000492303 у сумі 3322,75грн.( а.с.9).
Згідно ст. 15 Закону № 265/95 контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Статтею 16 Закону №265/95 передбачено, що контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону. Планові або позапланові перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку, передбаченому законодавством України.
Відповідно до ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтва про державну реєстрацію, патентів, ліцензій.
У відповідності із пунктами 1,2,6,9,11,13 статті 3 Закону №265/95 суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють розрахункові операції в готівковій і/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів і т.п.) при продажі товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг, зобов'язані:
- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку реєстратори розрахункових операцій з друкуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (пункт 1);
- видавати особі, що одержує чи повертає товар, одержує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ установленої форми на повну суму проведеної операції (пункт 2);
- забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення (пункт 6);
- щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій (пункт 9);
- проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості (пункт 11);
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (пункт 13).
Відповідно до п.4 ст.17 Закону №265/95 за невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій до відповідача застосовані фінансові санкції в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 340,00*4=1360,00грн.
Відповідно до п.6 ст.17 Закону №265/95 за проведення розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій без використання режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості до відповідача застосовані фінансові санкції в розмірі пяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 17*5=85,00грн.
Відповідно до ст. 22 Закону №265/95 у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність 307,55*5=1537,75грн.
У відповідності до п.1 ст.17 Закону №265/95 у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій до відповідача застосовані фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на яку виявлено невідповідність 7,50*5=37,50грн.
Відповідно до п.3 ст.17 Закону України № 265/95 у разі незберігання книг обліку розрахункових операцій протягом встановленого терміну до відповідача застосовується фінансова санкція в розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 17,00грн.*20=340,00грн.
Рішення від 29.01.2010р. № 0000492303 у сумі 3322,75грн., яке було надіслано 03.02.2010р. на адресу відповідача замовною кореспонденцією, але повернуто поштою 08.02.2010р. та розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт № 1 про неможливість вручення рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій (а.с.11).
Таким чином, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.
У повному обсязі постанову складено 22.11.10р.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 100, 160-163, 167 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Неаполь-А» (98500, АРК, м.Алушта, с.Лаванда, вул..Леніна, 8, кв.1 ,ідентифікаційний код 35224689) до державного бюджету суму неоплаченої штрафної санкції у розмірі 3322,75грн. та перерахувати на р/р 31119104700007 Держбюджет м.Алушти, код платежу 21080900, ГУ ДКУ в АРК м.Сімферополь, МФО 824026, ОКПО 34740913.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Тоскіна Г.Л.