Єдиний державний реєстр судових рішень КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 2а-110/10/2370 Головуючий у 1-й інстанції: Холод Р. В.
Суддя-доповідач: Кузьменко В. В.
У Х В А Л А
Іменем України
"20" січня 2011 р. м. Київ
колегія Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді Кузьменко В. В.,
суддів Василенко Я. М., Ісаєнко Ю. А.,
при секретарі Семенець Н. В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві справу за адміністративним позовом Тальнівської районної державної адміністрації Черкаської області до Головного управління Державного казначейства України у Черкаській області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії, за апеляційною скаргою Головного управління Державного казначейства України у Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 22.02.2010 року, -
В С Т А Н О В И Л А:
Позивач звернувся з позовом до ГУДК України у Черкаській області про визнання протиправними дії відповідача про не проведення операцій з казначейського обслуговування позивача та списання коштів загального фонду Державного бюджету України в сумі 4611 грн. 32 коп. з рахунків позивача на утримання апарату та відділів, стягнути з відповідача кошти в сумі 4611 грн. 32 коп., які списані з рахунку позивача внаслідок протиправних дій відповідача та зарахувати їх на рахунок позивача №35212002000920 в ГУДКУ у Черкаській області, МФО 854018, код ЄДРПОУ 04061286, зобовязати відповідача вжити дії щодо проведення операцій з розрахунково-касового обслуговування позивача з перерахунку коштів в сумі 4611 грн. 32 коп. загального фонду Державного бюджету згідно платіжних доручень від 18 грудня 2009 р. № 464, від 24 грудня 2009 р. № 483, № 484, № 487, від 25 грудня 2009 р. № 488. .
Свої вимоги мотивував тим, що позивачем надані платіжні доручення на здійснення платежів до відповідача, проте, останнім вказані кошти не були перераховані, платіжні доручення не повернуті.
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 22.02.2010 року позовні вимоги задоволені частково.
Не погоджуючись з зазначеним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що постановлена з порушенням норм матеріального та процесуального права.
В засідання зявився представник апелянта, наполягав на задоволенні апеляційної скарги, представник позивача не зявився, будучи належним чином повідомленим, що не перешкоджає слуханню спірного питання відповідно до вимог ч. 4 ст. 196 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, учасників процесу, перевіривши матеріали справи, доводи скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Згідно зі ст.ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції про часткове задоволення позову виходячи з наступного.
З матеріалів справи вбачається, що у грудні 2009 року позивач подав до управління Державного казначейства у Тальнівському районі ГУДК у Черкаській області належним чином оформленні платіжні доручення № 487 від 24.12.2009 року на суму 2610 грн. 70 коп., № 464 від 18.12.2009 року на суму 186 грн. 00 коп., № 483 від 24.12.2009 року на суму 601 грн. 62 коп., № 484 від 24.12.2009 року на суму 204 грн. 18 коп. та №488 від 25.12.2009 року на суму 1008 грн. 82 коп. на здійснення платежів до відповідача, у відповідності з положенням п. 7 ст. 51 Бюджетного кодексу України.
Проте, відповідачем не здійснено платежі за дорученням розпорядника бюджетних коштів.
Віповідно до Положенні про Державне казначейство України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1232 від 21.12.2005 року визначені завдання Державного казначейства України: забезпечення казначейського обслуговування державного та місцевих бюджетів на основі ведення єдиного казначейського рахунку (передбачає: розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів; контроль за здійсненням бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень, прийнятті зобов'язань та проведенні платежів за цими зобов'язаннями; в межах своїх повноважень контроль за дотриманням учасниками бюджетного процесу бюджетного законодавства; ведення бухгалтерського обліку і складання звітності про виконання державного та місцевих бюджетів); здійснення управління наявними фінансовими ресурсами, що ним обліковуються; визначення механізму казначейського обслуговування державного та місцевих бюджетів, установлення єдиних правил бухгалтерського обліку і звітності про виконання державного та місцевих бюджетів, кошторисів розпорядників бюджетних коштів, визначення порядку і строків подання звітів про виконання кошторисів державних цільових фондів.
17.06.2008 року між управлінням Державного казначейства у Тальнівському районі Головного управління Державного казначейства у Черкаській області та Тальнівською районною державною адміністрацією укладено Договір про здійснення розрахунково-касового обслуговування, відповідно до якого казначейство відкриває Тальнівській районній державній адміністрації бюджетні та не бюджетні рахунки та здійснює його розрахунково-касове обслуговування відповідно до вимог законодавства України, в тому числі нормативно-правових актів Державного казначейства України і Національного банку України та умов цього Договору.
Відповідно до п. 12.8 Порядку обслуговування державного бюджету за видатками та операціями з надання та повернення кредитів, наданих за рахунок коштів державного бюджету, затвердженого наказом Державного казначейства України від 25.05.2004 року № 89, платіжне доручення, не прийняте до виконання, не пізніше наступного робочого дня повертається без виконання органами Державного казначейства України розпорядникам (одержувачам) бюджетних коштів, від яких воно надійшло, разом з відмовою у прийнятті до виконання платіжних доручень в письмовій формі.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відповідач повинен був здійснити платежі за дорученням розпорядника бюджетних коштів, оскільки були наявні відповідні бюджетні зобов'язання для платежу, наявні бюджетні кошти невикористаних бюджетних асигнувань у Тальнівській районній державній адміністрації; напрями витрачання бюджетних коштів відповідали бюджетному асигнуванню, згідно п. 8 ст. 51 Бюджетного кодексу України.
Розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов'язання та здійснюють відповідні видатки за загальним фондом бюджету тільки в межах бюджетних асигнувань, а тому при здійсненні господарської діяльності розпорядники бюджетних коштів повинні керуватись положенням ч. 6 ст. 51 Бюджетного кодексу України, згідно з яким будь-які зобов'язання, взяті без відповідних бюджетних асигнувань не підлягають оплаті за рахунок бюджетних коштів.
Кошторис Тальнівської районної державної адміністрації на 2010 рік позивачем не був наданий, що враховано колегією суддів.
Отже, перевіривши мотивування судового рішення та доводи апеляційної скарги, відповідно до вимог ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо справедливого судового розгляду, судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги та апелянта спростовуються висновками суду першої інстанції, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства, а тому, підстав для зміни чи скасування рішення немає.
Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу Головного управління Державного казначейства України у Черкаській області на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 22.02.2010 року у справі за адміністративним позовом Тальнівської районної державної адміністрації Черкаської області до Головного управління Державного казначейства України у Черкаській області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії залишити без задоволення.
Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 22.02.2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання в повному обсязі, тобто з 25.01.2011 року, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя: В. В. Кузьменко
Судді: Я. М. Василенко
Ю. А. Ісаєнко
Повний текст ухвали виготовлено 25.01.2011 року