Єдиний державний реєстр судових рішень Копія
Справа № 2-а-8279/10/2270/3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 січня 2011 рокум. Хмельницький Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіСалюка П.І.
при секретаріРозумняк О.В.
за участі:
представника позивача:
представника прокуратури:Масловської Т.В.
Будняк О.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Заступника прокурора м. Хмельницького в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області <3-тя особа >до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 <3-тя особа >про стягнення фінансових санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
Заступник прокурора м. Хмельницького звернувся до суду в інтересах держави в особі державного органу територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 510 грн., посилаючись на те, що за результатами перевірки виявлено порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, у звязку з чим визначено суму фінансових санкцій в вищезазначеному розмірі.
Представник позивача та представник прокуратури в судовому засіданні позов підтримали частково та просили суд задоволити лише в частині стягнення штрафних (фінансових) санкцій в сумі 510 грн. 00 коп.
Відповідач в судове засідання не з'явився, однак на адресу суду повернувся конверт, із поштовою відміткою «За закінченням терміну зберігання». Оскільки, відповідно до п.11 ст.35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача та представника прокуратури, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Проведеною перевіркою дотримання законодавства про автомобільний транспорт встановлено, що державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті під час перевірки 06.04.2010 року належного ФОП ОСОБА_5 автомобіля марки "Мазда", встановлено порушення вимог ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт, а саме експлуатація легкового автомобіля, обладнаного як таксі, без ліцензійної картки.
По даному факту державними інспекторами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області складено акт проведення перевірки від 06.04.2010р.
13.05.2010 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області винесена постанова, якою відповідно до аб. 4 ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" на відповідача накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 510 грн., які він мав сплатити на р/р 31119106700002 ВДК у м. Хмельницькому код ЄДРПОУ 23565225, банк - УДК у Хмельницькій області, МФО 815013, код платежу 21081100. Вищевказана постанова, яку було направлено відповідачу, не була предметом оскарження та скасування у встановленому Законом порядку.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Документи для фізичної особи, що здійснює перевезення пасажирів на таксі: для автомобільного перевізника - ліцензія, інші документи, передбачені законодавством України; для водія таксі - посвідчення водія відповідної категорії, свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, ліцензійна картка, інші документи, передбачені законодавством України.
Відповідно д аб.4 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» за експлуатацію легкового автомобіля, облаштованого як таксі, без наявності ліцензійної картки до автомобільних перевізників застосовуються санкції у вигляді штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 39, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», ст.ст. 158-163, 167, 185, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов - задоволити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_5 на користь Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Хмельницькій області, в дохід державного бюджету України, заборгованість по фінансових санкціям на суму 510 грн. (п'ятсот десять грн.).
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її проголошення.
Повний текст постанови виготовлено 17 січня 2011 року
< чи набрала законної сили ><Дата набрання законної сили >
Суддя< для копії >< Суддя >
"Згідно з оригіналом" СуддяП.І. Салюк