Єдиний державний реєстр судових рішень Копія Справа № 2а-249/10/1170
Категорія статобліку -6.14
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 березня 2010 року м. Кіровоград
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Флоренка О.Ю.
при секретарі Галушко О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Прокурора Ленінського району м. Кіровограда в інтересах держави в особі Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості до Комунального підприємства "Кіровоградська обласна служба Української державної інвестиційної експертизи" про стягнення заборгованості із сплати коштів, виплачених як допомога по безробіттю, -
ВСТАНОВИВ:
03 лютого 2010 року прокурор Ленінського району м. Кіровограда, в інтересах держави в особі Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості звернувся до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовною заявою до комунального підприємства "Кіровоградська обласна служба Української державної інвестиційної експертизи", в якій просив стягнути з відповідача на користь держави в особі Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості 5535,98 грн. в якості відшкодування коштів, виплачених ОСОБА_1, як допомога по безробіттю.
У судовому засіданні представник прокуратури Бурец О.К., підтримала позовні вимоги повністю, пославшись на обставини, викладені в позовній заяві та просила суд задовольнити позов у повному обсязі.
У судовому засіданні представник позивача Юрченко В.В. уточнила позовні вимоги, зазначивши, що відповідачем погашено борг в сумі 5000 грн., а тому просила зменшити суму позовних вимог та стягнути з відповідача залишок заборгованості в розмірі 5535 грн. 98 коп.
В судовому засіданні представник відповідача Шабанов Л.А. позов визнав.
У відповідності до ст. ст. 112, 136 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідач може визнати адміністративний позов повністю або частково протягом всьго часу судового розгляду, зробивши усну або подаши письмову заяву. Суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Заслухавши представника прокуратури, представника позивача, відповідача, дослідивши у судовому засіданні подані суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Пунктом 2 статті 121 Конституції України, частиною 2 статті 60 КАС України передбачено, що прокурор зебезпечує представництво інтересів держави в суді у випадках, передбачених законом.
Статею 36-1 Закону України «Про прокуратуру» визначено, що представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва у суді інтересів державиє наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Підставою звернення прокурора Ленінського району м.Кіровограда до суду з даним позовом стало завдання шкоди інтересам держави, що виявилось у порушенні законодавства про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та недоотриманні коштів державним бюджетом.
Відповідно до ст.8 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» Фонд загальнообовязкового державного страхування на випадок безробіття створений для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, здійснення інших функцій.
Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного страхування на випадок безробіття у районі, згідно ст.12 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»покладаються на районні центри зайнятості, які контролюють правильність нарахування та своєчасність сплати страхових внесків. Ст.34 вказаного закону передбачено, що фонд має право застосовувати та стягувати фінансові санкції, у разі порушення страхувальником порядку сплати страхових внесків.
Відповідно до Положення про Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості, затвердженого Кіровоградським обласним центром зайнятості від 14.03.2000 р., передбачено, що Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості є місцевим органом державної служби зайнятості, користується правами юридичної особи. До основних завдань центру входить раціональне та ефективне використання коштів Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Згідно п.7 Положення про Кіровоградський міськрайонний центр зайнятості, центр має право стягувати з підприємств, установ, організацій недоїмку по внесках на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Згідно ч.3 ст.17 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання в установах банків коштів на оплату праці. Якщо роботодавці несвоєчасно чи не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються санкції, передбачені ст.38 цього закону.
Відповідно до ч.2 ст.35 зазначеного закону, роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.
Ст. 38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» визначено, що роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків. У разі несвоєчасної або неповної сплати страхових внесків страхувальники сплачують суми донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф або пеню.
Пеня обчислюється виходячи із 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Несплачені в строк страхові внески та пеня стягуються в доход Фонду загальнообовязкового державного страхування на випадок безробіття із страхувальника у безспірному порядку.
Відповідно до ст.16 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», джерелами формування коштів фонду є страхові внески страхувальників роботодавців, суми фінансових санкцій, застосованих за порушення встановленого порядку сплати страхових внесків. Кошти фондів використовуються на виплату забезпечення та надання соціальних послуг, фінансування витрат на утримання та забезпечення діяльності виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного страхування на випадок безробіття та її робочих органів тощо.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 08 жовтня 2009 року звернулася до Кіровоградського міськрайонного центру зайнятості за сприяням у працевлаштуванні, з особистую заявою про призначення статусу безробітньої. ОСОБА_1 зазначила, що трудовою діяльністю не займається, як суб'єкт підприємницької діяльності не зареєстрована (а.с. 9). На підставі п.1 ст. 22 та п. ст.23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" ОСОБА_1, було призначено виплату допомоги по безробіттю на загальну суму 10 535,98 грн.
Відповідно до рішення Ленінського районного суду м. Кіровограда від 25 грудня 2008 року, ОСОБА_1, була поновлена на посаді економіста з бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльності комунального підприємства "Кіровоградська обласна служба Укрінвестекспертиза" (а.с. 10-11).
Наказом від 13 липня 2009 року №4-ВК виконуючого обов'язки начальника "Кіровоградська обласна служба Укрінвестекспертиза" Шабанова Л.А., на підставі рішення Ленінського раойнного суду м. Кіровограда від 25 грудня 2008 року, ОСОБА_1 поновлено на роботі на посаді економіста з бухгалтерського обліку та аналізу господарської діяльності (а.с.13).
Кіровоградським міськрайонним центром зайнятості видано Наказ від 23 липня 2009 року № 134 "Про відшкодування коштів виплачених, як допомога по безробіттю". На адресу відповідача була направлена претензія на суму 10 535,98 грн, з пропозицією добровільного перерахування претензійну суму протягом 10 календарних днів (а.с.16). Підтвердженням про отримання претензії є зворотнє поштове повідомлення (а.с 17). На момент подачі позовної заяви до суду борг погашений не був.
У судовому засіданні представником позивача Юрченко В.В. була заявлена заява про зменшення суми боргу у зв'язку з частковою сплатою боргу в сумі 5000 грн., що підтверджується квитанцією від 19 січня 2010 року (а.с.36).
Таким чином сума заборгованості становить 5535 грн. 98 коп.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими і заявленими згідно чинного законодавства, визнання позову представником відповідача не суперечать закону не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.
На підставі викладеного та керуючись ст.36-1 Закону України «Про прокуратуру», ст. ст. 8, 17, 35, 38 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст.ст. 60, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального підприємства "Кіровоградська обласна служба Української державної інвестиційної експертизи" (25022 м. Кіровоград, вул. Гоголя, 44, ідент. код 03003795) на користь держави в особі Кіровоградського міськрайоного центру зайнятості (м. Кіровоград, вул. Маланюка, 15, р\р 37171303901003, код 22218952, МФО 823016), 5535,98 грн. в якості відшкодування коштів, виплачених ОСОБА_1, як допомога по безробіттю.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Кіровоградській окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 15.03.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 19.03.2010 р., про що повідомлено сторін після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Суддя (підпис)О.Ю. Флоренко
Згідно з оригіналом:
Суддя О.Ю. Флоренко