Єдиний державний реєстр судових рішень
Харківський окружний адміністративний суд
61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
14 січня 2011 р. № 2-а- 14108/10/2070
Харківський окружний адміністративний суд
в складі: головуючого судді Білової О.В.,
за участю секретаря судового засідання Дейнеко Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції Харківської області до Комунального підприємства Ізюмський комбінат комунальних послуг про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Ізюмська об'єднана державна податкова інспекція Харківської області звернулася до суду з адміністративним позовом до Комунального підприємства Ізюмський комбінат комунальних послуг про стягнення до бюджету заборгованості КП ІККП у розмірі 3480,00грн., обґрунтовуючи свої вимоги наступним.
За результатами перевірки Комунального підприємства Ізюмський комбінат комунальних послуг, фахівцями ДПА у Харківській області був складений акт та встановлені порушення ч. 9 ст. 3 Закону України “Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” та п. 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, на підставі чого Ізюмською об'єднаною державною податковою інспекцією у Харківській області було винесено рішення про застосування штрафних фінансових санкцій № 00004723/0 від 30.04.2010 року на суму 3480,00 грн. Вказана заборгованість відповідачем не сплачена.
Представник позивача Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції Харківської області - в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав заяву про розгляд справи без участі представника позивача.
Представник відповідача - Комунального підприємства Ізюмський комбінат комунальних послуг - про дату, час та місце розгляду справи повідомлений своєчасно та належним чином, в судове засідання свого представника не направив, причини неявки представника суду не повідомив, заяв та клопотань не надав.
За таких умов, враховуючи повторну неявку представника відповідача в судове засідання без поважних причин та без повідомлення про причини неявки, суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів без участі відповідача.
Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Комунальне підприємство Ізюмський комбінат комунальних послуг зареєстровано як юридична особа, ідентифікаційний код 03358647, що підтверджується довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців.(а.с.4-7)
Державною податковою адміністрацією у Харківській області на підставі направлення № 3694 від 09.04.2010 року (а.с.12), було проведено перевірку Комунального підприємства Ізюмський комбінат комунальних послуг за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що було складено акт (довідку) № 2895/20/40/23/03358647 від 12.04.2010 року. (а.с.4)
Відповідно до акту № 2895/20/40/23/03358647 від 12.04.2010 року було встановлено, що відповідачем:
- не здійснено щоденне друкування фіскального звітного чеку, а саме: фіскальний звітний чек за № 2044 за 03.01.2009р роздруковано 31.10.2009р.,чек № 2107 за 03.01.2010р. роздруковано 04.01.2010р.;
- не здійснено оприбуткування готівкових коштів в КОРО №2025001342/8 за період з 02.03.2010р.по 12.04.2010р. на загальну суму 560,00грн. (в КОРО №2025001342/8 на момент перевірки були відсутні записи отриманих готівкових коштів).
Пунктом 9 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено обовязок субєктів підприємницької діяльності щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Пунктом 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні передбачено, що уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Встановлені під час проведення перевірки обставини свідчать про порушення відповідачем вимог п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»від 06 липня 1995 року № 265/95 та п. 2.6. Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого Постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року № 637.
Як вбачається з письмових пояснень директора відповідача Лагоши В.І., невнесення до КОРО записів про оприбуткування готівки не заперечується представником відповідача. (а.с. 10)
Акт перевірки підписаний директором Комунального підприємства Ізюмський комбінат комунальних послуг без зауважень.
Відповідно до норм п. 4 ч. 1 ст. 17 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” для субєктів підприємницької діяльності у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій встановлена відповідальність у вигляді фінансових санкцій у розмірі двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно п. 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки»від 12.06.1995 року № 436/95, у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
На підставі акту № 2895/20/40/23/03358647 від 12.04.2010 року Ізюмською об'єднаною державною податковою інспекцією Харківської області було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 00004723/0 від 30.04.2010 року на суму 3480,00 грн. (а.с.14), яке отримано представником відповідача 30.04.2010 року. (а.с. 14)
Заборгованість перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій на момент розгляду справи судом не сплачена та становить 3480,00 грн.
Виходячи з правового характеру спірних правовідносин та їх субєктного складу, суд зазначає, що на спірні відносини щодо дотримання відповідачем порядку здійснення розрахункових операцій при наданні послуг розповсюджуються норми Господарського кодексу України, які визначають основні засади господарювання в Україні і регулюють господарські відносини, що виникають у процесі організації та здійснення господарської діяльності між субєктами господарювання, а також між цими субєктами та іншими учасниками відносин у сфері господарювання.
Так, відповідно до ст. 238 Господарського кодексу України, за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до субєктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення субєкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.
Стаття 250 Господарського кодексу України встановлює строки застосування адміністративно-господарських санкцій. Відповідно до вказаної статті адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до субєкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушень, але не пізніше як через один рік з дня порушення цим субєктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
В силу ч. 1 ст. 9 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” №509-ХІІ від 04 грудня 1990 року державні податкові адміністрації в областях виконують функції, передбачені ст.8 цього Закону, крім функцій, зазначених у пунктах 2,3,8,11,12,13,16, а також п.15 цієї статті у частині забезпечення виготовлення марок акцизного збору. Пункт 1 ст.8 даного Закону до таких функцій відносить, зокрема, здійснення контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 15 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” контроль за додержання субєктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог зазначеного Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до ст.25 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Підпунктом 11 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” визначено право державних податкових інспекцій подавати в суди до боржників позови про стягнення заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 00004723/0 від 30.04.2010 року на суму 3480,00 грн. було прийнято в межах повноважень податкового органу, з дотриманням строків застосування господарсько-адміністративних санкцій, передбачених ст. 250 Господарського кодексу України. Зазначене рішення відповідачем оскаржено не було, є дійсним.
Із врахуванням вищевикладених обставин, суд вважає, що позовні вимоги Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції Харківської області до Комунального підприємства Ізюмський комбінат комунальних послуг про стягнення заборгованості є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 2, 8-14, 17, 50, 70, 71, 86, 94, 159, 160-163, 167, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Ізюмської об'єднаної державної податкової інспекції Харківської області до Комунального підприємства Ізюмський комбінат комунальних послуг про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Комунального підприємства Ізюмський комбінат комунальних послуг (64300, Харківська область, м. Ізюм, вул.. Червоноармійська, 62, ідентифікаційний код 03358647) штрафні (фінансові) санкції у розмірі 3480.00 (три тисячі чотириста вісімдесят) гривень до Державного бюджету України, одержувач: Ізюмське УДК ГУДКУ, код за ЄДРПОУ 24134350, банк отримувача: ГУДК в Харківській області, код бюджетної класифікації 210809900, р/р 31110104700012.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 19 січня 2011 року.
Суддя Білова О.В.