Постанова № 135038465, 23.03.2026, Широківський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
23.03.2026
Номер справи
197/284/26
Номер документу
135038465
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 197/284/26

Провадження № 3/197/75/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2026 року с-ще Широке

Широківський районний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Панчука М.В.,

прокурора Бориса Р.В.

особи, відносно якої складено протокол

про адміністративне правопорушення - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, лікаря-терапевта, члена ВЛК ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний код НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 16 січня 2002 року Широківським РВ УМВС УМВС України в Дніпропетровській області, зі слів до адміністративної відповідальності не притягалася, зареєстроване та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1

за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

(права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України ОСОБА_1 роз`яснені),

встановив:

ОСОБА_1 , будучи членом військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на посаді лікаря-терапевта Широківської філії КП "Криворізька ЦРЛ" НСР, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, а саме 28.01.2026 о 12:46, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією.

В судовому засіданні ОСОБА_1 провину визнала, у вчиненому розкаялася, зазначила, що подумала, що їй не потрібно подавати декларацію, тому вчасно не подала, при цьому за 2023 рік декралацію подала вчасно. Просить суворо не карати.

Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вказуючи про доведеність вчинення останньою правопорушення та просив накласти стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Крім визнання вини ОСОБА_1 , факт вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується наявними матеріалами справи, зокрема:

протоколом про адміністративне правопорушення № 209 від 27.02.2026, складеним начальником 6-го відділу управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, підполковником поліції Трофімовим М.М. (а.с. 1-12), згідно з яким ОСОБА_1 , будучи членом військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на посаді лікаря-терапевта Широківської філії КП "Криворізька ЦРЛ" НСР, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно, без поважних причин, подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, а саме 28.01.2026 о 12:46, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією;

наказом № 594 від 26.12.2022 було створено позаштатну постійно-діючу військово-лікарську комісію ІНФОРМАЦІЯ_3 на 2023 рік (а.с. 15-17);

розпорядженням начальника районної військової адміністрації Криворізької районної дежавної адміністрації № Р-242/0/530-23 від 26.12.2023 (а.с. 18-22) було утворено позаштатні постійно-діючі військово-лікарські комісії у Криворізькому районі під час дії воєнного стану та затверджено персональний склад позаштатних постійно-діючих військово-лікарських комісій у Криворізькому районі під час дії воєнного стану;

згідно з розпорядженням начальника районної військової адміністрації Криворізької районної дежавної адміністрації № Р-153/0/530-24 від 12.08.2024, були внесені зміни до розпорядження голови райдержадміністрації - начальника районної військової адміністрації від 26.12.2023 № Р-242/0/530-23 та затверджено персональний склад позаштатних постійно-діючих військово-лікарських комісій у Криворізькому районі під час дії воєнного стану, відповідно до якого ОСОБА_1 призначено членом військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 23-26);

відповідно до розпорядження начальника районної військової адміністрації Криворізької районної дежавної адміністрації № Р-247/0/530-24 від 25.12.2024, було затверджено перелік закладів охорони здоров`я комунальної форми власності, медичні працівники яких будуть входити до складу позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій Криворізького району у 2025 році (а.с. 27-30);

згідно письмових пояснень ОСОБА_1 (а.с.32-34) вказує, що вона не приймає участі в роботі ВЛК, так як являється дублером. Вважала, що подання декларації якщо вона є дублером немає необхідності;

відповідно до рапорту, складеного оперуповноваженим 6-го відділу управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, лейтенантом поліції Плешаковим Ю.О. від 26.02.2026, в ході збору доказів встановлена посадова особа, член військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи відповідно до п.п. "ґ" п. 2 ч. 1 ЗУ "Про запобігання корупції" суб`єктом декларування, у порушення вимог закону несвоєчасно та без поважних причин подала декларацію (а.с.35). Також надано роздруківку декларації з реєстру НАКЗ за 2024 рік (а.с. 36-38). якаю підтверджується подання такої 28.01.2026;

Відповідно до абз. 12 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 651 Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч. 1 ст. 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Відповідно до п.п. "ґ" п. 2 ч. 1 ЗУ "Про запобігання корупції" голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісі відненсено до суб`єктів, на яких поширюється дія вказаного закону.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи членом військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на посаді лікаря-терапевта Широківської філії КП "Криворізька ЦРЛ" НСР, відповідно до п.п. "ґ" п. 2 ч. 1 ЗУ "Про запобігання корупції" є суб`єктом, на якого поширюється дія цього закону, як на члена позаштатної військово-лікарської комісії і вона є суб`єктом декларування та підлягає відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією.

Відповідно до абз. 16 ч. 1 ст. 1 Закону № 1700-VII суб`єкти декларування- особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в-ґ", пункту 2, пункті 4 частиним першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповіднор до цього Закону.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

При цьому, ЗУ "Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни" від 03.03.2022 № 2115-ІХ було зупинено декларування, а ЗУ "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" від 12.10.2023 № 3384-ІХ - відновлено, та доповнено перелік суб`єктів декларування, визначених п.2 ч.1 ст. 3 Закону підпунктом "ґ" а саме голови та члени лікарсько-консультативних і медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.

Враховуючи викладене, суд вважає доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Обираючи вид стягнення, враховуючи характер вчиненого, дані про особу порушниці, ступінь її вини і майновий стан, суд вважає за доцільне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, в мінімальному розмірі.

У порядку, визначеному ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", з ОСОБА_1 стягненню підлягає на користь держави судовий збір в сумі 665,60 грн.

Враховуючи викладене та керуючись ст.4 Закону України «Про судовий збір», ст.ст.9,40-1, ч.1 ст.172-6,245,251,280,283-285,294 КУпАП, суд

постановив:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Роз`яснити, що в разі несплати штрафу в п`ятнадцятиденний строк з дня вручення копії постанови правопорушнику, сума штрафу відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП буде стягнута в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок (реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до Дніпровського апеляційного суду через Широківський районний суд Дніпропетровської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Суддя М.В. Панчук