Постанова № 135038464, 23.03.2026, Широківський районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
23.03.2026
Номер справи
197/283/26
Номер документу
135038464
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Справа № 197/283/26

Провадження № 3/197/74/26

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 березня 2026 року с-ще Широке

Широківський районний суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді Панчука М.В.,

за участю секретаря судових засідань Гетьманенко О.І.,

прокурора Бориса Р.В.,

особи, відносно якої складено протоколи

про адміністративні правопорушення - ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні об`єднану справу про адміністративні правопорушення, що надійшла від Управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, лікаря-хірурга, ідентифікаційний код НОМЕР_1 , паспорт НОМЕР_2 , виданий 20 серпня 1997року, зі слів до адміністративної відповідальності не притягався, зареєстроване та фактичне місце проживання: АДРЕСА_1 ,

(права особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, передбачені ст. 268 КУпАП та ст. 63 Конституції України ОСОБА_1 роз`яснені),

встановив:

ОСОБА_1 , будучи членом військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на посаді лікаря-хірурга Широківської філії КП "Криворізька ЦРЛ" НСР, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 01.04.2024 по 12.08.2024, а саме - 25.02.2026 об 11:42.

Також встановлено, що ОСОБА_1 , будучи членом військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на посаді лікаря-хірурга Широківської філії КП "Криворізька ЦРЛ" НСР, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом "щорічна" після звільнення за 2024 рік, а саме 25.02.2026 об 11:21.

Також встановлено, що ОСОБА_1 , будучи членом військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на посаді лікаря-хірурга Широківської філії КП "Криворізька ЦРЛ" НСР, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом "щорічна" за 2023 рік, а саме 25.02.2026 о 10:55.

В судовому засіданні ОСОБА_1 провину визнав, у вчиненому розкаявся, вказав, що йому ніхто не звернув уваги, що треба подавати декларацію, однак як тільки йому повідомили, щоб він подав декларації, відразу вказав всі необхідні відомості і подав декларації. Просить суворо не карати. Просить застосувати мінімальне покарання.

Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, вказуючи про доведеність вчинення останнім правопорушень та просив накласти стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Крім визнання вини ОСОБА_1 , факт вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується наявними матеріалами справи, зокрема:

протоколом про адміністративне правопорушення № 212 від 27.02.2026, складеним начальником 6-го відділу управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, підполковником поліції Трофімовим М.М. (а.с. 1-12, т. 1), згідно з яким ОСОБА_1 , будучи членом військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на посаді лікаря-хірурга Широківської філії КП "Криворізька ЦРЛ" НСР, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період з 01.04.2024 по 12.08.2024, а саме - 25.02.2026 об 11:42, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією;

протоколом про адміністративне правопорушення № 211 від 27.02.2026, складеним начальником 6-го відділу управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, підполковником поліції Трофімовим М.М. (а.с. 1-12, т. 2), згідно з яким ОСОБА_1 , будучи членом військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на посаді лікаря-хірурга Широківської філії КП "Криворізька ЦРЛ" НСР, в порушення вимог абз. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом "щорічна" після звільнення за 2024 рік, а саме 25.02.2026 об 11:21, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією;

протоколом про адміністративне правопорушення № 210 від 27.02.2026, складеним начальником 6-го відділу управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, підполковником поліції Трофімовим М.М. (а.с. 1-12, т. 3), згідно з яким ОСОБА_1 , будучи членом військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на посаді лікаря-хірурга Широківської філії КП "Криворізька ЦРЛ" НСР, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України "Про запобігання корупції" несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за за типом "щорічна" за 2023 рік, а саме 25.02.2026 о 10:55, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією;

наказом № 594 від 26.12.2022 було створено позаштатну постійно-діючу військово-лікарську комісію ІНФОРМАЦІЯ_3 на 2023 рік (а.с. 15-17, т. 1; а.с. 15-17, т. 2; а.с. 15-17, т. 3), розпорядженням начальника районної військової адміністрації Криворізької районної дежавної адміністрації № Р-242/0/530-23 від 26.12.2023 (а.с. 18-22 т. 1; а.с. 18-22, т. 2; а.с. 18-22, т. 3) було утворено позаштатні постійно-діючі військово-лікарські комісії у Криворізькому районі під час дії воєнного стану та затверджено персональний склад позаштатних постійно-діючих військово-лікарських комісій у Криворізькому районі під час дії воєнного стану, до якого ОСОБА_1 виключено як члена військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 ; згідно з розпорядженням начальника районної військової адміністрації Криворізької районної дежавної адміністрації № Р-153/0/530-24 від 12.08.2024, були внесені зміни до розпорядження голови райдержадміністрації - начальника районної військової адміністрації від 26.12.2023 № Р-242/0/530-23 та затверджено персональний склад позаштатних постійно-діючих військово-лікарських комісій у Криворізькому районі під час дії воєнного стану, відповідно до якого ОСОБА_1 було виключено з членів військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 23-26 т. 1; а.с. 23-26 т. 2; а.с. 23-26 т. 2);

відповідно до розпорядження начальника районної військової адміністрації Криворізької районної дежавної адміністрації № Р-247/0/530-24 від 25.12.2024, було затверджено перелік закладів охорони здоров`я комунальної форми власності, медичні працівники яких будуть входити до складу позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісій Криворізького району у 2025 році (а.с. 27-30 т. 1, а.с. 27-30 т. 2; а.с. 27-30 т.3 );

згідно письмових пояснень ОСОБА_1 (а.с. 32-34 т. 1; а.с. 32-34 т. 2; а.с. 32-34 т. 3), вказує що не був попереджений про надання декларацій, та зобов`язується подати декларації, які не були подані раніше у зв`язку з необізнаністю з законодавством;

відповідно до рапорту, складеного оперуповноваженим 6-го відділу управління стратегічних розслідувань в Дніпропетровській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, лейтенантом поліції Плешаковим Ю.О. від 26.02.2026, в ході збору доказів встановлена посадова особа, член військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , будучи відповідно до п.п. "ґ" п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ "Про запобігання корупції" суб`єктом декларування, у порушення вимог закону, несвоєчасно та без поважних причин подав декларацію (а.с. 35 т. 1; а.с. 35 т. 2; а.с. 35 т. 3);

згідно роздруківки декларації з реєстру НАКЗ за типом "при звільненні" за період з 01.04.2024 по 12.08.2024 (а.с. 36-38 т. 1), роздруківки декларації з реєстру НАКЗ за типом "щорічна" за 2024 рік (а.с. 36-38 т. 2) та роздруківки декларації з реєстру НАКЗ за типом "щорічна" за 2023 рік (а.с. 36-38 т. 3) вбачається їх подання 25.02.2026.

Відповідно до абз. 12 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про запобігання корупції" правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Відповідно до ч. 1 ст. 651 Закону за вчинення корупційних або пов`язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в ч. 1 ст. 3 цього Закону, притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Відповідно до п.п. "ґ" п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ "Про запобігання корупції" голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських комісі відненсено до суб`єктів, на яких поширюється дія вказаного закону.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи членом військово-лікарської комісії ІНФОРМАЦІЯ_2 , перебуваючи на посаді лікаря-хірурга Широківської філії КП "Криворізька ЦРЛ" НСР, відповідно до п.п. "ґ" п. 2 ч. 1 ст. 3 ЗУ "Про запобігання корупції" є суб`єктом, на якого поширюється дія цього закону, як на члена позаштатної військово-лікарської комісії і він є суб`єктом декларування, підлягає відповідальності за вчинення правопорушення пов`язаного з корупцією.

Відповідно до абзацу 16 ч. 1 ст. 1 Закону № 1700-VII суб`єкти декларування- особи, зазначені у пункті 1 , підпунктах "а", "в-ґ", пункту 2, пункті 4 частиним першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповіднор до цього Закону.

Згідно зі ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

При цьому, ЗУ "Про захист інтересів суб`єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни" від 03.03.2022 № 2115-ІХ було зупинено декларування, а ЗУ "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану" від 12.10.2023 № 3384-ІХ - відновлено та доповнено перелік суб`єктів декларування, визначених п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону підпунктом "ґ", а саме голови та члени лікарсько-консультативних і медико-соціальних експертних комісій, а також голови, їх заступники, члени та секретарі позаштатних постійно діючих військово-лікарських і лікарсько-льотних комісій, які при цьому не є особами, зазначеними у пункті 1 частини першої цієї статті.

Враховуючи викладене, суд вважає доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Згідно статті 36 КУпАП, при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Обираючи вид стягнення, враховуючи характер вчиненого, дані про особу порушника, ступінь його вини і майновий стан, суд вважає за доцільне призначити ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, в мінімальному розмірі, з урахуванням ст. 36 КУпАП.

У порядку, визначеному ст. 40-1 КУпАП та п. 5 ч. 2ст. 4 Закону України "Про судовий збір", з ОСОБА_1 стягненню підлягає на користь держави судовий збір в сумі 665,60 грн.

Враховуючи викладене та керуючись ст.4 Закону України "Про судовий збір", ст.ст. 9, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, 245, 251, 280, 283-285, 294 КУпАП, суд

постановив:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.

Роз`яснити, що в разі несплати штрафу в п`ятнадцятиденний строк з дня вручення копії постанови правопорушнику, сума штрафу відповідно до ч. 2 ст. 308 КУпАП буде стягнута в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі.

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п`ять) гривень 60 копійок (реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783 Банк отримувача Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів до Дніпровського апеляційного суду через Широківський районний суд Дніпропетровської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.

Суддя М.В. Панчук